forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 397

jaki
Advanced Member



Croatia
26402 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/06/2024 : 10:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nemate nimalo ukusa kad vam je onaj stari bija bolji od ovog

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

fasnik
Starting Member



96 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 13/06/2024 : 10:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send fasnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

LL je nadogradio Web, međutim, em se ne mogu nikako ulogirati na sam web, em ne mogu naći više njihov forum.
Ima netko tu kakav info ?


Forum je ukinut zbog forumaša sa stripovi.com.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1438 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 13/06/2024 : 10:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

LL je nadogradio Web, međutim, em se ne mogu nikako ulogirati na sam web, em ne mogu naći više njihov forum.
Ima netko tu kakav info ?



Mislim da sam negdje pročitao da se za sami web mora nanovo praviti korisničko ime. A forum biće migriraju, ne vidi se, da... Za njega su rekli ostaviti korisnička imena.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2611 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 13/06/2024 : 10:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Onaj stari bio pregledniji. Ovaj poput Dw, AF, only kupovina.

Ne znam zasto uz sve sto objavljuje, a temelji su na boneli izdanjima, jos nema Cassidyja. Mozda i jedan od najboljih "novijih" serijala.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39881 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/06/2024 : 11:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nemate nimalo ukusa kad vam je onaj stari bija bolji od ovog



Stari je bio dosta pregledniji, prijatniji oku i vise user friendly.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1438 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 13/06/2024 : 11:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Previše šarena je nova stranica.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37702 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/06/2024 : 11:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma ja mislim da samo treba vremena da se covjek navikne na novu stranicu, ali ako nece biti vise foruma, gdje ce biti objavljen onaj raspored novih izdanja? Znaci i sve za nazad, sve ture, sta i kada, plus prije su bile te akcije "ostecenih izdanja" i razne variante paketa ovoga i onoga sa popisom (pdf) na forumu... nadam se da ce i dalje biti to negdje objavljeno, to jest da ce to i dalje postojati. :/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1134 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 13/06/2024 : 12:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče foruma, ne bih se čudio ni da ga ugase. Toliko je dobrih i korisnih foruma ugašeno jer smatraju zastarjelim formatom. Uglavnom, ako i do toga dođe, a nadam se da neće jedino im preostaje da sve te najave, akcije, oštećena izdanja... prebace na facebook.
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1031 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 13/06/2024 : 12:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da vam je promakla obavijest na njihovom Forumu u vezi novog Portala. Te kako i što.
1) Registracija se obavezno mora napraviti iznova jer se radi o novom Web Shopu koji bi trebao biti znatno bolji nego stari
2) Za Forum bi trebalo ostati sve po starom i ne treba ponovna registracija. Za sad je problem da još nisu složili poveznicu na Forum (koji se, jel, ne mijenja)
3) Jučer im nisu radili i e-mailovi jer su selili, očigledno, sve na novu platformu.
4) Rekli su da će možda to potrajati i dan dva dok ne poslože.
5) Imate pod Kontankte gdje možete preko WEB Forme ili e-mail poslati prijedloge i zamjerke na novi Portal.

A u svemu tomu pogledajte si popust i cijene za dosta knjiga koje imaju na zalihi (recimo Zagor kolor 3 i 4 za 5,77 eura, Skriveno lice od 2 do 7 za 3,98 eura, Tex Willer kolor 2-7 za 9,95 eura, Nathan Never gigant 11 i 12 za 5,18 eura i itd uglavnom stariji brojevi kojih još ima dosta na zalihi)
Go to Top of Page

malimarinko
New Member



157 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 13/06/2024 : 13:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
Žao mi je ali web im ne radi nikako. Stranica se presporo učitava. Scroll ne radi. Klik na prihvaćanje kolačića ispočetka ne reagira pa se dogodi SQL Exception. Osnovni izbornik Ponuda/Novosti... prečesto gubi kontekst (nisu klikabilni).... vratit ću se za 7 dana.

edit: govorim o Edge-u (dakle pretpostavljam da i ostali chromium browseri imaju iste probleme)

Edited by - malimarinko on 13/06/2024 13:23:52
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1031 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 13/06/2024 : 13:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Klikam već 2 dana po njihovom WEBu i nijednom nisam imao problem.
I radi normalno brzinom.
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1031 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 13/06/2024 : 13:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Samo da dodam. probao klik na "košaricu" (to do sad nisam probao) i to trenutno ne radi (bar meni).
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1031 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 13/06/2024 : 13:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Pitao ih i vele da se stvari još sređuju.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39881 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/06/2024 : 14:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


gdje ce biti objavljen onaj raspored novih izdanja? Znaci i sve za nazad, sve ture, sta i kada,



Meni je ovo najkorisniji topic na svim forumima. Ja tu pogledam gde sam, inace pojma nemam sta sam uzeo i sta je izaslo... To i Fibra treba da napravi :)
Go to Top of Page

malimarinko
New Member



157 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 13/06/2024 : 14:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Klikam već 2 dana po njihovom WEBu i nijednom nisam imao problem.
I radi normalno brzinom.



Sada sam probao na mobilnom na chromu. Ovaj put radi (no i dalje sporo).

Imam dobronamjernu kritiku na to što je u ponudi izbornik uvijek vidljiv. Što god se klikne uvijek treba odskrolati ispod izbornika. Npr odaberem neki strip (ili grupu npr. Dylan dog) i hladno mi se otvori - izbornik. Tj. otvorilo mi se upravo to što sam tražio ali cijeli moj ekran je zauzet izbornikom ponude ... sadržaj je ispod njega.

Jasno je meni da u svim teorijama UI/UXa kažu da je loša praksa imati dva izbornika na stranici, no nisam još vidio da je netko rekao što je to dobra praksa. Uglavnom onaj glavni izbornik na mobileu "Izbornik + 3 crtice" što daje Ponudu+Novosti+O nama+Kontakt je nepotreban. Dva izbora: Novosti i Ponuda bi riješila stvar ( O nama i Kontakt uglavnom idu na dno web stranice jer i inače rijetko koga zanimaju ) to nam ostavlja mogućnost da "Izbornik + 3 crtice" pokazuje taj ogromni spisak izdanja da nam ne kampira konstantno na vrhu stranice.

But that's just me.

Edited by - malimarinko on 13/06/2024 14:41:16
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/06/2024 : 14:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, smirite se. Dosta toga objavio je vec mmihoci.. Sto se ostalog tice, meni je sve puno i to stvarno puno bolje. Forum ce biti. Popusti su brutalni. 70% na stara izdanja. Planiram nabaviti oko 60-70 naslova. Svaka cast.

Jack the Black.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1134 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 13/06/2024 : 15:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Kad smo već kod redizajna moram pohvaliti scom stranicu. Ova verzija dizajna je iz 2010. i super funkcionalna je. Dobro, nije responzivna, ali mi je u svemu ostalom odlična. S obzirom koliko godina je prošlo, a da je i dalje odlična i korisna, to sve govori.

Edited by - petarStripovi10 on 13/06/2024 15:47:59
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1134 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 13/06/2024 : 15:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Blast from the past:
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4659 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 13/06/2024 : 17:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li je Mandela efekat, ali ja ne pamtim da je stari logo bio ovako šajni :D

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/06/2024 : 18:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Kad smo već kod redizajna moram pohvaliti scom stranicu. Ova verzija dizajna je iz 2010. i super funkcionalna je. Dobro, nije responzivna, ali mi je u svemu ostalom odlična. S obzirom koliko godina je prošlo, a da je i dalje odlična i korisna, to sve govori.


Nije s.com loš, ali svejedno bi ga trebalo osvježiti. Trebalo bi ga redizajnirati, prepisati i prebaciti u nove tehnologije, na neki noviji, moderniji stack, react ili nešto slično, ali ja nemam vremena još i za to.
Pitao sam frenda iz bivše firme koji je otvorio svoju firmu i radi web/mobilne aplikacije koliko bi koštalo da se postojeća funkcionalost fibra.hr/stripovi.com porta na novi stack plus mobilna basic aplikacija s pushevima za aukcije i sličnim stvarima.
Cijena prava sitnica: 200.000 eura:) Rekoh, oooooukej...

Što se tiče novog Libellus sajta, kuži se da je ispod neki CMS i da samim tim ima brdo overheada, pa je sve malo usporeno, ali vjerujem da će se to ispeglati, uvijek bude problema na porinuću, to je neizbježno. Ne sviđa mi se telefonski broj na vrhu stranice, to mi baš bode oči, i ne sviđa mi se "Ponuda" umjesto "Katalog", ali to su sitnice

Trouble will find me
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1031 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 13/06/2024 : 18:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Malo sad to bolje gledam.

Meni se čini da je najveći problem kod klika na "Ponudu".

Kilkom na to generira se 1500 requesta i nekih 40 do 45 MB sadržaja. Jer se zapravo sve sličice knjiga učitavaju (njih 1500 i kusur) te prvih 12 se prikazuju a ostale JavaScript "sakrije".

Ispod prikazanih 12 knjiga je gumbić "UČITAJ JOŠ NASLOVA" koji radi samo "otkrivanje" idućih 12 knjiga.

Kako će ta lista rasti to će uzrokovati više sadržaja i "gladi" za bandwidthom.

Dakle, oni koji imaju slab bandwidth njima je sporije. Meni na 300 Mb/s to leti.

Trebalo bi iskoristiti potencijal jQuery-ja da se taj Data Grid složi na način da klikom na "UČITAJ JOŠ NASLOVA" ide request za idućim setom knjiga (dakle, samo 12 requesta i 350 do 400 kB sadržaja tj. slikica). Ili modernije riješenje skrolanjem prema dolje trigerira request za idućih 12 knjiga i tako dalje.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/06/2024 : 19:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nisam to gledao, ali ako je tako kako kažeš, to je katastrofa. Da, sad sam pogledao, u pravu si.
Mada u biti nije toliko problem u bandwithu, problem je u loadu na bazu i brzini odaziva, treba mu preko 4 sekunde da izgenerira stranicu što je užasno puno za današnje standarde. Ponuda treba vraćati prvih xy (30-40) najnovijh naslova, i onda po potrebi loadati nove dalje, a ne SVIH 1500 odjednom.
Jako loše rješenje.

Trouble will find me
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1134 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 13/06/2024 : 20:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Ok, nećemo sad na nož novu stranicu od Libellusa.
Više je orjentirana kao web shop.
Stranica je bolja od njihove prijašnje, samo smo svi mi već godinama navikli na onu prastaru crnu.
Ne znam jel prije na Libellus stranicama baš radio webshop kao dodavanje artikala u košaricu i izvršavanje narudžbe?
Ono što kod ostalih već godinama funkcionira.
Je, neki domaći je CMS, drago mi je vidjeti kad se potpiše firma/agencija koja je radila sajt, što u ovom slučaju je.
Stack nije sad uber nove tehnologije, ali kao što i Markos kaže, tko to sve more platili.
Ostali shopovi su većinom i u Wordpressu pa nekako rade.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/06/2024 : 20:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma nije na nož, stranica je dobra (vizualno), ali je treba optimizirati da bude laganija/brža

Trouble will find me
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1134 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 13/06/2024 : 20:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ma nije na nož, stranica je dobra (vizualno), ali je treba optimizirati da bude laganija/brža


Da, nespretno sam se izrazio. Samo ako s bude moglo dodatno optimizirati.
Go to Top of Page
Page: of 397 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000