forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Berserk-Kentaro Miura
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 29/09/2022 : 15:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
50 kuna je preveć za tako malen strip. Po meni do 30 može proć. 35 ako je strip ekstra dobar, a čini se da nije, evo i Paka ga je na početku hvalio, a onda odustao. Računao sam ga uzeti po toj nekoj ok cijeni, ali sad se čini da niš od toga..
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/09/2022 : 15:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Kod Osma su znali bit po 25, prošle godine sam kupovao.



Osmo je švercer, normalno da je kod njega manja cijena, Jaki je (pretpostavljam) kupio u striparnici. Međutim, Darkwoodove mange su općenito poskupile u odnosu na prethodnih godinu/dvi. Mislim da im je redovna cijena 35/40 kn trenutno.

quote:
Originally posted by pcoro

50 kuna je preveć za tako malen strip. Po meni do 30 može proć. 35 ako je strip ekstra dobar, a čini se da nije, evo i Paka ga je na početku hvalio, a onda odustao. Računao sam ga uzeti po toj nekoj ok cijeni, ali sad se čini da niš od toga..



Okej, skupoća je stvar osobnog dojma, naravno... Dark Horseovi tankoboni Berserka koštaju cca 100-110 kn po komadu, tako da mi je ovo Darkwoodovo izdanje više nego okej s obzirom da je duplo jeftinije. Druga je stvar šta smo mi navikli da mange budu otprilike cijene prosječnog kiosk Bonellija.

Šta se mene tiče, nisam odustao općenito od Berserka, već sam stavio čitanje skenova na pauzu s obzirom da će sve ovo kroz par godina izaći u Darkwoodovom izdanju pa ću radije pročitati na papiru. Sve što sam do sada pročitao od ovog stripa mi je vrlo dobro do odlično.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 29/09/2022 : 15:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ova manga je skuplja od svih ostalih DW mangi i u Srb. Bilo je polemike, ne secam se da li na ovom forumu ili samo na FB. Uglavnom, ova manga je za nijansu veceg formata, bolji papir, deblje korice. Da li vredi tolike razlike u novcima to vec ne znam, nek proceni neko ko je kupovao i druge DW mange. Meni nije puno, jer tokom promo perioda kupim za 400din sto je 3.4Eur (ne znam koliko je to kuna).

Edited by - jagodanbg on 29/09/2022 15:59:59
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/09/2022 : 16:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Kod Osma su znali bit po 25, prošle godine sam kupovao.


Dragi pcoro,zar si dite pa ti triba razjasnit zašto Osmo može biti jeftiniji od hr striparnica?
Zatim,uspoređiješ cijenu druge mange na akciji s cijenom novoizašle mange.
I u Srbiji je Berserk skuplji od ostalih DW mangi.
A kako ti je Paka01 lipo reka,alternativa je na engleskom koja je duplo skuplja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 29/09/2022 : 17:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ne treba ništa objašnjavati, 25 je 25, a 50 je 50, toliko je to jednostavno, ja sam kupac i zanima me koliko me šta košta i ništa drugo. Mislim, nek bude cijena koliko god treba, samo me malo iznenadilo na prvu jer su mange do sad bile pristupačnije. Evo, čak je i Nikad čovjek 35, a to je kao fensi, umjetnička manga koju izdaje hipsterski izdavač.

Berserk mi se čini skup zato jer, koliko sam skužio, sveske nisu samostalne nego se nastavljaju i nude relativno malo "materijala" za čitanje. Recimo, tankoban Napada titana se pročita za 15 minuta, a donese vrlo mali pomak radnje, to obično bude jedna dvije veće borbe i malo dijaloga. Računam da će slično biti i sa Berserkom. Ali vidjet ću, možda uzmem taj prvi pa ako me povuče budem i kupovao. Kad je strip top, dao bi i 100 kun, ali šta je danas top? Većina stvari je osrednja, a osrednji strip koji se pročita za 10 minuta i košta 50 kuna je skup.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/09/2022 : 17:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Onda kupi za 25 u Osme:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/09/2022 : 18:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ne treba ništa objašnjavati, 25 je 25, a 50 je 50, toliko je to jednostavno, ja sam kupac i zanima me koliko me šta košta i ništa drugo.



Ali bokte, ne možeš uspoređivati legalnu prodaju i šverc.
Da netko ukrade strip svaki misec i pokloni ti ga džabe, bi li govorio i da je 25 kn skupo jer si ga ranije dobivao besplatno?

quote:
Originally posted by pcoro

Berserk mi se čini skup zato jer, koliko sam skužio, sveske nisu samostalne nego se nastavljaju i nude relativno malo "materijala" za čitanje.

... Računam da će slično biti i sa Berserkom.



Ovo je poprilično smiona izjava za nešto u šta uopće nisi upućen. Čisto naklapanje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 29/09/2022 18:02:03
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 29/09/2022 : 20:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ma da, da, jasno je da treba prvo pročitati pa suditi ali ja nekad volim i prvo suditi. Paušalno sam donio zaključke na temelju iskustva sa Napadom titana i recimo čitanja Gantza, i tvog osvrta jer si ti bio pročitao tipa prva tri sveska i ustvrdio da je to zapravo tek uvod iz kojeg saznajemo vrlo malo.

A za kupnju ću vidjeti. Možda ga i naručim u Osme ako ne bude više od 35. Ali naručio bi kad izađe bar taj prvi arc, šta ću sad čitat taj tankobončić pa sve onda sve zaboravit dok izađe drugi. Ja sam odrastao na Zlatnoj seriji i čekao nastavak max tjedan dana, već i ovo Ludensovo nastavljanje nakon mjesec dana mi ubije doživljaj.

I još zadnja stvar vezana za cijenu pa ću šutit zauvijek - tih 50 kun za Berserk je suluda, prenapuhana cijena koja će uništit svaku šansu da se taj strip uhvati na ovim prostorima


Edited by - pcoro on 29/09/2022 20:53:25
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/09/2022 : 21:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

i tvog osvrta jer si ti bio pročitao tipa prva tri sveska i ustvrdio da je to zapravo tek uvod iz kojeg saznajemo vrlo malo.




Ha?

Ja sam pročitao prvu 21 svesku. Tri velike priče, The Black Swordsman, The Golden Age i Conviction.

1 - http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=40&TOPIC_ID=51296#2480599
2 - http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=41&TOPIC_ID=51296#2482977
3 - http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=51296&REPLY_ID=2485548

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
426 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 29/09/2022 : 21:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
Obzirom na sadržaj, o odnosu na druge Darkwoodove mange, 50 kunica za Berserk je gotovo djabe
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 29/09/2022 : 21:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Da, na to sam mislio. Ti si za prva tri sveska napisao ovako:

"Iako je The Black Swordsman tek prvi (a ukupno gledano ujedino i najkraći) storyarc, Miura me automatski uvukao u Gutsov brutalni svijet. Radnja je poprilično in medias res te kroz ova tri tankobona ne saznajemo gotovo ništa o univerzumu Berserka, no naprosto mi je bilo nemoguće odlijepiti oči od papira. O likovima saznajemo vrlo malo kroz ovu priču te nam Miura zapravo ostavlja puno više pitanja nego što daje odgovora, no pri kraju trećeg tankobona donosi neke elemente za koje automatski znamo da će kasnije igrati jako bitnu ulogu."

pa mi se iz toga učinilo da će priča ići glacijalno sporo, da su ta prva tri TBa kao uvod.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/09/2022 : 21:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
A mislim, priča nije spora, već je ogromna. Skroz okej tempom ide radnja, sadržajna je. I da, uvod je, al skroz korektan i dobar uvod.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/11/2022 : 09:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam di da drugo stavim ovaj fanart, pa nek se nađe ovdje.
Sailor Guts


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 16/11/2022 : 21:42:46  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 16/11/2022 : 22:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Dobro to ide. Pohvale za DW izdanje, tehnički napravljeno kako treba.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 22/11/2022 : 08:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Ja ću se prešaltati na Darkvud na 8. broju, toliko imam ovih malih DarkHors-ića. Biće šareno ali, život je kučka

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 23/11/2022 : 16:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Ok, dobro ispao i ovaj početni deo ali se svakako nadam da je Zlatno doba ono pravo
Nadam se da će i DW moći da gura što bolji ritam.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 30/11/2022 : 22:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
364 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 02/12/2022 : 15:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam, na preporuku prijatelja, prva tri tankobona Berserka. Kvalitetno štivo za čitanje, crtež majstorski ali posebno bih izdvojio scene borbi glavnog junaka sa svakojakim karakondžulama. Darkwoodovo izdanje je u pitanju i nadam se da će ga izbaciti kompletnog.

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page

Heisenberg
New Member



Serbia
262 Posts

Member since 06/11/2022

Posted - 19/12/2022 : 11:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Heisenberg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by J.Stickman

Pročitao sam, na preporuku prijatelja, prva tri tankobona Berserka. Kvalitetno štivo za čitanje, crtež majstorski ali posebno bih izdvojio scene borbi glavnog junaka sa svakojakim karakondžulama. Darkwoodovo izdanje je u pitanju i nadam se da će ga izbaciti kompletnog.

Prevesce ga do kraja Dakrwood, samo da nastave mesecno da izbacuju mange, pocetkom sledece god mozemo ocekivati 23. deo One Piece i 26. naruta, video sam na cobiss-u da su u pripremi. Samo nmp zasto im kasni 6. deo ubice demona

I Am Not In Danger, Skyler. I Am The Danger. A Guy Opens His Door And Gets Shot, And You Think That Of Me? No! I Am The One Who Knocks!

Edited by - Heisenberg on 19/12/2022 11:02:59
Go to Top of Page

Heisenberg
New Member



Serbia
262 Posts

Member since 06/11/2022

Posted - 16/01/2023 : 15:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Heisenberg a Private Message  Reply with Quote
U pripremi

I Am Not In Danger, Skyler. I Am The Danger. A Guy Opens His Door And Gets Shot, And You Think That Of Me? No! I Am The One Who Knocks!

Edited by - Heisenberg on 21/02/2023 12:42:28
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/01/2023 : 23:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
https://animeshopbig3.hr/

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 21/02/2023 : 11:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Uzeo sam nedavno prvu knjigu od onih Dark Horseovih deluxe izdanja. Išao sam vidjeti o čemu se tu radi i kakva je fama oko ove mange da dobije tako epohalno izdanje.

Mogu reći da izdanje dosta nagovještava kvalitetu onoga što mu je među koricama.

Berserk je prilično mračna, epska, fantastična manga. U njoj pratimo misterioznog Gutsa, borca protiv natprirodnog na svakom koraku. U početku je sve ovijeno velom tajne i fokus je na dosta dugačkim, krvoločnim i sjajno kadriranim borbama. Mogu reći da me setting i glavni lik malo podsjećaju na sagu Witcher.

No, kako se bližio kraju prvi story arc, Guardians of Desire, tako smo dobivali naznake o tome tko je Guts i s kakvim neprijateljima ima posla. Iako taj prvi arc se sastoji od manje-više akcije, demona i čudovišta, ipak ima naznaka neke emotivne težine u njoj. Sviđa mi se što manga ne pati od nekih klišeja i tropes-a, osjećaj je da Miura je ovdje gradio neku igru po svojim pravilima.

Forte ove mange je definitivno crtež i uvećani format od Dark Horsea je tu pun pogodak. Sjajno je vidjeti spektakularne borbe i prizore, vrlo dobro iscrtane likove. Pored Akire ovo je manga s najjačim umjetničkim izričajem koju sam čitao do sada.

Kraj knjige započinje legendarni Golden Age arc i tu se upoznajemo s mladosti glavnog lika i vraćamo se u prošlost, bitke, vitezove i vojske. No, imam osjećaj da je to samo teaser za ono što čeka dalje, a definitivno planiram nastaviti s ovim serijalom. Vrlo dobro, sadržajno, sjajno prikazano i s ogromnim potencijalom u razvoju radnje.

Prva 2 toma u ovom izdanju su neka jača četvorka, dok treći tom zaslužuje peticu.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Heisenberg
New Member



Serbia
262 Posts

Member since 06/11/2022

Posted - 21/02/2023 : 12:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Heisenberg a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam da uzmem dark horse deluks izdanje prenego što je darkvud izbacio prvi tom, kad sam video cenu dark horsovog deluks izdanja u delfiju, smučilo mi se kad sam video cenu od 8050 dinara, reko zajebi, uzimam darkvudovo izdanje zato što samim tim i podržavam domaćeg izdavača.

I Am Not In Danger, Skyler. I Am The Danger. A Guy Opens His Door And Gets Shot, And You Think That Of Me? No! I Am The One Who Knocks!

Edited by - Heisenberg on 21/02/2023 12:46:04
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 21/02/2023 : 20:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
Ta deluxe darkhorseova su odlična izdanja, prelistao sam jedno, ali kao sto si i sam rekao, cijena je paprena; a posto to je darkhorse, neznam ni ima li svih brojeva u slobodnoj prodaji
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000