forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Krcko
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 03/09/2007 : 02:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Može li mi netko reći malo više o ovom stripu?
Tko ga je crtao, kako se zvao u originalu....možda čak i koji link, bio bih zahvalan.

Čitao sam taj strip davno, davno sjetio se za njega ponovno pa rekoh ovo je pravo mjesto da pitam za njega.
Pogledao sam na stripovi.com popisu stripova (po zemljama) ali nisam ga našao...možda sam previdjeo? Hm.

U svojoj trenutačnoj kolekciji nemam niti jedan "krckov" strip....znam da je u nas izlazio u Biser stripu i Stripoteci, eno baš se sad otimaju za br.3 na aukcijama

Moje aukcije u prodaji

zizanon
Senior Member



Croatia
1523 Posts

Member since 21/11/2003

Posted - 03/09/2007 : 05:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zizanon a Private Message  Reply with Quote
Chlorophylle se zove u originalu, a autor je Raymond Macherot.

http://www.bedetheque.com/serie-5853-BD-Chlorophylle-(Divers).html
http://macherotbd.free.fr/

copy/paste-aj prvi link jer ti ga neće direktno otvorit
eto, nadam se da je bar malo pomoglo :)

motel, money, murder, madness
let's change the mood from glad to sadness
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 03/09/2007 : 06:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Ma, hvala ti puno!
Sad znam kako se glavni lik zove u originalu a to će mi pomoći za dalju potragu

Pošto kod nas nije izašao onako kako spada (tj. Integral) nadam se da ću uspjeti izgooglati nešto na engleskom jezičnom područu....jer....ja i francuski.................

Možda ga ima u Algoritmu među stranim stripovima?
Hm.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/09/2007 : 07:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Nema Krcka na engleskom.

A ni francuske albume nije lako naći.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 03/09/2007 : 07:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Eh to me zbilja čudi....to i nije baš tako loš strip da ga dosad nitko nije izdavao.
Osim tih izdanja u našim strip revijama i originalnih na Francuskom ništa izgleda....

Možda se netko bude sjetio izdati to u nekakvom integralu, ali vjerojatno i to teško.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/09/2007 : 07:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Eh, pa tek je Gaston daleko od lošeg stripa, a na engleskom ga ima tek u naznakama. O Spirou da ne govorimo.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1248 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 03/09/2007 : 08:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
Ionako je najavljen integral, pa malo pričekaj.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 03/09/2007 : 08:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vid

Ionako je najavljen integral, pa malo pričekaj.

Krcko integral!!??!!

Woah

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 03/09/2007 : 08:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Ima li neki link za tu informaciju tko bi trebao biti izdavač?

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 03/09/2007 : 11:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor

quote:
Originally posted by Vid

Ionako je najavljen integral, pa malo pričekaj.

Krcko integral!!??!!

Woah


Naravno.
Samo treba pričekati koji mjesec pa da vidiš kako se štancaju integrali jedan za drugim!
Izdanje će biti Strip Agenta i najavljen je negdje u duboku zimu,dakle,negdje dogodine oko trećeg mjeseca,najvjerovatnije.
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 03/09/2007 : 16:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Hvala glasnogovorniče na informacijama!!!
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 03/09/2007 : 20:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
Ah, Krcko... sjajan strip za sve uzraste (hrvatski: all ages), draga uspomena iz djetinjstva ('Lukovodonicna bomba' za 10. rodjendan - ili bese 7.?)... i naravno, nenadyebiv srpski prijevod:

'Rekao sam ti da me ne zoves buzda!'
'Mozda vise volite cuskija?'

Obavezno kupujem cim izadje.

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."

Edited by - Witchblade on 03/09/2007 20:08:18
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 03/09/2007 : 21:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by DKoor

quote:
Originally posted by Vid

Ionako je najavljen integral, pa malo pričekaj.

Krcko integral!!??!!

Woah


Naravno.
Samo treba pričekati koji mjesec pa da vidiš kako se štancaju integrali jedan za drugim!
Izdanje će biti Strip Agenta i najavljen je negdje u duboku zimu,dakle,negdje dogodine oko trećeg mjeseca,najvjerovatnije.


Hvala!

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/09/2007 : 22:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Nek' paze šta rade sa prevodom.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 03/09/2007 : 22:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Witchblade

Ah, Krcko... sjajan strip za sve uzraste (hrvatski: all ages)




**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/09/2007 : 02:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Nek' paze šta rade sa prevodom.


Uuuuuu
ovde se definitivno slažem!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/09/2007 : 02:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wiskey

Hvala glasnogovorniče na informacijama!!!


Kao ono .... ti pojma nemaš,zar ne?

Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 04/09/2007 : 12:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Normalno da nemam!!!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/09/2007 : 16:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
nemaju sto paziti

srpski prijevod je ionako tumplav

bez uvrede ali previse je los i jadan, htio bih bolji
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/09/2007 : 16:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message  Reply with Quote
Svi prevodi u Kekecu su nenadmasni. Sto i ne cudi kada se pogleda koja je ekipa radila u urednistvu Kekeca.

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/09/2007 : 18:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
ali u stripoteci su po obicaju losi

kekec nisam citao pa ne mogu suditi
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/09/2007 : 18:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
ako se ne varam bise strip je ponovio jednu epizodu iz stripoteke, a biser strip je svakako imao bolji prijevod, trebalo bi provjeriti jesu li prekopirali prijevod iz stripoteke ili su napravili svoj
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/09/2007 : 20:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Prevod iz Bisera je nenadyebiv, gde god da je originalno izašao.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 05/09/2007 : 18:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message  Reply with Quote
Krcko je bio zakon!

Koliko je uopće epizoda izašlo u Biser Stripu? Mislim da je bilo 4 ili 5 u nastavcima (rat sa crnim štakorima, Antracit, bitka za Grbavicu, lukovodonična bomba...?) i jedan plus (Alava lasica).

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 05/09/2007 : 22:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marlowe

Svi prevodi u Kekecu su nenadmasni. Sto i ne cudi kada se pogleda koja je ekipa radila u urednistvu Kekeca.

100%

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 05/09/2007 : 22:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Ja sam čitao te epizode "Kekeca", kojeg je kupovao moj stari
Sad, jesam bio dijete i sve to, ali bilo je to ok....i više nego ok.

quote:
Originally posted by Mailman

Krcko je bio zakon!
Naravno i zbilja se radujem mogućnošću ponovnog izlaska u integral obliku....wauu.

quote:
Koliko je uopće epizoda izašlo u Biser Stripu? Mislim da je bilo 4 ili 5 u nastavcima (rat sa crnim štakorima, Antracit, bitka za Grbavicu, lukovodonična bomba...?) i jedan plus (Alava lasica).

Koliko sam ja uspio pretražiti, 6 komada je izašlo u Biser Stripu.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000