forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Orka 3 - Tom's Bar
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 27/11/2008 : 12:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Motovunac, poredjenje sa Kerverom je potpuno na mestu, upravo je i meni to palo na pamet.

Eto, kupih ja i svoju prvu Fibru, nekako sam mislio da sam vec uzeo neku, ali se ispostavilo da nisam. Strip je neverovatan, upravo onakav na kakav su nas B&M i navikli. Nostalgichan, dirljiv, jednostavan, melanholichan, genijalan.

Sledece-Eternaut, ako dodje u Darkvud u novoj turi, ili Detektiv Marvin.
Go to Top of Page

JefCostello
New Member



257 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 27/11/2008 : 15:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send JefCostello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Sledece-Eternaut, ako dodje u Darkvud u novoj turi, ili Detektiv Marvin.


nadam se da ce Markos od svega po malo da posalje...
...i od najstarijih i od novijih i od najnovijih izdanja, planiram dosta toga da kupim (mada dosta toga i imam) ali ovaj tempo je smrtonosan za nase budjelare...

"Comics will be the culture of the year 3794"
Salvador Dali
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/11/2008 : 15:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Naravno da ce se poslati sve cega nedostaje, ne brini.
Sto se tiče buđelara, ako će ti biti lakše, moj sigurno najviše pati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

JefCostello
New Member



257 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 27/11/2008 : 17:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send JefCostello a Private Message  Reply with Quote
ma prezivecemo na 'lebu i vodi tih nekoliko godina koliko si zacrtao i tih par desetina (stotina?) izdanja, ali zato posle jedno 10-20 godina bicemo ponosni na nase kolekcije i bezmerno uzivati u njima...

"Comics will be the culture of the year 3794"
Salvador Dali
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 27/11/2008 : 19:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Ih, da mi je budjelar veci, vec bi sve Fibre imao, i pitao kad ce josh. Ovako, malo po malo...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/11/2008 : 19:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne valja pretjerivati. A i sladje je uzivati malo po malo. Jos samo kad bih se sam toga uspijevao drzati:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 28/11/2008 : 00:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Istina.
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 16/12/2008 : 21:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Moj bi izbor za "Idealan Fibra soundtack" bio otprilike ovako nesto:

Closing Time - Tom Waits
Boatman's Call - Nick Cave
The Bands - Radiohead
Moon Safari - Air
Dog Man Star - Suede
Funeral - The Arcade Fire
Yankee Hotel Foxtrot - Wilco
The Sopthware Slump - Grandaddy
All Is Dream - Mercury Rev
Th Soft Bulletin - The Flaming Lips
Nixon - Lambchop
The Very Best of The Smiths - The Smiths
Automatic For The People - REM
Drveće i rijeke / Bog - Pips Chips & Videoclips
Žena dijete - Urban & 4


Ok. I to se dogodilo. Nešto, točnije netko, me je natjerao da se sa trideset i pet godina prvi put registriram na forumu i komentiram. Dakle ovaj popis gore je... nevjerojatan (da si umjesto Urbana stavio Sufjan Stevensa bilo bi to čudo). Prije par dana sam zalutao ovamo tražeći bilo kakvu informaciju kada će izaći novi BG Corto (itko? išta?) i naletio na starog, dobrog Kena Parkera, što me je odmah teleportiralo ravno u osamdesete kada sam ga redovito kupovao. Ne baš i volio, ali sam već onda kužio da je to nešto u čemu ću tek kasnije uživati. I to vrijeme je sad konačno došlo . Zahvaljujući Marku, Čovjeku Profinjenog Ukusa . Jutros sam zato učinio jedinu moguću stvar da mu dam podršku u divnom poslu koji radi za sve nas ( i za sebe, naravno), otišao sam na bankomat, napunio novčanik i krenuo put knjižare . Po obilnu porciju Kena i Tom's Bar, za prvu ruku. Na žalost danas nisam uspio, u Osijeku nema ni jednog ni drugog (!) ali ni Zagreb nije daleko. Sorry što sam odužio, ali rijetko me kad nešto tako oduševi kao kad vidim da ljudi žive od stvari koje vole. Bravo Marko.


There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/12/2008 : 22:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Kvragu, opet sam pocrvenio. A mislio sam da sam se izliječio;)
Hvala ti na ovim riječima. Sjajan je osjećaj pročitati nešto ovakvo, kad vidiš da netko cijeni to što radiš, lakše je odraditi cijeli dan na poslu i doći kući i prevoditi sedamdesetu epizodu Kena (nesretnici, baš su je morali razvući na 200 stranica:) ). Zaboravio sam bio na ovaj soundtrack i kad ga gledam, baš mi se čini savršenim:) Doduše, dodao bih mu još i The National - Alligator/Boxer, a možda i Pavement, Pixies i Pearl Jam i Smashing Pupmkins i...
Hvala.

(mada, čisto da ne bi bilo zabune, ipak ne živim od izdavaštva, iako se ne može reći da ne volim programiranje, stoga tvoja rečenica teoretski nije netočna:) )

Trouble will find me
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 16/12/2008 : 23:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Da, znao sam da stara škola dobre glazbe Ritam-Heroina-Nomad mora izbaciti nekoga tko će stvarno nešto i raditi konkretno a ne samo pričati :-). Vjerujem da se ponekad upitaš Where Is My Mind? :-) dok se boriš sa svim problemima ali ćeš za deset, dvadeset godina imati nešto opipljivo na što ćeš moći biti jako ponosan. A osim toga mislim da ljudi postaju bolji od samog čitanja Svagdanje borbe i Tom's Bara.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/12/2008 : 23:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ah, nikad prežaljena Heroina. Pa i Nomad, iako Kožula nikad nisam trpio. "Dog man star" sam kupio samo zbog recenzije u Heroini. Kako se ono zvao... Ozren Milat, je l' da? Imao je puno dobrih recenzija, sjećam se i recenzije OK Computera... Šteta što više nemam te Heroine, čuvao sam ih sve do prije godinu dvije, pa sam ih poklonio frendu koji organizira koncerte i više se bavi tom scenom, pa ih je htio imati. Volio sam i Delimira Rešickog, pogotovo njegove tekstove o Caveu... Ah... Koliko uspomena:)

Da li ljudi postaju bolji nakon čitanja nečega poput Svagdanje borbe, ne znam. Volio bih da je tako. Ljudi sličnog senzibilitete vole slične stvari i slično na njih reagiraju. Sudeći po sebi, vjerujem da je tako...

Ponosan sam već sada, bez daljnjega. Samo dalje istim putem, bez kompromisa. I stati kad treba.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 17/12/2008 : 01:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
I eto sad si me natjerao da sutra izvadim nakon toliko godina moj komplet Heroina i lagano ga prelistam. Ipak sam ja iz Osijeka, tako da su sve još uvijek na broju, pa i prijeratne. Zanimljivo je da je u njima bilo tekstova i o stripu, recenzija i prikaza autora isto kao i u starom Ritmu (u kojem sam prvi put čuo za Frank Millera i njegovog Batmana). A danas toga nema. Jasno mi je da smo premalo tržište ali baš mi fali neki pošten filmski/glazbeni/strip magazin. Mislim da bi i cijela ta scena malo živnula, i sam si rekao koliko ti je značio jedan osvrt u Jutarnjem listu za prodaju. Net je ok, možeš sve naći, ali ako ciljano tražiš i znaš što tražiš. A da je recenzija npr. Tom's Bara (da cijela priča nije baš sasvim oftopik :-)) izašla u nekom časopisu čijim autorima možeš vjerovati ja bih ga sigurno već imao. I na samo njega :-). Uhhh, kasno je, uvijek mi oko pola dva u noći dođu lude ideje cool časopisa i jazz barova, malo me ponese ta tišina noćna :-).

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/12/2008 : 09:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da, Grgić je pisao tekstove o stripu i imao je dobar izbor (ja sam tamo prvi put čuo za ljubav i rakete, samo to me onda, naravno, nije zanimalo). Što se magazina tiče, bojim se da je to utopija:(

Trouble will find me
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 17/12/2008 : 12:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message  Reply with Quote
Ja ne volim Nomad, totalno mi je bez veze, ali volim Fibru!
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/12/2008 : 13:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam preview, dosta dobro deluje. Baš dobro. Mislim i na priču i na crtež. Volim ovakve stvari, možda i uzmem ovo. Može li mi neko dati samo komentar na dužinu stripa? Možda će vam delovati glupo ali meni nekako deluje malo toliko strana no možda je i sasvim dovoljno pa zato pitam kako to sve deluje sa te strane?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/12/2008 : 13:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A cuj, to je uobičajen broj stranica za jedan klasican fr. album. Ali da, covjek pozeli da ima vise stranica jer strip je stvarno odlican, pa se cini da traje prekratko. No, s druge strane, u tih 50 stranica nudi više emocija i zadovoljstva nego puno duzi stripovi.

Trouble will find me
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 17/12/2008 : 14:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

Pročitao sam preview, dosta dobro deluje. Baš dobro. Mislim i na priču i na crtež. Volim ovakve stvari, možda i uzmem ovo. Može li mi neko dati samo komentar na dužinu stripa? Možda će vam delovati glupo ali meni nekako deluje malo toliko strana no možda je i sasvim dovoljno pa zato pitam kako to sve deluje sa te strane?



Na tih 50 stranica je sve rečeno. Posebno na poslednjoj koja čitavoj priči daje jači smisao i nabija je emocijama. Jeste da se kratko čita, ali se može iznova čitati još mnogo puta. Ja lično uživam u tom albumu pri samoj pomisli da ga imam.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 17/12/2008 : 14:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Znash i sam da Berardi nije chovek od previshe rechi, a i ne mora da bude sa crtachem kao shto je Milaco. Time sledi da kroz album proletish, ali je toliko dobar da ti je na kraju samo zhao shto ga nema vishe. Izmedju ostalog, to ti daje vremena (i prostora) da mu se posvetish kako treba te upijesh svaku pojedinachnu stranicu ili rechenicu natenane, kako je ponekad teshko uchiniti sa masivnim albumima.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 18/12/2008 : 02:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
vrlo zanimljiva sedma strana :)
lepi razgovori + novi clan entuzijast na forumu
dobrodosao nostromo ;)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 18/12/2008 : 17:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Hvala na dobrodošlici :). Ovo je jedno vrlo ugodno mjesto, vidim.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/12/2008 : 17:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Dobrodošao i nadam se da se nećeš razočarat.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 18/12/2008 : 17:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nostromo

Hvala na dobrodošlici :). Ovo je jedno vrlo ugodno mjesto, vidim.



pa sad, naucices vec koja mesta da zaobilazis ;) :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/12/2008 : 12:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Marko jedno bezveze pitanje. Vršljao sam malo po glavnoj stranici i vidim da nema ovog Tom's Bar? Možda ja ne vidim dobro ili si svoje izdanje zaboravio da staviš?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/12/2008 : 13:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne vidiš dobro:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/12/2008 : 13:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Damn'it. Klikao sam pod "kronologija izlaženja" i Fibrina izdanja za 2007. i 2008. i neće da mi prikaže Tom's Bar.
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000