forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 pisanje scenaria!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 03/03/2008 : 11:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

Jao, posvojiti ili ne..?
Osim Vjeke, on je ozbiljno zabrijao na temu hehe :)



Ma to je jedan moj frend davno pričao priče nakon pola gajbe pive, uglavnom kidali smo se od smijeha.. Ovu sam uspio zapamtiti (ipak je to bilo pred desetak godina), eto možda je neko prilagodi za scenarij
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 03/03/2008 : 13:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote

Ma to je jedan moj frend davno pričao priče nakon pola gajbe pive, uglavnom kidali smo se od smijeha.. Ovu sam uspio zapamtiti (ipak je to bilo pred desetak godina), eto možda je neko prilagodi za scenarij
[/quote]Meni se čini da je u igri bilo malo više od po gajbe.
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 03/03/2008 : 14:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
evo jednog scenarija za dampira!doslo mi pa ne mogu da stanem...
docekao je jos jedno jutro umoran od zivota i lova na ljude sa ostrim zubima,tj.vampire.resili su da se zapute u beograd.posle par dana da ih nisu napali vampiri,dodjose u grad koji vise nije bio tako beo...grad je bio unisten,kao u filmovima o zombijima.u daljini su se videle unistene kuce,a u vazduhu se osecala sveza krv.rese da se sklone u crkvu i tu sacekaju noc.noc je brzo dosla i oni su jos nenaspavani cekali dolazak prvih vampira.svi su vec prestali da cekaju,ali iznenada plafon je pukao,i u crkvu uletose dvoje super vampira.dampir ustade,uzme mac natopljen njegovom krvlju,i probode jednog....ali nista.on ustade kao da mu nista nije bilo....probode ga opet i opet nista.dampirovi prijatelji skocise na njih ali uzalud.gotovi smo,pomisli dampir.dampiru iznenada sinu ideja.uze drveni kolac,probode jednog probivsi mu cvrsto telo,izvadi kolac,i dok se ovaj jos nije oporavio,on mu pljune krv u ranu.rana se zaceli,i vampir smejuci se krene na dampira.dampir pade,ali vampir iznenada poce zastajati,sve dok na mestu gde je bila rana procuri krvvvvv....vampir pade,a drugi pobeze uplasen.dampir izadje iz crkve,pogleda ga razorenoj zgradi iza koga je virelo sunce,i drekne...
DODJITE BUDALE,IMA ME ZA SVE!!!!!u daljini se zacu glas,dampire,bices mrtav!!!!hahahahahahaha!!!!!nastavak u sledecem broju!

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 03/03/2008 : 17:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
JA MISLIO DA CETE DA SE RASPISETE U OVOJ TEMI...E PA...GRDNO SAM SE ZAJEBAO!!!

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 03/03/2008 : 19:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
evo jedan od mene:zagor i čiko prilikom posjete jednom gradiću na granici darkwoda ostaju zapanjeni kad vide da se tamošnji šerif sam obračunava sa 5 razbojnika i sve ih onako udesi..ubrzo otkriva da je riječ ni manje ni više o super -majku,koji mu poslije toga ispriča kako je slučajno došao u taj grad i vidjevši kako ubijaju prijašnjeg šerifa spriječio i onesposobio pljačku banke te ostao na nagovor mještana u tom gradu kao šerif .poslije nekoliko mjeseci zagor biva teško ranjen u jednom obračunu sa kradljivcima krzna u darkwodu i njegova slava se dovodi u pitanje pošto ubrzo treba da prisustvuje sastanku poglavica i pohvata razbojnike..na nagovor čike i u suradnji sa tonkom pristaje da ga zamijeni super-majk koji se još osjeća dužan prema zagoru.organiziraju pojavljivanje izdaleka (da ga ne bi prepoznali iako se prerušio u zagora)i super-majk(zagor)kreće da povrati ukradeno i kazni zlikovce.međutim kako se radi o jednoj velikoj organizaciji koja je pljačkala na više strana sva nastojanja super-majka ostaju bez rezultata,ali onda zagor se oporavi i njh dvojica(super-majk idalje glumi zagora)sređuje razbojnike na različitim mjestima u isto vrijeme..naravno poslije toga legenda o zagorovim moćima biva sve prisutnija među indijancima koji su svjedočili njegovom podvigu.zagor zahvali super-majku uz obećanje pomoći ako mu bude trebala..


Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 03/03/2008 : 19:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by weljko94

JA MISLIO DA CETE DA SE RASPISETE U OVOJ TEMI...E PA...GRDNO SAM SE ZAJEBAO!!!


Dobro je, dobro... Neopisivo uživam u ovom topicu.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/03/2008 : 12:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ha, ne znam... Evo, Zagor se navuče na kokain koju mu je Hellingen pribavio iz budućnosti, a Mister No je ubrao na plantažama koke u Kolumbiji. Navuče se na fix, Chico ga ostavi, a Tkačeve ninje ubojice ga dokrajče u njegovoj kolibici u močvari Mo-Hi-La... Na tom mjestu, Hellingen podigne hram svoj vjernom neprijatelju i umre u svojoj 103. godini od prirodne starosti, a da nikad nije prežalio što je ubio svog vjernog neprijatelja. Jer što ćemu svijet, kad nema nekog da mu zagorčava život...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/03/2008 : 01:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Evo jedan za Dylana:

U napuštenom rudarskom gradiću u brdima Škotske događaju se čudne stvari... Slučajni prolaznici raskomadani, dijelovi tijela razbacani metrima uokolo... Škotska policajka unajmi Dylana kao pomoć u istrazi... Problem je u tome što se ubojstva događaju noću, a gradić je poprilično izoliran... Žrtve su uglavnom usamljeni ljudi bez rodbine ili prijatelja... Dylan i Groucho prisustvuju jednom zločinu, i sa zaprepaštenjem otkriju da ubojica nije čovjek, nego neka vrst vampira... Problem je u tome što ih je ubojica vidio... Nakon kratke potjere po šumi, bivaju zarobljeni i otkrivaju da je riječ o kultu štovatelja Smrti... Ubijeni su članovi koji dragovoljno daju živote ne bi li njihov vođa (vampir) preživio... Dylanu i Grouchu nudi se izbor, ubijeni odmah ili kasnije kao vampirova lovina... Naravno, pristaju na izazov i igra skrivača u šumi počinje...

To je samo ideja, naravno, moralo bi to biti puno 'dublje', uz sclavijevske detalje... Dakle, vampir je čista simbolika, i kao takav predstavlja izlaz iz usamljenosti i dosade... Dylan i Groucho pobijedit će ga timskim radom, spremni dati život jedan za drugoga, dok ostale žrtve nisu imale nikoga uz sebe...

Eto, znam da riskiram biti izložen ismijavanju, ali mi se pisalo nešto :) Tko zna, možda se kome i svidi :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 06/03/2008 : 13:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
*beva,scenario nije za podsmeh uopste,sta vise svidja mi se,odlicne ideje,pet puta bolje od mojih,ali da se malo i ja dokazem
za dilana...
u planinama u italiji u koje od skora niko nije smeo da kroci,zbog neceg tajanstvenog sto se zbiva tu...seljani malog gradica u podnozju te planine nocu su vidjale cudne stvari,kao zlatnu pticu koja nocu obleta vrh planine,zlokoban smeh koji im ne da da spavaju,i baklje koje se vide u daljini.jedna grupica seljaka,posto im je bilo dosta svega nocu ode do podnozja planine,bilo ih je 8-oro.popese se sa bakljama,dok su ostali seljani gledali iz sela kako napreduju...iznenada zacu se zlokoban smeh i sve baklje se ugase.seljani su ih trazili sutradan,ali njima ni traga ni glasa.narod je iz svoje blagajne skupio dosta novaca,i pozvao dilana!!!objasnili su mu situaciju,i dilan resi da ispita.trazio je po planini,ali nije nasao nikakve dokaze.uz protivljenje gruca dilan resi da ispita planinu nocu...ubrzo je pala noc,i dilan zajedno sa grucom ode da istrazi planinu.sada je video ono sto se danju nije videlo...tragovi ljudskih stopa koji idu do jedne ogromne stene i onda nestaju.problem je bio sto su ti tragovi bili jednostavno flurescentni!!!zacu se strasan smeh koji se promoli sa vrha planine...dilan pogleda gore i ugleda svetlece oci i zlatna krila neke ptice...dilan se pope gore i pogleda u cudnu pticu,i vidi nesto sto nije smeo videti!!!!ptica zgrabi dilana i odvede ga na vrh planine ostavljajuci uplasenog gruca u podnozju!!!
pa dao sam sve od sebe!!!

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/03/2008 : 13:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay
Jer što ćemu svijet, kad nema nekog da mu zagorčava život...





nek se oženi

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/03/2008 : 14:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by weljko94

u planinama u italiji



Gledajući moje i tvoje ideje, izgleda da je budućnost Dylana Doga u brdima :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 06/03/2008 : 15:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
u visinama!!!hehe

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 06/03/2008 : 18:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
jbg nisam mogao vezati pticu za neku ravnicu ili grad....
evo nastavka od malopre...
gruco se uplasen vrati u selo gde ga sacekaju seljani sa mnogobrojnim pitanjima.seljani onako uplaseni optuze gruca kako on uzrokuje sve to.postaju krvolocni i vezuju gruca,cekajuci jos jednu noc kada ce se zlatna ptica,zrtvovace gruca u njihov spas!za to vreme dilan se budi u nekom gnezdu punom opreme koju sigurno ne koriste ptice.mada on je vec znao da to nije ptica,vec nesto drugo,nesto sto mu je toliko blisko,ali ipak tako daleko.znaci...opet se srecemo dilane...da srecemo se xabarase...oce!!!cudnovata ptica skine svoja metalna krila zlatne boje,i ukaza se doktor xabaras!!!samo me zanima kako si dospeo ovde???sta te je dovelo ovde???znao sam da ces doci ovde pa sam sve primenio,a znas li da ce seljani tvog prijatelja spaliti na lomaci u moju cast!!!hahahahaha!!!!samo trebam da se pojavim i oni ce zrtvovati tvog prijatelja u moju cast!!!!hahahahah!!!ti si budala!!!dilan proba da se baci na oca ali ovaj izvadi pistolj i rani dilana,time dilan pade u ponor!otac pogleda ka provaliji,pusti jednu suzu....hahahahahahaha!!!!tako ti treba budalo!!!dilan se budi u pecini,a pored njega su stajala dva seljana...odakle vi ovde???preziveli smo,ostale je ubilo ono..ono cudo.to nije uopste cudo,to je covek koji je izgradio metalna krila sa kojima moze da leti!!!moramo da ga zaustavimo pre nego sto vasi ljudi ubiju mog prijatelja.pala je noc,seljani cekaju da im se ukaze zlatna ptica.zacu se smeh>....hahahahaha!!!!i ptica polete sa vrha planine.jedan seljak dade znak velikom seljaninu,i ovaj zapali lomacu.....nastavak u sledecem broju!!!

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju

Edited by - weljko94 on 06/03/2008 18:07:51
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 06/03/2008 : 18:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
ja i pojedinci ovde se mucimo da pisemo scenarije a vi "MATORCI" uzivate u citanjuSRAMOTA!!!

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
692 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 06/03/2008 : 20:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
Evo još jednog mojeg!
Jednoga dana,Zagor upozna Texa Willera,pa mu Tex kaže:"Šta blejiš,konjino?!" i otiđe.ALI,Zagor se naljuti,i šutne Texa ravno u leđa,zbog čega on padne preko litice,i smrska se.A onda Zagor:"O,jebote,šta sam to naparavio?"I onda ga uhiti policija,i provede 45 godina u zatvoru,gdje sazanjemo zanimljive detalje iz negovog života,koje dosad nismo znali:
-kad je imao 16 godina je postao muška kurva kako bi imao dovoljno novaca da si kupi novu jaknu kako bi izgledao cool pred prijateljima
-umjesto ku*ca ima pi*ku
-njegova majka je zapravo pekarica imenom Stella
-ima Downov sindrom samo što nitko to ne promjećuje
-itd.
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 06/03/2008 : 20:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
koji je to specijal???

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 06/03/2008 : 21:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lucy Liu

Evo još jednog mojeg!
Jednoga dana,Zagor upozna Texa Willera,pa mu Tex kaže:"Šta blejiš,konjino?!" i otiđe.ALI,Zagor se naljuti,i šutne Texa ravno u leđa,zbog čega on padne preko litice,i smrska se.A onda Zagor:"O,jebote,šta sam to naparavio?"I onda ga uhiti policija,i provede 45 godina u zatvoru,gdje sazanjemo zanimljive detalje iz negovog života,koje dosad nismo znali:
-kad je imao 16 godina je postao muška kurva kako bi imao dovoljno novaca da si kupi novu jaknu kako bi izgledao cool pred prijateljima
-umjesto ku*ca ima pi*ku
-njegova majka je zapravo pekarica imenom Stella
-ima Downov sindrom samo što nitko to ne promjećuje
-itd.

Blju! Nemaš smisla za scenarije! Kako je bio muška kurva kada je imao pi***? Znači bio je ženska kurva!
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
692 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 06/03/2008 : 21:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
Pa,kad već pitaš,mogao bi se zvati "Mrzim Texa Willera,zbog njega sam u zatvoru!".
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
692 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 06/03/2008 : 21:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
Quote:
Blju! Nemaš smisla za scenarije! Kako je bio muška kurva kada je imao pi***? Znači bio je ženska kurva!


Ti mama!
Go to Top of Page

kitaric
Average Member



Serbia
975 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 06/03/2008 : 22:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kitaric a Private Message  Reply with Quote
C, c, c... kakva iskvarena mladez...... :)

You tell anyone about this and I'll fucking kill you. I'm kidding, I'm kidding, we'll have him home by midnight.
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 07/03/2008 : 08:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lucy Liu

Quote:
Blju! Nemaš smisla za scenarije! Kako je bio muška kurva kada je imao pi***? Znači bio je ženska kurva!


Ti mama!

Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 07/03/2008 : 12:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
mali od palube je ili glup ili ga boli uvo sto mu drugi vredjaju kewu!!!strasno

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/03/2008 : 17:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by weljko94

ova tema ce vam se sigurno svideti.to mi je doslo danas pa evo...svako ko ima neke zanimljive ideje za scenario iz nekog stripa(samo bonelijevi)neka ukratko napise,i onda se dele ocene.nagrada za najboljiscenario moze da ide svake nedelje.skala ide od 0 do 100!!!!!onaj koji za nedelju dana naptravi najbolji scenario dobija nagradu scenarista nedelje!!!!cini mi se kao dobra zamisao!!!




samo u tvom potpisu ima više radnje, akcije i preokreta nego u bar pola stripova




Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/03/2008 : 17:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ruju, jesi to ti?



Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 07/03/2008 : 18:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Jao... hvala vam na ovom topicu. Predlažem sticky.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000