forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Corto Maltese i Bonelli...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

THeMiSFiT
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 02/07/2006

Posted - 11/10/2007 : 17:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit THeMiSFiT's Homepage  Send THeMiSFiT an ICQ Message  Send THeMiSFiT a Private Message  Reply with Quote
djole, moj naklon

Strip Knjižara Palach / WEB SHOP: http://www.strip-knjizara.hr/
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 11/10/2007 : 17:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
Tako znači... no, držaću se ja i dalje Dylana. Strah, fobije, egzistencijalizam, devijacije, psihopati i jeftine kurve su više moj cup-of-tea.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 11/10/2007 : 18:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Super! Jer već me je pomalo počelo hvatati sve od gore navedenog, jedino di nađeš jeftine kurve? Ja probam na foru, ma daj malo popusta... bit ću brz, ali kakav god, ne pali... uvik ista tarifa. Jbga!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 11/10/2007 : 20:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Kruger

meni je korto smece

iako sam skupio sve albume nikad nisam imao snage da ga citam, uvjek me je iritirao i isao na zivce i tako ce izgleda i ostati

svaka cast boneliju sto se nije odlucio za ovo smece


kruger je sve rekao...



Uh, pa iskreno od ljubitelja Kita i Zagora nisan ni očekiva da će biti fleksibilniji prema Prattu ali nazivati Corta smećem... mislim stvarno.

Svašta!


ispravak...nije smeće nego još gore

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 11/10/2007 : 22:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Kruger

mislio sam da ima vise ljubitelja CM - a, ali izgleda nije tako



Sudiš po malom odazivu na topic ili... ?



upravo po tome

usput mala provokacija ljubiteljima korta ne bi li se izvuklo vise obrazlozenja zasto ga voljeti
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 11/10/2007 : 23:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Uh, pa iskreno od ljubitelja Kita i Zagora nisan ni očekiva da će biti fleksibilniji prema Prattu ali nazivati Corta smećem... mislim stvarno.

Svašta!



postoji i obrnuta varijanta prisutna kod nekih stripofila, oni vele da su zagor i kit smece, a opet postoje i oni stripofili kojima su dragi i zagor i kit i corto, ako se ne varam ti si jedan od njih

nesto sto je alternativno jos uvjek ne znaci da je to bolje od zagora ili kita, mozda kod korta to nije slucaj, mozda je korto daleko iznad zagora, a mozda i nije
ne mogu puno suditi o cortu kad ga nisam imao snage citati
postoje neki stripovi koji su ishvaljeni a tesko su smece, a ne vrijede ni prebijene pare
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 11/10/2007 : 23:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Čuj, nema formule. To je isto da tebe pitam ( onoga vlaja što drka na Zagora neću ni spominjati ) zašto voliš Bonellijeve stripove. Sigurno bi mi naša puno razloga koji bi meni bili smišni kao i tebi u slučaju Corta. Ponavljam, stvar je ukusa. Ako se tebi ili meni nešto ne sviđa ne znači da je automatski smeće. No očito je Bonelli percepcija vrlo pravocrtna pa nema smisla raspravljati.

Just for the recorda, meni se recimo ni AF ne sviđa. Pogotovo ne danas. A ne nazivam ga smećem. Onda, u sedamdesetima, je i imalo smisla ali san bija klinac koji većinu onog humora nisan razumija. Svima nam je Grumf i njegove parole bija smišan ali prijevod je dava notu humora koja je bila bliska čitatelju... e jbga, kad si kljinac teško to ubereš. No, AF je uša pod kožu čitateljstvu i sve ostalo je legenda.
Isto tako, nikad nisam pada na Bonellijeve stripove ( osim KENA a i Martiju svaka čast u onim prvim epizodama ) a jesan ih čita. Na drugu stranu,kao klinac, nisan volija ni Corta. Tek kasnije sam ga djelomično savlada ( neke albume ni dan danas ). Osta mi je uvik kao djelo o kojem se razmišlja jer nudi materijal za razmišljanje. Prava umjetnost i kao prema umjetnosti se odnosim, s poštovanjem. Ne mislim da ispadam glup ili neobrazovan ako nešto ne prokužim u priči. Dapače, to me tjera uvijek malo dalje...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

THeMiSFiT
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 02/07/2006

Posted - 11/10/2007 : 23:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit THeMiSFiT's Homepage  Send THeMiSFiT an ICQ Message  Send THeMiSFiT a Private Message  Reply with Quote
a tjera li te to da mi pošalješ BP

Strip Knjižara Palach / WEB SHOP: http://www.strip-knjizara.hr/
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6923 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/10/2007 : 22:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Neke epizode Korta Maltezea spadaju u najznačajnija umetnička dela 20-og veka. Ne samo stripa, nego umetnosti uopšte.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 12/10/2007 : 22:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Čuj, nema formule. To je isto da tebe pitam ( onoga vlaja što drka na Zagora neću ni spominjati )



ok,nespretno sam se izrazio...nije smeće,nego mi je totalno nečitljiv...pokušavao sam par puta,ali nakon par stranica mi izgleda kao da sam na teškom tripune mogu ga svarit i gotovo...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 12/10/2007 : 22:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo


ok,nespretno sam se izrazio...nije smeće,nego mi je totalno nečitljiv...pokušavao sam par puta,ali nakon par stranica mi izgleda kao da sam na teškom tripune mogu ga svarit i gotovo...

a) popijes malo vina
b) odgledas herzogov "fata morgana"
c) procitas mu

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk

Edited by - Pavel01 on 12/10/2007 22:41:58
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 13/10/2007 : 22:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
reći za nešto da je smeće je vrhunac nekulture... time u prvom redu vrijeđamo one koji to vole.
Ako ti se nešto ne sviđa, reci ne razumijem to, ne sviđa mi se, crtež mi je loš... smeće je jedna jako ružna kvalifikacija.

Netko jednom reće da mu je Bergman smeće... tako je i kod Corta. Ne razumiješ Bergmana, ne razumiješ Corta... ne tvrdim da su njih dva povezana, samo radim paralelu...

nije to za svakoga. Kod čitanja Corta je bitan angažman koji u to sve mislite uložiti. Ne treba jednak angažman kod čitanja Mr.Noa i Corta ( odabrao sam Mr. Noa sasvim slučajno, mogao je to biti i Asterix npr. ). Kao što i gledanje Bergmana zahtijeva određeni dodatni angažman.

Netko je spomenuo Tarkovskog... to je dobra usporedba
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 13/10/2007 : 23:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Da Lorde Vaderu,slazemo se...A Tarkovskog sam ja spomenuo,i ne cudi me da fanovi Corta vole i Velikog Andreja...naravno,treba razumeti i one koji ga ne vole,tj.koji ih ne vole,ali ih zato ne treba blatiti i tu si potpuno u pravu,korisceni izraz je uvreda za sve koji Corta Maltesea vole,a takvih je,siguran sam,nemali broj...a i bice ih i ubuduce,CM je strip za sva vremena,oni koji to jos nisu shvatili,shvatice jednog dana...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 14/10/2007 : 11:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Korto hvata poslednje trzajeve jednog sveta koga više nema, sveta u kome su i negativci časni i podele na crno i belo nisu moguće; sveta u kome tehnologija nije odnela i poslednju mogućnost da se doživi Avantura sa velikim A (na ovu temu videti i Manarinog predivnog Đuzepea Bergmana); sveta gde su žene surove a lepota nije svedena na polusvučenu šetnju po pisti već predstavlja nešto mistično čemu nijedan muškarac ne može da odoli; to je romantizam, gde su i nemački asovi časni ljudi, gde je Kortov arhi-neprijatelj u stvari i njegov najbolji prijatelj; tu D'Anuncio nije sveden na pukog podržavaoca fašizma, ili je pak to podržavanje fašizma potpuno preneberegnuto - već je sastavni deo jedne kompleksne i manjkave ličnosti. Pratova dela su slična Džojsovim, gde se na površini naizgled ne dešava ama baš ništa, a ispod nje vri potpuno novi svet neizrečenog - ono što nije pokazano je važnije od onog što jeste. Sibir, recimo - koga to Korto traži? Ko je ONA? Šta vi mislite?

To po strani, u stripovskom svetu, Prat je praktično jedini koji nas svojom eerudicijom ne udara po glavi. Za razliku od Castellija (ili Moorea), Prat se ne pravi važan što su njegove priče istorijski do perfekcije tačne; što su povezane sa Heseom, keltskim mitovima, Graalom, i brojnim drugim stvarima. Ne; koga zanima, može da kopa dalje, može da se zanima za Zaloutustu ili za model po kome je Lujza Brukšević napravljena; može da prilično lako otkrije da je Pesnik iz Sirat al Bundukije D'Anuncio - ali ne mora. Prat se ne pravi važan svojim znanjem - odnosno, pravi se, itekako, ali na mnogo prefinjeniji i perfidniji način od njegovih kolega. Oni nam vrište u lice: 2Vidite šta sve znamo!", a Prat nehajno, uz samozadovoljni smešak kaže "Aha, to? Da, to je istorijski tačno."

To sve po strani, Korto mi nikada nije bio među omiljenim stripovima, iz istog razloga iz kojeg mi Idiot od Dostojevskog nije među omiljenim knjigama: u pitanju je klasika, i moje mišljenje o njoj je irelevantno. Prat je među klasicima devete umetnosti, kao i Herge, kao i Franquin, kao i Raymond, šta god ja, vi, ili neko petnaesti misli o njima.

Ne voli svako Džojsa ili Pinčona. Ne voli svako Almodovara ili Kusturicu (ja prvi). I samim tim, logično je da ne voli svako Korta. Ali to ne menja njihov status.



The man has spoken. Respect !

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 14/10/2007 : 12:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

reći za nešto da je smeće je vrhunac nekulture... time u prvom redu vrijeđamo one koji to vole.
Ako ti se nešto ne sviđa, reci ne razumijem to, ne sviđa mi se, crtež mi je loš... smeće je jedna jako ružna kvalifikacija.




hm, ne vjerujem da bi izrazio zelju, kad su neki koristili takove nazive za mlog rendzera, da ih koris
stvar je u tome da neki corta dozivljavaju kao smece, neki ga obozavaju i misle da je vrhunsko djelo, ne vjerujem da je corto umjetnicko djelo, vjerojatno je ispodprosjecan strip
naravno tesko je neke stripove usporedjivati i pricati o njima ali ja jos uvjek stojim iza tvrdnje da su neki pojedini razvikani stripovi ustvari ispodprosjecni uradci losiji od spomenutog malog rendzera, u kvaliteti napisane price i crtackog umjeca, corto nema ni jedno ni drugo, neki misle da ima ali mnogi misle da nema, pa sad sto rec
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 14/10/2007 : 12:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Čuj, nema formule. To je isto da tebe pitam ( onoga vlaja što drka na Zagora neću ni spominjati ) zašto voliš Bonellijeve stripove. Sigurno bi mi naša puno razloga koji bi meni bili smišni kao i tebi u slučaju Corta. Ponavljam, stvar je ukusa. Ako se tebi ili meni nešto ne sviđa ne znači da je automatski smeće. No očito je Bonelli percepcija vrlo pravocrtna pa nema smisla raspravljati.




nisam ni ja vise neki veliki obozavatelj bonelija ( mada su mi mnogi bonelijevci dragi ), odrastao sam na razlicitim vrstama i pravcima stripa, procitao sam ih a ne samo skupljao
danas kad vise nisam djecak ja jos uvjek mogu citati kapetan mikija bez ikavih problema ali ne mogu citati corta i poneke razvikane blesavoce ( a nikad ga nisam ni mogao ) a bogami ovi noviji zagori i oni mi pomalo idu na zivce, dok mi je naprimjer dilan dog bez obzira na kvalitetu citljiv

sto se tice alan forda, ovaj najnoviji definitivno nije vrijedan spomena ( osim u smislu poularizacije stripa ), ali je citljiv, mozda je dobar putokaz za neke nove klince kako bi upoznali tog junaka, svakako ih onaj stari alna ford moze samo ugodno pozitivno iznenaditi sto opet nije lose

Edited by - Kruger on 14/10/2007 12:13:23
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 14/10/2007 : 12:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
hm, ne vjerujem da bi izrazio zelju, kad su neki koristili takove nazive za mlog rendzera, da ih koris


u te topice niti ne zalazim pa to nisam niti mogao vidjeti... naravno da je ista stvar u igri. Nekultura je nekultura pa prema ćemu god ona bila usmjerena

quote:
stvar je u tome da neki corta dozivljavaju kao smece, neki ga obozavaju i misle da je vrhunsko djelo, ne vjerujem da je corto umjetnicko djelo, vjerojatno je ispodprosjecan strip


što znaći doživljavati nešto kao smeće - tu je u igri ponajprije nerazumijevanje. Corto uistinu traži malo veći angažman i to je razlog zašto većina odustaje. Bergman također traži malo veći angažman, zar je on zato smeće ?
Primjera ima pregršt, od književnosti, do filma, pa i stripa...
Corto me opušta, s Cortom misli plove... isto mi je i s Tarkovskim i zato ih obožavam.
Legitiman razlog kao i tvoj, samo ja zato ne mislim reći da je nešto smeće a ti se tom kvalifikacijom razbacuješ kao krumpirima.
Malo više razumijevanja za ostale...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/10/2007 : 14:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ah, bespredmetna rasprava. Nitko konkretno od oponenata ili zagovornika ne može dati uvjerljive argumente koji će potvrditi njihovu tezu. Jednostavno se radi o osobnom doživljaju i tu bi sve priče tribale postati suvišne. Nekome se sviđa, nekome ne i točka. Moj komentar je usmjeren na izraz "smeće" koji mi je nespojiv sa mojim poimanjem strip kulture. Spomenuti "vlaj" je shvatija o čemu govorim pa je preformulacijom izraza i dalje osta na tezi kako, za njega dotični strip nije vrijedan, ali je to puno pristojnije rečeno.
Da ne budem krivo shvaćen, ne spominjem kulturu odgoja i psovke već nekulturu omalovažavanja tuđeg djela.
Ja bi prvi Krugera posla u k.... kad vidim pojedine njegove postove, no moj prika Kruger je nepopravljiv u odbranama svojih teza. Tako da on i dalje zagovorljivo brani Bonellijeve stripove koje, BTW, nitko na ovom topicu ne napada a opet Corta naziva bedastoćom i smatra da je Kapetan Miki remek-djelo u odnosu na Corta. Budući da se poznajemo ta me dosljednost ne iznenađuje i svaka čast što ne minja stav, no dragi moj Krugeru, radi se samo u imanju ili neimanju poštovanja prema autoru određenog djela. Samim tim i prema onima koji to djelo smatraju vridnim.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 14/10/2007 : 21:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je to rekao Umberto Eko, veliki poštocaoc dela Huga Pratta, elem veliki filozof je, parafraziraću, rekao da kad želi da se opusti čita Engelsa, a kad želi da o nečemu promisli čita dela Huga Prata. Ovo je zgodna paralela, kojom bi se nadovezao na ono što je Renki malopre napisao. Korto Malteze traži dodatni angažman čitaoca. Ja do dana današnjeg ne razumem, recimo 90% Priče o Veneciji, ali je u tome lepota, svaki put je iznova otkrivam. Reći či i ovo, ja ovaj strip tek nameravam da čitam i siguran sam da ću svaki put sve više uživati u druženju sa tim svetom.
Hugo Prat je negde u nekom intervijuu rekao da on svog čitaoca sa pričom dovede donekle, a da čitaoc dalje mora da dalje nastavi sam. Da, stara bitanga je sasvim u pravu.
Što se tiče rasprave o Boneliju i ostatku strip-sveta, ta mi je rasprava bespredmetna. O tome pročitajte Markosov prevod intervijua samog Serđa Bonelija. Velike su stvari rečene u tih par rečenica o Prattu i Boneliju. Mene ta Bonelijeva rečenica podseća na stari običaj kod Srba na Kosovu, po kome venčani kumovi, ne bi trebali da zajednički ulaze u poslove, da jedni drugima zajme pare, pa čak i da se mnogo druže, upravo da ta sveta veza prijateljstva ne bi došla u pitanje.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE

Edited by - Raspucin on 14/10/2007 21:15:03
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 14/10/2007 : 21:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
corto nije smeće
novi alan ford je smeće
stari alan ford je remek djelo
o nostalgiji raspravljat nema smisla
corta nemožeš čitat i gledat na brzinu , to je problem današnjeg tempa života
crtani film o cortu je smeće- gledo
normalno - gledano s filmske strane

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 14/10/2007 : 21:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Toninho

corto nije smeće
novi alan ford je smeće
stari alan ford je remek djelo
o nostalgiji raspravljat nema smisla
corta nemožeš čitat i gledat na brzinu , to je problem današnjeg tempa života
crtani film o cortu je smeće- gledo
normalno - gledano s filmske strane



Potpisujem, naročito ovo što si rekao da se Korto mora čitati natenane.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 14/10/2007 : 22:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Ne razumijem zašto bi se nekoga trebalo uvjeravati da je Corto dobar strip. Niti ulaziti u neke dublje analize. Strip je zabava; ako ti se sviđa - čitaj, ako ne - nemoj. A što on predstavlja je irelevantno.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 14/10/2007 : 23:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
jedno je mišljenje
drugo uvjeravanje
ja ovako mislim
a ko šta voli - širok mu dijapazon

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/10/2007 : 23:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Radi se o nepristojnom omalovažavanju a ne o uvjeravanju.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 14/10/2007 : 23:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
šta je pizdo gradačka
nisi me pohvalija da komentiram i crtež

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000