forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Krcko
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 11/09/2007 : 23:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Antracit

Jedva cekam Krcka

Ah......al' si me prepao kad sam vidio avatar

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 11/09/2007 : 23:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe
.......ovaj integral Krcka biti formiran prema francuskom originalu koji je izdan u okviru posebne edicje koja slavi šezdesetu obljetnicu izdavača Le Lombarda. Koliko znam, za sada, nisu najavljeni planovi Francuza da objave sve naslove Krcka, iako bi to bilo fantastično.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/09/2007 : 08:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe

Pa, nije baš posve točno, jer će ovaj integral Krcka biti formiran prema francuskom originalu koji je izdan u okviru posebne edicje koja slavi šezdesetu obljetnicu izdavača Le Lombarda.


Pa da, ali taj integral ne sakuplja celog Macherota, već prve tri epizode.

quote:
Originally posted by bookglobe

S druge strane, vrlo bi teško bilo formirati ediciju integrala Krcko (koja bi sadržavala sve epizode Krcka, bez obzira na duljinu, autora itd.) jer za njih ne postoji materijal, a pribavljanje albuma (od kojih neki nisu reprintirani po dvadesetak godina) ili magazina, te skeniranje i obrada lošeg materijal bio bi mukotrpan posao (koji bi strahovito podigao cijenu) uz vrlo dubiozan rezultat, kako u realizaciji, tako i u prodaji. Dakle, za sada - sigurno jedan Krcko Integral za koji postoji materijal. A kasnije - tko zna?


Da, dosta je pogledati ove ovde postavljene skenove i videti koliko je taj koloring i štampu pregazilo vreme i koliko bi petljavine trebalo da se sve to modernizuje. A ako vrancuzima nije isplatljivo, logično je da neće biti ni ovde.

Greh.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

Edited by - Djole on 12/09/2007 08:07:31
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/09/2007 : 08:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Inače ako se ne varam svega 7 epizoda je crtao Macherot.


Ovo je Macherotovo:

1. Chlorophylle contre les rats noirs (Le Lombard, 1956)---Tintin 1955--Kekec 86-118,Biser strip 30
2. Chlorophylle et les conspirateurs (Le Lombard, 1956)----Tintin 1956--Kekec 184-213,Biser strip 32
3. Pas de salami pour Célim#232;ne! (Le Lombard, 1957)-------Tintin 1956---
4. Le bosquet hanté----------------------------------------------------Tintin 1957---
5. Les Croquillards ( Glénat, 1977).--------------------------Tintin 1957--nisam siguran da li je ovo Bitka za Grbavicu?
6. Zizanion le terrible (Glénat, 1977)-------------------------Tintin 1958---Biser strip 47
7. Le retour de Chlorophylle (Le Lombard, 1961).-----------Tintin 1959--
8. La revanche d'Anthracite (Le Lombard, 1964).-----------Tintin 1961---Kekec 246-276,Biser strip 66
9. Chlorophylle joue et gagne !---------------------------------------Tintin 1962---
10. Le furet gastronome (Le Lombard, 1970)-----------------Tintin 1962---
11. Chloro #224; la rescousse (Le Lombard, 1971)----------------Tintin 1963---

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 12/09/2007 : 10:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
E jebi ga, sto puta jebi ga (izvinjavam se dobro odgojenim dušicama ako im ovakav moj nastup smeta, ali moram). Ljut sam i razočaran. Do sada sam smatrao da su integrali albumi koji obuhvaćaju izašle pojedinačne albume i to u kompletu. Sada pročitam bookgloba da se sprema SAMO JEDAN integral Krcka, "a poslije ćemo vidjeti". Šta ćemo to vidjeti i kada? Znam da je problem sakupiti cijelog Krcka, ali sam ipak mislio da će biti cijeli opus. Koji sam ja naivac. I to još sa ovoliko godina! Nikako ne prihvaćam objašnjenje bookgloba i razočaran sam 100%. Do sada izašli integrali su objavljivali cijeli opus (Metabaruni, itd da sada ne nabrajam). Zar će bookglobe ići kao Beli Put sa Rip Kirbijem? Integral za domaćice? Tko šljivi (ovo je uvijena verzija) stripoljupce i kolekcionare? Pa ne žive izdavači stripa od njih nego od domaćica. E, jebi ga!!!!!!

Edited by - wiskey on 12/09/2007 10:51:38
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 12/09/2007 : 11:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
Istina, wiskey; ali izmedju (samo) 3 epizode Krcka i nicega uvijek biram ovo prvo.

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 12/09/2007 : 11:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Naravno, i ja. Nisam ja protiv objavljivanja ovog integrala. Ja sam samo reagirao što je to SAMO TAJ integral, a slijedeći...?
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 12/09/2007 : 15:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor

quote:
Originally posted by Antracit

Jedva cekam Krcka

Ah......al' si me prepao kad sam vidio avatar





Hehe, meni je nick Antracit vec dobrih desetak godina

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 12/09/2007 : 15:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Ja sam za to da se objavi u integralu sve epizode u boji sve dok ne stignu na otok.
Kad stignu na otok može i crno-bijeli!

Biser rulz!
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 12/09/2007 : 15:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message  Reply with Quote
Ajd ljudi, ne filozofirajte previse !
Htjeli ste Krcka i dobit cete ga !
Ne budite nezahvalni !
Sigurno ce biti jos Krcka ako prvi album/integral bude dobro prihvacen (citaj: rsprodan).

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 12/09/2007 : 15:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Antracit
Sigurno ce biti jos Krcka ako prvi album/integral bude dobro prihvacen (citaj: rasprodan).



Ne mora biti rasprodan,samo da se dobro prodaje....
to znači da je narod stripovski zainteresiran za Krcka.
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1249 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 12/09/2007 : 20:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wiskey

E jebi ga, sto puta jebi ga (izvinjavam se dobro odgojenim dušicama ako im ovakav moj nastup smeta, ali moram). Ljut sam i razočaran. Do sada sam smatrao da su integrali albumi koji obuhvaćaju izašle pojedinačne albume i to u kompletu. Sada pročitam bookgloba da se sprema SAMO JEDAN integral Krcka, "a poslije ćemo vidjeti". Šta ćemo to vidjeti i kada? Znam da je problem sakupiti cijelog Krcka, ali sam ipak mislio da će biti cijeli opus. Koji sam ja naivac. I to još sa ovoliko godina! Nikako ne prihvaćam objašnjenje bookgloba i razočaran sam 100%. Do sada izašli integrali su objavljivali cijeli opus (Metabaruni, itd da sada ne nabrajam). Zar će bookglobe ići kao Beli Put sa Rip Kirbijem? Integral za domaćice? Tko šljivi (ovo je uvijena verzija) stripoljupce i kolekcionare? Pa ne žive izdavači stripa od njih nego od domaćica. E, jebi ga!!!!!!



E nisi jedini naivac, kojemu riječ integral znači sasvim nešto drugo.
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 12/09/2007 : 22:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wiskey

E jebi ga, sto puta jebi ga (izvinjavam se dobro odgojenim dušicama ako im ovakav moj nastup smeta, ali moram). Ljut sam i razočaran. Do sada sam smatrao da su integrali albumi koji obuhvaćaju izašle pojedinačne albume i to u kompletu. Sada pročitam bookgloba da se sprema SAMO JEDAN integral Krcka, "a poslije ćemo vidjeti". Šta ćemo to vidjeti i kada? Znam da je problem sakupiti cijelog Krcka, ali sam ipak mislio da će biti cijeli opus. Koji sam ja naivac. I to još sa ovoliko godina! Nikako ne prihvaćam objašnjenje bookgloba i razočaran sam 100%. Do sada izašli integrali su objavljivali cijeli opus (Metabaruni, itd da sada ne nabrajam). Zar će bookglobe ići kao Beli Put sa Rip Kirbijem? Integral za domaćice? Tko šljivi (ovo je uvijena verzija) stripoljupce i kolekcionare? Pa ne žive izdavači stripa od njih nego od domaćica. E, jebi ga!!!!!!



No, nemoj se odmah tako pjeniti (nekako sam mislio da je to moja ekskluziva ovdje :=), ali vidim da ima onih s još kraćim fitiljem). BTW. Krcka neće raditi Bookglobe, samo sam htio malo pomoći forumu s par informacija, tako da se ne moraš duriti na mene.

Prije svega u ovom konkretnom slučaju u pitanju je terminski nesporazum. U biti, da... INTEGRALI bi trebali biti cijeli objavljeni opus. Za većinu naslova (XIII, Ramiro, Bruce Brazil, Bruce J. Hawker, Cartland, Colby, Buddy Longway, Gil Jourdan i još neke stvari koje sam sigurno zaboravio) to je točno, naravno ukoliko se ne dogodi nešto nepredviđeno (potres, požar, stock market crash, bankrot ili prerana smrt zbog nerviranja).

E sad, ima naslova kod kojih to iz različitih objektivnih razloga to nije moguće. Recimo, za Krcka ili Rocka Derbya (ali bolje mi zvuči stari dobri Đoka Kraka iz Panorame) ili Deribov Go West (zakon stripić) gotovo je nemoguće doći do svog materijala. Albumi su stari, istrošeni (ponekad i izgubljeni), pa ih nositelj autorskih prava ne može dati na korištenje (skeniranje itd.). Znači,izdavač bi trebao kupiti prava, pa onda sam (kako zna i umije) sakupljati materijal za produkciju, a da naravno nema garanciju da će: a) materijal pronaći, b) da će taj biti iskoristiv.

Uzmimo da se odlučiš za tu varijantu. Prvo moraš pokušati preko interneta ili po francuskim antikvarnicama skupiti sve materijale. T može biti prilično skupo, posebno kod malo rijeđih naslova ili onih koji su tiskani u ograničenim tiražama ili vrlo davno. Čak i da uspiješ, a to ti je trošak koji bi album mogao poskupiti 300 do 500%, moraš materijal obratiti tako da ga nositelj autorskih prava odobri. Ni za to nemaš garanciju. Znači do sad si (po knjizi) uložio recimo, al' onako skromno 3 do 4 soma eura (ne zaboravi pri tome da je naklada 500 komada, al' Krcka ili Đoku baš nećeš tako lako prodati više od jedno 150 do 200 komada u nekom razumnom roku), samo još nemaš garanciju da smiješ ući u tiskaru.

Konačno, na svaku si knjigu integrala spucao vremena, truda i živaca barem u istoj mjeri koliko i novaca. I onda (a zaboravio sam spomenuti da možda neke epizode serijala drži druga izdavačka kuća ili neko od autora ili nasljednika do kojih ne možeš doći, pa si opet u banani) zvekneš to u tiskaru gdje proizvodnja jednog takvog kolor integrala košta koliko i 3 ili 4 obična albuma, izreklamiraš se skromno (na Internetu i u SMG! gdje je reklama džabe, samo cijena tiska) i čekaš godinu dana da prodaš količinu da se pokriješ. Odličan poslovan potez! Probaj to odraditi jedno dvajest puta.

E, sad. Žao mi je što si naivac. I to s toliko godina. I što si razočaran 100%. Al' mo'š to gledat' i s druge strane: Imat ćeš jednog sjajno opremljenog Krcka (ajd' dobro možda dva) s nekoliko važnijih epizoda i solidnim pratećim tekstom (ak' ti prevoditelji nisu za k#$"%, a Markos :=)). Meni to ne zvuči tako loše. Zamisli gore varijante: izađe sve u dvajest knjiga, a ti nemaš love ili izađe sve, al' nevalja ništa ili (my personal favorit) izađe dvajst knjiga, a ti odustaneš na drugoj jer te sad više ne zanima skupljanje stripa nego salveta pa zbog tvog odustajanja izdavač pukne i mora dat kuću koju je hipotekarno založio da napravi integrale. I sve to (ili barem jedno) zbog Krcka!?!

Sorry, nemoj bjesnit'. Zezam se.




Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28986 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/09/2007 : 22:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nemoj mi samo reci da ga je prevela Milena Benini:)
Ona je inace relativno ok, ali kod geg stripova... Mislim, to je jako tesko prevoditi, ali mene je ocito Darko razmazio svojim rjesenjima, pa...

Trouble will find me
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 12/09/2007 : 22:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nemoj mi samo reci da ga je prevela Milena Benini:)
Ona je inace relativno ok, ali kod geg stripova... Mislim, to je jako tesko prevoditi, ali mene je ocito Darko razmazio svojim rjesenjima, pa...



Ma super je Milena. Nego ti nemaš smisla za humor. Nit je ona nas razmazila, a bogme ni mi nju. Joj, nemoj mi sad samo krenut s primjerima... ono, ne da mi se.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28986 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/09/2007 : 22:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa, netko od nas dvoje (mislim na Milenu:)) ga nema, ili su totalno nekompatibilni:)

P.S. zmotanec:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 12/09/2007 : 22:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message  Reply with Quote
Ajd sad da kazem da je tvoja bila zadnja i da sam pukao od smijeha. Ne mogu vise. Ima jos posla za obavit. Ne izdajem ja 5 naslova godisnje pa da mogu visit na forumu 27/7. Sorry, nisam mogao odolit.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28986 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/09/2007 : 23:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa nitko te ne tjera da odgovaras.
I prebroji malo bolje:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10076 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/09/2007 : 10:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe
.... Deribov Go West (zakon stripić) gotovo je nemoguće doći do svog materijala ...




Krasan stripiće slažem se ... Dio objavljen svojedobno u Eks-u, Barnaby Bumper i društvo ...

http://www.bedetheque.com/serie-2268-BD-Go-West.html

Koliko si me razveselio da netko na njega misli, toliko si me rastužio sa podatkom da neće biti objavljen ...
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 13/09/2007 : 10:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Pa nitko te ne tjera da odgovaras.
I prebroji malo bolje:)




Evo me opet. Ajde da tvoja ne bude zadnja, nego moja. Napisao sam na jednom forumu da mi brojke nisu jaca strana (osim toga 8 kava u 3 sata - ruke mi se tresu ko padavicaru), ali zato sam s rijecima ubojito savrsen i savrseno ubojit.
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 13/09/2007 : 10:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe
No, nemoj se odmah tako pjeniti (nekako sam mislio da je to moja ekskluziva ovdje :=), ali vidim da ima onih s još kraćim fitiljem). BTW. Krcka neće raditi Bookglobe, samo sam htio malo pomoći forumu s par informacija, tako da se ne moraš duriti na mene.
...
Sorry, nemoj bjesnit'. Zezam se.

Sve je to OK. Ne durim se, niti ću otegnuti od sekiracije. Jednostavno NE PRIHVAĆAM princip "bolje išta nego ništa", jer koja je onda razlika od vas "normalnih" izdavača od piratskih izdanja. Ali ako se vi želite izjednačit, mi tu ne možemo ništa. Da se razumijemo, ja ću kupiti takvo izdanje, npr tog jednog Krcka jer ga volim, ali nije u tomu štos. To nije posa', kako kažu kod nas.



Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 13/09/2007 : 10:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wiskey

quote:
Originally posted by bookglobe
No, nemoj se odmah tako pjeniti (nekako sam mislio da je to moja ekskluziva ovdje :=), ali vidim da ima onih s još kraćim fitiljem). BTW. Krcka neće raditi Bookglobe, samo sam htio malo pomoći forumu s par informacija, tako da se ne moraš duriti na mene.
...
Sorry, nemoj bjesnit'. Zezam se.

Sve je to OK. Ne durim se, niti ću otegnuti od sekiracije. Jednostavno NE PRIHVAĆAM princip "bolje išta nego ništa", jer koja je onda razlika od vas "normalnih" izdavača od piratskih izdanja. Ali ako se vi želite izjednačit, mi tu ne možemo ništa. Da se razumijemo, ja ću kupiti takvo izdanje, npr tog jednog Krcka jer ga volim, ali nije u tomu štos. To nije posa', kako kažu kod nas.







Jesi pročitao moj mail? Mislim, da se ne mučim ako ne čitaš ili ne razumiješ. Ti sad uspoređuješ jednog vrlo pristojnog izdavača s piratom zato što je nešto nemoguće napraviti.

Koji dio "nemogućega" nisi razumio? Ako možeš pribaviti sve Krcko albume za skeniranje samo nam javi. Francuzi to ne mogu osigurati, znači cjelokupni integrali nisu mogući.

Jasno mi je da ja sad tebi mogu ovo tumačiti dok mi prsti ne prokrvare, ali ti si u pravu ne zato što znaš o čemu pričaš nego zato što si ti apriori u pravu i znaš kako se radi posa'.

Ma žali bože takvima kao sto si ti išta objašnjavati...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28986 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/09/2007 : 11:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe

quote:
Originally posted by Markos

Pa nitko te ne tjera da odgovaras.
I prebroji malo bolje:)




Evo me opet. Ajde da tvoja ne bude zadnja, nego moja. Napisao sam na jednom forumu da mi brojke nisu jaca strana (osim toga 8 kava u 3 sata - ruke mi se tresu ko padavicaru), ali zato sam s rijecima ubojito savrsen i savrseno ubojit.


Pij manje kave Nego, skromost ti nije jaca strana, a?

Trouble will find me
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 13/09/2007 : 13:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Zahvaljujem ti se bookglobe na lijepim riječima. Izvini puno, puno što sam se dirnuo u tvoj resor. Jer, mi glupi, koji ne razumijemo i kojima nema svrhe bilo što objašnjavati, moramo biti krotki spram takvih veličina. Ali, davno je jedan naš pjesnik rekao. Nije velik što se velik rodi...
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 13/09/2007 : 14:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Witchblade

Istina, wiskey; ali izmedju (samo) 3 epizode Krcka i nicega uvijek biram ovo prvo.

+1

Eh kad smo malo tržište.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000