forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Largo Winch
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 13/01/2008 : 16:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Zanima me dali netko ovo čita redovito, kakvi su dojmovi, šta se može očekivati i tako to...

Pročitao sam dosad dva broja. Onako, čini mi se kao nekakav elitni špijunsko-krimički strip na šemu Bruce Wayne-James Bond. Nije loše, mada ja baš ne otkidam na takve stvari. Koliko čujem, u Francuskoj, Belgiji i okolici serijal žari i pali, pa me interesira mišljenje cijenjenih forumaša.

Dakle?

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/01/2008 : 16:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A ono - komercijalni, holivudski akcijski hit za siroke mase.

Trouble will find me
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 13/01/2008 : 16:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message  Reply with Quote
Largo mi je ok.

Kosovo i Metohija = Srbija
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 13/01/2008 : 17:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Largo Wincha poznam samo iz onih albuma koje nam je Comic Strip servirao i to je dovoljno za mene da znam da bih to kupovao i dalje, da postoje zainteresirani izdavač za tog junaka.
Čini mi se da je Bookglobe nešto petljao da bi se to moglo pojaviti u integralima,ali kako stvari stoje,ne nadam se tome prije 2011.godine.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 13/01/2008 : 17:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Moj prvi susret sa Largom je bio u Stripoteci,kada se ponovo pojavila posle duge pauze.Nije me odusevio,scenario je solidan ali crtez je ispod nivoa jednog scenariste kakav je Van Hamme.Kazu da albumi u boji izgledaju mnogo bolje,do sada nisam imao prilike to da vidim,nazalost,sem na netu...Vidim takodje da je serijal veoma popularan i da je snimljena i tv serija,a snima se i film...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 13/01/2008 : 17:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Tako nekako i ja razmišljam. Scenarij nije loš (prema ovome što sam ja do sada vidio) ali se na kraju ipak sve svodi na to da su Largo Winch i njegovi kompanjerosi nenadjebivi. Oni su najbolji kompjuteraši, najbogatiji frajeri, imaju najpouzdanije pomagače, najinteligentniji su, usto su naravno i veliki zavodnici.
Što se tiče crteža, i meni je bilo čudno da je jedan strip sa takvim crtežom toliko popularan kako se priča (naravno, čitao sam ga u c/b), ali po ovome što sam našao na netu, izgleda sasvim OK.










Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/01/2008 : 17:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

Moj prvi susret sa Largom je bio u Stripoteci,kada se ponovo pojavila posle duge pauze.Nije me odusevio,scenario je solidan ali crtez je ispod nivoa jednog scenariste kakav je Van Hamme.Kazu da albumi u boji izgledaju mnogo bolje,do sada nisam imao prilike to da vidim,nazalost,sem na netu...Vidim takodje da je serijal veoma popularan i da je snimljena i tv serija,a snima se i film...


Ono šta si imao priliku čitati u Stripoteci nije c/b već sivo/sivo.Inače su izašle prva tri albuma u stripoteci i onda su stali.Možda su prava preskupa,jer je to jedna od prodavanijih serija u FR.A ja čekam izdanje
Cinebooka na engleskom:http:
http://www.cinebook.co.uk/catalogue~Cat~A-008-019B~Code~9781905460489.asp

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 13/01/2008 : 18:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Ja sam čitao talijansko izdanje, crtež je isto u tonovima sive boje.

WTF?!
quote:
Largo Winczlav, born in Yugoslavia, is an orphan...

Da, Largo Wincszlav, veoma česta kombinacija imena i prezimena na ovim prostorima...

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/01/2008 : 18:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Vjerovatno francuzima zvuči kao da je "naše".

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 13/01/2008 : 18:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Ma da, tako je. Balkanska rulja, strpaj ih sve u jedan koš i daj im poljska imena, ko ih jebe.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 13/01/2008 18:17:31
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 13/01/2008 : 18:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Slabo sam pratio Larga Wincha, ali u jednom od prvih brojeva Comic Stripa (br.3 ???)neki tip oslovljava nekoga (Larga???) "Hrvatskim seljačićem"!

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/01/2008 : 18:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
U Comic Stripu je Largo Rvat.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zkne
Junior Member

481 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 13/01/2008 : 20:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message  Reply with Quote
u 3 broju strip magazina,ako izadje,ide Largo Winch
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/01/2008 : 23:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Možda bude Bosanac?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/01/2008 : 23:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pardon,Hercegovac.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 14/01/2008 : 02:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

U Comic Stripu je Largo Rvat.



Usrali su motku s tim lokaliziranjem

http://www.largowinch.com/fr/saga0.html


Kosovo i Metohija = Srbija
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 14/01/2008 : 06:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
Largo Winch je odličan strip, pročitao sam prvih 8 brojeva (i broj 15). I Largo je bosanski Srbin.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 14/01/2008 : 10:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SejoSexon

Largo Winch je odličan strip, pročitao sam prvih 8 brojeva (i broj 15). I Largo je bosanski Srbin.





I nakon tebe muk

Kosovo i Metohija = Srbija
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 25/01/2008 : 16:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message  Reply with Quote
čito ono iz comic stripa i uvijek mi bilo žao što se nije nastavilo... baš mi je bio dobar strip...
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1248 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 25/01/2008 : 20:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
Na slovenskom jeziku nažalost nije izašao. Al nada umire poslednja, pa se nadamo, da če i to izači.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/01/2008 : 21:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
I da će Largo na kraju postati i Slovenac

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 25/01/2008 : 22:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
A prava istina je da je on Sandzaklija :) istina, cito sam u zadnjem tomu :)
Go to Top of Page

TraX
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
449 Posts

Member since 15/05/2006

Posted - 16/10/2008 : 20:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send TraX a Private Message  Reply with Quote
jel mi moze neko reci u kojim brojevima stripoteke je izasao largo?? i da li je jos negdje izasao (osim u comic stripu) na nasim prostorima??

nemam potpis!

Edited by - TraX on 16/10/2008 20:51:25
Go to Top of Page

TraX
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
449 Posts

Member since 15/05/2006

Posted - 17/10/2008 : 22:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send TraX a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by misterx381

Stripoteka 937 Epizoda br 1
Stripoteka 943 Epizoda br 2
Stripoteka 947 Epizoda br 3
Strip Magazin 3 Epizoda br 7 (samo prvih 16 strana)



zahvaljujem!!

nemam potpis!
Go to Top of Page

zleki
Starting Member



Croatia
69 Posts

Member since 07/10/2007

Posted - 19/10/2008 : 18:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zleki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

Slabo sam pratio Larga Wincha, ali u jednom od prvih brojeva Comic Stripa (br.3 ???)neki tip oslovljava nekoga (Larga???) "Hrvatskim seljačićem"!

našao sam cijelu priču o largovom podrijetlu.
u comic stripu se rodio kao sin hrvatice danice i nepoznatog čimbenika zbog čega je prognana iz rodnog sela. dječak je završio u sarajevskom gradskom sirotištu, a majka na groblju. klinca je usvojio nerio winch, milijarder također hrvatskog podrijetla i priuštio mu najbolje obrazovanje, a nakon smrti i vlasništvo nad poslovnim imperijem vrijednim 10 milijardi $.
no to je solidna krivotvorina kakva se i mogla očekivati ludih 90-ih. pretres francuskog originala iliti izvornika pokazuje da je largo zapravo - crnogorski srbin. ekipa iz "slobodne dalmacije" je upotrijebila taktiku "kreativnog prevođenja" pa je npr. "jugoslavenskog imigranta" pretvorila u "balkanskog", "jugoslavenski i USA dužnosnici" su pretvoreni u "hrvatske i USA državnike", a djeda milana prekrstila u ivana. Dio original rečenice koja glasi "prije 25 god, prigodom jednog posjeta jugoslaviji, navratio je u crnu goru, zavičaj svog pradjeda..." comic strip donosi u kraćem obliku, ispuštajući cg i identificirajući yu sa balkanom. no, iako je prijevod lako krivotvoriti, što čovjek može učiniti kada mu netko pod nos prostre plahte sa slikama na kojima se sasvim lijepo vide zastava bivše yu, pravoslavni manastir smješten na dalmatinskom otoku koji je privatno vlasnštvo winchova poočima (dobio ga je na poklon od tita osobno za "hmm, manje usluge"), šator "velikog cirkusa petrović" (gdje stanoviti stevan angažira dječaka larga za opasnu točku bacanja noževa) pita se ivica ivanišević, autor "sto mu jelenskih rogova!", prve zbirke tekstova nekog hrvatskog autora o stripu u kojoj sam i našao sve ovo
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 19/10/2008 : 20:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Ukratko - klasični zatucani debilizam toliko specifičan za ove prostore.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000