forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Orka specijal 1 - Eternaut
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

Dr. Zistis
Advanced Member



5278 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 31/03/2015 : 15:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by karven

Naravno da jeste. I on i ostali njegovi stripovi koji su ga stajali glave (što je u neku ruku ovaj i njegovi nastavci i Che).



mda, kad velike ljude maknes, ostaju papkari da ti vode danasnjicu i ovo sto je moderno



Papkari, lepo lepo, mada ih ja radije zovem jajare.

on topic-Čoveka su smakli zbog stripova, pre svega ostalog. I njega i ćerke i zetove. A Eternaut mu je magnum opus. Šta nije jasno nekima? To vreme ne gazi.



Ma strip je definitivno "van vremena", za mene zaista remek delo
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5278 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 31/03/2015 : 16:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Dr. Zistis
Zato uostalom i sluzi forum kad vec ne mozemo sesti i poiti pivo
da te uverim da gresis



mene uvek mozes da zalijes pivom, a ti gresis u svemu



Ti ljubitelju Zagora
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/03/2015 : 16:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Ti ljubitelju Zagora



sekire, ljubitelj sekire
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5278 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 31/03/2015 : 19:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Ti ljubitelju Zagora



sekire, ljubitelj sekire


Dobro Magicni Vetre policu te pivom
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 31/03/2015 : 23:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
kaspere, a gdje je odgovor!?

mislim na stripove kojima je Eternaut uzor, nikakve marvele ni dc-ije ili bonellije...postoje uzori koji su i stilom i idejom uvijek aktualni i oni koji su stilom zastarili ali je ostala ideja!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/04/2015 : 09:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

kaspere, a gdje je odgovor!?

mislim na stripove kojima je Eternaut uzor, nikakve marvele ni dc-ije ili bonellije...postoje uzori koji su i stilom i idejom uvijek aktualni i oni koji su stilom zastarili ali je ostala ideja!



odgovori ti je dat zasto je ovo strip bez vremena. ako si glup dzaba je dalje objasnjavati o znacaju ovog strip DANAS i sutra. nista ovde nije zastarelo niti ce biti.

ili nacrtano



Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 01/04/2015 : 10:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
jesi pital ''treba li ti crtat?'' i odgovoril da ne treba, ali mi navedi primjer koji bi bil dokaz da je osterholdov stil i danas aktualan tj. da ha nije pregazilo vrijeme. Primjer naravno nisi navel a znamo i zakaj.
Raspravljati dalje s tobom nemam o cemu jer niti imas sposobnost shvaćanja poante pitanja, a znanje ti je toliko inferiorno mom da te nemam namjeru poducavati....

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/04/2015 : 10:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

jesi pital ''treba li ti crtat?'' i odgovoril da ne treba, ali mi navedi primjer koji bi bil dokaz da je osterholdov stil i danas aktualan tj. da ha nije pregazilo vrijeme. Primjer naravno nisi navel a znamo i zakaj.



to sto si glup pa ne vidis da ga nije pregazilo vreme je tvoj problem.


Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/04/2015 : 11:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Dobro momci, hajmo bez uvreda.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 01/04/2015 : 13:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
cemu množina.....jasno je tko ne daje nikakve argumete a niti raspravlja o biti pitanja. Samo piše o nekim desetim stvarima (:

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/04/2015 : 13:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada
Samo piše o nekim desetim stvarima (:



cuj ko mi kaze , dobar si da se coveku prekrate muke na poslu
a za ovo gore sam makar iskren

Edited by - kasper on 01/04/2015 13:32:23
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 01/04/2015 : 15:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

jesi pital ''treba li ti crtat?'' i odgovoril da ne treba, ali mi navedi primjer koji bi bil dokaz da je osterholdov stil i danas aktualan tj. da ha nije pregazilo vrijeme. Primjer naravno nisi navel a znamo i zakaj.



Pa stavio ti je savršen primjer, nitko danas ne piše kao Shakespeare, pa opet ne možeš reći da je Shakespearea pregazilo vrijeme. I jezik stripa je evoluirao, ali Eternaut je bezvremensko djelo.

Je li 'Gone with the wind' pregazilo vrijeme? Nitko više ne snima takve filmove.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 01/04/2015 : 16:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Nemam pojma, na mene nije ostavio neki utisak (pročitao ga prije nekih 3 mjeseca), valjda zato jer su ga svi toliko konstantno hvalili da sam očekivao ne znam šta. Morat ću ga opet probavit, samo da ulovim vremena.



Eto, prošle su 3 godine od ovog posta i u međuvremenu sam ga nedavno opet pročitao.
Moram priznat da se moje mišljenje nije promijenilo. Iako sam očito u manjini, mislim da je ovo itekako precjenjen strip. I daleko od toga da ga smatram ˝bezvremenskim˝ ili ˝najbolje što je Fibra ikad izdala˝.

Opet, Shakespeare mi je uvijek bio dosadan, a Prohujalo s vihorom tolka katastrofa da panično stišćem daljinski čim ga ulovim na nekom programu. S druge pak strane, Chaplina mogu gledat bilo kad, bilo gdje, po ko zna kolko puta.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/04/2015 : 17:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by paro

Nemam pojma, na mene nije ostavio neki utisak (pročitao ga prije nekih 3 mjeseca), valjda zato jer su ga svi toliko konstantno hvalili da sam očekivao ne znam šta. Morat ću ga opet probavit, samo da ulovim vremena.




Opet, Shakespeare mi je uvijek bio dosadan, a Prohujalo s vihorom tolka katastrofa da panično stišćem daljinski čim ga ulovim na nekom programu. S druge pak strane, Chaplina mogu gledat bilo kad, bilo gdje, po ko zna kolko puta.



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5278 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/04/2015 : 22:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Misljenje ko guzica, svako ga ima
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5278 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/04/2015 : 22:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by dosada

kaspere, a gdje je odgovor!?

mislim na stripove kojima je Eternaut uzor, nikakve marvele ni dc-ije ili bonellije...postoje uzori koji su i stilom i idejom uvijek aktualni i oni koji su stilom zastarili ali je ostala ideja!



odgovori ti je dat zasto je ovo strip bez vremena. ako si glup dzaba je dalje objasnjavati o znacaju ovog strip DANAS i sutra. nista ovde nije zastarelo niti ce biti.

ili nacrtano







E ovo si objasnio, bravo
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 01/04/2015 : 22:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Eto, prošle su 3 godine od ovog posta i u međuvremenu sam ga nedavno opet pročitao.
Moram priznat da se moje mišljenje nije promijenilo. Iako sam očito u manjini, mislim da je ovo itekako precjenjen strip. I daleko od toga da ga smatram ˝bezvremenskim˝ ili ˝najbolje što je Fibra ikad izdala˝.

Opet, Shakespeare mi je uvijek bio dosadan, a Prohujalo s vihorom tolka katastrofa da panično stišćem daljinski čim ga ulovim na nekom programu. S druge pak strane, Chaplina mogu gledat bilo kad, bilo gdje, po ko zna kolko puta.


Eh, ukusi... Meni je Eternaut legao bolje od Svagdanje borbe, a inače preferiram modernije stripove. Klasike tipa Princ Valijant, Maurovićevi stripovi, Fosterov Tarzan, Modesty Blaise i slično ne mogu čitati koliko su mi dosadni. Za referencu, u zadnje vrijeme uživam u Sandmanu (koji me dugo odbijao zbog crteža) i Mooreovim stripovima. I opet, Eternaut mi je zakon. Ne znam, fan sam SF-a, ima vjerojatno i toga, a i kraj stripa me oduševio te podigao sve na višu razinu.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 01/04/2015 22:27:53
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 01/04/2015 : 22:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
Pa stavio ti je savršen primjer, nitko danas ne piše kao Shakespeare, pa opet ne možeš reći da je Shakespearea pregazilo vrijeme. I jezik stripa je evoluirao, ali Eternaut je bezvremensko djelo.


Upravo tak, znači stilski ga je pregazilo vrijeme. Sadržajno je naravno i dalje zanimljiv pa se njegova djela ili interpretiraju ili predstavljaju u novom ruhu. Baš kao i Eternaut, sadržajno remek djelo koje je stilom zastarilo. Naravno da bu služilo kao uzor (riječ je sadržajno vrhunskom djelu), ali samo sadržajno...
quote:
Originally posted by Beva
Je li 'Gone with the wind' pregazilo vrijeme? Nitko više ne snima takve filmove.


Uh, ovdje bi se dalo raspravljati. Sve u svemu riječ je o klasiku kod kojeg je vrlo primjetan duh vremena u kojem je nastal i nije više uzor nikome i ničemu. Sam film nikad ni nije bil uzor filmašima jer je riječ o filmu koji je spektakl ali ne i previše kvalitetan film u filmskom izražajnom kontekstu. Ako tražimo film koji je uvijek aktualan i zanimljiv filmašima onda je to Kane, iznimka koja potvrđuje pravilo. Malo je djela koje se mogu pohvaliti da su za sva vremena tj. da im nakon čitanja/slušanja/gledanja nije moguće odrediti vrijeme nastajanja.

Mislim da svatko, tko iole ikaj zna o stripovima, kad uzme Eteranuta u ruke i pročita desetak stranica zna da je ovaj strip nastal prije više od nekoliko desetljeća. To se jednostavno vidi čitajući strip, bez da tražiš info kad je strip nastal. A postoje i stripovi kojima ne možeš baš tak lako datirati (Inkal npr.) vrijeme nastanak i za te stripove govorim da ih vrijeme nije pregazilo...

Toliko, uživajte u čitanju!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 01/04/2015 22:57:21
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5278 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/04/2015 : 23:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Beva
Pa stavio ti je savršen primjer, nitko danas ne piše kao Shakespeare, pa opet ne možeš reći da je Shakespearea pregazilo vrijeme. I jezik stripa je evoluirao, ali Eternaut je bezvremensko djelo.


Upravo tak, znači stilski ga je pregazilo vrijeme. Sadržajno je naravno i dalje zanimljiv pa se njegova djela ili interpretiraju ili predstavljaju u novom ruhu. Baš kao i Eternaut, sadržajno remek djelo koje je stilom zastarilo. Naravno da bu služilo kao uzor (riječ je sadržajno vrhunskom djelu), ali samo sadržajno...
quote:
Originally posted by Beva
Je li 'Gone with the wind' pregazilo vrijeme? Nitko više ne snima takve filmove.


Uh, ovdje bi se dalo raspravljati. Sve u svemu riječ je o klasiku kod kojeg je vrlo primjetan duh vremena u kojem je nastal i nije više uzor nikome i ničemu. Sam film nikad ni nije bil uzor filmašima jer je riječ o filmu koji je spektakl ali ne i previše kvalitetan film u filmskom izražajnom kontekstu. Ako tražimo film koji je uvijek aktualan i zanimljiv filmašima onda je to Kane, iznimka koja potvrđuje pravilo. Malo je djela koje se mogu pohvaliti da su za sva vremena tj. da im nakon čitanja/slušanja/gledanja nije moguće odrediti vrijeme nastajanja.

Mislim da svatko, tko iole ikaj zna o stripovima, kad uzme Eteranuta u ruke i pročita desetak stranica zna da je ovaj strip nastal prije više od nekoliko desetljeća. To se jednostavno vidi čitajući strip, bez da tražiš info kad je strip nastal. A postoje i stripovi kojima ne možeš baš tak lako datirati (Inkal npr.) vrijeme nastanak i za te stripove govorim da ih vrijeme nije pregazilo...

Toliko, uživajte u čitanju!


Hvala dosado Naravno, za neke stvari imas i pravo,ali mene je taj strip "dodirnuo",
i to je ono sto ga cini tako dobrim i zasto mu se vracam.A veruj mi, procitao sam tonu
stripova a malo je tako "zivih"....sad, izvedba, zastario, ma nebitno je.
E da, ja obozavam Inkala, mada su mi Nadziraci zakon
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/04/2015 : 12:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Inače meni jedino malo smeta nedorečeni kraj.
da li u tom framoznom nastavku ima dodatnih objašnjenja?
inače, (SPOILER) uvijek sam mislio da su "oni" zapravo ljudski rod samo iz budućnosti i da sada, u svom masovnom uništavanju i pokoravajnu, odlučuju pokoriti i svoje "prošlo ja".

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/04/2015 : 13:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Inače meni jedino malo smeta nedorečeni kraj.



Meni je kraj još i najbolji. Da je ne znam kako drugačije završilo, ne bi se dobio takav efekt beznađa i nemogućnosti da se išta promijeni. Savršeno.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/04/2015 : 14:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by mladjo

Inače meni jedino malo smeta nedorečeni kraj.



Meni je kraj još i najbolji. Da je ne znam kako drugačije završilo, ne bi se dobio takav efekt beznađa i nemogućnosti da se išta promijeni. Savršeno.


potpis

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 09/05/2015 : 10:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
http://www.telegram.hr/kultura/upravo-je-izaslo-drugo-izdanje-stripa-eternaut-evo-zasto-me-to-odusevljava/

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5278 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 10/05/2015 : 22:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

http://www.telegram.hr/kultura/upravo-je-izaslo-drugo-izdanje-stripa-eternaut-evo-zasto-me-to-odusevljava/


Sjajan clanak, opet ne mogu se oteti utisku da mi je zbog
istih "emocija" i film Interstelar tako jebeno savrsen.Ta prica
i strah za vlastitu pirodicu u stvari su kljuc oba remek dela.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/05/2015 : 11:42:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote












Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000