forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Warren Ellis & Paul Duffield - Freak Angels
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 20/02/2008 : 22:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li je neko ovo vec spomenuo (ne funkcionise mi nesto pretrazivac na forumu), pa eto ako jeste - sorry
Elem, rec je o novom nedeljnom web stripuu naslovu navedenog dvojca koji mozete videti na:
http://www.freakangels.com/?p=23

Post-apokalipticna neka pricica...

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 21/02/2008 : 00:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
i pride standardno ellisovski dosadna... lepo crtana, shto je ipak napredak, though...

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 21/02/2008 : 00:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Odust'o sam na trechoj strani.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/02/2008 : 00:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pokušao čitati neke njegove stvari, nakon Transmetropolitana koji mi je bio zakon, ali nista mi se nije ni blizu toliko svidjelo. Dapace... Mozda sam probao krive stvari? Što je još dobroga napisao?

Trouble will find me
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 21/02/2008 : 02:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
planetry mu je odlican

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 21/02/2008 : 02:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
jes, planetary je super oke.
transmet je oke ali ni izbliza onako dobar kolko se svi trude da izvrishte.
authority mu je smetje ali je sretjom to popravio millar kasnije(sad chekam Boba da uleti:))

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 21/02/2008 : 07:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
Ocean je simpa knjigica, fenomenalno nacrtrana: Chris Sprouse.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 21/02/2008 : 07:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
FELL!!!!!

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/02/2008 : 10:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Meni je planetary bio dosadan. Procitao trejd i po i ostavio.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 21/02/2008 : 10:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
It gets better. Okej je Planetary, a i Fell. Authority je bolji Millarov zato što i pored sve svoje priče, Ellis nema dovoljno radikalnu socijalnu svest da bi napravio od koncepta super-bića koja patroliraju svet nešto novo, a Millar je ima. Plus, Millar ima i Granta Morrisona da mu šapuće u uvce ideje i prepušta koncepte. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 21/02/2008 : 10:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
>Plus, Millar ima i Granta Morrisona da mu šapuće u uvce ideje i prepušta koncepte. ;)

Psst! X-nay on Orrison-may pred Dekarom! :)

Planetary - osobno odlican. Volim klasicne pulp junake i gustao sam otkrivajuci sto je sve Ellis ugradio u Doc Brassa i ekipu, volim taj X-Files stih, a ni John Cassaday mi nije mrzak :). Plus, neranjive superbrze zene mijesanog porijekla i niske tolerancije na dosadu su mi uvijek bile fetis :D.
Transmetropolitan nisam citao, ali je na siroj shopping listi. Jednog dana...

>authority mu je smetje ali je sretjom to popravio millar kasnije

Millar couldn't fix a straw if it was bent. :p

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 21/02/2008 : 11:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Millar je dobar kad se bakće sa svojom anarho-levičarskom ideologijom i ima nekoga da ga zauzda - primer su Ultimates, gde ma koliko da je Chitauri koncept uzeo iz Invisibles, ma koliko da je to Authority lite, uspeo je da od svega toga napravi odličan strip uz čak dobar cinični otklon.

Ali kad radi nešto drugo gde nema ideologije (UFF, UXM... um, sve ostalo), to ne valjal ništa i sve mane njegovog pisanja izbijajaju na videlo. A kad ga niko ne pazi, kao u Wanted, onda nam jednostavno soli pamet i pravi se faca. Fakat da to radi i po intervjuima ne pomaže... ;)

Enivej, sa Morrisonom ili bez njega, skidam mu kapu za Ultimates, poslednji ark na Swamp Thingu i Authority. A pljujem za sve ostalo.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 21/02/2008 : 13:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Ellis nema dovoljno radikalnu socijalnu svest da bi napravio od koncepta super-bića koja patroliraju svet nešto novo,


kako nema a što je onda planetry a i transmetropolitan. da a ni hellblazeri od ellisa nisu loši (son of man, haunted i setting sun su mi bili super). ali je silent city jako loš.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 21/02/2008 : 13:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

ali je silent city jako loš.



Silent City me zamalo zauvijek odbio od Ellisa. Zamalo.

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 21/02/2008 : 15:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Witchblade

quote:
Originally posted by sloppy

ali je silent city jako loš.



Silent City me zamalo zauvijek odbio od Ellisa. Zamalo.



samo polako - bitno je da je crv sumnje pocheo da radi

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 21/02/2008 : 15:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

FELL!!!!!



hmmmm... mislim da sam upravo nanjushio sledetje DANI izdanje

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 21/02/2008 : 15:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

Ocean je simpa knjigica, fenomenalno nacrtrana: Chris Sprouse.



ma meni je Sprouse dobar ali nekako... ne znam... stalno isti?
ruku na srce nisam ga chitao josh od Tom Stronga ali tamo mi je takav utisak odavao...
ustvari serem - chitao sam ga na Midnighteru i tu je bio isti sluchaj...

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 21/02/2008 : 15:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by hello

FELL!!!!!



hmmmm... mislim da sam upravo nanjushio sledetje DANI izdanje

BRAVO Dekara! Iskreno, razmišljam o tome. Već sam stupio u neke pregovore pa ćemo vidjeti. Meni je ovaj strip totalno opičen i savršeno bi se uklopio u koncepciju!!!

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 21/02/2008 : 16:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

kako nema a što je onda planetry a i transmetropolitan. da a ni hellblazeri od ellisa nisu loši (son of man, haunted i setting sun su mi bili super). ali je silent city jako loš.


Pa, ako ću da cepidlačim,koncept Planetary i LOEG baš i nije različit...

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 22/02/2008 : 01:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:


Pa, ako ću da cepidlačim,koncept Planetary i LOEG baš i nije različit...



ha ha planetry 1998 prvo izdanje. LOEG 1999 prvo izdanje. jesi s time mislio reci da moore kopira ellis-a? mislim osnova jest malkice slična ali nebih sad tražio da moore plača copyright ili nešto.
a meni osobno ma koliko su mi prva dva trejda LOEG bila kul black dosier baš nije nešto. ali planetry me baš ono drži da izdaju več jednom onu posljednu stvar. konačno je obecana za ovu godinu

ako pod LOEG nisi mislio leaugue of extraordinary gentelman slobodno zanemarite ovaj post. ove skracenice me nekad zbunjuju

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/02/2008 : 09:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Pa Moore ne može da traži copyright jer ideja ionako nije njegova (baci pogled na text o Ligi ovde na sajtu za par "crossovera" fiktivnih likova značajno pre Lige), samo hoću da kažem da plantary koncept nije nov, niti jedinstven.

Don't get me wrong, okej mi je planetary - ali Liga to radi bolje. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 22/02/2008 : 13:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
pa skoro ništa nije nije jedinsveno moorovi likovi postoje u engleskoj literaturi več sto godina a ellisovi u planetary su alegorije na superheroje. mislim sve priče su več prepričane samo se perspektiva mjenja. i da meni je planetary bolji od lige ali mislim da to malkice svodi i na crtež.
dobra ja risba u ligi ali sam fan cassaday-a
i molim te nemoj misliti da tražim svadju ili nešto meni je samo super malo diskutirat s ljudima koji znaju o čemu se priča osobne preferencije na stranu. na našoj domačoj strani o stripu u sloveniji ima možda tri osobe da citaju nešto što nije ekskluzivno iz europe. (tekodjer se izvinjavam za lošiju upotrebu hrvatskog jezika pošto nisam pisao vec godinama)

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/

Edited by - sloppy on 22/02/2008 15:42:14
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/02/2008 : 14:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ja pričam na strpskom, tako da meni nije problem. ;)

I meni je O'Neill više desetina puta bolji od Cassadaya - ali dobro, o ukusima...

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 22/02/2008 : 15:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
da ukusima bolje ne osim ako hocemo nabit postove do krova. baš sam na nekom forumu citao ko je jači hulk ili thor i to je ono islo 18 stranica
i na kraju se svi posvadjali. dosada ziva.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/

Edited by - sloppy on 22/02/2008 15:45:52
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000