forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 03/01/2024 : 15:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
# Caglio
Čitam sve škole stripe, nisam isključiv. Imam više polica gdje su meni najbolji stripovi i ostalih škola.

I po meni Bonelli općenito gledajući sigurno nije trash.

Bonelli možda najbolje opisuje citat koji je o njemu rekao Macan a koji je neko nedavno stavio na jednom drugom topicu :

"Sami Bonellijevi stripovi, pak, izvanredan su primjer kontrole kvalitete koja svoj pandan ima, možda, samo u mangi. Kod Bonellija će se rijetko dogoditi izvrsnost svjetske razine, ali će se isto tako rijetko dogoditi apsolutno nemušto i nečitko smeće. Bonelli se, svjesno i savjesno, drži sredine ceste."

Ali čak i ako bi bio trash - ja ga volim takav kakav je
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/01/2024 : 15:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
da... kolekcionarstvo i treba biti zanimljivo... ganjanje pojedinih primjeraka
a ne pljuneš lovu i to je to

shvaćam da neki svršavaju kad skupo plaćaju nešto što ne vrijedi toliko i ima ga u 14 izdanja
ali meni su draži stari LMS koji me vraćaju u prošlost

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/01/2024 : 16:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Neka nama LL...
Ko hoće kupit,kupit će.
Ko neće/nemože ima knjižnicu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 05/01/2024 : 10:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Ide 11-ta i 12-ta knjiga Dragonero Pobunjenik. Ostaje još 13-ta s dvije epizode i to je onda gotovo.

Ova 12-ta korice su izvanredne.
[url=https://postimg.cc/6TK1dJMY][/url]

[url=https://postimg.cc/ZC77t94M][/url

Edited by - mmihoci on 05/01/2024 10:54:09
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15041 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/01/2024 : 16:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
ajde sad na brzinu i ta zadnja..naslovnica je super

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/01/2024 : 17:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caglio

quote:
Originally posted by logo111

Ja kupujem od LL samo Mister No, Zagor, Tex redovni, Dampyr, Nick Raider, Dragonero i Bezdušni te Thorgala...svakim stripom neizmjerno uživam jer to je ono što volim. A ono što volim želim sebi u najboljem mogućem pakiranju i za to ne žalim novac, prostor u stanu itd.....i to je to. Svi imamo izbor....



Slazem se sa ovim u potpunosti, cak bi se usudio reci da vecina nas na ovome forumu voli stripove. U principu, tko bi normalan dao takav novac da ne voli, mozda neki mazohist, takodjer znam i da je subjektivno sto je nekome veliki iznos novaca. No ruku na srce, usporedno sa Fibrom, Libellus je bezobrazno skup, usporedno sa ZS/LMS je vise nego prihvatljiv. Da se razumijemo kompletno, ja nemam nista protiv njihovih izdanja, da nema njih, vecinu ovih stripova bi samo sanjali, jer bi davno bila ugasena na kiosku. No kazem, usporedno sa Fibrom, Libellus je uzasno skup , a nije da mi donosi neka remek djela svjetske knjizevnosti, nego trash bonellija iz 1960 ( :






I taj thrash Bonelija iz 60tih je bolji od vecine novih stripova. To je ono najsmisnije.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1066 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 05/01/2024 : 19:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Kakav trash? Što je onda ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=M6OnBd6Seh8
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1066 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 05/01/2024 : 19:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Imaju čak i muzej. Svašta.

Go to Top of Page

Caglio
New Member

129 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 07/01/2024 : 11:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
Svi mi volimo Bonelli, i kad kažem trash, i Magnum PI je trash, Al ga obožavam. Ovdje je bila više napomena na cijenu istoga, dakle obožavamo ga svi jer je bio pristupačan na kioscima u to jedno doba kad smo odrastali. Da je isti koštao kao što sad koštaju Libellusovi , voljeli bi vi djeco nešto drugo, jer vam mama ne bi kupovala Zagora na kiosku. Poanta priče je da Bonelli strip ne vrijedi 30 eura , nema veze kakve korice ima, ili ako je specijalni primjerak Zagora od 250 eura komad kojeg ima svega 188 komada plus jedan redakcijski primjerak xD...
Možemo mi svi voljeti stripove i trošiti na njih milijune, ali većina nas ih je zavoljela kad su koštali koliko bi i trebalo koštati, a ne bili overpriced. Tako koliko god ja nastavio kupovati libelluse ( zbog bolesti u glavu zvane kolekcionarstvo ) i dalje znam, kao i većina vas koji kupujete Al si mazete oči, da ovi stripovi ne vrijede te pare...
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1066 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 07/01/2024 : 11:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Sve je to točno. Tako vjerojatno većina razmišlja koji kupuju stripove.

Edited by - petarStripovi10 on 07/01/2024 12:53:45
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/01/2024 : 12:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Glupo je kupit pa reč da ne vride...
Samom kupnjom si potvrdija da vride.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 07/01/2024 : 13:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Caglio promašio si poantu.

Probaj ti prodati nešto za xy cijenu što ne vrijedi toliko. Probaj pa se javi...

Demantiraju te na desetke tisuća rasprodanih Libellus Bonelli stripova svake godine odmah kako se pojave u prodaji. Cijene na aukcijama neću ni komentirati..

Stvar je savršeno jednostavna - koliko nešto vrijedi određuju kupci a ne neki komentatori po forumima.
Go to Top of Page

Caglio
New Member

129 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 07/01/2024 : 14:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
Ne mislim da je ekstra teško prodati nešto što ćeš precijeniti, dapače danas živimo okruženi masom ekipe koja se kurci na ove ili one načine. Tako da ćeš uvijek naći stotinjak pacijenata koji će nešto kupovati čisto jer oni mogu a drugi ne mogu. Općenito ako dvije stotine ljudi nešto kupuje, i sa tim dvije stotine sam puno i rekao, to ne znači da nešto vrijedi toliko koliko oni plaćaju. Usporedno sa fibrom očigledno je da je Libellus preskup, lol knjiga od 750 stranica u boji, ili od 160 CB su ono ruku pod ruku sa cijenom xD

A kažem ove fore, kupuju ljudi, mora da vrijedi toliko... Ne znam, zajebali su se gadno u dnevniku davnih godina kad su nešto što vrijedi 30 plus eura davali za jedan i pol, kakvi su to dobrotvori bili a



Go to Top of Page

Caglio
New Member

129 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 07/01/2024 : 14:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Glupo je kupit pa reč da ne vride...
Samom kupnjom si potvrdija da vride.




A mogu i sam sebe lagati i govoriti si da vrijede 120 eura pa će mi bit bolje
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10063 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/01/2024 : 15:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ponuda i potražnja, uporabna i tržišna vrijednost, sve je to odavno poznato i definirano.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 07/01/2024 : 15:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Caglio, enigma mi je gdje ti kupuješ neki Bonellijev strip za 30 € po epizodi.
Ja recimo jednu knjigu (od 3 epizode) Dragonera kupujem za 27,12€ dakle za 9,04 € po epizodi. Ta ista epizoda kod Ludensa je 3,50€.

I ako je nešto skupo to ne znači da je i preskupo. A nazivati kupce Libellusovih knjiga "pacijentima" mi je fakat bezveze. Kao što mi je bezveze kupce jeftinijih stripova zvati nekim drugim riječima.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18409 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/01/2024 : 16:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Caglio, enigma mi je gdje ti kupuješ neki Bonellijev strip za 30 € po epizodi.
Ja recimo jednu knjigu (od 3 epizode) Dragonera kupujem za 27,12€ dakle za 9,04 € po epizodi. Ta ista epizoda kod Ludensa je 3,50€.

I ako je nešto skupo to ne znači da je i preskupo. A nazivati kupce Libellusovih knjiga "pacijentima" mi je fakat bezveze. Kao što mi je bezveze kupce jeftinijih stripova zvati nekim drugim riječima.





CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 07/01/2024 : 16:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Caglio sad već pišeš bezveze.
Prvo vrijeđaš kupce određenog izdavača tako što ih nazivaš "pacijentima". Drugo ja sam kupac LL i ne kupujem ga zato što se "kurčim", kako ti impliciraš, nego zato što uživam u tim stripovima i što mi je to otklon od stresa itd.
Za razliku od tebe, vidiš, ja znam što hoću i što volim, znam koliko mi to vrijedi i niti jedan strip neću platiti i cmizdriti po forumu da sam nešto preplatio.
Uglavnom ti si očito u "ratu" sa samim sobom a za ti ni jedan izdavač nije kriv.
Jbt...sjedni i dogovori se sam sa sobom što želiš i možeš.
Eto moj savjet ti je svaki put kad ti dođe da kupiš Bonelli od Libellusa, ti kupi neki strip od Fibre...ma ni nije bitno ni dali to želiš...možda se budeš osjećao bolje i sretnije. A tom nam je svima cilj kad nešto kupimo...zar ne.

Edited by - logo111 on 07/01/2024 16:34:38
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18409 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/01/2024 : 16:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Logo111 to diplomatski i uljudno...
Caglio.. kenjaš bezvezarije...
Usporedujes vreme Dnevnika i naklade od 80 000 i ovo danas..
Libellus je skup ali kvalitetan i pouzdan izdavac...
Ne uzimam sve od njih ali veliko trojku Zagora, Texa i pilota cu uzimat dok sam živ...
Ne pijem i ne pustim i stripovi me usrecuju...
Evo, kisni dan i sto boljeg nego citat Tex knjigu Učiteljev povratak...
Ps... Strip kojeg bi(je) Dnevnik izkupusio i otisnuo na wc papiru a kod nasih kiosk izdavaca docekali tamo na jesen 2046...


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 07/01/2024 17:26:44
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 07/01/2024 : 19:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Za one koji posjećuju/čitaju LL forum:
zahvaljujući ideji kolege Oki-ja sad se lijepo i brzo klikom na svako izdanje u onim njihovim preglednim godišnjim najavama otvore svi podaci/tehnikalije željenog izdanja. Baš super.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/01/2024 : 19:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sta fali bit pacijent?
I lipo skupljat uputnice...
Pa i kurcit se time!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/01/2024 : 19:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Sta fali bit pacijent?
I lipo skupljat uputnice...
Pa i kurcit se time!



Nema više uputnica, sve je digitalno:))
I zamisli sad štampat old school uputnice za recimo otorinca. 500 kom, HC spika:))
Tržište je tu, samo ga treba prepoznati.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/01/2024 : 20:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by ivanl

Sta fali bit pacijent?
I lipo skupljat uputnice...
Pa i kurcit se time!



Nema više uputnica, sve je digitalno:))
I zamisli sad štampat old school uputnice za recimo otorinca. 500 kom, HC spika:))
Tržište je tu, samo ga treba prepoznati.



Je.
Istina.
Nisan stvarno predugo bija u likara i dali mi nekidan, neku medicinu, niki medikament...
Ja ih pitan: di je riceta?
Kaze; pa poj u drogeriju i sve te ceka...
Ajd neka kazem ja. Neka ih.
Jos kad nam oduzmu sustave novcanice, i placanje gotovinom, taj zadnji bastion slobode...svemu je kraj!
Ali to je neka druga storija...
Za sad, sustave novcanice idu za romane i malo je rec sa kojin guston gredu... to meni u stvari uopce nije trosak, vec cisti blagoslov! Gust, radost, lipota... LL crikva, jedna od par najdrazih. Najlipje mi je u nju ulist, pa se znamenovat!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 08/01/2024 : 00:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Jednom prilikom u mesnici, mesar mi je otkinuo veci komad mesa nego sam tražio, ne sjecam se tocno koji komad, ali recimo da je bila teletina.
I sad ja zbunjen govorim mesaru da mi je to previše, i količinski i cjenovno.
Na to će mesar: "Koji ku*** plačeš?? Pa nosiš kući, a ne iz kuće!!"

U skladu s razmišljanjem tog mudrog mesara, posložio sam sebi postavke u glavi vezano za cijene HC stripova.
Dakle, skupi jesu, ali brutalno dobro napravljeni, kvalitetni, vizualno predivni itd.
Dodatno, što se LL-a tice, redovni su, sigurni, kronološki objavljuju, s glavom i repom, brzo objavljuju 90% izdanja.
I što je najbitnije, te njihove stripove kupujem sebi, moji su, krase moje police, ja u njima uživam, vesele me..i na kraju, nosim ih kući, ne iz kuće:)
Go to Top of Page

Caglio
New Member

129 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 08/01/2024 : 14:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
@logo111 sve si dobro rekao, u ratu sam sam sa sobom, to stoji

@teller di to kenjam ? Kad govorim da koštaju previše ? Kad uspoređujem kiosk izdanje sa soft coverom te cijene po kojima bi se real o strip trebao prodavati? Libellus je top izdavač, vrhunski je sve odrađeno i ima ok ritam, ilitiga imao je jedno vrijeme, malo su usporili neka izdanja ali tom potom, u taj dio uopće ne ulazim, više ulazim u dio gdje je 30 eura za Bonelli "normalno" i još ekipa to opravdava xD

@mmihoci ne kupujem brate po 30 eura, Al pogledaj cover price na zadnjih par Martina 31.90 ? Kužim ja, akcijski popust prva dva mjeseca vo no, Al kompa kakva je to cijena xD

@edi b - kažem ja super je Libellus, osim cijene nema nikakve zamjerke i naravno nitko me ne tjera da i dalje kupujem ili ne kupujem, no da ću se pravit glup i govoriti kako ih dijele skoro besplatno, čemu to ?

Btw bitno da mi nitko nije objasnio , pošto su svima cijene ok I superiska , kako to da fibra može raditi sve to u boji, po povoljnijim cijenama. Jesu ovi zbilja nesposobni da nađu nekoga da odradi posao za manje love ? ( Bio sam koristio drugi izraz Al vidim da smo svi veoma woke ovdje, pa da nekoga ne uvrijedim) ili mi želite reći da su Libellusova izdanja kvalitetnija od fibrinih. Ja se ne kužim kao neki laik pretjerano u sve to, ali tipa fibrin plašt i očnjaci mi izgleda puno kvalitetnije odrađen, te puno skuplji za isprintati, nego naprimjer Libellusov MM broj 121. Cijena im je tu negdje

Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000