forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 397

sawitch
Advanced Member



Serbia
39881 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/05/2023 : 10:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo od starta bilo pointless.

Ali Zagor je pa mozes uvaljati sta hoces.

Meni je samo zal sto im redovni Zagor nije isao C/B. Tu bih sve pazario.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6154 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/05/2023 : 10:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A nije ponitless ako ima očito dovoljan broj ljudi koji će iskrcat te novce za 1 epizodu Zagora.
Po mome mišljenju, ovo je rezultat cijena postignutih na aukcijama za neka LL izdanja.
Vidjeli su da ima ljudi koji su spremni preplatiti, pa su odlučili napraviti ovako nešto za probu.
Zanima me koliko će još sličnih projekata imati.
Pretpostavljam da bi mogli još MNO i Tex, ostali mi se ne čine toliko popularni.
Ah da, mogao bi možda i neki AF.

Baš moram pročitati ovu epizodu premda mi Zagi ne leži, ali zanima me sada ova epizoda jer po ovoj cijeni i izdanju vjerujem da je ovo nešto najbolje od Zagora ikada.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 16/05/2023 10:14:57
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39881 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/05/2023 : 10:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pa ja razumem kolekcionarstvo, i ja sam jedan od bolesnika ali bih radije uzmi neke collectibles nego ovo.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6154 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/05/2023 : 10:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ili je neki drugi razlog zašto je baš ova epizoda odabrana.
Sumo mi veli da je su ovo Zagorovoe priče iz mladosti, pa da je to možda razlog.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/05/2023 : 10:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Meni je ovo od starta bilo pointless.

Ali Zagor je pa mozes uvaljati sta hoces.

Meni je samo zal sto im redovni Zagor nije isao C/B. Tu bih sve pazario.



Apsolutni +1 na sve
Da je Artist Edition (neobradjeni sken originalnih stranica) sa jos onih par kaiseva koji p9stoje samo u ztriscia izdanju, mozda bih i sam dao toliko love. Ovako jok.

Ali, opet, svaka roba ima svoga kupca. Nije za mene, za nekog drugog je.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 16/05/2023 10:28:28
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
359 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 16/05/2023 : 10:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Svaka roba ima svog kupca, ali je ovo previse za mene. Taj novac sam bez zaljenja namenio za Complete Life and Times DeLuxe. Ovo bih uzeo da je max 120e za komplet.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1438 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 16/05/2023 : 11:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Previse za mene. Uvik kazem, neka trziste nudi i neka ljudi trose svoje pare na ono sto hoce. Nekad bi mi draze bilo da Libellus napravi reprint nekih stvari, ali ok...
Ovo mi i ne izgleda lose, ali na kraju dana, ipak kupujem stvari za citanje, ne za lijepe izglede, pa cu radije te novce baciti na nesto drugo.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37702 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/05/2023 : 11:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Komentari na cijenu?



Zagor NEMA cijenu!!!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4246 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 16/05/2023 : 11:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Nemam ništa protiv ovakvih izdanja jer ovu priči imamo u sto drugih i jeftinijih opcija. Problem je kad se naslovi koji nemaju alternativu a imaju potencijalnu publiku guraju u luksuzni oblik.Ovo je ionako svojevrsna moneta za kolekcionarsku potrebu posjedovanja nečeg potencijalno vrijednog i okuugodnog umjesto ružnih papirnatih eura.

Samo mi je bilo čudno ono što je bilo rečeno da ne sadrži nikakve dodatne skice, neobjavljene crteže i druge elemente koji bi bili zanimljivi za takvu važnu epizodu. Strip i par tekstova fanova mi se čini kao ponuda slabog sadržaja za jedno collector's item izdanje.

@Diskač: gle, tebi bude ova priča u najbolju ruku bila prosijek. Ovo je za ljude koji su fanovi i odrasli na Zagoru, što ti ako sam dobro shvatio- nisi. Ako ti je Flash Gordon bio skoro nečitljiv a za njega si čak posjedovao nostalgični element onda ne vidim kako bi ti ovo moglo biti više od jedva čitljivog.
Za tebe su uvjetno rečeno "moderni" dinamični klasici poput Sedam Gradova Cibole, Osveta Vudu, Morska strava itd.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26402 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/05/2023 : 12:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Svaka roba nađe svoga kupca pa će i ovo..
Kolekcionarska(i limitirana)izdanja su normalna svugdje u svijetu i ljudi ih kupuju.Jedni zato šta su veliki fanovi a drugi radi špekulacije sa prodajom.
Mene ovo izdanje ne zanima jer nisam fan(toliki da bi pljunija velike novce) a ovaj limitirani aspekt me je zanimao ali baza je šta u stvari ovo i nije limitirano izdanje.
Svako ko ga je htio mogao ga je naručiti i to komada koliko želi.
Normalno uz vjeru da izdavač neće napraviti još više komada od naručenog.Tu nema nekog velikog potencijala za rast vrijednosti u budućnosti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1031 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 16/05/2023 : 12:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da ovakvo nešto nije zadnje od Libellusa.

Čak bi me veselilo da tako nešto imaju jednom godišnje uz neke druge junake.

Recimo: Dragonero nulti broj plus Atlante i još neki materijali izvan redovnih edicija.
Pa recimo Nathan, saga oko Tehnodroida plus "Zovem se Nathan Never"

i itd..
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7288 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 16/05/2023 : 13:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Evo ja san jedan od pretplatnika i prista san i na novu cijenu.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26402 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/05/2023 : 13:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kolika je nova cijena?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7288 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 16/05/2023 : 13:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Kolika je nova cijena?



249 eura.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/05/2023 : 13:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Svaka roba nađe svoga kupca pa će i ovo..
Kolekcionarska(i limitirana)izdanja su normalna svugdje u svijetu i ljudi ih kupuju.Jedni zato šta su veliki fanovi a drugi radi špekulacije sa prodajom.
Mene ovo izdanje ne zanima jer nisam fan(toliki da bi pljunija velike novce) a ovaj limitirani aspekt me je zanimao ali baza je šta u stvari ovo i nije limitirano izdanje.
Svako ko ga je htio mogao ga je naručiti i to komada koliko želi.
Normalno uz vjeru da izdavač neće napraviti još više komada od naručenog.Tu nema nekog velikog potencijala za rast vrijednosti u budućnosti.




Pa svako izdanje koje je numerirano/limitirano ( količinom ) može se kupiti više od jednog komada
Mislim da "igra" sa tiražom nije opcija iz više razloga... Prvo i najosnovnije je rejting koji imaš kod nosioca prava, to nije za igru u ozbiljnom biznisu zar ne?.
Drugo, tiskare su obavezne tiskati onoliko koliko je službeni tiraž a on je vidljiv u CIP-u ( jel ono se tako zove ) u protivnom krše zakon. Da preduhitrim pitanje... tiskara nikad ne zna može li ponuda za "kršenje" zakona doći od prikrivenog inspektora.
Treća a možda najbitnija stvar je... ako se javno zna broj komada rizik je raditi više jer se "viši" broj može javno pojaviti a isto taki i "dupli" primjerak.

Ni ja nisan fan ali simpa su mi ovakva izdanja... čisto za na policu i volin vidit kolekcije koje sadrže ovakve bisere, bija ja fan ili ne.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26402 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/05/2023 : 13:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky
Pa svako izdanje koje je numerirano/limitirano ( količinom ) može se kupiti više od jednog komada



Nije točno.
To je samo u slučaju ako ih uspiješ kupiti dok se ne rasprodaju.
A u svijetu kolekcionarstva se takve stvari rasprodaju superbrzo.
Ovdje se niko ne triba bojat da će se rasprodat.
Svi imaju osigurane svoje primjerke.Koliko god su željeli.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 16/05/2023 13:20:11
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26402 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/05/2023 : 13:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky
Mislim da "igra" sa tiražom nije opcija iz više razloga... Prvo i najosnovnije je rejting koji imaš kod nosioca prava, to nije za igru u ozbiljnom biznisu zar ne?.
Drugo, tiskare su obavezne tiskati onoliko koliko je službeni tiraž a on je vidljiv u CIP-u ( jel ono se tako zove ) u protivnom krše zakon. Da preduhitrim pitanje... tiskara nikad ne zna može li ponuda za "kršenje" zakona doći od prikrivenog inspektora.
Treća a možda najbitnija stvar je... ako se javno zna broj komada rizik je raditi više jer se "viši" broj može javno pojaviti a isto taki i "dupli" primjerak.


Tu si me krivo razumija.
Nisam sugerirao da će izdavač raditi dodatne primjerke na crno.
Već da je postojala teoretska mogućnost da kad su prikupili podatke o broju narudžbi mogli dodati po volji još komada za ukupni legalni tiraž.
Kako sam napisao tu se vjeruje izdavaču ili ne,ovisno od osobe do osobe.
Osobno bih volio da se odmah reklo radit ćemo 500/333/neznam koliko komada i ko uvati uvati.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1031 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 16/05/2023 : 13:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Na WEB stranici: http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&t=2149 prvi upis piše kak to izgleda.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/05/2023 : 13:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Renky
Pa svako izdanje koje je numerirano/limitirano ( količinom ) može se kupiti više od jednog komada



Nije točno.
To je samo u slučaju ako ih uspiješ kupiti dok se ne rasprodaju.
A u svijetu kolekcionarstva se takve stvari rasprodaju superbrzo.
Ovdje se niko ne triba bojat da će se rasprodat.
Svi imaju osigurane svoje primjerke.Koliko god su željeli.




Nisi u pravu jer ne znaš detalje. Točno razmišljaš ali i ovdje je određen tiraž ( kasnije malo povećan ) i rok za prijavu. Bilo je interesa i nakon zaokružene brojke ali nisu upali. Teoretski to je kao i da dođeš u dućan i kažu ti, rasprodano.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/05/2023 : 13:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki
Tu si me krivo razumija.
Nisam sugerirao da će izdavač raditi dodatne primjerke na crno.
Već da je postojala teoretska mogućnost da kad su prikupili podatke o broju narudžbi mogli dodati po volji još komada za ukupni legalni tiraž.
Kako sam napisao tu se vjeruje izdavaču ili ne,ovisno od osobe do osobe.
Osobno bih volio da se odmah reklo radit ćemo 500/333/neznam koliko komada i ko uvati uvati.



Ah, pa onda ti nisi upratija… rečeno je odmah da ce biti 111 komada a malo nakon toga odlučeno da ce biti 167 ili 177 više se ne sićan ali broj je u startu određen.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26402 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/05/2023 : 13:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Minimalna planirana naklada je 111 primjeraka, a ovisno o broju rezervacija možda bude i veća jer želimo da svi Zagorovi hard core obožavatelji imaju jednaku priliku doći do njega

Nigdje ne piše kolika je maksimalna planirana naklada.
Možda su je oni i imali ali potencijalni kupac nije mogao znati kolika je?Ako je planirana maksimalna naklada zašto onda nisu napisali kolika je?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1031 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 16/05/2023 : 13:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by jaki
Tu si me krivo razumija.
Nisam sugerirao da će izdavač raditi dodatne primjerke na crno.
Već da je postojala teoretska mogućnost da kad su prikupili podatke o broju narudžbi mogli dodati po volji još komada za ukupni legalni tiraž.
Kako sam napisao tu se vjeruje izdavaču ili ne,ovisno od osobe do osobe.
Osobno bih volio da se odmah reklo radit ćemo 500/333/neznam koliko komada i ko uvati uvati.



Ah, pa onda ti nisi upratija… rečeno je odmah da ce biti 111 komada a malo nakon toga odlučeno da ce biti 167 ili 177 više se ne sićan ali broj je u startu određen.



Konačna brojka je bila 188. To se jasno vidi na onom URL-u koji sam poslao u svom prethodnom upisu.

Tu se vide i svi tehnički detalji.

Sve ovo ostalo na ovoj temi je puko nagađanje.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/05/2023 : 13:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Minimalna planirana naklada je 111 primjeraka, a ovisno o broju rezervacija možda bude i veća jer želimo da svi Zagorovi hard core obožavatelji imaju jednaku priliku doći do njega

Nigdje ne piše kolika je maksimalna planirana naklada.
Možda su je oni i imali ali potencijalni kupac nije mogao znati kolika je?Ako je planirana maksimalna naklada zašto onda nisu napisali kolika je?



Piše

Nakon što je prošlo razdoblje rezervacija, preko vikenda smo prikupili sve podatke tako da sada imamo sve precizne informacije, a one glase:

- konačna naklada bit će: 188 primjeraka

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26402 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/05/2023 : 14:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Da ali to je nakon sta su svi rezervirali.
Trebalo je odmah u najavi kad su napisali minimalni broj napisat i koliki će bit maksimalni broj.
Osobno,nisam htio uložit 200 eura u nešto šta ne znam u koliko komada će biti napravljeno.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39881 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/05/2023 : 14:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by jaki

Kolika je nova cijena?



249 eura.



A koja je bila?
Go to Top of Page
Page: of 397 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000