forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 pisanje scenaria!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Trigger
Average Member



Bosnia and Herzegovina
757 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 07/03/2008 : 18:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Trigger a Private Message  Reply with Quote
Ja predlazem da se zbog ovog topica otvori posebna kategorija s topicima - Zagorovi scenariji, Dylanovi scenariji, Texovi...

I kad ce Bob Morane u integralima?
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 07/03/2008 : 21:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
evo itreceg nastavka od malopre....
vatra se sve vise i vise rasplamsavala,opasno se priblizavajuci grucu.dilan je stajao u podnozju planine i gledao njegovog oca koji mu je bio okrenut ledjima,i gruca koji je zapomagao u selu.dilan je morao da odluci sta.izvadi pistolj,zalete se ka ocu,otac se izmakne,i dilan se strmoglavi u provaliju.grcao je u svojoj krvi gledajuci gruca kako gori,dok se njegov otac smejao sa vrha planine.poslednje sto je video bio je gruco koji ga je tuzno gledao.dilan pade mrtav!dilan se budi u crnom...samo crnom mestu.cinilo se beskonacno.iznenada pred njega izadje senka u pocepanom ogrtacu,drzeci sat u ruci.ovo je vremeplov dilane,nista ne pitaj,samo se vrati u proslost i ispravi celu stvar.dilan uze sat,ali kada je hteo da ga upita kako se koristi,senka nestade.dilan KRESNE prekidac i sat ga vrati u trenutak odluke.dilan se zatrca ka selu,i ugasi vatru.seljani krenuse na njega i izbodose ga grabuljama.on se ponovo vrati kod senke.ponovo si omanuo mladicu,rece senka.moraces da uradis ono sto nikad nisi zeleo da uradis da bi spasao prijatelja.upitaj zlatnu pticu...dilan se vrati u taj trenutak...okrene se ka ocu,i upita ga.oce...molim te postedi mog prijatelja.otac se okrene i rece...vidim da te je senka naucila....doktor slete u selo,i ugasi vatru.onda rece seljanima...vraticu se ja ali ovi ljudi nisu krivi,pocastite ih u znak izvinjenja.doktor odlete ispustajuci smeh!dilan ode u kolibu gde mu seljanin dade svoju zenu,u kojoj je blago receno UZIVAO celu nocgruco je morao da se zadovolji debelom domacicom koja mu nije dala da UZIVA.KRAJ!!!
hvala hvala

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 08/03/2008 : 16:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by weljko94

evo itreceg nastavka od malopre....
vatra se sve vise i vise rasplamsavala,opasno se priblizavajuci grucu.dilan je stajao u podnozju planine i gledao njegovog oca koji mu je bio okrenut ledjima,i gruca koji je zapomagao u selu.dilan je morao da odluci sta.izvadi pistolj,zalete se ka ocu,otac se izmakne,i dilan se strmoglavi u provaliju.grcao je u svojoj krvi gledajuci gruca kako gori,dok se njegov otac smejao sa vrha planine.poslednje sto je video bio je gruco koji ga je tuzno gledao.dilan pade mrtav!dilan se budi u crnom...samo crnom mestu.cinilo se beskonacno.iznenada pred njega izadje senka u pocepanom ogrtacu,drzeci sat u ruci.ovo je vremeplov dilane,nista ne pitaj,samo se vrati u proslost i ispravi celu stvar.dilan uze sat,ali kada je hteo da ga upita kako se koristi,senka nestade.dilan KRESNE prekidac i sat ga vrati u trenutak odluke.dilan se zatrca ka selu,i ugasi vatru.seljani krenuse na njega i izbodose ga grabuljama.on se ponovo vrati kod senke.ponovo si omanuo mladicu,rece senka.moraces da uradis ono sto nikad nisi zeleo da uradis da bi spasao prijatelja.upitaj zlatnu pticu...dilan se vrati u taj trenutak...okrene se ka ocu,i upita ga.oce...molim te postedi mog prijatelja.otac se okrene i rece...vidim da te je senka naucila....doktor slete u selo,i ugasi vatru.onda rece seljanima...vraticu se ja ali ovi ljudi nisu krivi,pocastite ih u znak izvinjenja.doktor odlete ispustajuci smeh!dilan ode u kolibu gde mu seljanin dade svoju zenu,u kojoj je blago receno UZIVAO celu nocgruco je morao da se zadovolji debelom domacicom koja mu nije dala da UZIVA.KRAJ!!!
hvala hvala

Ma bravo!
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 08/03/2008 : 21:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
iz srpskog sam uvek izvlacio peticu zbog pismenog,nikad iz pismenog nisam dobio 4!!!mozda malo smesno,ali krenuo sam da pisem moju knjigu.kao epska fantastika,stigao sam do 40 stranica!!!aj nek neko drugi napise nesto,dosadno je samo ja!

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/03/2008 : 21:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Stavi neki ulomak knjige. Ako si ozbiljan, onda je to hvalevrijedan potez. U tvojim godinama rijetko se takve stvari dešavaju

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 08/03/2008 : 22:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
ne pisem na kompu nego u svesci a stampac mi ne radi vec 2 godine(nikako da kupim novi)ja bi mogao da napisem odlomak ali necu da vas smaram!

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 08/03/2008 : 23:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
svejedno to sto kazes da je dobro sto pisem meni se drugovi smeju

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 09/03/2008 : 10:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by weljko94

svejedno to sto kazes da je dobro sto pisem meni se drugovi smeju

Ma samo ti daj. I ja sam pisao svoje romane ali bih uvjek odustao u najzanimljivijem djelu i izgubio bilježnicu. Ako bih se potrudio mogao bih naći.
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
693 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 09/03/2008 : 10:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
Imam ja još scenarija!!!

Jednoga dana dana,Dylanu dođe na vrata neka ženska imenom Lalala,i kaže mu da je njena kuća opsjednuta zombijem samog Hitlera!Dylan dođe kuću i nemalo se iznanadi kad vidi samog Hitlerovog zombija glavom i bradom!Hitler izblebeće nešto na njemačkom Dylanu,opali ga,i ovaj se onesviesti i padne na pod.Kad se dylan probudi,on istrči iz kuće i iznenadi se kad vidi da je Hitler zauzeo cijeli London i pretvorio pola populacije u naciste!Dylan se tako udruži sa Grouchom,Blochom,Madame Trelkovskom i Paris Hilton,i oni sada tvore super družinu zvanu Super Team,i krenu u borbu protiv Hitlera i nacizma...
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 09/03/2008 : 12:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
ok donecu,pa cu napisati ovde najzanimljivije delove,stigao sam do dela gde nema puno akcije pa sam malo zastao.nemam inspiraciju

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5634 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 09/03/2008 : 12:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Ja i prijatelj smo prije imali naviku pisati novu vrstu poezije, ingeniozno nazvanu hiperbarok... Evo vam primjer, pa sami zaključite kakve je umjetničke vrijednosti :)

PISMO VISOKOM PREDSTAVNIKU EU U BIH

Snijeg se još nije otopio,
Otac vadi remen iz hlača,
Hlače padaju na pod,
I opet sam sam...

Ptičice cvrkuću glasno,
Poštar ne donosi pismo,
Pa gledam kroz vrata štale,
Još se nisam oženio...

:)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
693 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 09/03/2008 : 12:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
"Otac vadi remen iz hlača,hlače padaju na pod,i opet sam sam..."
Ovo je ili sjećanje na VRLO loše iskustvo iz djetinjstva,ili...ne želim znati...
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 09/03/2008 : 13:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
Ajoj da vam ja napišem par stihova dadaističke poezije koju smo ja i frend pisali pred svojih 10-12 godina (s time da je on to nastavio i kasnije) vrištali bi od smijeha..

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5634 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 09/03/2008 : 13:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vjeko1980

Ajoj da vam ja napišem par stihova dadaističke poezije koju smo ja i frend pisali pred svojih 10-12 godina (s time da je on to nastavio i kasnije) vrištali bi od smijeha..





Napiši...

A ti, Lucy Liu, kako li, nisi shvatio kako treba... Otac krene tući sina remenom, međutim, padnu mu hlače, ne može trčati, i sin bez problema utekne, te je opet sam :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 09/03/2008 : 13:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
Ok, evo jedne kratke:))

URAR NA INFUZIJI

Došli su s njim socijalni radnici
da da infuziju
svim ljudima u pećinama
koji nisu znali kaj to je?
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 09/03/2008 : 22:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
ZABORAVIO sam svesku ponovo.ali npr ukratko mogu da kazem.
1:glavni lik:ne znam koje ime da mu dam ali svi ga zovu SALION(sto u obecanoj zemlji znaci izabrani)
2:njegova riba:sonja bez nje njegova magija ne deluje potpuno!
3:njihov verni prijatelj od pocetka:malicijus doll zvani malik,jak ratnik snaznog maca]
4:njihov prijatelj 2:nikolas,oslobodili su ga iz ropstva u grastizaru(izmisljenji grad)
5:mudrac i malikov prijatelj:don,starac koji poznaje zodijak tajne zemlje zinkun,salion mora da dobije moc svih zodijaka da bi pobedio darijusa,princa tame,i prva je kornnjaca,sto znaci mudrost i znanje
6:salionovi otac i majka:njegov otac je bio izabrani u prosloj generaciji a njegova zena je ko sonja,jer bez nje ne bi bilo magije
7:pticica seva:kiki,ptica koja je dopratila saliona u magicni svet
salionov pribor,narukvica koja stalno daje drugaciji tekst i to pomaze salionu da spasi nevine i nejake.stigao sam do dela u kome sonju i saliona zarobljavaju pustinjski monstrumi,i teraju ih da rade nedelju dana pre nego sto ih isporuce princu tame.oni moraju da pronadju put napolje,upozore skolu magije ipobede princa!!!!i smorili ste se jer da

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 10/03/2008 : 12:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by weljko94

ZABORAVIO sam svesku ponovo.ali npr ukratko mogu da kazem.
1:glavni lik:ne znam koje ime da mu dam ali svi ga zovu SALION(sto u obecanoj zemlji znaci izabrani)
2:njegova riba:sonja bez nje njegova magija ne deluje potpuno!
3:njihov verni prijatelj od pocetka:malicijus doll zvani malik,jak ratnik snaznog maca]
4:njihov prijatelj 2:nikolas,oslobodili su ga iz ropstva u grastizaru(izmisljenji grad)
5:mudrac i malikov prijatelj:don,starac koji poznaje zodijak tajne zemlje zinkun,salion mora da dobije moc svih zodijaka da bi pobedio darijusa,princa tame,i prva je kornnjaca,sto znaci mudrost i znanje
6:salionovi otac i majka:njegov otac je bio izabrani u prosloj generaciji a njegova zena je ko sonja,jer bez nje ne bi bilo magije
7:pticica seva:kiki,ptica koja je dopratila saliona u magicni svet
salionov pribor,narukvica koja stalno daje drugaciji tekst i to pomaze salionu da spasi nevine i nejake.stigao sam do dela u kome sonju i saliona zarobljavaju pustinjski monstrumi,i teraju ih da rade nedelju dana pre nego sto ih isporuce princu tame.oni moraju da pronadju put napolje,upozore skolu magije ipobede princa!!!!i smorili ste se jer da

Obečava! Sviđa mi se za sada.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 10/03/2008 : 19:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Tema: glupost, bezveze, satira
Glavni likovi: Kawasaki Prdejić "Frka" (stvarno ime)(bradati pustinjak odjeven u bijelu kutu) i Otokar Smerkić (fino odjeveni voditelj)
Mjesto radnje: televizijski studio
------------------------
-Dobar dan, poštovani gledatelji. Ja sam vaš voditelj Otokar Smerkić u emisiji "Na granici nemogućega", a preko puta mene se nalazi... čast mi je predstaviti gospodina Kawasakija Prdejića zvanog Frka...
-Hvala, hvala... Već na početku bi htio čestitati nadolazeće blagdane svim gledateljima hrvatske-radio televizije! Dakle, Sretni blagdani!
-Fina gesta od Vas, gospodine Frka. Ali da se vratimo na temu; gospodin Frka, kao što znate, je prorok, zapravo jedna posebna vrsta proroka; naime, on predviđa prošlost. Da, dobro ste ćuli, on proriče zbivanja koja su se već dogodila. Fascinantno, uistinu fascinantno. Gospodine Frka, možete li nam otkriti barem djelić tajne... Na koji... na koji način vi uspjevate odgonetnuti takve stvari nedokučive nama obićnim ljudima?
-Pa čujte, zapravo to i nije teško. Znate, pročitao sam mnogo knjiga iz povijesti, pa mi zato nije problem reći da se bitka kod Austerlitza dogodila 1805., a recimo bitka kod Poitieresa davne 732. godine...
Voditelj nakon što je prolistao neke papire:
-Fascinanto, i to ste pogodili! Kakav čovjek! Da nastavimo, kako to da imate tako čudno ime?
-Erhm, imao sam prilično teško djetinjstvo... Otac mi je boravio u Japanu i zavolio je njihove motore. Dvoumio se između Suzukija i Kawasakija, pa je odabrao potonje. A glede prezimena: mi smo se prezivali Prdić, pa je otac taj delikantan naziv ublažio s Prdejić, hm, hm...
-Pa to je grozno! Otac vam je fulao dvaput!
-Molio bih vas... malo kulture...
-Hm, hm, isprčavam se, isprčavam. Ali... kako ste dobili nadimak "Frka"?
-Ne bih o tome... pred ovolikim audijatorijem.
-Ajde, reeecite...
-Paaaa, imao sam u prošlosti određenih neugodnosti s ministarstvom unutarnjih poslova, i tako...
Dobro. Prijeđimo na drugu temu. U zadnje vrijeme su se pojavile neke kritike na račun Vašeg rada, posebice nakon što ste zatražili 3.5 milijuna Eura iz proračuna za vaše znanstvene projekte. Što nam možete reći o tome?
-Istina, zatražio sam tu omalenu sumu od naše Vlade i doživio neke drske napade ne moju personu ultimu. Ja sam pred medijima argumentirano uvjeravao prisutne porezne obveznike kako moj rad (koji je, usput, esencijalno važan za normalno funkcioniranje našeg tranzitnog društva) iziskuje goleme troškove.
-Ali... na vašoj imovinskoj kartici je navedena vila na otoku Hvaru, hummer i cijeli lanac "Sve po 9" prodavaonica. Jesu li to prijeko potrebni troškovi vašeg projekta.
-Vrijeđate me, gospodine Smerkiću. Gledatelji će pomisliti da sam kojekakav prevarant koji želi iskorisiti porezne obveznike. Što Vi mislite da je naprezanje kod poniranja u svu tu prošlost lako podnjeti. Moje izmoreno tjelo, nakon svake spiritualističke seanse, zahtejva specifični tretman kojeg si mogu priuštiti samo u svojoj vili na sunčanom Hvaru s fantastičnim pogledom na more, he, he... ovaj da, da. Kako vi mislite plasirati javnosti brojne povijesne artefakte, ako ne preko mojih trgovina po super-ultra-pristupačnoj cijeni. Naravno, sva zarada ide u caritas... erhm, mmm... kof - kof - kof...
-Nazdravlje, gospodine Frka! Zanjeli ste se od svih tih vaših pustih planova i želja. Kakva predanost! Fascinantno! Izgleda da imamo nekoga na liniji. Neki bi Vas 15-ogodišnjak želio upitati jedno pitanje.
Nakon par šumova u studiju se čuje glas 39-godišnjaka:
-Jebo ti pas mater, kurvin sine, gomilo smrdljivog mesa, govno usrano! Obmanjuješ javnost...Rez...rez...rez...rez
-Jel vidite vi kakve traume ja doživljavam od ovakvih neotesanih provokatora.
-Da, ispričavamo se gledateljima na ovoj sitnoj neprijatnosti. Vraćamo se u studio nakon kratke reklame o kremi za guzu!
-Evo nas nazad. Bližimo se kraju ove emisije i volio bih zapitati gospodina Frku da nas razveseli jednim malim predviđanjem budućnosti. Dakle...
-Ne mogu.
-Samo jedno lagano predviđanje budućnosti...
-Ne mogu.
-Fascinanto, jednostavno fascinantno, dragi gledatelji! Jer da je gospodin Frka sposoban predviđati budućnost, ne bi uopće došao u ovu emisiju jer ga u režiji čeka policija kako bi ga privela zbog raznih malverzacija i kako bi njegovu firmu Frka.doo bacila u stečaj i izbrisala iz registra. Fascinantno...
-Štooo...??? Kakva je ovo neslana šala?
Iz režije su izašla 2 policajca i uputila se prema samozvanom proroku koji se ustao i počeo bježati. Međutim zapeo je šlapom preko svog dugog bijelog mantila, spotakao se i udario svom snagom glavom u zid i izgubio svo pamčenje (i ono o povijesti). Voditelj je i dalje govorio: "Fascinantno, kakav čovijek, fascinantno!". Tragičan kraj za čovijeka koji je svojim revolucinarnim pristupom prema znanosti jako, jako obećavao.
FIN

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 10/03/2008 : 21:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
hmmmm,fascinantno,gde si ovo skinuo???

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 18/05/2009 : 17:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Evo nekih mojih ideja za Zagor scenario:
Danas je sve očitije da Zagoru treba nova Odiseja, nove ideje, predjeli i avanture, a ne stalna forsiranja 'povrataka' i starih neprijatelja. Evo mog scenarija za novu, svijetsku Odiseju:

Iako je Vojvoda poginuo u maksiju 'Tajni agenti', njegov mladi sin ne može da preboli smrt oca. Zbog toga ponovo okuplja ono što je ostalo od lože, organizuje privatnu vojsku i sa njom polazi u Darkvud kako bi ubio Zagora i osvetio očevu smrt. Banda upada u Darkvud i krene da hara, ubija i kolje kako bi došla do Zagora, uspješno izbjegavajući vojsku, u kojoj je korumpirani činovnik 'zažmurio na jedno oko'. Uspijevaju da dođu do srca Darkvuda, Zagorova koliba je sravnjena sa zemljom, ali Zagor i Čiko preživljavaju (ovdje bi mogla neka fora sa živim pijeskom). Zagor odlučuje da njih dvojica moraju da odu iz Darkvuda kako bi umakli novom Vojvodi, a i kako bi Darkvud bio pošteđen daljih razaranja. Slijedi žestoka potjera kroz čitavu Ameriku, koja se završava u Nju Orleansu. Zagora progoni Vojvoda, čitav taj dio treba da bude pun akcije, zasjeda, i trikova. Čiko je par puta Zagoru samo smetnja, ali Zagor pokazuje svoje prijateljstvo tako št5o ne popušta iskušenju i ne ostavlja prijatelja. Na kraju imamo veliki okršaj u Nju Orleansu, u kome Zagor pobijedi dio Vojvodinih ljudi, ali moraju da bježe dalje, pa se ukrcavaju na malu ribarsku barku, dok Vojvoda nastavlja potjeru... ovaj dio sage bi se zvao 'Prekrasna krv'.

Zagor i Čiko bježe dalje, nalazeći sklonište na Haitiju. Tamo odlaze kod onog simpatičnog vudu vrača, onaj koga su upoznali u prvoj , Nolitinoj Odiseji. Samo što on više nije tako simpatičan... Naime, značajno je proširio svoje vudu moći, sada može da priziva zombije, zna sve mračne rituale i puno je mračnija ličnost... Na Haitiju se vodi veliki rat vudu vračeva, jer samo jedan može vladati ostrvom. To je jedan nevjerovatan rat, u njemu vidimo duhove, demone, zombije. Legbu, Barona Samedija... Zagor se samo trudi da ostane izvan toga i da preživi. Na ostrvo stiže Vojvoda i biva umiješan u vudu rat, zapanjen je zbog natprirodnih stvorenja, a veliki dio njegovih ljudi biva jezivo pobijen (ali baš jezivo, u rangu najboljih scary filmova) od strane zombija, ili Barona Samedija. Zagor i Čiko opet bježe u zadnju čas, ali ih hvata oluja u Meksičkom zalivu, pa na kraju završe u Meksiku... Ovaj dio se treba zvati 'Baron Samedi'.

U Meksiku treba iskoristiti onu Pončovu ideju: veliki, gadni rat između revolucionara i zemljoposjednika, Zagor naravno staje na stranu revolucionara, tamo ima nekog velikog prijatelja. Revolucionari su na kraju surovo poraženi, a Zagor gleda kako vješaju njegovog prijatelja, sa suzama u očima. U zadnji čas čuje da Vojvoda dolazi i on i Čiko bježe u Tihi Okean. Meksični dio sage nazivam 'Viva Mexico!'.

U Tihom okeanu, Vojvoda nastavlja potjeru za Zagorom, ali se u čitavu stvar umiješa gusarsko blago... Sad tu treba da imamo nekoliko strana gusare, američku mornaricu, i Vojvodu, a i Zagor hoće da se dočepa tog blaga da bi opremio svoju vojsku, kojom bi pobijedio Vojvodu. Sve strane se nadmudruju, Zagor recimo u jednoj sceni nemilosrdno pobije grupu gusara sa leđa, u drugoj prevari američku mornaricu... Konačni okršaj se odigrava na malom, krševitom ostrvu. Blago završi na dnu mora, Vojvoda pogine, Zagor ranjen bježi, Čiko dobije dva metka u stomak, ali preživi... Ovaj dio nazivam 'Mrtvački sanduk'.

Prođe jedno dva mjeseca, Zagor i Čiko se oporavljaju na nekom tropskom ostrvu, kada Zagor dobije telepatsku poruku od Ramata: naime, u Indiji je izbila velika pobuna hindusa (istorijski događaj, iz 1857), Ramat je sa 'Golden Baby' došao da izvuče svog mlađeg brata iz rata. Ipak, brat mu pogine, a Englezi zarobljavaju Ramata i bacaju ga na doživotnu robiju u tamnicu, gdje su uslovi neljudski (uslovi treba da budu slični 'crnoj rupi' iz Kalkute, istorijski događaj). Zagor povjeruje u Ramatovu viziju, pa zajedno sa Čikom dolazi do Indije što brže može. Na obali sreće kapetana Fišlega sa posadom, koji je probao da oslobodi Ramata, ali nije uspio. Zagor ulazi dublje u Indiju, u ratni vihor. Ovaj dio treba da pokaže besmisao rata, a ovaj rat treba da bude prikzan kao sulud, prljav, pon masovnih pokolja i surovosti. Zagor u dubini duše staje na stranu hindusa, ali ga ovi napadaju zbog boje kože. Svi likovi trebaju da budu sivi, očajno sivi. Treba da bude puno scena masovnog ubijanja, i Zagor treba da par puta vidi personifikaciju Smrti, Kosača, koju uzma živote, a čuje se pjesma sa kraja filma Dellamorte DellAmore: Death, death, filthy death, filthy death with the laurel crown... Na kraju, uz velike napore, Ramat biva izbavljen iz tamnice, gotovo kao leš. I onda on priča svaki grozni detalj života u tamnici, kao strpali ih stotinu na pra kvadrata, mrak, glad.... Na kraju Zagor odlazi iz Indije na 'Golden Baby' i potišteno gleda obalu... Ovaj dio treba nazvati ili 'Indija' ili 'Kosač'.

'Golden Baby' tone nadomak istočne obale Afrike, ali ipak uspijevaju da se dokopaju kopna. Ne mogu da se orijentišu, napadaju ih domoroci, i moraju da pređu čitavu Afriku, sa nešto malo namirnica. To treba da bude put neopisivih patnji, čista borba za preživljavanje, ratoborni urođenici, bolesti, zvijeri, surova klima... Često se izvuku samo zahvaljujući Zagoru. Veliki dio posade umre, i na kraju, na ivici snage dolaze do Gvinejskom zaliva, u Monroviju. Ovaj dio ću nazvati 'Put suza'.

U Monroviji, Liberti Sem je u gadnim problemima, budući da su se trgovci robljem ujedinili i sprovode veliki napad na Monroviju. Zagor učestvuje u odbrani, i uz velike gubitke, trgovci su odbijeni. Semovu ženu Rebeku su izrešetali, ali baš ono surovo, gadna smrt. Sem poludi i zakle se na osvetu, pa on i Zagor polaze u veliki okršaj sa trgovcima robljem. Posle puno akcije, oni uspijevaju da nađu glavno gnijezdo trgovaca i da ubiju velikog šefa. Zagor kreće za Ameriku, oprašta se a obali od Liberti Sema, govoreći mu da mora naučiti da živi sa bolom. Naziv priče- 'Crno meso'.

Zagor stiže u Ameriku, u Njujork. U gradu hara manijak, izuzetno lukav, nešto kao Džek Trbosjek. Sukoblayva se sa Zagorom i imamo detektivksi sukob, pun nadmudrivanja, jeziva ubistva, ubica postavlja zagonetke Zagoru, ali ga ovaj na kraju sredi u uzbudljivom okršaju na krovu neke visoke kuće, dok pada kiša... Naziv- 'Vječna igra'.

Veliki povratak u Darkvud! Tamo svi misle da je Zagor mrtav, i Indijanci organizuju veliki skup na kome će odabrati novog vođu Darkvuda. Najveći pretendent na mjesto vođe je mladi Mohavk Šalak(da, ime je namjerno). Zagor se na skupu poglavica pojavljuje spektakularno, u svom stilu, sa nekim trikom tipa: spusti se sa neba ili izađe iz vode. Šalak se razbjesni i izaziva Zagora na dvoboj. Zagor pristaje, ali Šalak je jači- obara ga na zemlju. Dok se Šalakova sjekira sprema za smrtonosni udarac (Zagoru nisu uzeli pištolj jer su mislili da je previše častan da ga upotrijebi), Zagor se sjeti čitavog svog života, sjeti se oca, Manetole, Indije, Meksika, Sjevernog pola... Uzima pištolj i hladnokrvno upuca Šalaka!

Šta kažete na moju viziju?

Edited by - Mhejl on 18/05/2009 19:57:16
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/05/2009 : 17:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Fascinantno kolika je Zagor inspiracija na nasim prostorima

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 18/05/2009 : 17:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Zagor ima ogroman potencijal, kako ti se čine ideje? Najviše sam se potrudio oko Indije.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/05/2009 : 17:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Reci cu ti kad procitam, sad moram da idem da ucim statistiku Nego sam samo uocio Zagor, pa me to ozarilo.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 18/05/2009 : 17:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Nego sam samo uocio Zagor

No ko će drugi
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4566 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 18/05/2009 : 18:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Koliko samo jezivog ubijanja!
A najzesci mi je naziv "Crno meso"Nesto smesnije odavno nisam cuo.Mogu da zamislim kakva bi bila naslovna!
Inace super ti je ovo,posebno kraj.A sta bude sa Zagorom nakon dvoboja
I jos jednom:
Crno meso

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000