forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 15/07/2020 : 13:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Jel' netko 'procheckirao', ovog Dylana?


Kupio, pročitao za 15 minuta i požalio 150 kn. Kako ne bih bio isključiv, jer možda se nekome sviđa stil kratkih priča kakve su do sada često bile u kolorfestu, već toliko puta prežvakane i iskorištene teme iz DD svijeta da već i Sclavi ne zna što bi napravio. Kupovat ću samo ako bude neki kiosk za 20-25 kn. Ovako - VIA aukcije.

---

<b></b>
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/07/2020 : 16:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

quote:
Originally posted by ivanl

Jel' netko 'procheckirao', ovog Dylana?


Kupio, pročitao za 15 minuta i požalio 150 kn. Kako ne bih bio isključiv, jer možda se nekome sviđa stil kratkih priča kakve su do sada često bile u kolorfestu, već toliko puta prežvakane i iskorištene teme iz DD svijeta da već i Sclavi ne zna što bi napravio. Kupovat ću samo ako bude neki kiosk za 20-25 kn. Ovako - VIA aukcije.


A nista, trebam vidjeti.
Makar je Cavenagov crtez, sigurno odlican.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 15/07/2020 17:00:04
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 15/07/2020 : 21:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

quote:
Originally posted by ivanl

Jel' netko 'procheckirao', ovog Dylana?


Kupio, pročitao za 15 minuta i požalio 150 kn. Kako ne bih bio isključiv, jer možda se nekome sviđa stil kratkih priča kakve su do sada često bile u kolorfestu, već toliko puta prežvakane i iskorištene teme iz DD svijeta da već i Sclavi ne zna što bi napravio. Kupovat ću samo ako bude neki kiosk za 20-25 kn. Ovako - VIA aukcije.



Kada sam bio u striparnici i ovo primio u ruke, odustao sam od kupnje kada sam kraj ovoga vidio onu "mrcinu" Drakule koju je fibra sad izbacila po istoj cijeni.... Nije bilo dvojbe sto kupiti
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/07/2020 : 09:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam juce 3 knjige novih epizoda MN-a.. Seve u nastavcima a kvalitet jako tanak. Kad je to krenulo i koliko toga ima uopste? I koliko epizoda MN-a u Italiji je izaslo u redovnoj seriji?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/07/2020 : 09:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
380 brojeva, ako se dobro sjećam
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 16/07/2020 : 10:27:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Ako se misli na "Mister No Nove pustolovine" onda za sad je u planu 14 epizoda (7 Libellus knjiga) s time da prvih 9 epizoda je jedna priča. Za ostatak ne znam.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 16/07/2020 : 10:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Inače Mister No Redovan ima 379 epizoda
Mister No Revolution 6 epizoda
Almanah 6
Specijal 20
Maxi 2

Mislim da kolega @morski ima spisak Benellijevaca negdje na netu gdje je to jako dobro u Excellici navedeno.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 16/07/2020 : 13:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by teller

Bassa spasava crtez..priča je spoj vulgarnosti i prostota..


Bas kakav je bio taj divlji svijet tih divljih godina. Vjerno prikazan primitivizam i divljastvo na svim nivoima. Uostalom zato se i zove divlji zapad, zar ne?
Predobri stripovi su to Telleru, no mozda nisu za ljubitelja Mikija, Kita i ostalih romansiranih naivnih likova. Ti si strip entuzijast, pravi rendzer, stamen i posten pa te ovo mozda iritira. Ali to i jest svrha ovih serijala. Ljuti realizam bez milosti i romansiranja...



Bass je meni osobno odličan čistokrvni western strip, Dicka još nisam pročitao, ali ako je na tragu Bassa nema razloga da mi se ne svidi. Ja bi tu i dodao Do posljednjeg koji sam pričitao sinoć i ugodno me iznenadio..... U biti ova tri izdanja predstavljaju odmak od bonellijevog westerna kao što su svojevremeno Nepomirljivi napravili odmak od westerna 60-ih i 70-ih godina. Film, strip i općenito umjetnost evoluiraju......

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/07/2020 : 15:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by teller

Bassa spasava crtez..priča je spoj vulgarnosti i prostota..


Bas kakav je bio taj divlji svijet tih divljih godina. Vjerno prikazan primitivizam i divljastvo na svim nivoima. Uostalom zato se i zove divlji zapad, zar ne?
Predobri stripovi su to Telleru, no mozda nisu za ljubitelja Mikija, Kita i ostalih romansiranih naivnih likova. Ti si strip entuzijast, pravi rendzer, stamen i posten pa te ovo mozda iritira. Ali to i jest svrha ovih serijala. Ljuti realizam bez milosti i romansiranja...



Bass je meni osobno odličan čistokrvni western strip, Dicka još nisam pročitao, ali ako je na tragu Bassa nema razloga da mi se ne svidi. Ja bi tu i dodao Do posljednjeg koji sam pričitao sinoć i ugodno me iznenadio..... U biti ova tri izdanja predstavljaju odmak od bonellijevog westerna kao što su svojevremeno Nepomirljivi napravili odmak od westerna 60-ih i 70-ih godina. Film, strip i općenito umjetnost evoluiraju......


Nemas greske s Deadwoodom. Samo naprijed!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 16/07/2020 : 21:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

quote:
Originally posted by ivanl

Jel' netko 'procheckirao', ovog Dylana?


Kupio, pročitao za 15 minuta i požalio 150 kn. Kako ne bih bio isključiv, jer možda se nekome sviđa stil kratkih priča kakve su do sada često bile u kolorfestu, već toliko puta prežvakane i iskorištene teme iz DD svijeta da već i Sclavi ne zna što bi napravio. Kupovat ću samo ako bude neki kiosk za 20-25 kn. Ovako - VIA aukcije.


kupio, procitao, odlozio na policu
meni je ovo izdanje neprocenjivo
s tim sto nisam neki obozavalac kavenaga (narandzasto-zute-crvene)
tako da ako ovo VC planira da izdaje
bolje da sacekaju i broj dva i da sibnu ovo u obojeni program
siguran sam da ce se bolje prodavati od onoga sto oni planiraju
ovo izdanje je ionako za die-hard sklavi fanove
nije neka epohalnost od crteza i boja da bi moralo da ide na uvecani format kao M&O
ima brdo epizoda u kolor festu koje zasluzuju uvecani format pre ove (sto se crteza i boja tice)
ali mi je sklavi intrigantan, kao i uvek
i bas me zanima u kojem smeru ce ici ove price (sutra)

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 17/07/2020 : 12:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by teller

Bassa spasava crtez..priča je spoj vulgarnosti i prostota..


Bas kakav je bio taj divlji svijet tih divljih godina. Vjerno prikazan primitivizam i divljastvo na svim nivoima. Uostalom zato se i zove divlji zapad, zar ne?
Predobri stripovi su to Telleru, no mozda nisu za ljubitelja Mikija, Kita i ostalih romansiranih naivnih likova. Ti si strip entuzijast, pravi rendzer, stamen i posten pa te ovo mozda iritira. Ali to i jest svrha ovih serijala. Ljuti realizam bez milosti i romansiranja...



Bass je meni osobno odličan čistokrvni western strip, Dicka još nisam pročitao, ali ako je na tragu Bassa nema razloga da mi se ne svidi. Ja bi tu i dodao Do posljednjeg koji sam pričitao sinoć i ugodno me iznenadio..... U biti ova tri izdanja predstavljaju odmak od bonellijevog westerna kao što su svojevremeno Nepomirljivi napravili odmak od westerna 60-ih i 70-ih godina. Film, strip i općenito umjetnost evoluiraju......


Nemas greske s Deadwoodom. Samo naprijed!



Mala pomoč - Libellus u odnosu na VČ? ako bi se odlučio da li ići na LL ili se zadržati na VČ gledajući na ipak razliku u cijeni.....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 17/07/2020 : 17:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by teller

Bassa spasava crtez..priča je spoj vulgarnosti i prostota..


Bas kakav je bio taj divlji svijet tih divljih godina. Vjerno prikazan primitivizam i divljastvo na svim nivoima. Uostalom zato se i zove divlji zapad, zar ne?
Predobri stripovi su to Telleru, no mozda nisu za ljubitelja Mikija, Kita i ostalih romansiranih naivnih likova. Ti si strip entuzijast, pravi rendzer, stamen i posten pa te ovo mozda iritira. Ali to i jest svrha ovih serijala. Ljuti realizam bez milosti i romansiranja...



Bass je meni osobno odličan čistokrvni western strip, Dicka još nisam pročitao, ali ako je na tragu Bassa nema razloga da mi se ne svidi. Ja bi tu i dodao Do posljednjeg koji sam pričitao sinoć i ugodno me iznenadio..... U biti ova tri izdanja predstavljaju odmak od bonellijevog westerna kao što su svojevremeno Nepomirljivi napravili odmak od westerna 60-ih i 70-ih godina. Film, strip i općenito umjetnost evoluiraju......


Nemas greske s Deadwoodom. Samo naprijed!



Mala pomoč - Libellus u odnosu na VČ? ako bi se odlučio da li ići na LL ili se zadržati na VČ gledajući na ipak razliku u cijeni.....



Imam od Libellusa sve 3 knjige i ovu prvu od VČ-a. Od VČ-a ću imat i ostale jer sam se "zakačio" na "Zlatnu seriju".
Ipak se stvar svodi na ono tko što više voli.
Meni je draži ovaj veći format u tvrdim koricama na po meni kvalitetnijem i boljem papiru a, crtež nije tako "zgusnut".
Inače od Benellijevaca Deadwood Dick mi je u rangu prvih 20-30 epizoda Magičnog (koji mi je pak western broj 1 u Bonellija).
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/07/2020 : 17:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by teller

Bassa spasava crtez..priča je spoj vulgarnosti i prostota..


Bas kakav je bio taj divlji svijet tih divljih godina. Vjerno prikazan primitivizam i divljastvo na svim nivoima. Uostalom zato se i zove divlji zapad, zar ne?
Predobri stripovi su to Telleru, no mozda nisu za ljubitelja Mikija, Kita i ostalih romansiranih naivnih likova. Ti si strip entuzijast, pravi rendzer, stamen i posten pa te ovo mozda iritira. Ali to i jest svrha ovih serijala. Ljuti realizam bez milosti i romansiranja...



Bass je meni osobno odličan čistokrvni western strip, Dicka još nisam pročitao, ali ako je na tragu Bassa nema razloga da mi se ne svidi. Ja bi tu i dodao Do posljednjeg koji sam pričitao sinoć i ugodno me iznenadio..... U biti ova tri izdanja predstavljaju odmak od bonellijevog westerna kao što su svojevremeno Nepomirljivi napravili odmak od westerna 60-ih i 70-ih godina. Film, strip i općenito umjetnost evoluiraju......


Nemas greske s Deadwoodom. Samo naprijed!



Mala pomoč - Libellus u odnosu na VČ? ako bi se odlučio da li ići na LL ili se zadržati na VČ gledajući na ipak razliku u cijeni.....


A cuj, VC-ovo izdanje nisam drzao u rukama, pa ne bi o njemu ni govorio. LL je mislim, sigurno bolji jer je veci format, pa je i lijepse za gledanje tih genijalnih tabli. A sigurno je i papir bolji, vjerovatno i otisak. A i hc je...
Iako, pravo da ti kazem uzimam i novu ZS, ali nisam jos dobio dosta zadnjih brojeva...

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 17/07/2020 18:01:33
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 18/07/2020 : 12:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Hvala na komentarima dečki....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 18/07/2020 : 13:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Deadwood Dick od Veselog ili Libellusa.... Ajmo reći ovako... Razlika je otprilike poput odnosa kvalitete Fibrinog Ken Parkera u odnosu na LMS. Ja sam imao osjećaj kao da čitam potpuno drugi strip.... Potpuno drugi osjećaj i puno veća uživancija dok sam čitao Libellusovo izdanje. Veći format, pregledniji crtež, kvalitetniji papir... Toliko je kvalitetnije koliko je i cijena veća. Pa tko voli...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 18/07/2020 : 18:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
sumohrvat lepo opisao, pogotovo Frizenda i Andreucci mnogo bolje izgledaju na sto vecem formatu. Ali sa druge strane ivanl po obicaju govori napamet, otisak kod Vc je u poslednjih par godina odlican.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/07/2020 : 19:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Deadwood Dick od Veselog ili Libellusa.... Ajmo reći ovako... Razlika je otprilike poput odnosa kvalitete Fibrinog Ken Parkera u odnosu na LMS. Ja sam imao osjećaj kao da čitam potpuno drugi strip.... Potpuno drugi osjećaj i puno veća uživancija dok sam čitao Libellusovo izdanje. Veći format, pregledniji crtež, kvalitetniji papir... Toliko je kvalitetnije koliko je i cijena veća. Pa tko voli...



+1 super opisano (boldano)

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO

Edited by - risbozg on 18/07/2020 19:27:46
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 18/07/2020 : 19:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

sumohrvat lepo opisao, pogotovo Frizenda i Andreucci mnogo bolje izgledaju na sto vecem formatu. Ali sa druge strane ivanl po obicaju govori napamet, otisak kod Vc je u poslednjih par godina odlican.



Možda da se tiska na bijelom papiru jer mi se čini da je onda otisak čišći al' onda to ne bi bila "Zlatna Serija".
Osim cijene i jezik ima svoju ulogu jer nekako mi se "Deadwood Dick" ljepše "čita" od "Dedvud Dik". Velim ja da nama trebaju stripovi s više-jezičnom podrškom.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 18/07/2020 : 20:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Mi smo se u Srb navikli na transkripciju, ali ok da nekome smeta. Promaseno poredjenje fibra/lms, otisak i kod vc odlican...ali ovde je format ogromna prednost.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4607 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 18/07/2020 : 21:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
I ne samo format.

Lib je evo vam ceo DD u luks izdanju i ciao. VC je evo vam da malo lici na staru ZS tj ima gi razni junacite, a kraj kad docekate.

sangue navajo
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 18/07/2020 : 22:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Da, i to takodje. Da li ce i kada biti nastavaka, pitanje je.

Edited by - john connor on 18/07/2020 22:35:50
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 18/07/2020 : 22:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Sto se mene tice, dvojku sam uzeo lib, i trojku cu sada.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/07/2020 : 22:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
meni dobar Dik i u ZS;a kad poželim da ga čitam u većem formatu,tu su drugarevi LL Dedvudi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 18/07/2020 : 22:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Jbg, ja da zivim u Cacku, nijednu fibru ne bih kupio.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 18/07/2020 : 23:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
I LL-u je trebala godina dana da izda sve 3 knjige Dicka.
Vjerujem da će to VČ sve objaviti vjerojatno i brže.

LL kao izdavač mi je najdraži iz razloga što oni izguraju sve do kraja idu po redu i drže beskompromisnu vrhunsku kvalitetu.
Najveća im je mana što su relativno spori pa je pitanje da li će neki od nas doživjeti kraj ovih dugih serijala.
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000