forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DDEX #51 Crveni znak
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/01/2008 : 10:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Dylan Dog n. 52

Crveni znak/Il Marchio Rosso/Presuda (Dnevnik)

Soggetto e sceneggiatura: Tiziano Sclavi
Disegni: Gianluigi Coppola
Copertina: Angelo Stano

Yuriju Wolkoffu jednostavno ne ide u glavu zašto su ga optužili za tako gnjusne zlocine. Sa svojom nesretno obilježenom facom, on je savršeni kandidat u ocima svakog: ubojica, notorni Crveni znak ne može biti nitko drugi nego on! No nakon njegove smrti sumnja raste, širi se poput duha u magli. Duha koji se vraca da bi ubio... (Vratio se i omraženi Coppola!)



Ovog broja cini mi se više nije bilo na kioscima u RH...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 18/01/2008 : 10:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
Vrlo dobra prica koju kvari izuzetno ružan crtež koji ce vas odbiti od ponovnog citanja ove epizode. Toliko

...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/01/2008 : 10:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
dobro da je coppola nacrtao samo 5 epizoda dylana, od kojih su dvije vec izasle, pa necemo morati puno *uzivati* u njegovim djelima
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 18/01/2008 : 11:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Kad je prica dobra, onda je i Coppola podnosljiv. Tako je ovde i naravno u Safari(#59)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 18/01/2008 : 12:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
solidan dylan, zanimljiv svršetak.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 19/01/2008 : 12:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
I ovo sam si prvi put sada u životu procitao... sranje povecih razmjera. Od tupoglave, pateticno tendenciozne price sa užasno jeftinim, naivnim obratima do ocajnog Coppole i njegovog tragikomicnog crteža (koji je to cirkus crtackih devijacija ).

2/10
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 19/01/2008 : 12:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Meni je prica ok. Ništa posebno, ali prolazi. Crtež je bez veze. Kupio sam ga danas da izbacim Dnevnikovog s police!
Go to Top of Page

fred perry
Average Member

526 Posts

Member since 19/01/2008

Posted - 19/01/2008 : 13:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send fred perry a Private Message
kad pomislis da je danas oko milijun poljaka i to legalnih u v.britaniji,wolkoffa je covjeku jos vise zao.

SAMO HAJDUK!!!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/01/2008 : 18:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Mene ovo vuce na retelling price o Jacku Trbosjeku (vec ga je jednom Sclavi obradio), no ovaj put sa malo drugacijim rješenjem slucaja koja ukljucuje zavjeru odredenih grupa (ko Murder by decree, no ipak razlicito). Ukoliko mi negdje nije promaklo, Sclavi i Dylan uopce ne istražuju slucaj vec ih nalazimo u ulozi napaljenih tinejdžera cija jedina svrha je namamiti komade. I to ne u krevet, nego pateticno pokušavaju da ih komadi zavole i pruže im prijeko potrebnu pažnju. Rasplet i ideja dobra, no prici kriticno fali razrada radnje. I radnja. Grubo i loše.

Kad ovo usporedim sa crtežom Koljaca, Coppola mi ovdje donekle na nešto i izgleda...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/01/2008 : 12:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message
Da udarim malo kontru - meni je Copolin crtez baš okej. Ima neku mracnu atmosferu a likovi i okoliš izgledaju kao da su izašli iz šezdesetih godina. Pretpostavljam da se radi o starom crtacu koji je odradio još ovih par epizoda Dilana pa otišao u penziju.
Ili je možda rijec o nekom junioru fasciniranom crtežom Johna Prenticea i j.c. Murphyja.
U svakom slucaju, dobrodošla promjena u Dilanovom crtackom kadru.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 20/01/2008 : 20:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Svaki put kada neki od likova prisloni ruku na glavu, odmah se vidi kako/koliko zna Coppola crtat... On jednostavno sucks big time kada treba nacrtati fizionimiju tijela, i uvijek promaši omjer velicine izmedu pojedinih dijelova tijela. Vidi ti ovu Dylanovu rucetinu!


Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 22/01/2008 : 13:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message
meni coppolin crtež nije tako loš ako uzmem u obzir crtež pennacchiolia ili dallagnola, no prica je bezveze, samo je groucho ok.

Till I Collapse
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 23/01/2008 : 19:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Uzevši u obzir da Coppola ima 80 godina, još mi je i shvatljivo. Bila su to druga vremena za crtanje, i neki su ljudi u svijetu stripa ocito 'preživjeli' više radi imena nego radi kvalitete. S druge strane pogledajte jednog Ugolina Cossua, covjeka od kojih 50-ak godina, dakle u naponu crtacke snage, na šta njegov 'crtež' lici. Nikako mi ne ide u glavu tko njemu u SBE dozvoljava da 'crta' i na koju foru.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/01/2008 : 17:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message
najsvijetlija tocka u stripu je potretiranje Wolkoffa kako scenaristicki tako i graficki.....

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Akul
Junior Member

Croatia
354 Posts

Member since 08/05/2007

Posted - 26/01/2008 : 18:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Akul a Private Message
dobra epizoda upropaštena lošim crtežom...Dobro, nije tolko loš...ako ništa drugo, Coppoli dobro ide crtanje okoliša...ali ostalo je živi užas. Ipak, meni je Tacconi puno gori od njega...dakle nije najgori...cak mi je i Cossu bolji od Coppole, iako on pak ne sjenjca puno/nikad...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/01/2008 : 20:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
danas procita.prica ok crtež loš

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 29/01/2008 : 11:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
Meni je prica odlicna a crtez solidan!
Il mi padaju kriteriji il volim drugacije od vecine...tja,ko ce ga znat!

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

Death
Senior Member



Croatia
1208 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 29/01/2008 : 18:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Death a Private Message
Meni se prica svidjela,a i crtež mi nije loš.Samo me razocaralo to da zapravo nije ubijao Wolkoffov duh iz osvete da su ga nepravedno osudili nego clanovi porote koji su osudili Wolkoffa.Crtež i se,za razliku od vecine,svidio,jer je mracan,a mracan crtež je najbolji za stripove poput Dylana.
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1249 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 29/01/2008 : 18:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message
Meni je prica odlicna, a crtež jedan od boljih u Dylanu. A oko disproporcija kod Coppole, one su puno manje ocite nego kod Ferrija, pa se o disproporcija kod Ferrija ni slucajno ne prica.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/01/2008 : 22:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Prodigy

Meni je prica odlicna a crtez solidan!
Il mi padaju kriteriji il volim drugacije od vecine...tja,ko ce ga znat!



sve je to dobro.kakav bi bija svit da svi volimo iste stvari?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/01/2008 : 23:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Death

Meni se prica svidjela,a i crtež mi nije loš.Samo me razocaralo to da zapravo nije ubijao Wolkoffov duh iz osvete da su ga nepravedno osudili nego clanovi porote koji su osudili Wolkoffa.Crtež i se,za razliku od vecine,svidio,jer je mracan,a mracan crtež je najbolji za stripove poput Dylana.



Majstore, ne prakticiramo spoilere... nemoj otkrivati ljudima finis... Ponekad je sam strip vrijedan koliko mu je dobar finale.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000