forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Gigant 21
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Markos
Webmaster



Croatia
28985 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/11/2007 : 19:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Zadnji dobar Texov gigant je bio Wilsonov #14 i izgleda kako ce jos dugo vremena ostati takav. Sve sto je objavljeno poslije je se moze svesti pod zajednicki nazivnik: lose, lose, lose. Nista nije upucivalo da ce i dvadeset prvi broj biti ista bolji. I zaista, nije. Prica je glupa, dosadna i banalna. Ali ... crtez! Corrado Mastantuono je crtac s tisucu lica, s puno raznih stilova i tehnika, nekim boljim, nekim losijim, ali kako je nacrtao ovaj Texone... Crtacko remek djelo, bez imalo pretjerivanja. Tesko je to opisivati, to jednostavno treba vidjeti. Stvarno sam impresioniram.

Steta sto je Nizzi toliko los da su te price vec godinama gotovo necitljive, kako u redovnoj seriji, tako i u maxijima i gigantima, ali bar su crtaci uglavnom na visini zadatka, pogotovo u Texoneima, koji na taj nacin opravdavaju svoju svrhu. Jedva cekam da Frisenda zavrsi svoga, prema onih par tabli koje sam vidio, to ce biti jos spektakularnije. I da Nizzi konacno ode u penziju.

Trouble will find me

jaki
Advanced Member



Croatia
25966 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/11/2007 : 21:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
slike?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25966 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/11/2007 : 21:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
evo nešto:
http://texwiller.blog.com/1897430/

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/11/2007 : 21:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Zadnji dobar Texov gigant je bio Wilsonov #14 i izgleda kako ce jos dugo vremena ostati takav. Sve sto je objavljeno poslije je se moze svesti pod zajednicki nazivnik: lose, lose, lose. Nista nije upucivalo da ce i dvadeset prvi broj biti ista bolji. I zaista, nije. Prica je glupa, dosadna i banalna. Ali ... crtez! Corrado Mastantuono je crtac s tisucu lica, s puno raznih stilova i tehnika, nekim boljim, nekim losijim, ali kako je nacrtao ovaj Texone... Crtacko remek djelo, bez imalo pretjerivanja. Tesko je to opisivati, to jednostavno treba vidjeti. Stvarno sam impresioniram.

Steta sto je Nizzi toliko los da su te price vec godinama gotovo necitljive, kako u redovnoj seriji, tako i u maxijima i gigantima, ali bar su crtaci uglavnom na visini zadatka, pogotovo u Texoneima, koji na taj nacin opravdavaju svoju svrhu. Jedva cekam da Frisenda zavrsi svoga, prema onih par tabli koje sam vidio, to ce biti jos spektakularnije. I da Nizzi konacno ode u penziju.



nemoj tako, ta da nema ocajnog nizzija jos ocajniji prijevod texonea bio bi jos veci holokaust

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 01/11/2007 : 22:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Jedva cekam da vidim taj crtež!

Nisam znao da i Frisenda radi na jednom gigantu!?! Uh kako ce to lijepo izgledati!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 02/11/2007 : 17:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
----------------------------------------
Pozdrav Mati sa Motornog Broda "Bibe"!
Logiraj se više da te mogu zajebavat!
----------------------------------------

(off topic post)
reklame,želje i pozdravi
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 02/11/2007 : 18:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
Meni se ni Wilsonov Texone nije bas dopao. Bolji su mi bili poslije Kubertov (odlican crtez) a i Brindisijev je bio solidan. Mastantuono je sjajan crtac ali opet je tu Nizzijeva prica, pa ne ocekujem puno.
Vise me zanima, kakav ce biti Texone dvojca Filipucci/D'Antonio (R.I.P.).


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

K.G. 21
Junior Member



Croatia
480 Posts

Member since 01/05/2006

Posted - 02/11/2007 : 20:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send K.G. 21 a Private Message
.

Edited by - K.G. 21 on 02/11/2007 20:14:34
Go to Top of Page

K.G. 21
Junior Member



Croatia
480 Posts

Member since 01/05/2006

Posted - 02/11/2007 : 20:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send K.G. 21 a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Zadnji dobar Texov gigant je bio Wilsonov #14 i izgleda kako ce jos dugo vremena ostati takav. Sve sto je objavljeno poslije je se moze svesti pod zajednicki nazivnik: lose, lose, lose. Nista nije upucivalo da ce i dvadeset prvi broj biti ista bolji. I zaista, nije. Prica je glupa, dosadna i banalna. Ali ... crtez! Corrado Mastantuono je crtac s tisucu lica, s puno raznih stilova i tehnika, nekim boljim, nekim losijim, ali kako je nacrtao ovaj Texone... Crtacko remek djelo, bez imalo pretjerivanja. Tesko je to opisivati, to jednostavno treba vidjeti. Stvarno sam impresioniram.

Steta sto je Nizzi toliko los da su te price vec godinama gotovo necitljive, kako u redovnoj seriji, tako i u maxijima i gigantima, ali bar su crtaci uglavnom na visini zadatka, pogotovo u Texoneima, koji na taj nacin opravdavaju svoju svrhu. Jedva cekam da Frisenda zavrsi svoga, prema onih par tabli koje sam vidio, to ce biti jos spektakularnije. I da Nizzi konacno ode u penziju.


A kad bi se to moglo dogoditi?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28985 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/11/2007 : 21:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by corto33

Meni se ni Wilsonov Texone nije bas dopao. Bolji su mi bili poslije Kubertov (odlican crtez) a i Brindisijev je bio solidan. Mastantuono je sjajan crtac ali opet je tu Nizzijeva prica, pa ne ocekujem puno.
Vise me zanima, kakav ce biti Texone dvojca Filipucci/D'Antonio (R.I.P.).


Kubert je dobro nacrtao prvih stotinjak stranica, pa je popizdio kad je shvatio kakvo sranje od price crta i ostavio to. Glasine kolaju da su strip nakon desetak godina uvjeravanja zavrsili njegovi asistenti, a ne on. Po meni, Mastantuono je nadmasio i Berneta i Fonta, dakle svoje uzore, a i veliku vecinu ostalih crtaca na Texoneima.

Trouble will find me
Go to Top of Page

desperado
Average Member



802 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/11/2007 : 23:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send desperado a Private Message
meni je i ovaj "La grande rapina" di Nizzi & Hos#232; Ortiz doabar Spec.
to jes broj 6 (sada reprintiran u coloni stella d'oro) mislim da je jos u prodaji.

samo mi malo crtez ima "previse tusa", ako mogu reci.
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 03/11/2007 : 00:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Frisenda ce crtati texovog giganta? Ne mogu ni zamisliti što ce to biti. Eh, da ga bar Boselli uposli umjesto Nizzija...

@Markos
Što misliš o Frisendi? Kakav je kasnije u MV-u? Po meni on je zaista najbolji i najkvalitetniji u cijelom Bonelliju. (Unutar epizode,ne na naslovnici). Ne znam, možda ga je Villa nadmašio u onoj prici o Mefistu, šteta što toga još nema kod nas pa da vidimo

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-

Edited by - npetros2@htnet-dsl on 03/11/2007 00:27:30
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 03/11/2007 : 12:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
quote:
Originally posted by desperado

meni je i ovaj "La grande rapina" di Nizzi & Hos#232; Ortiz doabar Spec.
to jes broj 6 (sada reprintiran u coloni stella d'oro) mislim da je jos u prodaji.

samo mi malo crtez ima "previse tusa", ako mogu reci.



Taj Ortizov je odlican! No i Ortiz u poslednje vreme ne ulaze vise toliko truda u crtanje Texa, kao sto je radio na pocetku.
Trebali bi sto prije objaviti i Giolittijev Texone u HR, taj je jedan boljih.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1357 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 03/11/2007 : 14:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message
Pa dobro, budimo iskreni, Teksove gigante kupujem uglavnom zato što lepo izgledaju na polici, eventualno zbog crteža, tako da se trudim da mi sama prica, tj. Nici, ne pokvari užitak...


"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28985 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/11/2007 : 16:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Frisenda je izvrstan, izvrstan, izvrstan. Ako nije najbolji, onda sigurno jedan od 5 najboljih crtaca u bonelliju u zadnjih 10 godina. Villa se ne moze mjerit s njim. Ne znam sto ce biti s njim sad nakon Texonea, jer na MV se ne vraca, nadam se samo da nece ostati raditi Texa, jer steta da takav crtac trune tamo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

desperado
Average Member



802 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/11/2007 : 17:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send desperado a Private Message
frisenda se moze reci izvrstan ali nikako 3 x izvrstan
btw. evo i to cudo...
http://www.disegnioriginali.net/tavfris.html
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 03/11/2007 : 17:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Ukusi su razliciti, ali ako on nije najbolji tko je onda?

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/11/2007 : 18:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Frisenda je izvrstan, izvrstan, izvrstan. Ako nije najbolji, onda sigurno jedan od 5 najboljih crtaca u bonelliju u zadnjih 10 godina. Villa se ne moze mjerit s njim. Ne znam sto ce biti s njim sad nakon Texonea, jer na MV se ne vraca, nadam se samo da nece ostati raditi Texa, jer steta da takav crtac trune tamo.


Naravno da se Villa ne moze mjeriti s njime, jer je Villa bolji...
Frisenda je sjajan crtac, ali Bonelli ima jos dosta dobrih crtaca u njegovom rangu.
Srecom su ukusi subjektivne stvari.
Trunuti u Texu? Pih... trebao bi crtati "ljubav i rakete" da ne trune jadnik...
A moze i crtati americke super junake, to je puno bolje od Texa...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 03/11/2007 : 18:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Frisenda i Villa su vrlo slicni po stilu, ali opet, po meni, titulu najboljeg odnosi Frisenda. Još nešto, da on zna kolorirati naslovnice kao Villa možda bi ga i tu prešišao. Šteta. Ovako to izgleda dosta slabije nego što on ustvari može...

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28985 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/11/2007 : 21:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Markos

Frisenda je izvrstan, izvrstan, izvrstan. Ako nije najbolji, onda sigurno jedan od 5 najboljih crtaca u bonelliju u zadnjih 10 godina. Villa se ne moze mjerit s njim. Ne znam sto ce biti s njim sad nakon Texonea, jer na MV se ne vraca, nadam se samo da nece ostati raditi Texa, jer steta da takav crtac trune tamo.


Naravno da se Villa ne moze mjeriti s njime, jer je Villa bolji...
Frisenda je sjajan crtac, ali Bonelli ima jos dosta dobrih crtaca u njegovom rangu.
Srecom su ukusi subjektivne stvari.
Trunuti u Texu? Pih... trebao bi crtati "ljubav i rakete" da ne trune jadnik...
A moze i crtati americke super junake, to je puno bolje od Texa...



Villa je puno, puno losiji crtac od Frisende (i nije u pitanju ukus). A Tex je vec godinama necitljiv genocid nad stablima. Frisenda je toliko dobar da moze crtati sto god hoce i ja bih volio vidjeti neke njegove autorske stvari (ustvari, vidio sam ih, zato mi je i zao sto to ne dovrsi), a Texa mogu crtati i losiji, ionako nije bitno. Ljubav i rakete se ne moze staviti u istu recenicu s Texom, ali recimo Tex i Punisher mogu. Dakle, nista posebno pametno, nepretenciozni, zabavni stripovi koje procitas i zaboravis. Samo sto Tex nije zabavan, dapace, do zla boga je dosadan i glup, bar u zadnjih stotinjak epizoda, a Punisher je urnebesan. I pogledaj onda npr. Parlova u Volto Nascosto, pa u Punisheru. U VN je standardno dobar, ali u Punisheru uziva dok crta. Pogledaj Milazza u MV, pa ga pogledaj u Crvenom gospodaru. U MV otaljava i fusari sve u sesnaest (svakom epizodom sve vise i vise), u Gospodaru se trudi. Itd itd, primjera imas koliko hoces. Mozes ti voljeti Texa koliko god hoces, ali postoji razlog zasto se u zadnjih desetak godina tiraz gotovo prepolovio.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28985 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/11/2007 : 21:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by npetros2@htnet-dsl

Frisenda i Villa su vrlo slicni po stilu, ali opet, po meni, titulu najboljeg odnosi Frisenda. Još nešto, da on zna kolorirati naslovnice kao Villa možda bi ga i tu prešišao. Šteta. Ovako to izgleda dosta slabije nego što on ustvari može...


Ne vidim po cemu su on i Villa slicni, a pogotovo ne vidim gdje je tu taj dobar Villin kolor. Villa je naucio raditi nabore na kosuljama i slicne efektne trikove, a bezlicni kompjuterski airbrush kolor (koji ne radi on nego netko u Bonelli redakciji) samo kvari njegov lijep i uredan tuš. Frisenda ima atmosferu, ima inovativnost, ima tehniku, ima pripovijedanje, ima glumu, ima mastu i izvanrednu karakterizaciju likova. Koliko je samo likova u MV osmislio i svi su posebni, svi su razliciti i svi se isticu po necemu.
Pogledaj npr. ovo: http://www.ubcfumetti.com/mv/91x.htm - a to je samo jedna prica!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 03/11/2007 : 21:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Markos

Frisenda je izvrstan, izvrstan, izvrstan. Ako nije najbolji, onda sigurno jedan od 5 najboljih crtaca u bonelliju u zadnjih 10 godina. Villa se ne moze mjerit s njim. Ne znam sto ce biti s njim sad nakon Texonea, jer na MV se ne vraca, nadam se samo da nece ostati raditi Texa, jer steta da takav crtac trune tamo.


Naravno da se Villa ne moze mjeriti s njime, jer je Villa bolji...
Frisenda je sjajan crtac, ali Bonelli ima jos dosta dobrih crtaca u njegovom rangu.
Srecom su ukusi subjektivne stvari.
Trunuti u Texu? Pih... trebao bi crtati "ljubav i rakete" da ne trune jadnik...
A moze i crtati americke super junake, to je puno bolje od Texa...



Villa je puno, puno losiji crtac od Frisende (i nije u pitanju ukus). A Tex je vec godinama necitljiv genocid nad stablima. Frisenda je toliko dobar da moze crtati sto god hoce i ja bih volio vidjeti neke njegove autorske stvari (ustvari, vidio sam ih, zato mi je i zao sto to ne dovrsi), a Texa mogu crtati i losiji, ionako nije bitno. Ljubav i rakete se ne moze staviti u istu recenicu s Texom, ali recimo Tex i Punisher mogu. Dakle, nista posebno pametno, nepretenciozni, zabavni stripovi koje procitas i zaboravis. Samo sto Tex nije zabavan, dapace, do zla boga je dosadan i glup, bar u zadnjih stotinjak epizoda, a Punisher je urnebesan. I pogledaj onda npr. Parlova u Volto Nascosto, pa u Punisheru. U VN je standardno dobar, ali u Punisheru uziva dok crta. Pogledaj Milazza u MV, pa ga pogledaj u Crvenom gospodaru. U MV otaljava i fusari sve u sesnaest (svakom epizodom sve vise i vise), u Gospodaru se trudi. Itd itd, primjera imas koliko hoces. Mozes ti voljeti Texa koliko god hoces, ali postoji razlog zasto se u zadnjih desetak godina tiraz gotovo prepolovio.



bome ljubav i rakete, bar onaj prilican broj stranica na previewu, itekako idu s texovim zadnjim epizodama (mislim na ludens)... dosadno, do zla boga oboje dosadno, ljubav je cak i dosadnija, ako to moze biti, iako mrvu pametnija... i jest, u pitanju je ukus, po cemu je to villa losiji? jer si ti tako rekao?... bah... to su stvari koje svatko subjektivno dozivljava, mogu se svi strpati u isti koš - i ovi autori, i stripovi... nit su autori Rembrandt, nit su ovi stripovi Zlocin i kazna... sve je to isti koš... a Milazzo je u MV 30 odlican, baš odlican, a trudio se koliko hoce, boja ga je upropastila u Gospodaru... i eto, opet je to moj, subjektivni dozivljaj, a sto tko misli, boli me don...
ti u stripovima uvijek trazis neko objektivno, znanstveno seciranje i tumacenje, a to ti je corav posao...
ja od stripa trazim samo da me zabavi, ili me se dojmi, a najbolje je dakako oboje... plus da se priredi kako spada, al to je vec druga prica i nema veze s izvornicima...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24706 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/11/2007 : 22:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

evo nešto:
http://texwiller.blog.com/1897430/



Ako vec hocemo da cepidlacimo, ovaj orao ima isuviše dugacke noge..





I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24706 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/11/2007 : 22:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by npetros2@htnet-dsl

Ukusi su razliciti, ali ako on nije najbolji tko je onda?



Naravno- Diso Ah, mi pricamo o Texu ovde..
A nisu loši ni Fusco, Ortiz, Villa, Milazzo....

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 03/11/2007 22:18:35
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28985 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/11/2007 : 22:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir
bome ljubav i rakete, bar onaj prilican broj stranica na previewu, itekako idu s texovim zadnjim epizodama (mislim na ludens)... dosadno, do zla boga oboje dosadno, ljubav je cak i dosadnija, ako to moze biti, iako mrvu pametnija... i jest, u pitanju je ukus, po cemu je to villa losiji? jer si ti tako rekao?... bah... to su stvari koje svatko subjektivno dozivljava, mogu se svi strpati u isti koš - i ovi autori, i stripovi... nit su autori Rembrandt, nit su ovi stripovi Zlocin i kazna... sve je to isti koš... a Milazzo je u MV 30 odlican, baš odlican, a trudio se koliko hoce, boja ga je upropastila u Gospodaru... i eto, opet je to moj, subjektivni dozivljaj, a sto tko misli, boli me don...
ti u stripovima uvijek trazis neko objektivno, znanstveno seciranje i tumacenje, a to ti je corav posao...
ja od stripa trazim samo da me zabavi, ili me se dojmi, a najbolje je dakako oboje... plus da se priredi kako spada, al to je vec druga prica i nema veze s izvornicima...


Nemam se namjeru vise prepirati, ukusi, ovo ono, bla bla, ALI, objektivno gledajuci: Ljubav i rakete su umjetnost, a Tex konfekcija. I to nije moje misljenje, to su cinjenice.

Milazzo je u tridesetki odlican, ali jesi li vidio zadnjih par brojeva? Nisi. E pa ja jesam. Isto tako, Dado ovdje prica o Texu, ali nije procitao zadnjih stotinjak epizoda. A ja jesam (dobro recimo, procitao sam do kraja mali dio, ostalo sam ostavio prije ili kasnije). I zato imam valjda pravo reci nesto o njihovoj kvaliteti. Mislim, Carsonova proslost je najbolji Tex svih vremena, Ubojice i jos par giganata su odlicni stripovi, ima velik broj dobrih Texova, i ne pljucam ja po Texu opcenito, nego po aktualnom Texu. Dakle: skoro sve sto je izaslo u zadnjih deset godina je necitljivo i uglavnom jako lijepo nacrtano smece.

Villa je Alex Ross wannabe, a Alex Ross je samo vjest zanatlija. Uostalom, pitaj crtace, valjda se struka nesto racuna, da ne bi bilo da samo ja tu nesto kenjam.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28985 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/11/2007 : 22:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by npetros2@htnet-dsl

Ukusi su razliciti, ali ako on nije najbolji tko je onda?



Naravno- Diso Ah, mi pricamo o Texu ovde..
A nisu loši ni Fusco, Ortiz, Villa, Milazzo....


Obozavam Disoa, ali na Texu je, Boze mi prosti, k'o riba na suhom. Jako lose. Steta.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000