forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Voajeri!!!! Ovamo!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 237

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 27/09/2016 : 20:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Stas 10 ovo su orginali odlično očuvani . Vjerovatno su i čitani ali im korica nije presavijana i strip nije čitan pod prevelikim kutom .To je vlasništvo kolekcionara koji je to pravilno čuva žao mi je da i ja sad nemam ovakvu kolekciju .Vidim da su orginali i po indentičnoj boji i jasnoći tiska naslovnice, izvitopernenos hrbata koji je znao biti kod novih Dnevnik stripova ,mala oštećenja katakteristično i za nove stripove na krajevima hrbata .Listovi su tanki i debljine toga papir čujem više nema ,možeš pogledat i malo tintu koja je možda blago oksidirala , pa i otisak stripa koji bi mi generacija ZS/LMS znali prepoznati.Debljina stripa mi je uredna kod pirata mogu biti malo deblji.
Ovo je kolekcija za 5 , koja zlato vrijedi , jako se dobro sjećam tih naslovnic tj. stripova koje sam u svoje vrijeme i sve kupija .Samoubilački eskadron ti je orginalne talijanske numerologije broj 51 i spada među 10 najboljih priča Tex Villera talijanskih fanova.
Ovo ti je ka da si otkrija Zlatni gral.

Edited by - RAKOSI4 on 27/09/2016 20:17:35
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/09/2016 : 20:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pa gdje je sve ovo čuvano, na policama sigurno nije.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/09/2016 : 21:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ma dajte... pirati

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 27/09/2016 : 21:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ma dajte... pirati


Jesili ima iskustva s piratima , drža ih u ruci i čita
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 27/09/2016 : 22:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
ako su originali,valjda jesu,tu bi na aukcijama postizali ogromnu lovu ali pod uvjetom da ih samo "odredeni" prodaju

GALLIENO FERRI

Edited by - markotamara on 27/09/2016 22:56:39
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/09/2016 : 23:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ako ovo nisu pirati zbilja je pravo čudo kako su očuvani, što bi imalo za pretpostavku maksimalno 1 do 2 čitanja i zatim odlične uvjete čuvanja.

Ako su ovi stripovi kupljeni na kiosku u takvom "near mint/mint" stanju to je stvarno zapanjujuće i podrazumijeva da su ti stripovi pažljivo odabirani i brižno nošeni kući valjda u rukavicama.

Ne kažem da je nemoguće. I sam imam dosta Alan Fordova (prvih izdanja) koje sam kupio svojedobno u antikvarijatu, a valjda su bili jednom ili dvaput čitani.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 27/09/2016 : 23:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Stasa 10 molim te pitaj kolekcionara di ih je čuva i kako ih je čuva dali su svi bili u kesice ,koje kesice i svako koliko godina ih je mijenja

Edited by - RAKOSI4 on 27/09/2016 23:16:27
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 27/09/2016 : 23:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Pirat





All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/09/2016 : 23:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Danas je nemoguće da na kioscima pronađeš sve što hoćeš u odličnom stanju. Valjda su nekad davno prodavači pažljivije postupali sa stripovima ili je jednostavno presudio zakon velikih brojeva.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/09/2016 : 23:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
sumnjam...nego je rijec o fleksibilnijem uvezu i papiru

ali da ga niko nije dirao 40 godina ni otvarao opet bi bio odron u odnosu na pirate

pa vidite po odsjaju da je pirat

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 28/09/2016 : 00:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

sumnjam...nego je rijec o fleksibilnijem uvezu i papiru

ali da ga niko nije dirao 40 godina ni otvarao opet bi bio odron u odnosu na pirate

pa vidite po odsjaju da je pirat



Zašto na orginalima ima di je noga vojnika skroz do kraja a na ovome nije Pa to se tiskalo u desetke tisuća primjeraka.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 28/09/2016 : 00:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Gleda sam po internetu ima ih sa travom skroz doli pa trava gori na različitim udaljenostima ,nije u Dnevniku to bilo po špagu.Najmjerodavnije je strip pogledati uživo .Sjaj ovisi o tehnici i kutu slikanja a vjerovatno oni nisu bili po serijama baš 100 posto isti.
Pa zašto isključujete mogućnost da je to kolekcijonar očuva .Znači one detalje koje sam i ja gleda po internetu ,su različiti.Strip jednostavno treba uzet u ruke i svako ko je to čita i bija u tome će prepoznat krivotvorinu.

Edited by - RAKOSI4 on 28/09/2016 00:34:23
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/09/2016 : 00:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Mislim, postoji mogućnost da ni sam kolekcionar ne zna da je riječ o pirateriji.

Ili zna, ali ga jednostavno nije briga.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 28/09/2016 : 01:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Karven je prikaza orginal i usporedija ga s možebiti piratom.Trava je udaljena s nazovi pirata.Zašto je onda noga udaljena s orginala -karvenovoga a u ostalim orginalima je do kraja tj. bez ikakvoga razmaka .Zašto to nebi bija slučaj i s travom ? Možemo nagađat koliko oćemo bez uzimanja stripa u ruke i prolistavanja nemožemo biti sto posto sigurni u ništa.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 28/09/2016 : 01:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Nije samo trava, uporedi boje, druge stvari na slici.... Pa uporedi i liniju na slovima, koliko je čistija. Vidi se na prvi pogled.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 28/09/2016 : 08:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Pošto sam ja za ZS i LMS ko Djoković za tenis ili ko Dosada za ubit razpravu pa kažem, da je ovo pirat.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 28/09/2016 : 08:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Ja sam imao u ruci kopije tih starih Zagora; prodavali su se po Zagrebu još prije 10-15 godina. Dok ga gledaš sa metar-dva kladio bi se da je pravi glancer, ali kad ga primiš u ruku u sekundi ti je jasno da je kopija. Vjerujem da bi se danas to moglo još bolje napraviti.

Meni ovaj primjerak o kojem raspravljamo izgleda kao lažnjak. Imam ga i ja, leži u kutiji na tavanu. Očuvan je za četvorku i stvarno mi nije jasno da bi primjerak kojeg je postavio stasa10 ostao i nakon toliko godina tako očuvan. Ako je original onda svaka čast, jer je to vjerojatno najočuvaniji primjerak Nasilja u Darkvudu koji postoji!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/09/2016 : 10:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Evo jos originala, kako samo sjaje ...
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=41&TOPIC_ID=38039#1377574


*sjaj u ocima*


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/09/2016 : 11:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da je samo sjaj korica u pitanju, ovdje papir i otisak također zasljepljuju oči.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 28/09/2016 : 11:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Ovo ako su originali, to kioska nije vidjelo. Mora da je tip radio u pogonu Dnevnika i ravno iz stampe u kesicu pa na policu

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/09/2016 : 13:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
još samo da su imali digitalni tisak on demand :D 1969.

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 28/09/2016 : 14:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Jasno je i vrapcima da je pirat! Zanemarite redikulozne tvrdoglavce po forumu. Najprije, zapitajmo se o čemu je ovdje riječ? O 13. epizodi nekakve revije, koja je tek počela, tih kasnih 60-ih izlaziti, s prvom epizodom nekakvog kostimiranog junaka, za kojega nitko u bivšoj državi do tad nije ni čuo. Koji bi to kupac, takvu kiosk - tiskovinu (s tim nepoznatim junakom, za kojega nitko tada nije mogao pretpostaviti da će izlaziti više od 50 godina i postati klasik stripa na ovim prostorima, u reviji, za koju se nakon tog 13. broja nije znalo da će izlaziti desetljećima, u preko 1000 brojeva, a ne se ugasiti iza, napr. 25. ili 63. broja), u rukavicama i u koricama herbarija donio kući sa kioska, jer će to jednog dana, zasigurno vrijediti goleme novce i biti dijelom ogromne kolekcije, jedinstvene na ovim prostorima!? Neću reći - nemoguće, ali hoću reći - nategnuto, da nategnutije ne može biti. Druga je varijanta, da su se remitende prodavale kasnije, obično u turističkoj sezoni u priobalju, kada se već vidjelo da će nešto od tog Zagora i ZS i LMS biti, pa je neki promućurni čitatelj, shvatio buduću vrijednost te kolekcije. No, remitenda se veže konopcima, baca u kombije od nemila do nedraga, valja po skladištima punima miševa, vlage i prašine! Je li, da je teško naći ovakav primjerak među takvom remitendom? Zadnja solucija je, da je netko to pobrao iz arhivskog skladišta izdavača. No, to arhivsko skladište je - ništa drugo nego prašnjavo skladište, bez mikroklimatskih uvjeta kao u NSB-u, a o njemu su vodili brigu arhivari, kojim je to bila samo hrpetina tiskanog kiosk-materijala, i nisu je čuvali u zatvorenim sefovima, a preko stotinu puta su je premještali po podrumima i raznim nezaštićenim policama. Već sam, razumni su razumjeli, objasnio, da je odrezana pozadina noge čvrst signal (a postoje i drugi pokazatelji) da je u pitanju - pirat, jer bi se u Dnevnikovoj tiskari, sa njemačkim kalibriranim preciznim strojevima, to odrazilo na pomaknut tekst nas hrptu. A, u oba prikazana primjerka je tekst na hrptu točno u sredini hrpta. Znači, ili je kolekcionarov primjerak uži, ili je slika razvučena prilikom presnimavanja. Drugoga nema. Znalo se, naravno, dogoditi da sve Dnevnikove slike ne izgledaju jednako na tisućama tiskanih primjeraka istog broja, ali bi to bilo vidljivo na pomicanju arka, najprije po izmaknutom tekstu hrpta. Ovdje to nije slučaj, a drago mi je da su svi, većinom iskusni forumaši prihvatili činjenicu da je ovo, ipak - pirat. Neiskusni, neka uče na iskustvima kompetentnijih. Slažem se, da kolekcionar, vjerojatno nema ni pojma da drži piratsko izdanje, no moguća je i varijanta da zna, ali mu nije bitno, jer želi samo imati sve brojeve otisnute u izvornom, prvom izdanju. Po pitanju donjeg dijela s travom, to je pitanje izmicanja arka, pa ako je dolje trava uža, gore je nebo bilo šire, dužina primjerka je uvijek bila ista. Pogrešno je to uspoređivati sa naslovnicom na popisu Zagorovih epizoda na ovom forumu, jer je ona sa tri strane odrezana u skenu, a samo je lijeva strana (hrbat) vidljiva, dok su ostale skraćene radi formata prostora na stranici.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6859 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/09/2016 : 16:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu da provalim jel se ovaj Rakosi samo pravi glup ili...?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6859 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/09/2016 : 16:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Nažalost letimičnim pregledom po internetu zaključujem da čak ima pirata ovog izdanja i sličnih koji pirati namerno veštački habaju i prljaju da izgledaju kao stari pa prodaju po astronomskim cenama.

Edited by - alexts on 28/09/2016 16:24:07
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 28/09/2016 : 20:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Jeli ima dokazu da su na aukcijama ovakvi prodavani za originale???

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page
Page: of 237 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000