forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Asterix... ponovo kod nas...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 09/11/2007 : 14:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
E baš si našao primjer. Da, zove se "Pusti me proć'", a ne "Pusti me neka prođem". Pa radi toga sam ono i napisao. Nisam za "dakanje", ali bogme nisam ni za "nekanje", pod svaku cijenu.

Edited by - wiskey on 09/11/2007 15:02:11
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 13/11/2007 : 02:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wiskey

Ja bih to dao MCN neka prevodi, pa onda neka se to tiska, pa neka se prodaje, a onda neka mi to sve kupimo neka imamo u svojoj kolekciji. A onda neka se svi redom jebemo s takvim prijevodom.



-iaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/11/2007 : 17:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Možda hrvatsko izdanje bude ovakvo:

* ASTERIKS se pomlađuje uoči 50. rođendana: 33 albuma podvrgnuto je novom bojenju, čišćenju, brisanju, za novo izdavanje do 2009. u formatu povećanom za desetak centimetara. "Operacija" je već započela izlaskom četiriju prvih naslova "Velike kolekcije". Asteriks je rođen u listopadu 1959., kad se još ručno bojilo i pisalo. Četrdeset sedam godina poslije mali Gal iz prvih albuma ponekad ima blijedožute brkove i "iznošen" izgled. Pala je odluka da se cijela serija restaurira novim digitalnim tehnologijama. "Moj je otac uvijek govorio da bi, kad bi imao vremena, njegov san bio ponovno nacrtati 'Asteriksa Gala', prvi strip iz serije", objašnjava Sylvie Uderzo, direktorica nakladničke kuće Albert Rene (Albert Uderzo, crtač, i Rene Goscinny, tekstopisac), koja već 26 godina izdaje Asteriksa.

Uz proračun od 900 tisuća eura na četiri godine, ukupno 1450 tabli i 11.600 vinjeta mora se očistiti. "Dobivamo 60 do 70 posto na kvaliteti prvih albuma i otprilike 20 posto zadnjih", dodala je. Uderzo je čak nanovo nacrtao naslovnice prvih dvaju albuma kako bi ih prilagodio novom formatu. Svaki novi album obogaćen je dodatkom od osam stranica grafičkih dokumenata. Osam do deset naslova pojavit će se svake godine do 2009., godine proslave 50 godina Asteriksa. "Velika kolekcija" ne namjerava zamijeniti staru koja će biti nanovo izdana s godinom dana odmaka.


http://feral.mediaturtle.com/look/weekly1/section3.tpl?IdLanguage=7&IdPublication=1&NrArticle=14864&NrIssue=1107&NrSection=6
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 16/11/2007 : 19:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Kad je rijec o geg stripu, Macanu kod nas nema premca. Nitko drugi nema dovoljno dobar smisao za humor, dovoljno dobro poznavanje stripa i jezika stripa, dovoljno osjećaja za ritam i dijaloge. Ako ti to ne vidis, meni je zao, ali budi uvjeren da to bas nije tako jednostavno kao sto mislis. U suprotnom bi mnogi geg stripovi objavljenu kod nas u zadnjih desetak godina koje Macan nije prevodio bili smijesni. A nisu.




Apsolutno se slazem sa svim gore recenim!
U moru svakojakih prevoda kojima smo zatrpani,a pojedini su toliko losi da su iritantni,svaki Macanov je bravurozan.
I ako je netko zivot posvetio stripu(i kao scenarist,i kao crtac i kao prevoditelj a u velikoj mjeri kao konzument istih) onda je to Darko,i svaki njegov "dodir" s novim izdanjima za mene je preporuka - ako ne vec kupiti, onda svakako uzeti u ruke i vidjeti o cemu se radi.

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

Motofunac
New Member

Croatia
118 Posts

Member since 06/05/2007

Posted - 17/11/2007 : 16:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Motofunac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

OK, ajmo ovako - navedi mi tebi dobar i smijesan prijevod nekog stripa u Hrvatskoj u zadnjih 20 godina.



pitanje vezano uz tvoju izjavu i moje nepoznavanje teme o kojoj se govori...

nije li Garfield dobro preveden?
mislim, meni je ultra smijesan, sto sam lik, sto strip, sto govor, pa mi se cini da to funkcionira...
sta ti kazes, s strucne strane?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/11/2007 : 16:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, Garfield me ne zanima, ne citam ga, pa ne mogu reci.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 09/12/2007 : 12:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Ima li nekih novih informacija u vezi Asterixa?
Sta,ko,kad???
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/12/2007 : 12:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Asterix mi je možda i najomiljeniji strip, ali ne pada mi na kraj pameti da kupujem novo izdanje, posebno ako će za prijevod biti zadužene gospođe i gospođice koje rade na Lucky Lukeu.
Obožavam SVOJU šarenu kolekciju koja se sastoji od 11 albuma Izvora, od čega 2 u tvrdom uvezu, 2 Egmontova, 9 Asteriksovih zabavnika i 2 kolor Biser-stripa, 2 albuma Forum-Markerprinta, 11 engleskih Orionovih od čega 2 u tvrdom uvezu - ovdje su svi dosad objavljeni albumi, i ta šarolikost je ono što mi se više sviđa od uredno, po špagi složenih istovrsnih albuma, jer tu se vidi trud sakupljača.
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 18/12/2007 : 01:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
evo krece engl/americki? Asterix u Omnibus izdanju [integral] od sljedeceg mjeseca...popust na amazonu kao i uvijek...

http://www.amazon.com/Asterix-Omnibus-1-Rene-Goscinny/dp/0752891545/ref=pd_bbs_1?ie=UTF8&s=books&qid=1197938460&sr=1-1

http://www.amazon.com/Asterix-Omnibus-2-Rene-Goscinny/dp/0752891561/ref=ed_oe_h
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 19/12/2007 : 10:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Lijepo je ako će objaviti ove Asterikse koji nisu objavljeni kod nas ali prevod je ipak problem. Mnogo je smješnije ako se rimski logori zovu Pijemorum, Sedinadrum, Pademinaum nego ako se ostave originalni nazivi.

Edited by - delboj on 17/07/2008 08:42:16
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2418 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 20/12/2007 : 10:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
Uf...ovi integrali zaista izgledaju ok... ali imam utisak da ču za godinu ili dve imati več 4 različitie edicije istog stripa.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 17/07/2008 : 00:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Evo jedne zanimljive stranice za ljubitelje Asterixa.
http://gb.asterix.com/index.html

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 19/12/2008 : 03:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Ima li neke nade za Asterixa da se pojavi u neko skorije vreme?
Go to Top of Page

mrav
New Member



Tunisia
185 Posts

Member since 19/12/2008

Posted - 19/12/2008 : 23:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mrav a Private Message  Reply with Quote
I? Hoce li ga biti?

http://www.sfpogled.net/
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 19/12/2008 : 23:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mrav

I? Hoce li ga biti?


Neće.
Go to Top of Page

mrav
New Member



Tunisia
185 Posts

Member since 19/12/2008

Posted - 19/12/2008 : 23:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mrav a Private Message  Reply with Quote
Pa on bi se bolje prodavao od Vetra, Bleka i sl. To je izuzetan strip.

http://www.sfpogled.net/
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/12/2008 : 00:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ali Egmont blokira prava tako da ga nitko ne može objaviti. Glupo, tužno, ali istinito.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/12/2008 : 20:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Najviše od svega glupo, blokiraju a nemaju namjeru objavljivat, šta je to inat ili
bedastoča. Po mome oboje, dajte naslov tog Egmonta pa da vidimo ko će blokir....at Asterixa.
I kako dugo, nije da pretim ali...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/12/2008 : 20:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Danas su blokade u modi

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

mrav
New Member



Tunisia
185 Posts

Member since 19/12/2008

Posted - 20/12/2008 : 21:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mrav a Private Message  Reply with Quote
Tako bih voleo jedno kvalitetno izdanje. Kad pogledate sem Asterixovog zabavnika sve ostalo je bila beda. Treba nam nesto do jaja sa asterixom. moze recimo trobroji, veliki format, u koloru.

http://www.sfpogled.net/
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/12/2008 : 10:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
da Renky na žalost svuda jeb...e blokade, ne volim nijedne od njih, osim možda one protiv
bolova.Štoviše mrzim jih sve a što vredi kad neki ljudi imaju blokade u glavi.Na žalost takvih
ima svuda oko nas.
Podpisujem Asterixa na način Umpah-paha(dvije epizode zajedno, al da ima naslovnica u drugoj).
Ovim tempom album po album nikud nećemo stić.(vidi Talični-nema ga više od godinu dana).

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/12/2008 : 11:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Hm... ovim tempom Asterixa nismo ni krenuli a kamoli da ćemo negdi stići.[:D]
Talični ide sasvim ok, 4 godišnje. Dobro, ovu godinu smo ispušili ali tko zna... možda ga nadoknade u 2009.
Umpah Pah je po 30 stranica, pa kao takav idealan za formulu 2u1 iako je glavni razlog što su ga i Francuzi tako radili. Još bi bolje bilo da je svih 5 epizoda išlo u jedan Integral. No...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/12/2008 : 23:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mrav

Tako bih voleo jedno kvalitetno izdanje. Kad pogledate sem Asterixovog zabavnika sve ostalo je bila beda. Treba nam nesto do jaja sa asterixom. moze recimo trobroji, veliki format, u koloru.



meni nije jasno kako izdavači sa ovog prostora ne vide potencijal ovog stripa!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 24/12/2008 : 03:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by mrav

Tako bih voleo jedno kvalitetno izdanje. Kad pogledate sem Asterixovog zabavnika sve ostalo je bila beda. Treba nam nesto do jaja sa asterixom. moze recimo trobroji, veliki format, u koloru.



meni nije jasno kako izdavači sa ovog prostora ne vide potencijal ovog stripa!


neš ti potencijala...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/12/2008 : 13:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
kako ne?
pa Asterixa bi svaki ljubitelj stripa htio imati

ipak je to jedan od najvecih klasika stripa!
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000