forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Orka specijal 1 - Eternaut
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 22/08/2012 : 23:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Procitah i ja ovo cudo, posle ne znam ti ja koliko odlaganja, stvarno jedan od najboljih stripova/dela ikad. Cista 10.



Znaci i ovde se slazemo Samo si me kod Demiana razocarao s komentarima
Ja sam ovo citao danima (malo dete tad, pa samo navece po sat-dva) i uzivao kao jbmlg kad
Kad procitam ovako nesto ostaje gorak ukus sto sam ga zavrsio a neko ce tek da uziva
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5281 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 23/08/2012 : 11:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Ovo je strip koji sam procitao 5 puta...i dalje najbolje sto je Fibra ikad objavila...remek delo
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13376 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 23/08/2012 : 12:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
i ja ga čitao danima, ali zbog formata, malo nezgodno za čitanje sjajan strip
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 23/08/2012 : 12:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

i ja ga čitao danima, ali zbog formata, malo nezgodno za čitanje sjajan strip



Kad citas, kao da si tamo s akterima stripa

Edited by - Tex Willer on 23/08/2012 12:45:54
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 23/08/2012 : 12:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
meni stize ovih dana, i bacam se odmah na čitanje

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 23/08/2012 : 12:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031

meni stize ovih dana, i bacam se odmah na čitanje



Samo ne ocekuj previse na osnovu komentara i odusevices se.
Ja nisam znao sta da ocekujem i lego mi je ko budali samar

Edit : I obavezno procitaj tekstualni dodatak pre stripa, znaci mnogo

Edited by - Tex Willer on 23/08/2012 12:50:15
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 23/08/2012 : 12:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by maddox031

meni stize ovih dana, i bacam se odmah na čitanje



Samo ne ocekuj previse na osnovu komentara i odusevices se.
Ja nisam znao sta da ocekujem i lego mi je ko budali samar

Edit : I obavezno procitaj tekstualni dodatak pre stripa, znaci mnogo



ma preview me odusevio, a i Che mi je legao od Oesterhelda, pa ne sumnjam ;)

iako se slazem da su velika očekivanja uvijek losa

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4134 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 23/08/2012 : 13:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031

meni stize ovih dana, i bacam se odmah na čitanje



Gdje si našao!? Aukcije ili?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 23/08/2012 : 13:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
napisao da mi fali i jedan dobri covjek se javio i eto na putu :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/08/2012 : 13:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Ovo je strip koji sam procitao 5 puta...i dalje najbolje sto je Fibra ikad objavila...remek delo


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8405 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 23/08/2012 : 15:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma, na mene nije ostavio neki utisak (pročitao ga prije nekih 3 mjeseca), valjda zato jer su ga svi toliko konstantno hvalili da sam očekivao ne znam šta. Morat ću ga opet probavit, samo da ulovim vremena.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4134 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 23/08/2012 : 17:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031

napisao da mi fali i jedan dobri covjek se javio i eto na putu :)



Drago mi je zbog tebe ali hoću i ja! Izgleda da ga trebam boldat u potražnji.

ontopic: Eternaut je vjerojatno najatmosferični strip kojeg sam ikad pročitao. Uvuče se u kožu poput otrovnog snijega izvlačeći iskonski strah od nepoznatog i jednostavno ne dopušta čitanje bez totalnog uvlačenja u taj svijet. Hebemmu ja sam kroz cijelo čitanje imao osjećaj kao da sam TAMO

Onaj tko je fan apokaliptičnih i postapokaliptičnih scenarija ovo ne bi smio propustiti.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/08/2012 : 22:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell


ontopic: Eternaut je vjerojatno najatmosferični strip kojeg sam ikad pročitao. Uvuče se u kožu poput otrovnog snijega izvlačeći iskonski strah od nepoznatog i jednostavno ne dopušta čitanje bez totalnog uvlačenja u taj svijet. Hebemmu ja sam kroz cijelo čitanje imao osjećaj kao da sam TAMO




E bas to, neverovatno nesto. Znaci nisam lud, ima jos ljudi koji su se tako osecali
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4134 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 25/08/2012 : 09:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ako ti nisi lud onda valjda nisam ni ja
Jedini problem je što ga nemam u kolekciji. Tako da ako ga se netko želi riješiti nek pošalje p.m.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 06/09/2012 : 09:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao. Neću puno komentirat, samo ću qoutat, jer eto tako je i meni bilo ;)

quote:
Originally posted by Cromwell

ontopic: Eternaut je vjerojatno najatmosferični strip kojeg sam ikad pročitao. Uvuče se u kožu poput otrovnog snijega izvlačeći iskonski strah od nepoznatog i jednostavno ne dopušta čitanje bez totalnog uvlačenja u taj svijet. Hebemmu ja sam kroz cijelo čitanje imao osjećaj kao da sam TAMO




Vjerojatno, najbolje nešto što sam u životu pročitao

There can be only one, me!
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 06/09/2012 : 15:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message  Reply with Quote
+1
quote:
Originally posted by maddox031

Pročitao. Neću puno komentirat, samo ću qoutat, jer eto tako je i meni bilo ;)

quote:
Originally posted by Cromwell

ontopic: Eternaut je vjerojatno najatmosferični strip kojeg sam ikad pročitao. Uvuče se u kožu poput otrovnog snijega izvlačeći iskonski strah od nepoznatog i jednostavno ne dopušta čitanje bez totalnog uvlačenja u taj svijet. Hebemmu ja sam kroz cijelo čitanje imao osjećaj kao da sam TAMO




Vjerojatno, najbolje nešto što sam u životu pročitao


Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 30/01/2013 : 13:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Evo,napokon i ja da pročitam ovo čudo.

Kažem čudo jer dosad nisam imao pojma o čemu se ovdje radi,pa sam čitao naslijepo kao i uvijek,uostalom.Ovo nije strip,ovo je u top tri svega što je fibra dosad objavila,bar po mom ukusu,a stati uz bok špagetijima i vrhu bogova je itekako priznanje za mene.
Ima tu svega,od vanzemaljaca do najnižih ljudskih poriva,a jebeni snijeg i dalje pada...show.Kakvi vanzemaljci,ljudi su oduvijek bili najgora stoka.Priča nije dosadna ni u jednom trenutku,obrati non stop,ma kao da sam gledao neki sf klasik.Fantastičan strip,ukratko.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5281 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 31/01/2013 : 13:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Mozda mu je najveca snaga u tome sto citajuci ga imas osecaj da se sve to desava stvarno, sada,tebi... da si i sam ucesnik price...osecas neizvesnost,strah ti se uvlaci pod kozu...strepis sa svakim novim korakom...kuca (porodica),prijatelji ti vise ne mogu pruziti sigurnost vise nisi spokojan sta te ceka iza ugla...ne poznajes vise svoj grad,komsije...i onda shvatis da su u stvari ti isti ljudi oni kojih se najvise treba plasiti.

Da, citajuci ovo sve, skapiram da me neodoljivo podseca na bratoubilacki rat koji se odigrao na ovim prostorima...
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 01/06/2013 : 01:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Pročitah i ja ovo čudo kako Otto kaže .
Da, u globalu zaista je strip čudo a još kad se uzme u obzir i da je strip iz 1957 g. kada još nije bilo tolike konkurencije, zaista genijalno.

Naravno i u Eternautu kao i u svakom drugom stripu se može pronaći par nelogičnosti i kritika pa da se prvo osvrnem na par sitnica.
Ono što je meni najviše nelogično je to što onaj snijeg koji je toliko ubojit da u je u par sekundi poubijao većunu ljudi na zemlji, i stalno pada i pada i pada i nikako da stane da čim nakon par dana kada končno prestane padat, oni odmah skinu zaštitna odjela i nikome ništa. Očito je da ga je napadalo i više nego dovoljno i da je i na tlu također smrtonosan kao i u zraku i da je trebalo proći još jedno izvjesno vrijeme dok ne otopi i dok ne prođe opasnost.

Druga zamjerka mi je kraj priče.
Zadnjih par stranica je zaista ubrzano do maksimuma a tu je sigurno bilo prostora da se još malo detaljnije prikaže njegovo putovanje kroz vrijeme i potraga za ženom i kćerkom. Ovome zamjeram samo iz tog razloga što je cijeli strip do tih zadnjih par stranica, sve vrlo opširno i pedantno prikazao a onda odjednom kraj nabrzaka i sve nagurano u par stranica.

Kroz čitav strip, ljudi se bore protiv vojske vanzemaljaca koji su zapravo samo pijuni u šahu.
Glavni neprijatelj je vrlo moćan i inteligentan ali zamjerka mi je što nije prikazano barem nakratko kako izgledaju oni koji upravljaju svojoj voskom koju slodobno možemo nazvati i njihovim robovima

Volio bih da je za nijansu bolje crtan i po mogućnosti u boji (ne jake boje, nego onako dosta blage) ali to nisu zamjerke, to su samo moje želje.


A sad malo pohvale:
Prije svega naslovna mi izgleda fantstično... moćno!
Scenarij odličan a bome je potrebno puno vremena da pročita čitav strip, s obzirom da svaka stranica ima 18-22 slikica i puno teksta.
Strip niti u jednom momentu nije dosadan niti naporan a neizvjesnost te konstantno tjera da ga čitaš dalje.
Vrlo realno su prikazane ljudske slabosti i pokvarenost ali i dobre osobine.

U globalu ovo je zaista fenomenalan strip i par sitnih zamjerki su vrlo brzo oproštene i zaboravljene.
Ponosan sam što je i ovaj strip dio moje kolekcije, a rangirao sam ga vrlo visoko, možda u top 5 svega što imam u kolekciji i samo bi se čudo trebalo desiti da ga izbacim iz kolekcije.

A ovo potpisujem do posljednjeg slova:

"Ovaj je crtani roman (u najboljem mogućem značenju te nes(p)retne kovanice) prepun obrata i nabijen rijetko viđenim intenzitetom i atmosferom. Život protagonista visi o sve tanjoj niti koja se može prekinuti u svakom sljedećem kadru. U malo se stripova može naći toliko očaja, malo se autora usudilo odvući svoje likove niz takav beznadni delirij, pružajući tek male tračke svjetlosti u ovom putovanju u čovjekovu noć."



Markos, a da ipak izbaciš i nastavak?
Bez obzira bio bolji ili lošiji od Eternauta, kupit ću ga svakako. Razlika je samo u tome da li ću ga nakon kupovine pročitati jednom ili više puta, ali kupujem ga obavezno.
Vjerujem da većina kolekcionara tako razmišlja.



Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28986 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/03/2015 : 12:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Od danas u prodaji reprint Eternauta.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/03/2015 : 13:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
fenomenalan potez!
sad će svi koji su propustili ovaj fantastičan strip, imati šansu da ga nabave.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/03/2015 13:39:39
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5630 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 24/03/2015 : 16:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Od danas u prodaji reprint Eternauta.



Je li cijena i dalje 165 kuna?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 24/03/2015 : 19:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
200

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5630 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 24/03/2015 : 19:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Hvala!

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 25/03/2015 : 15:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barney



Markos, a da ipak izbaciš i nastavak?
Bez obzira bio bolji ili lošiji od Eternauta, kupit ću ga svakako. Razlika je samo u tome da li ću ga nakon kupovine pročitati jednom ili više puta, ali kupujem ga obavezno.
Vjerujem da većina kolekcionara tako razmišlja.






Ima nas, ima
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000