forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Orka specijal 1 - Eternaut
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 31/03/2015 : 10:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Unngenant

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Unngenant

Ako ćemo od Hispanaca Munoz & Sampayo...ostalo Moebius, Moore, razni BD (pogtovo u zadnje vreme Fibra šta je izbacila od Nury, Cosey, Zidrou ili Pedrosa)...


Pa eto, i ja isto...ali opet, niti jedan strip do sada nije kod mene izazvao tako "opipljivu"
atmosferu, gotovo sam mogao osetiti istu strepnju i strah kao glavni protagonista price.
I dan danas po Enternautu merim sve ostale stripove.Mozda si previse ocekivao, ja kad
sam ga prvi put procitao nisam nista znao o istom.Od tada Fibra je za mene obavezna
lektira.Jos kad uzmem u obzir vreme nastanka stripa i sudbinu autora...





Ok, samo je bilo malo malociozno pitanje. Šta bi bilo da sam napisao da mi se sviđaju, recimo ne znam stripovi koji se tebi dijmetralno ne sviđaju, ne znam superherojština DC i Marvel (ili pu-pu Zagor ). Bio bi diskreditovan u tvojim očima kao neko ko ne razume ili sl.

Svako ima svoj cup of tea. Po meni je preveliki hype oko ovog stripa i to je to. Recimo Piletina sa šljivama iz ove ture mi je mnogo draži strip od Eternauta (ili mi se sa Lydie ne može porediti jerbo više volim lične svakodnevne priče). To ne znači da je prvopomenuti možda na nekoj listi najboljih stripova u svetu bolje rangiran od drugog.




Ti se malo istripovao .Pitao sam te iz puke radoznalosti sta citas.Ne znam ni od kud ti
da ne volim superheroje?!? Ali dobro, nije ti legao strip i to je to
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 31/03/2015 : 10:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

Kontekstualno gledano, značaj veličina ovog stripa je iznad ličnog sviđanja. Posmatrati ga van konteksta, odnosno vremena i uslova nastanka, i porediti ga sa modernim ostvarenjima je naivno. Ne sme se zaboraviti da su današnja, moderna, vrhunska ostvarenja izgrađena na ramenima džinova. A Eternautje jedan od tih džinova. Ono što neko možda smatra naivnim ili repetitivnim je uzor mnogim drugim ostvarenjima.



Ovo si bas lepo rekao.Nesto slicno osecaju iz ovog stripa doziveo sam nedavno kad sam pogledao film Interstelar, mozda najbolji film poslednjeg desetljeca.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 31/03/2015 : 10:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

mogu da razumem da neko ne voli Eternauta, al ne mogu da razumem da neko voli Zidroua


evo ja volim oboje, a nisam baš tip koji voli sve što vole mladi... zapravo nisam ni više baš ni mlad ;o)))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/03/2015 : 10:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

evo ja volim oboje, a nisam baš tip koji voli sve što vole mladi... zapravo nisam ni više baš ni mlad ;o)))



to sto volis Eternauta je dobro, al za ovo drugo ti ne mogu dati oprost. to jednostavno nije u mojoj moci
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 31/03/2015 : 13:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Unngenant

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Unngenant

Ako ćemo od Hispanaca Munoz & Sampayo...ostalo Moebius, Moore, razni BD (pogtovo u zadnje vreme Fibra šta je izbacila od Nury, Cosey, Zidrou ili Pedrosa)...


Pa eto, i ja isto...ali opet, niti jedan strip do sada nije kod mene izazvao tako "opipljivu"
atmosferu, gotovo sam mogao osetiti istu strepnju i strah kao glavni protagonista price.
I dan danas po Enternautu merim sve ostale stripove.Mozda si previse ocekivao, ja kad
sam ga prvi put procitao nisam nista znao o istom.Od tada Fibra je za mene obavezna
lektira.Jos kad uzmem u obzir vreme nastanka stripa i sudbinu autora...





Ok, samo je bilo malo malociozno pitanje. Šta bi bilo da sam napisao da mi se sviđaju, recimo ne znam stripovi koji se tebi dijmetralno ne sviđaju, ne znam superherojština DC i Marvel (ili pu-pu Zagor ). Bio bi diskreditovan u tvojim očima kao neko ko ne razume ili sl.

Svako ima svoj cup of tea. Po meni je preveliki hype oko ovog stripa i to je to. Recimo Piletina sa šljivama iz ove ture mi je mnogo draži strip od Eternauta (ili mi se sa Lydie ne može porediti jerbo više volim lične svakodnevne priče). To ne znači da je prvopomenuti možda na nekoj listi najboljih stripova u svetu bolje rangiran od drugog.




Ti se malo istripovao .Pitao sam te iz puke radoznalosti sta citas.Ne znam ni od kud ti
da ne volim superheroje?!? Ali dobro, nije ti legao strip i to je to



Ma sve je ok. Samo kažem da nije cool praviti famu oko bilo čega i onda svačije drugačije mišljenje da bude pogrešno. Možda kada jednom sednem i drugi put pročitam bude bolji utisak.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 31/03/2015 : 14:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

Kontekstualno gledano, značaj veličina ovog stripa je iznad ličnog sviđanja. Posmatrati ga van konteksta, odnosno vremena i uslova nastanka, i porediti ga sa modernim ostvarenjima je naivno. Ne sme se zaboraviti da su današnja, moderna, vrhunska ostvarenja izgrađena na ramenima džinova. A Eternautje jedan od tih džinova. Ono što neko možda smatra naivnim ili repetitivnim je uzor mnogim drugim ostvarenjima.



tocno...strip ogromnog znacaja kojeg je, iz današnje perspektive, pregazilo vrijeme.
Zbog toga Eternaut zaslužune pocasno.mjesto u povijesti stripa ali isto tak nema potrebe da se negiraju određene stvari koje su nedvojbeno u njemu prisutne, a današnjpj generaciji čitatelja nisu po ukusu.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 31/03/2015 14:47:16
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/03/2015 : 14:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada
tocno...strip ogromnog znacaja kojeg je, iz današnje petpemstive, pregazilo vrijeme.



hm, ocigledno ga nije pregazilo vreme. sad da li ti ovo treba crtati ili ne, to je drugo pitanje
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/03/2015 : 14:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da 'Eternaut' na mene nije ostavio nikakav dojam.
Shvatio sam ga kao trećerazredni američki SF film, ono: Invazija iz svemira, Marsovci napadaju i sl.
Ako uhvatim vremena, možda ga pročitam još jedanput...

Have mercy
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 31/03/2015 : 14:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by dosada
tocno...strip ogromnog znacaja kojeg je, iz današnje petpemstive, pregazilo vrijeme.



hm, ocigledno ga nije pregazilo vreme. sad da li ti ovo treba crtati ili ne, to je drugo pitanje

treba, koji današnji strip koristi takav nacin pripovijedanja?

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 31/03/2015 14:57:13
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/03/2015 : 15:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada
treba, koji današnji strip koristi takav nacin pripovijedanja?



ako me pitas na nesto od marvelovog djubreta nemam pojma
sto se tice danasnjice, volim kad autor prica svojim jezikom, blago mi se pocinje gaditi pripovedanje za mase koje nastaje kao posledica trenutne mode i slicno...
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 31/03/2015 : 15:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by karven

Kontekstualno gledano, značaj veličina ovog stripa je iznad ličnog sviđanja. Posmatrati ga van konteksta, odnosno vremena i uslova nastanka, i porediti ga sa modernim ostvarenjima je naivno. Ne sme se zaboraviti da su današnja, moderna, vrhunska ostvarenja izgrađena na ramenima džinova. A Eternautje jedan od tih džinova. Ono što neko možda smatra naivnim ili repetitivnim je uzor mnogim drugim ostvarenjima.



tocno...strip ogromnog znacaja kojeg je, iz današnje perspektive, pregazilo vrijeme.
Zbog toga Eternaut zaslužune pocasno.mjesto u povijesti stripa ali isto tak nema potrebe da se negiraju određene stvari koje su nedvojbeno u njemu prisutne, a današnjpj generaciji čitatelja nisu po ukusu.



Kako si ovo izvukao iz svega što sam napisao, a što je dijametralno suprotno, kao i moje mišljenje. Eternaut je strip veći od vremena, samim tim ga vreme ne može pregaziti.
Iz današnje ili bilo koje perspektive.
Možda se tvoje nerazumevanje Eternauta podudara sa nerazumevanjem napisanog u mom postu, hm?
Ja sam jasan i odlučan u tome da pri čitanju Eternauta nema mesta perspektivi današnjeg čitaoca isto koliko i pri čitanju bilo kog klasika knjizevnosti ili gledanju legendarnih ostvarenja kinematografije. Reći da je Eternaut to što ti tvrdiš je podjednako smešno kao kada bi u isti kontekst svrstao jednog Bergmana (nedobog).

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 31/03/2015 : 15:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by dosada
tocno...strip ogromnog znacaja kojeg je, iz današnje petpemstive, pregazilo vrijeme.



hm, ocigledno ga nije pregazilo vreme. sad da li ti ovo treba crtati ili ne, to je drugo pitanje

treba, koji današnji strip koristi nacin pripovijedanja?

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/03/2015 : 15:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada
treba, koji današnji strip koristi takav nacin pripovijedanja?



ako me pitas na nesto od marvelovog djubreta nemam pojma
sto se tice danasnjice, volim kad autor prica svojim jezikom, blago mi se pocinje gaditi pripovedanje za mase koje nastaje kao posledica trenutne mode i slicno...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/03/2015 : 15:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven
Reći da je Eternaut to što ti tvrdiš je podjednako smešno kao kada bi u isti kontekst svrstao jednog Bergmana (nedobog).



koji danasnji filmovi se oslanjaju na Bergmanove, takvi se ne prave vise u Holividu . jezivo...

Edited by - kasper on 31/03/2015 15:08:24
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/03/2015 : 15:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ili zasto danas covek da gleda Solaris Tarkovskog, kad ga je snimio Dzordz Kluni
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 31/03/2015 : 15:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
da, stvarno tužno. Ali, verovatno će se naći neko kome je i to naivno i prevaziđeno.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/03/2015 : 15:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

da, stvarno tužno. Ali, verovatno će se naći neko kome je i to naivno i prevaziđeno.



mda, zamisli, jos Eternatu nije obojen, ko sto je vecina stripa danas. da strip nesto vredi sigurno bi ga obojili
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/03/2015 : 15:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

Kontekstualno gledano, značaj veličina ovog stripa je iznad ličnog sviđanja. Posmatrati ga van konteksta, odnosno vremena i uslova nastanka, i porediti ga sa modernim ostvarenjima je naivno. Ne sme se zaboraviti da su današnja, moderna, vrhunska ostvarenja izgrađena na ramenima džinova. A Eternautje jedan od tih džinova. Ono što neko možda smatra naivnim ili repetitivnim je uzor mnogim drugim ostvarenjima.



Jel kontest pod kojim je nastao strip i njegov znacaj objasnjen u nekom predgovoru ili pogovoru u samom izdanju?
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 31/03/2015 : 15:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Ma totalni javašluk. :-D
Možda i da Juan Salvo tresne o astal glavu vođe vanzemaljaca na kraju i kroz zube procedi "Jebal sam im materu na svim planetama i planetoidima. Na kraju su čak probali da mi se predaju, ali jok more."
Možda bi tako bolje prošlo međ' mlađahnom "modernom" publikom.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 31/03/2015 : 15:22:54  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by karven

Kontekstualno gledano, značaj veličina ovog stripa je iznad ličnog sviđanja. Posmatrati ga van konteksta, odnosno vremena i uslova nastanka, i porediti ga sa modernim ostvarenjima je naivno. Ne sme se zaboraviti da su današnja, moderna, vrhunska ostvarenja izgrađena na ramenima džinova. A Eternautje jedan od tih džinova. Ono što neko možda smatra naivnim ili repetitivnim je uzor mnogim drugim ostvarenjima.



Jel kontest pod kojim je nastao strip i njegov znacaj objasnjen u nekom predgovoru ili pogovoru u samom izdanju?




Naravno da jeste. I on i ostali njegovi stripovi koji su ga stajali glave (što je u neku ruku ovaj i njegovi nastavci i Che).

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/03/2015 : 15:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karvenNa kraju su čak probali da mi
Možda bi tako bolje prošlo međ' mlađahnom "modernom" publikom.



sere mi se vise na to moderno, gde god da se okrenem moderno. sve neki lepi, moderni, elegantni. celu civilizaciju zasrase svojim govnima...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/03/2015 : 15:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

Naravno da jeste. I on i ostali njegovi stripovi koji su ga stajali glave (što je u neku ruku ovaj i njegovi nastavci i Che).



mda, kad velike ljude maknes, ostaju papkari da ti vode danasnjicu i ovo sto je moderno

Edited by - kasper on 31/03/2015 15:27:29
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 31/03/2015 : 15:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by karven

Naravno da jeste. I on i ostali njegovi stripovi koji su ga stajali glave (što je u neku ruku ovaj i njegovi nastavci i Che).



mda, kad velike ljude maknes, ostaju papkari da ti vode danasnjicu i ovo sto je moderno



Papkari, lepo lepo, mada ih ja radije zovem jajare.

on topic-Čoveka su smakli zbog stripova, pre svega ostalog. I njega i ćerke i zetove. A Eternaut mu je magnum opus. Šta nije jasno nekima? To vreme ne gazi.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 31/03/2015 : 15:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Unngenant

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Unngenant

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Unngenant

Ako ćemo od Hispanaca Munoz & Sampayo...ostalo Moebius, Moore, razni BD (pogtovo u zadnje vreme Fibra šta je izbacila od Nury, Cosey, Zidrou ili Pedrosa)...


Pa eto, i ja isto...ali opet, niti jedan strip do sada nije kod mene izazvao tako "opipljivu"
atmosferu, gotovo sam mogao osetiti istu strepnju i strah kao glavni protagonista price.
I dan danas po Enternautu merim sve ostale stripove.Mozda si previse ocekivao, ja kad
sam ga prvi put procitao nisam nista znao o istom.Od tada Fibra je za mene obavezna
lektira.Jos kad uzmem u obzir vreme nastanka stripa i sudbinu autora...





Ok, samo je bilo malo malociozno pitanje. Šta bi bilo da sam napisao da mi se sviđaju, recimo ne znam stripovi koji se tebi dijmetralno ne sviđaju, ne znam superherojština DC i Marvel (ili pu-pu Zagor ). Bio bi diskreditovan u tvojim očima kao neko ko ne razume ili sl.

Svako ima svoj cup of tea. Po meni je preveliki hype oko ovog stripa i to je to. Recimo Piletina sa šljivama iz ove ture mi je mnogo draži strip od Eternauta (ili mi se sa Lydie ne može porediti jerbo više volim lične svakodnevne priče). To ne znači da je prvopomenuti možda na nekoj listi najboljih stripova u svetu bolje rangiran od drugog.




Ti se malo istripovao .Pitao sam te iz puke radoznalosti sta citas.Ne znam ni od kud ti
da ne volim superheroje?!? Ali dobro, nije ti legao strip i to je to



Ma sve je ok. Samo kažem da nije cool praviti famu oko bilo čega i onda svačije drugačije mišljenje da bude pogrešno. Možda kada jednom sednem i drugi put pročitam bude bolji utisak.


I ja sam samo izneo svoje misljenje.Naravno, postujuci tvoje
Zato uostalom i sluzi forum kad vec ne mozemo sesti i poiti pivo
da te uverim da gresis
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/03/2015 : 15:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis
Zato uostalom i sluzi forum kad vec ne mozemo sesti i poiti pivo
da te uverim da gresis



mene uvek mozes da zalijes pivom, a ti gresis u svemu
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000