forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 397

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/07/2022 : 12:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Razlog odbijanja 3u1 (ili Xu1) Mr No i/ili MM je taj da bi se narušila uniformnost od početka a to je jedna priča jedna knjiga.
Za Mr No je bila i anketa i po toj anketi većina je da ostane tako kako je baš zbog te jednoobraznosti.



Razumijem principijelnost, i sam sam (bio?) takav, ali ovdje stvarno ne bi bilo nikakve štete da se nastavilo 3 u 1, dapače.

Da, u biti, ja sam s Kolorkom isto prekršio princip - ideja je bila da to bude kolekcija samostalnih priča, ali onda sam poslije ubacio i serijale. I mislim da nisam pogriješio.

Trouble will find me
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1031 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 22/07/2022 : 12:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by mmihoci

Razlog odbijanja 3u1 (ili Xu1) Mr No i/ili MM je taj da bi se narušila uniformnost od početka a to je jedna priča jedna knjiga.
Za Mr No je bila i anketa i po toj anketi većina je da ostane tako kako je baš zbog te jednoobraznosti.



Razumijem principijelnost, i sam sam (bio?) takav, ali ovdje stvarno ne bi bilo nikakve štete da se nastavilo 3 u 1, dapače.

Da, u biti, ja sam s Kolorkom isto prekršio princip - ideja je bila da to bude kolekcija samostalnih priča, ali onda sam poslije ubacio i serijale. I mislim da nisam pogriješio.



To je tvoje mišljenje a bilo je i moje (jer i ja sam glasao za 3u1) ali mi se sad čini da sam bio u krivu.

A ovdje je obrazloženje koje je Dado A. dao http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&m=33434#post33434

Da li će se predomisliti zbog trenutne situacije, teško, jako teško.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4720 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 22/07/2022 : 12:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Zamisli seliti 90 tona stripova. Ja sam selio 25 prije desetak godina i prije bih si pucao u nogu nego morao opet prolaziti kroz to.

Mogu zamisliti. Nedavno sam konačno zamijenio krov i uredio drugi kat na kući. Cijelu kolekciju sam morao preseliti dolje i rastaviti police, i onda sam upravo prošli vikend sve vratio gore. I umjesto da budem sretan s novim uređenjem, htio sam sve spaliti od frustracije, a to je samo nekoliko tisuća stripova

Go kneel and weep
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1031 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 22/07/2022 : 12:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Markos

Zamisli seliti 90 tona stripova. Ja sam selio 25 prije desetak godina i prije bih si pucao u nogu nego morao opet prolaziti kroz to.

Mogu zamisliti. Nedavno sam konačno zamijenio krov i uredio drugi kat na kući. Cijelu kolekciju sam morao preseliti dolje i rastaviti police, i onda sam upravo prošli vikend sve vratio gore. I umjesto da budem sretan s novim uređenjem, htio sam sve spaliti od frustracije, a to je samo nekoliko tisuća stripova



E da nam je Sport Billyijeva taškica. Pa makar ju djelio s ovim "frikovima" s ovog foruma.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10202 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/07/2022 : 13:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy
I umjesto da budem sretan s novim uređenjem, htio sam sve spaliti od frustracije, a to je samo nekoliko tisuća stripova



"Pravi" kolekcionar nikad nije sretan s uređenjem !
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37702 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/07/2022 : 14:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pravi kolekcionar nema zivotno osiguranje za sebe nego za svoju kolekciju. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2261 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 22/07/2022 : 14:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Slažem se, očito je to problem, ali to je bilo jasno već u startu i Dade su rekli da će raditi upravo ono što sada rade, da će nastaviti do kraja bez obzira koliko kupaca bude, na čemu im svaka čast, jer nije to lako sve držati iznad vode. Ali, po meni, bilo bi im lakše da su promijenili koncepciju Martija i Mister Noa u trobroje kad su došle ove jednočinke, kratke epizode. I trebalo je učiti od najboljih - nije Bernard bezveze 347 puta krenuo od početka sa Zagorom i Alanom Fordom.

Da. Trebali su/ste Marko krenuti od početka, pa barem sa Martijem sa trobrojima. Ovako je to bez veze. Ali to se njima tada nije moglo objasniti. Ne znam koliko si ti imao utjecaja u tome tada. Vjerojatno jesi dosta. Sorry, znam da si dobar ostao sa njima nakon razlaza, ali oni misle za sebe da su najpametniji, najbolje znaju, nikad neće priznati grešku... Eto, sad je i 4 u 1 (Dampyr) koncept dobar . Ako me kužiš .
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39881 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/07/2022 : 15:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Najbolji moguci koncept.
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 22/07/2022 : 15:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
Dampyr 4 u 1 izgleda pun pogodak, 50 knjiga 200 epizoda. Lako biti general poslije bitke možda ali sve ukazuje na to da dugovječni boneli kod nas može proći samo i jedino u formuli 4 u 1, eventualno 3 u 1. Zagor priča za sebe.

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/07/2022 : 15:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hm, zar Stri Agentov Dampyr nije bio 3u1 pa opet nije zaživio? Ili je to bilo 2u1?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10202 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/07/2022 : 15:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pravi kolekcionar nema zivotno osiguranje za sebe nego za svoju kolekciju. :D



Već zamišljam:

Iznos premije osiguranja je utvrđen prema vrijednosti LL kolekcije po principu trošak reciklaže x 2!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6154 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/07/2022 : 15:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Hm, zar Stri Agentov Dampyr nije bio 3u1 pa opet nije zaživio? Ili je to bilo 2u1?



Onaj HC?
BG i S-A zajedno čini mi se.
Bio je 2u1.
Kupio sam par brojeva na IL za 5kn komad.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37702 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/07/2022 : 17:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Poli


Pravi kolekcionar nema zivotno osiguranje za sebe nego za svoju kolekciju. :D



Već zamišljam:

Iznos premije osiguranja je utvrđen prema vrijednosti LL kolekcije po principu trošak reciklaže x 2!


Nego... ja se ne zajebavam, poznajem ljude koji imaju osiguranje i na stripove, procjena kolekcije i uz osiguranje kuce tu su i stripovi.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25084 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/07/2022 : 17:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Nego... ja se ne zajebavam, poznajem ljude koji imaju osiguranje i na stripove, procjena kolekcije i uz osiguranje kuce tu su i stripovi.






Moja kolekcija je osigurana na 15 000€. Ušla je u osiguranje kuće i pokućstva.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2841 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 22/07/2022 : 18:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Poli


Pravi kolekcionar nema zivotno osiguranje za sebe nego za svoju kolekciju. :D



Već zamišljam:

Iznos premije osiguranja je utvrđen prema vrijednosti LL kolekcije po principu trošak reciklaže x 2!



Peyo pa ne izdaje LL one tvoje "BD igrarije" 🙂

Nego uglavnom Bonelli a to ipak nešto i vrijedi...

Pa zaviri slobodno nekad u aukcije, vremena imaš.

https://www.stripovi.com/aukcije/tex-libellus-2-rasprodano-izdanje/19605819/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10190 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/07/2022 : 18:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Poli


Nego... ja se ne zajebavam, poznajem ljude koji imaju osiguranje i na stripove, procjena kolekcije i uz osiguranje kuce tu su i stripovi.






Moja kolekcija je osigurana na 15 000€. Ušla je u osiguranje kuće i pokućstva.


Kakva je ta polica osiguranja? Jasno mi je za uništenje u požaru ili poplavi, ali šta je sa oštećenjen?
Kad recimo osiguraš usjev, na teren procijenit štetu izađe agronom.
Jel tebi dođe striponom?
Šta ako skuže da si bija nemaran prema njima? Da nisu bili propisno pripremljeni za zamrzavanje i nisi imao kartončiće?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37702 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/07/2022 : 18:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Šta ako skuže da si bija nemaran prema njima? Da nisu bili propisno pripremljeni za zamrzavanje i nisi imao kartončiće?


Zelis reci ako nisi uvaljao kartončiće između hrvata?

I sta je s masnim rukama i citanjem, to je nemarnost, ali sta ako ti dođu gosti i ne pitaju ist ni pit, samo zgrabe tvoje glancere i mars u kutat za citanje, a kad ti vrate... to nije vise to, isto nemarnost ili...? Teska su to pitanja... mozda je do drobnog tiska? Ili se moze sklopiti kasnije po koja klauzula po tom pitanju?



Nego, jel to nas Krugi gore platio sumu i pol za prvog LL Teksa? Ajmene, zao mi covjeka...


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10202 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/07/2022 : 18:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Poli


Pravi kolekcionar nema zivotno osiguranje za sebe nego za svoju kolekciju. :D



Već zamišljam:

Iznos premije osiguranja je utvrđen prema vrijednosti LL kolekcije po principu trošak reciklaže x 2!



Peyo pa ne izdaje LL one tvoje "BD igrarije" 🙂

Nego uglavnom Bonelli a to ipak nešto i vrijedi...

Pa zaviri slobodno nekad u aukcije, vremena imaš.

https://www.stripovi.com/aukcije/tex-libellus-2-rasprodano-izdanje/19605819/



Više je komentar išao u smjeru da bi stripovi u HR kod naših osiguravatelja vrijedili malo ili nimalo.

Nebitno da li je to Bonelli, BD ili drugo za neupućene su to podjednake djetinjarije ili kako ti kažeš igrarije.
Go to Top of Page

Lukeruk
Junior Member



Serbia
495 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 22/07/2022 : 18:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Razlog odbijanja 3u1 (ili Xu1) Mr No i/ili MM je taj da bi se narušila uniformnost od početka a to je jedna priča jedna knjiga.
Za Mr No je bila i anketa i po toj anketi većina je da ostane tako kako je baš zbog te jednoobraznosti.




Mislim da je koncept "jedna prica, jedna knjiga" kod Martija narusen vec u trecem broju. Ako ne gresim, ta knjiga sadrzi dve price. Doduse vrlo kratke, ali eto prilike da se ta knjiga iskoristi kao presedan.
U tom smislu, kada se desava da dve zaokruzene price (ove krace od stotinak strana) slede jedna za drugom, njihovo objavljivanje u jednoj knjizi ne bi bilo odstupanje od dosadasnjeg koncepta?

Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1911 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 22/07/2022 : 19:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Julia 4 u 1, HC, Fibra ili LL. Pretplacujem se!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26402 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/07/2022 : 19:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa Julija već izlazi u normalnom obliku...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2261 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 22/07/2022 : 19:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch
Najbolji moguci koncept.

Apsolutno .
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/07/2022 : 19:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Julia ima 130 stranica, pa bi 4/1 jako tesko.

Jack the Black.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2261 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 22/07/2022 : 19:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Nismo govorili o Juliji, ali konkretno Julija bi 3 u 1 bila pun pogodak.
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1031 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 22/07/2022 : 20:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Pa Julija već izlazi u normalnom obliku...



Ne izlazi u "normalnom" formatu.
Jer Golconda slijedi Darkwoodov(?) a koji je sužen od klasičnog Benelli formata.
I to me značajno živcira pogotovo kod takvih debeljuca.
Go to Top of Page
Page: of 397 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000