forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Corto maltese
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 20/06/2015 : 03:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlatko C.

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Lucky Luke?



Jedan od, to je već sigurno



Kad videh da je drugi bingo onaj kod XIII krenuo sam da trazim prvi
Aj konacno i Talicni, vec sam razmisljao da ga prezalim i prodam.
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 20/06/2015 : 10:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Hugo Pratt:Balada o Slanom moru (Bookglobe)

Napokon reših i ja da pročitam kompletnog Korta Maltežanina,te ispravim veliki minus mog poznavanja devete umetnosti.Normalno,krenuh sa Baladom,mada je Mladost hronološki prva.Još se razmišljam da li da je ostavim za kraj ili da je pročitam sledeću?

Elem,moj prvi dodir sa jednom kompletnom Kortovom pričom (mada,koliko vidim, u Baladi Korto i nije glavni junak u klasičnom smislu) - sve su do sada to bili pročitani fragmenti pojedinih albuma,što u Stripoteci,što u Strip Artu,svojevremeno.

Balada o Slanom moru je roman o piratima koji dejstvuju na području Pacifika,između Australije,Papue Nove Gvineje i Solomonskih ostrva,a kojima šefuje misteriozni Redovnik.Tu se pojavljuje nemilosrdni Raspućin sa nekoliko domorodaca,Korto,čija uloga u svoj ovoj priči nije jasno definisana i Nemci,koje gusari snabdevaju ugljem koji im je potrban za ratne akcije,jer se priča dešava u toku WWI.
Priča se vrti oko dvoje mladih ljudi,koje Raspućin spašava,ali saznavši da se radi o deci bogataša,rešava da ih zadrži ne bi li dobio bogat otkup.Spašava i svog starog kompanjona Korta, i zajedno sa izvesnim nemačkim pomorcima odlaze na ostrvo na kojem vlada Redovnik.Redovnik saznaje o zarobljenima (koje je Raspućin pokušao da sakrije od šefa), i ispostavlja se da ima određene veze sa njima.I tu kreće priča.Spletke,misterije,izdajstva,...

Odličan strip, 9/10,nije sad da nešto sečem vene,ali svakako da početak druženja sa Kortom itakako obećava.Snaga Pratovog pripovedanja,dijaloga,filozofije,...je i dalje ogromna ( skoro pola veka nakon nastanka).

Na BG izdanje nemam zamerki,pre svega na prevod,koji je uradila Tamara Pliško.



Anto, već si puno toga pročitao i dosta toga znaš, ali Corto Maltese ti je zaista nezaobilazno štivo. Baci malo oko i na biografske detalje Huga Pratta, radi se o čovjeku goleme erudicije i vrlo zanimljivog životnog iskustva. Što se, naravno, vidi i u njegovim djelima.

Ali Corto je svakako njegov vrhunac, poslastica za svakog istinskog ljubitelja stripa.
Sjedni, uzmi si vremena za detalje, čitaj i uživaj.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/06/2015 : 12:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlatko C.

quote:
Originally posted by anto

Hugo Pratt:Balada o Slanom moru (Bookglobe)

Napokon reših i ja da pročitam kompletnog Korta Maltežanina,te ispravim veliki minus mog poznavanja devete umetnosti.Normalno,krenuh sa Baladom,mada je Mladost hronološki prva.Još se razmišljam da li da je ostavim za kraj ili da je pročitam sledeću?

Elem,moj prvi dodir sa jednom kompletnom Kortovom pričom (mada,koliko vidim, u Baladi Korto i nije glavni junak u klasičnom smislu) - sve su do sada to bili pročitani fragmenti pojedinih albuma,što u Stripoteci,što u Strip Artu,svojevremeno.

Balada o Slanom moru je roman o piratima koji dejstvuju na području Pacifika,između Australije,Papue Nove Gvineje i Solomonskih ostrva,a kojima šefuje misteriozni Redovnik.Tu se pojavljuje nemilosrdni Raspućin sa nekoliko domorodaca,Korto,čija uloga u svoj ovoj priči nije jasno definisana i Nemci,koje gusari snabdevaju ugljem koji im je potrban za ratne akcije,jer se priča dešava u toku WWI.
Priča se vrti oko dvoje mladih ljudi,koje Raspućin spašava,ali saznavši da se radi o deci bogataša,rešava da ih zadrži ne bi li dobio bogat otkup.Spašava i svog starog kompanjona Korta, i zajedno sa izvesnim nemačkim pomorcima odlaze na ostrvo na kojem vlada Redovnik.Redovnik saznaje o zarobljenima (koje je Raspućin pokušao da sakrije od šefa), i ispostavlja se da ima određene veze sa njima.I tu kreće priča.Spletke,misterije,izdajstva,...

Odličan strip, 9/10,nije sad da nešto sečem vene,ali svakako da početak druženja sa Kortom itakako obećava.Snaga Pratovog pripovedanja,dijaloga,filozofije,...je i dalje ogromna ( skoro pola veka nakon nastanka).

Na BG izdanje nemam zamerki,pre svega na prevod,koji je uradila Tamara Pliško.



Anto, već si puno toga pročitao i dosta toga znaš, ali Corto Maltese ti je zaista nezaobilazno štivo. Baci malo oko i na biografske detalje Huga Pratta, radi se o čovjeku goleme erudicije i vrlo zanimljivog životnog iskustva. Što se, naravno, vidi i u njegovim djelima.

Ali Corto je svakako njegov vrhunac, poslastica za svakog istinskog ljubitelja stripa.
Sjedni, uzmi si vremena za detalje, čitaj i uživaj.


Pored svih 12 albuma, pripremio sam još za čitanje i Sećanja (Bookglobe),Hugo Prat (Gradac;broj koji je priredio moj dobri prijatelj, Miroslav Marić)) i Želja da se bude beskoristan (Službeni glasnik)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 20/06/2015 : 12:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
Bravo, dobro si naoružan. Što se tiče Corta u boji, prijevodi će, vrlo vjerojatno, biti još mrvicu dodatno izbrušeni, proći će još jednu redakturu i provjeru.
Nažalost, u jednom kolor izdanju (slučajno baš moj prijevod) dogodila se jedna sitna pogreška u numeraciji stranica (nije krivnja nakladnika, bome ni moja), vodit će se računa da takvih pogrešaka više ne bude.
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
229 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 20/06/2015 : 12:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Još se razmišljam da li da je ostavim za kraj ili da je pročitam sledeću?




Ostavi za kraj
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 20/06/2015 : 13:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panda

quote:
Originally posted by anto
Još se razmišljam da li da je ostavim za kraj ili da je pročitam sledeću?




Ostavi za kraj



Da, kronologija u slučaju Corta nije bitna, no ovdje bih se složio s Pandom - Mladost ostavi za kraj. Drugu kolorku "Helvetske priče", također, ostavi za kraj, kad se dobro upoznaš s Cortom. To nije klasična pustolovina, nego više filozofijsko-ezoterijska "pikanterija", koja ima smisla tek kad si dobro upoznat s materijom.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/06/2015 : 14:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Da li da onda idem ovim redom:
1. Mladost

2. Balada o slanom moru

3. U znaku jarca



4. Uvijek malo dalje



5. Kelti



6. Etiopijske pripovijesti



7. Corto Maltese u Sibiru

8. Venecijanska bajka

9. Zlatna kuća Samarkanda

10. Tango

11. Helvetske priče

12. Mu

sa tim da Mladost ostavim za kraj??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 20/06/2015 : 14:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Da li da onda idem ovim redom:
1. Mladost

2. Balada o slanom moru

3. U znaku jarca



4. Uvijek malo dalje



5. Kelti



6. Etiopijske pripovijesti



7. Corto Maltese u Sibiru

8. Venecijanska bajka

9. Zlatna kuća Samarkanda

10. Tango

11. Helvetske priče

12. Mu

sa tim da Mladost ostavim za kraj??



Nebitno, moja preporuka, Mladost ostavi za kraj. I Helvetske priče (Prattova bajkovita stilska vježba, koja će se zagriženim i dobro upućenim Prattovim ljubiteljima svidjeti, a onima kojima je prvenstveno važan pustolovni segment, baš i ne).
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 20/06/2015 : 14:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Ja sam čitao ovim redoslijedom, iako sam prvo pročitao Mladost. Tada nisam ni znao tko su Rasputin i Corto i naravno, oni su kao likovi dosta drugačiji u Baladi tako da je logičnije Mladost ostaviti za poslije.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 20/06/2015 : 14:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
http://www.stripovi.com/aukcije/anthony-van-kampen-adat-lovci-na-ljudske-glave/10376419/

Nije samoreklama decki ali eto ak nekog interesira
Dosta stvari iz Balade u vezi urodenika je Pratt uzeo odavde, i tak... ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 22/07/2015 : 22:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
U svojoj kolekciji Corto Maltese trenutno imam:

Ballad of the Salt Sea (objavljen u boji u USA u 2012 godini)
Under the Sign of Capricorn (objavljen u Decembru 2014)
Beyond the Windy Isles (objavljen prije par sedmica)

Ostale ce (nadam se) biti objavljene u narednih 3 ili 4 godine.

http://www.acestroke.blogspot.com

Edited by - acestroke on 22/07/2015 23:03:08
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 23/07/2015 : 03:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Ovo su slike naslovnica Americkih izdanja:

Ballad of the Salt Sea (objavljen 6 Marta 2012)



Under the Sign of Capricorn (objavljen 8 Januara, 2015)



Beyond the Windy Isles (objavljen 16 Jula, 2015)




http://www.acestroke.blogspot.com

Edited by - acestroke on 23/07/2015 03:21:47
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/08/2015 : 22:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Hugo Pratt:U znaku jarca (Bookglobe)

Ovaj album sadrži 6 manje-više povezanih priča koje prate život Korta Maltezea tokom 1913. godine, a mesto dešavanja je u ravni Jarčeve obratnice,to jest južnog povrtanika (23-ti stepen i nešto preko,južne geografske širine) na Južnoameričkom kontinentu;tačnije,nešto severnije,jer album započinje u Paramaribu u Surinamu,pa će se Korto tokom priča spuštati južnije u Brazil do Salvadora i oblasti Katingas Sertaoa.

Zajedno sa raznoraznim likovima,koji će se pojavljivati i u kasnijim Kortovim putešestvijima (profesor Stajner,Morgana Bantam,Zlatousta,Soledad Lokart),naš junak se nalazi u raznim situacijama:štiti mladog Tristana Bantama kojeg pokušavaju da ubiju,a sve to u okrilju magijskih obreda,doprema oružje i novac do pobunjenih kangačeirosa,traži blago sa davno potonulog španskog broda sukobljavajući se sa nemačkom mornaricom,pa opet juri gusarsko blago čija mapa su četiri asa koja zajedno daju rešenje,da bi u zadnjoj priči upao u intrigu sa porodicom Lokart,misterioznom bandom "evanđelista",pri čemu gubi pamćenje usled ranjavanja u glavu.
U pretposlednjoj priči se pojavljuje i Kortov stari znanac,Raspućin.

Hugo Pratt:Uvijek malo dalje (Bookglobe)

Pet Kortovih doživljaja (na po 20 stranica) u Amazonskoj džungli, tokom 1913.godine su opisani u ovoj knjizi.
Opet je tu profesor Stajner,Zlatousta,Soledad Lokart,a solidnu ulogu ima i Levi Kolombia,trgovac tajanstvenim predmetima i lovac na blago.
Korto će tražiti legendarni El Dorado (pri čemu će mu Stajner pomoći da mu se vrati pamćenje koje je izgubio u prošloj knjizi),boriti se za Zlatoustin kovčežić sa novcem na koji su mnogi bacili oko,spasavati Soledad Lokart optuženu za bavljenje magijom,pokušati da spase jednog britanskog oficira strašne lagune Slatkih snova i ići u potragu za jednim malcem,mešancem, na opasnu teritoriju Hivarosa,po nalogu njegovog dede,bogatog belca.

oba albuma su mi odlična, matematički 9/10,s tim što su mi priče iz Uvijek malo dalje nešto bolje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 06/09/2015 12:42:51
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/08/2015 : 14:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Hugo Pratt:Kelti (Bookglobe)

U ovom albumu Korto Malteze se seli na evropsko tlo,a priče se dešavaju zadnjih meseci Velikog rata,to jest, krajem 1917. i tokom 1918. godine.Ukupno je šest priča (po standardnih 20 stranica), u kojima maltežanin juri za mapom južnoamaeričkog blaga u Veneciji,susrećući se sa jednom starom poznanicom koja je ujedno austrijski špijun,organizuje učesnike WWI sa obe strane u (opet) lovu na blago crnogorskog kralja,pa odlazi malo do Irske i tamo se meša u sukob između britanske vlasti i IRA-e,potom spašava saveznički brod od nemačke podmornice,učestvuje kao nemi posmatrač u zadnjim trenucima Crvenog barona,velikog nemačkog ratnog avijatičara i u zadnjoj priči je umešan u špijunsko-pozorišnu dramu u kojem je njegov prijatelj nepravedno osuđen.

Osim poslednje priče,sve su mi odlične,a sam album mi je za nijansu bolji od prethodnog,te mu dajem baš jaku 9/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/08/2015 : 22:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Hugo Pratt:Etiopske pripovijesti (Bookglobe)

Četiri priče (na po standardnih 20 stranica) nam donose Kortove doživljaje tokom 1918. godine na liniji između Roga Afrike (Eritreja,Etiopija,Somalija) i Tanganjike.
Korto spašava zatočenog princa iz nemačko-turskog utvrđenja,nalazi se između muslimanskih pobunjenika i engleza u jednom napadu na britansku utvrdu,traga za otetom devojkom da bi rešio spor između dva zaraćena plemena i biva uvučen u domorodačke-englesko-nemačke sukobe na prostoru Nemačke istočne afrike.

U prve tri priče,Korto ima za družbenika Kuša,domoroca iz plemena Beni Amer,ludog do neba i svojeglavog ratnika koji je svoj način života i borbe podredio Kuranu,ali vrlo upečatljiv način.Jedan mi od najsimpatičnijih sporednih stripskih junaka.Par puta me je do suza nasmejao.

Etiopske pripovijesti su malo više akcione i malo manje raspevanije priče nego one u prethodna tri albuma;stoga mi je ova knjiga za nijansu slabija od Kelta.

9/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/08/2015 : 14:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Hugo Pratt:U Sibiru (Bookglobe)

"Godine 1919.,Azija će biti uronjena u haos.Upravo će iz tog haosa iskrsnuti osobe koje će se istaknuti suludim pothvatima."

Možda se u ovoj avanturi Korto nije previše istakao,ali je definitivno imao bitnu ulogu za neke važne događaje koji će se desiti na tromeđi Mongolije,Sibira i Mandžurije.
Na devedeset osam stranica,koliko ih ima ova priča,Korto će juriti (klasika) zlato,odnosno zlatni voz admirala Kolčakova.Isti voz će juriti i ruski revolucionari,kontrarevolucionari,kontra-kontrarevolucionari,saveznici u Sibiru,mandžurski razbojnici,kineski gospodari rata,razna tajna društva,dvostruki i trostruki agenti,...Haos živi.
Korto zajedno sa Raspućinom će pokušati da se snađe u svom tom metežu i izvuče živu glavu.
Album nakrcan akcijom i treba dosta mozganja da se pohvata ko je na kojoj je strani !
Odlična epizoda, 9/10 (mada,za nijansu slabija od Etiopljana)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/08/2015 09:16:41
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 19/08/2015 : 19:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Evo ovo mi je prvi glas da će izaći nova priča o Cortu. Krajnje bizaran slučaj...

Odakle dvojici autora pravo na izdavanje ove priče? Dosta sam brzinski preletio temu i čini mi se da je netko natuknuo da Pratt uoće nije ni posjedovao prava već izdavačke kuće, jel može to netko potvrditi?

Zasigurno ću pročitati novu priču, čak me možda i vesele nove avanture, al to naprosto nije to...
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 19/08/2015 : 23:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Corto Maltese en Sibérie (fac similé édition couleur 1982 grand format)


http://www.amazon.fr/Maltese-Sib%C3%A9rie-simil%C3%A9-%C3%A9dition-couleur/dp/2203094109/ref=sr_1_8?s=books&ie=UTF8&qid=1440013750&sr=1-8&keywords=hugo+pratt
Reprint izdanja iz 1982. godine. Veći format (31,5 x 1,9 x 27,5 cm), 24 strane skice i akvareli, po tri kaiša po tabli, kolor Anne Frognier (Prattova supruga, po kojoj je nastao lik Ane iz džungle). Više mi se sviđa od kolora Patrizie Zanotti.



Anne i Hugo


Slike sa neta:





















Biće reprintovana i ostala izdanja "Corto Maltese (Couleur Grand Format)". Sva su bogato opremljena. Prva izdanje dostižu visoke cene.
http://www.bedetheque.com/serie-6381-BD-Corto-Maltese-Couleur-Grand-Format.html

Ima li domaći izdavač za ovo?!

Edited by - JAH WOBBLE on 19/08/2015 23:50:47
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/08/2015 : 02:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Evo ovo mi je prvi glas da će izaći nova priča o Cortu. Krajnje bizaran slučaj...

Odakle dvojici autora pravo na izdavanje ove priče? Dosta sam brzinski preletio temu i čini mi se da je netko natuknuo da Pratt uoće nije ni posjedovao prava već izdavačke kuće, jel može to netko potvrditi?

Zasigurno ću pročitati novu priču, čak me možda i vesele nove avanture, al to naprosto nije to...


Corto Maltese je prošao nekoliko serijalizacija i izdavačkih kuća u Italiji i Francuskoj, ali Pratt je uvijek držao autorska prava.

Ne znam kako je to točno funkcioniralo nakon Prattove smrti. Ili je izdavačka kuća Casterman izravno dobila prava (na primjer, da je to bila jedna od Prattovih posljednjih želja), ili Casterman rukovodi pravima u dogovoru s Prattovom obitelji.

Uglavnom, Pratt nije zabranio nastanak novih epizoda nakon njegove smrti. Casterman je dugo najavljivao mogućnost nastavka serijala, a Canales i Pellejero su njihov izbor za Prattove nasljednike.

Nije ovo nikakav bizaran slučaj. Corto Maltese nije ni prvi ni zadnji strip koji je nadživio svojeg kreatora.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/08/2015 : 02:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JAH WOBBLE

Ima li domaći izdavač za ovo?!


Ne znam za to izdanje, ali Bookglobe bi trebao nastaviti započetu kolor biblioteku.

http://www.bedetheque.com/serie-6382-BD-Corto-Maltese-Couleur-Format-Normal.html

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 20/08/2015 : 12:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Nekako sam (a ne vjerujem da sam jedini) Corta promatrao kao zatvoren serijal. Tek sad saznajem da je uvijek ideja bila da se serijal nastavi. Onda je pitanje što im je tako dugo trebalo kad je i sam Pratt smatrao da Corto ima još toga za reći.

Lufta imaju sa 20-tima i 30-ima, a i može se što reći za mladost...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/08/2015 : 21:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Hugo Pratt:Venecijanska bajka (Bookglobe)

Ponovo je Korto u potrazi za blagom - ovaj put traga za magičnim smaragdom,takozvanim "Solomonovom ključnom kosti",a da bi došao do njega,najpre se mora rešiti zagonetka barona Korva,koji je rešio misteriju glede mesta na kome se nalazi dragulj.
Mesto zbivanja ove bajkovite avanture je Venecija, a pored Korta, u priči učestvuje galerija neverovatnih likova.
Album odiše Pratovim šarmom,mada mi je na trenutke bio i pomalo naporniji za praćenje.U svakom slučaju,jako dobar album,iako mi je ocenu lošiji od prethodnih.
8/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 28/08/2015 : 14:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Možda je stvar u poznavanju konteksta Venecije, al meni je ova priča bila slabašna.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/08/2015 : 22:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Možda je stvar u poznavanju konteksta Venecije, al meni je ova priča bila slabašna.


i meni se to učinilo na početku.
naime,posle prvog poglavlja, pomislio sam wtf is this? Poprilično sam se gubio u priči,u pojmovima,...Onda sam negde na sredini drugog poglavlja krenuo opet ispočetka,i nekako je tad sve leglo na svoje mesto;neke stvari sam povezao,neke skontao,...
Ali za sada,definitivno najslabiji Korto kojeg sam čitao;imam ih još 5.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/08/2015 : 13:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Hugo Pratt:Zlatna kuća Samarkanda (Bookglobe)

Korto je u potrazi za blagom Aleksandra Velikog,a trag su beleške lorda Bajrona i Edvarda Trilevnija.Put do blaga će biti dug,od Rodosa do granice Avganistana i Indije,a politička situacija u krajevima kroz koje će prolaziti,je više nego komplikovana.Na sve to,u celoj avanturi je prisutan i Kortov dvojnik,izvesni Ševket,uticajna i opasna ličnost.
Negde na četrdesetoj stranici sam bio toliko zbunjen zbog složenog istorijsko-političkog miljea u kom se Korto obreo,da sam morao da najpre prelistam odgovarajući odeljak iz knjige "Sjećanja" (od istog izdavača),kako bih upoznao pomenutu situaciju;a i da pažljivo pogledam kartu Kortovih kretanja u ovom pohodu.Tek tada,sam započeo čitanje ispočetka,i išlo je daleko bolje i razumljivije.
Zlatna kuća Samarkanda pršti od akcije ,čak više i od Sibira,a i ovde su razne strane čas zajedno,čas ljuti protivnici.Poseban štimung priči daje Raspućin,koji je luđi i interesantniji nego ikad.Slobodno mogu reći da su Raspa i Kuš jedni od najkvalitetnijih sporednih strip junaka.

9/10; iako to nije ona jaka devetka koju sam dao Keltima,Uvek malo dalje,...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/08/2015 13:35:53
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000