forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 pisanje scenaria!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 18/05/2009 : 18:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Koliko samo jezivog ubijanja!
A najzesci mi je naziv "Crno meso"Nesto smesnije odavno nisam cuo.Mogu da zamislim kakva bi bila naslovna!
Inace super ti je ovo,posebno kraj.A sta bude sa Zagorom nakon dvoboja
I jos jednom:
Crno meso


Taj naslov sam smislio dok sam kucao
A moram tek da smislim šta će da bude posle dvoboja, vjerovatno će poglavice da budu uplašene da nasilnik ne upuca i njih
Jezivo ubijanje=ljubitelj Dilana

Edited by - Mhejl on 18/05/2009 18:27:06
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 18/05/2009 : 19:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
@Mhejl
Jesam, evo neke moje ideje. Za Zagora, naravno!

Dakle, priča počinje na jednoj ledenoj planini, u Kanadi gdje indijanac, Crni Vuk vježba. Vježba sjekirom, lukom, puškom, sjekirom... Zašto vježba??? Želi se osvetiti Zagoru koji ga je prije par godina ponizio kad je bio poglavica Seneka. Naime, on je želio povesti Seneke u bitku protiv bijelaca, ali Zagor ga je porazio. On je posramljen otiđao u Kanadu, na neku planinu kako bi očvrstio. Iskusio je glad bol... Jednog dana, krene prema Darkwoodu, trčeći duž Kanade, sve do velikih jezera. Pola epizode se događa radnja u prošlosti kada ga je Zagor porazio itd. Naziv epizode: Ledena mržnja Nastavlja se...

Nastavak...
Vuk još 15 strana vodi monolog o prošlosti, ali tada stiže u svoj nekadašnje selo. Lako porazi novog poglavicu i postaje novi-stari poglavica. Sada puno iskusniji shvaća da unatoč vježbi teško može dobiti Zagora. Zato kreće prema močvari Mo-hi-la sa željom da ih ubije iz zasjede. Stiže do močvare. Ujutro Chico izlazi kako bi se umio, ali nažalost dobiva strijelu u rame i pada dolje. Zagor sa sjekirom izlazi van, a skoro istog trenutka Crni Vuk izlijeće iz zaklona sa sjekirom, obojan ratnićkim bojama. Zašto, k vragu nije poveo više ratnika? Zato što ne želi da drugi crvenokožci shvate da je Seneka indijanac ubio Zagora. Vidite, ono što vam nisam objasnio je zapravo da on nije preuzeo poglavičin naziv. On je sad indijanac bez plemena, ubio je novog poglavicu zato što je on živio u miru s bijelcima. Novi poglavica je nekadašnja desna ruka Crnog Vuka, Zlatni Zub. Zagor i on vode dugotrajan dvoboj, na kraju čak Zagor gubi, ali Chico, iako ranjen, uspijeva izvući revolver i izrešetati Vuka s leđa. Zagor gs nije prepoznao tijekom dvoboja, ali osjetio je da ga ta osoba smrtno mrzi. Vuk umire proklinjući Chica i Zagora... U selu plemena Seneka, novi preokret. Naime, par dana nakon što je zlatni zub preuzeo titulu poglavice, pojavljuje se Crvena strijela, mudri mladić koji shvaća da će ludost istrijebit Seneke. Zto izaziva Zuba na dvoboj. Strijela shvaća da ga ne može pobijediti, ali zato ga oslabljuje lijekovima bijelaca. Zub je oslabjen i Strijela ga lako dobiva... Epizoda se zove Pakleni dvoboj

edit: Izastavio sam par stvari. Crvena strijela se pojavljuje ranije, on je prvi pravi školovani Seneka doktor. Pogodite čime je oslabio Zlatnog Zuba..

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...

Edited by - cibalia on 18/05/2009 20:29:02
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 18/05/2009 : 20:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Dobro je, najviše volim priče sa Indijancima...
Sjajno je i što si Čiku dao dobru ulogu, podsjeća me na prvi broj gdje stalno spasava Zagora, a posle od njega napraviše samo bespomoćnog komedijaša.
Podjeća me na fenomenalnu priču 'Vuk Samotnjak', Tonineli u punoj formi!

Edited by - Mhejl on 18/05/2009 20:57:07
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4352 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 18/05/2009 : 20:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Dobro je, najviše volim priče sa Indijancima...
Podjeća me na fenomenalnu priču 'Vuk Samotnjak', Tonineli u punoj formi!


Tu epizodu je napisao Tiziano Sclavi.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 18/05/2009 : 20:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ups, greška, obično priče sa Indijancima povezujem sa Toninelijem.
P.S Možda su mi ideje previše surove za Zagora, ne vjerujem da bi ih Boneli prihvatio.

Edited by - Mhejl on 18/05/2009 21:01:07
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 18/05/2009 : 21:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

quote:
Originally posted by Mhejl

Dobro je, najviše volim priče sa Indijancima...
Podjeća me na fenomenalnu priču 'Vuk Samotnjak', Tonineli u punoj formi!


Tu epizodu je napisao Tiziano Sclavi.



Koliko je to samo dobra epizoda i koliko je atipicna za zagora,i koliko se ta atipicna atmosfera oseca i cini tu pricu posebnom i predivnom!!!!

Koje je jos zagore radio sclavi????
Osim Divova dobra i zla,naravno

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.


Edited by - Bruce Wayne on 18/05/2009 21:53:01
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 18/05/2009 : 21:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
'Ludi Harkaram', 'Demonska maska', ona priča sa Herkulovim probama, br 200 'Prokleto blago'...
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 18/05/2009 : 22:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
Au kad pogledam shta sam lupao :/...

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 19/05/2009 : 08:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by weljko94

Au kad pogledam shta sam lupao :/...


I Rujuovi počeci su bili skromni

Edited by - Mhejl on 19/05/2009 08:50:59
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 19/05/2009 : 09:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
Pakao u Darkwoodu-Zakon oružja-Scagov rat

Ovo je trodjelna epizoda...

Scag je ružna njuška koji je okupio vlastitu gerilu sa oko 30-ak ljudi. Sve su to ljudi koji su iskusili žar rata. Neki unakaženi manje, neki više ali, svi odreda iskusni borci. Oni su negdje na jugu ćuli za Zagora i njegove pothvate. Dolaze u Darkwood kako bi ga ubili, ali usput šire pakao ubijajući svakog na koga naiđu. Čak i neka manja sela padnu zbog njih. Zagor još ne zna da ga žele ubiti, ali do njegovih ušiju dopiru glasine o razaranju na jugu Darkwooda. Zagor, zaštitnik Darkwooda želi riješiti situaciju te odlazi da vidi koliko ih je i što imaju. Kraj epizode je kada Zagor na vlastite oći svjedoći pokolju na jedno indijansko selce, nažalost on shvaća da bi bezveze umro te ponovo bježi u unutrašnjost Darkwooda kako bi okupio crvenokošće koji će se oduprijeti koljaćima...

Scag i njegovi nastavljaju s pokoljima, Zagor u Darkwoodu obućava indijance, vojska s poručnikom Andersom želi rasčistiti situaciju. Na kraju epizode dolazi do sukoba između indijanaca i Scaga...

70 strana čiste koljačine u ovm broju. Na kraju Zagor ubije Scaga, a ostali ili poginu s Scagom ili ih uhite vojnici

Šta kažete? Prvo sam htio s nekim osvetnikom koji progino Scaga, ali mislim da ovdje bolje stoji klasićna ideja.

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 19/05/2009 : 09:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
A zašto Skag hoće da ubije Zagora?
I bolje da kolju bijelce, a ne Indijance, što su oni uvijek žrtve?
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 19/05/2009 : 10:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

A zašto Skag hoće da ubije Zagora?
I bolje da kolju bijelce, a ne Indijance, što su oni uvijek žrtve?


Zbog toga što je ćuo za njega, a on baš ne voli te dobročinitelje. I zbog izazova. Klali bi i trapere, ali većinom bi klali indijance.

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 19/05/2009 : 11:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cibalia

quote:
Originally posted by Mhejl

A zašto Skag hoće da ubije Zagora?
I bolje da kolju bijelce, a ne Indijance, što su oni uvijek žrtve?


Zbog toga što je ćuo za njega, a on baš ne voli te dobročinitelje. I zbog izazova.Klali bi i trapere, ali većinom bi klali indijance.


Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 26/05/2009 : 11:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
Epizode: Zmijina strijela-Manituova ruka

Zagor je u svom proljetnom posjetu Darkwoodskim plemenima. Većina plemena živi mirno s mudrim poglavicama, ali to nije tako u plemenu Sauka gdje vladaju napetosti između dvije zarećene strane. Žuti Los je mrtav, a novi kandidati su zla Otrovna Zmija i miroljubivi Krotki Medvjed. Zagor odmah po dolasku shvaća da Medvjed nema šanse protiv Zmije te želi zauzeti Medvjedovo mjesto u dvoboju, ali Medvjed je previše ponosan kako bi si to dopustio. U dvoboju Medvjed pogiba, a Zmija postaje novi poglavica. Zagor želi dvoboj s njim za tri dana jer shvaća koliko opasnost Zmija predstavlja za mir u Darkwoodu. Nažalost, Zagor odlazeći iz sela podcijeni Zmiju koji ga pogodi strelicom u leđa. Zagor se na jedvite jade dokopa rijeke i pusti da ga voda nosi...

Zagora onesviještenog nalazi stari vrač koji živi u samoći. U tako teškom stanju Zagor dobija viziju od Manitua u obliku ogromnog orla. Naime, Manitu mu pokaže kakva budućnost čeka Darkwood ako Zmija ne bude zaustavljen. Indijanska sela, utvrde, šuma u plamenu i ratu kojeg će na kraju crveni narod izgubit. Zagor prolazi također noćne more u kojima vidi neprijatelje kao Helligena i ostale neprijatelje. Na kraju sve svršava s time da Zagor ubije Zmiju.

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...

Edited by - cibalia on 27/05/2009 08:41:20
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 26/05/2009 : 18:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Super,samo je malo zbrzan kraj.
A jel mora Bonelli scenario,ili bilo kakav

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 26/05/2009 : 19:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ma napiši svaku svoju ideju, jedva čekam!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 26/05/2009 : 20:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ja sam smislio scenaro za jednu Teksovu priču. Samo, to ne bi bila priča čiji je fokus na Teksu. Priča bi govorila o vjeri, o vjeri u Boga, o vjeri koja pokreće svijet....

Dakle, Teks bi bio sporedni lik dok bi glavni lik bio monah Frančesko (dodajte Dellamorte, he, he). On živi u starom, pomalo zapuštenom manastiru usred okrutne, kamenite pustinje. Tu živi sa malom grupicom monaha. On je čudan čovjek, jedan od onih koji ulaze u istoriju. Kao prvo, on je izuzetno blag i mudar čovjek, a i veliki je vjernik. Za njega bi, dakle, bile rezervisane najupečatljivije rečenice. U početnom dijelu priče bi bio prikazan život monaha. Svi bi bili jako detaljno okarakterisani, imali bismo par šaljivih scena, par prikaza njihovog teškog života punog odricanja.... Ponekad bih između vinjeta ubacio prodorne zvuke crkvenog zvona DONG-DONG-DONG (to bi se čulo za vrijeme glavnog okršaja). U obližnjem selu, Teks se sprema da krene put manstira (u stvari misije, kako su ih zvali na Divljem Zapadu). To načuje Vorbis, čovjek koji želi da ubije Frančeska, a okupio je i grupu plaćenika. Odluči da ubije Teksa, zato što je Frančeskov prijatelj. Teks i njegov prijetelj šerif polaze iz grada, ali ih ove zaskoče na nezgodnom mjestu. Ti bismo imali jednu veliku, žestoku potjeru, šerif bi bio upucan u glavu (to bismo vidjeli izbliza), a Teks bi bio ranjen, ali bi pobjegao na svom konju. Ovi odlučuju da ga ne gone, zato što je izgubio mazgu sa vodom i hranom, tako da ima minimalnu vjerovatnoću da će stići do manastira. Teks luta pustinjom, strašno pati od žeđi i gladi, počinje da se prissjeća Frančeskove prošlosti. Tu je niz flešbekova, u kojima saznajemo da je Frančesko u prošlosti bio okrutni vođa razbojnika. Ostavio je krvav trag po Arizoni, ubijajući i paleći,izuzetno okrutno (masakrirao je čak i žene i starce). Teks je razbio njegovu bandu i strpao ga iz zatvor. Međutim, posle par godina se, kao plamen, proširio glas da je iz zatvora izašao kao totalno drugačiji čovjek, a trag mu se gubi u manastiru. Teks ide do manastira da se uvjeri u duševnu promjenu, za koju ne vjeruje da može biti toliko velika. Na kraju polumrtav stiže u manstir, a Frančesko ga začuđeno prima. Onda ide par strana dijaloga, a na Teksovo pitanje:'Kako se osoba može toliko promjeniti?', Frančesko se zagonetno smješi i odgovara:'Znate, u zatvoru sam imao mnogo vremena za razmišljanje...'. Teks se čak i zapita da nije Frančesko imao istinsko prosvetljenje?! Takođe, Frančesko nam otkriva da je on pobio Vorbisovu porodicu, koji je tada bio šerif. kao što znamo, od mržnje podivljali Vorbis je okupio bandu plaćenika i sprema se za pokolj.

Završni okršaj. Plaćenici, na čelu sa Vorbisom, prilaze monasima. Teks je prerušen u monaha, Frančesko ispod rize ima dva pištolja, a i par hrabrijih monaha su naoružani. Opet između vinjeta imamo zvuk zvona, koji je sada isprekidan: DONG....DONG-DONG....DONG
Niko se ne usuđuje da puca prvi. Na Vorbisove optužbe, Frančesko odgovara:'Spoznao sam milost Božju i pokajao sam se.... Vrati se, i nauči da živiš sa svojim demonima, kao što sam ja naučio da podnesem saznanje mojih grijeha, koje me nekad izjeda... Vrati se! Tako mi Boga, neću dozvoliti da povrijediš moju braću... Iako sam se odrekao nasilja, postupići kao ratar koji sječe korov sa njive....'. Onda vidimo suzu u Vorbisovom oku, koji naređuje svojim ljudima da potegnu oružje! Par strana žestoke pucnjave, Teks i Vorbis se pokazuju kao demoni sa revolverima, krv i olovo na sve strane... Na kraju su svi plaćenici mrtvi, par kaluđera je poginulo, Frančesko je smrtno ranjen, a Vorbis je preživio jer su mu samo izbili pištolj iz ruke. Razbješnjeli monasi, pa i sam Teks, kreću sa pripremama za linč. Onda Frančesko dolazi svijesti, i dok ga monasi uspravljaju i dok mu krv curi niz stomak, kaže:'Dosta! Na ovoj zemlji važe zakoni Gospoda našeg i neću dozvoliti da Vorbis bude linčovan! Ako sam išta naučio u zatvoru, to je da svaki čovjek zaslužuje drugu priliku! Ova tvrda i ispucala zemlja se već nagledala dovoljno okrutnosti! Ja nisam divljak! Ja ću drugačije postupiti!'. I onda naređuju da Vorbisa pošalju put pustinje, sa malo vode i jednim revolverom (pustinja-put samospoznaje). Dok Vorbis odlazi, a Teks ga gleda sa mržnjom, Frančesko kaže Teksu:' Ja ću uskoro otići, Vileru. Vidjeću Nebo! Ne morate mi vjerovati, ali dopustite jadnom, starom idealisti da vjeruje da će vidjeti anđele i nebo dok umire... Smrt dolazi po mene... Ali vi Vileru, vi ste jedan od ljudi koji vječno žive...' I onda umre.

Zadnja scena. Vidimo priliku kako se tetura kroz mračnu pustinju, a u oblačićima vidimo tekst:'Moraš da pređepš pustinju veliku i užasnu... Niko je umjesto tebe preći ne može.... A na kraju Sud čeka....'.
Teks jaše potišten kroz pustinju. Prašina se kovilta, jedva ga vidimo. Kadrovi su usmjereni na krupne dijelove njegog lica (oči, usta, nos), i on razmišlja dok gleda prašinu:'Prah si bio i u prah ćeš se prevotriti...'. I on jaše, dok ga sa neba posmatra obris Frančeska....
Vrijeme smrti-Poslednje putovanje

Edited by - Mhejl on 26/05/2009 20:34:28
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16397 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 26/05/2009 : 20:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Kako neko da piše scenario, ako ne zna da tu riječ pravilno promijeni kroz padeže? Koliko će tek onda grešaka biti u samom scenariju?
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 27/05/2009 : 08:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
Čudne pravopisne kombinacije kod Mhejla, malo ijekavice pa malo ekavice... no priča je prema mome ukusu :)

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 27/05/2009 : 09:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
Mhejl, fenomenalna priča

Texov bijes-Okršaj u Pueblo Coritzu

Ovo je epizoda u kojoj ne bi bilo ni Tigera ni Carsona. Neki gadovi su oteli Kita, a Texa ništa neće spriječit da ga vrati...

Epizoda počinje flashbackom. Patcher se jednom davno susreo s Texom u ratu kada ga je on zarobio. Nakon pada Konfederacije je osnovao bandu od bivših vojnika Konfederacije. Dugo vremena napadali su Jenkije. Nije bio član KKK-a, ali je mrzio crnce iz sveg srca. Jednog dana je shvatio da je rat gotov, a san o Konfederaciji mrtav. Tada je krenuo sa svojom bandom u pljačkaške pohode diljem Arizone i Texasa. Tex mu je ponovo stao na put i gotovo ga uhvatio. Zato je Patcher uhvatio Kita. Kako ga je uhvatio? Mučio je jednog Navaja da sazna odakle dobiju namirnice. Oteli su Kita i počeli ucjenivat Texa. Tex je razbijao, ubijaoi bio bijesan kroz cijeli strip. Na kraju zadnji okršaj u kojem Patcher pogiba, ali Tex ga ubije hladnokrvno.
Patcher na samrti kaže:'I ti si mi neki idealist Willeru. Pucat na nenaoružanog čovjeka.'
Tex mu odgovara:'Patcheru, zmije kao ti nikad nisu nenaoružane.'

Kraj jer on i Kit jašu u sumrak.

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...

Edited by - cibalia on 27/05/2009 09:23:27
Go to Top of Page

Patrix
Junior Member

Croatia
411 Posts

Member since 17/12/2010

Posted - 25/04/2011 : 20:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Patrix a Private Message  Reply with Quote
Malo ću oživit' topic:
Evo jednog o Dylanu:
Zvao bi se "Strašila".
U jednom malom selu,počinjena su ubojstva na
strašne načine(gušenje guranjem slame u usta,
lomljenjem glave,itd.).Neki ljudi vjeruju da
su ubojstva počinila strašila.Dylana je pozvao
načelnik toga sela kako bi razriješio misterij ubojstava.
Dylan polako počinje sa istragom,pa sazna da postoji neki
događaj,u kojeg su bile umiješane sve žrtve,a za kojeg se
ne želi otkriti.Od načelnika otkrije tajnu:svi su,
na neki način,
bili umiješani u ubojstvo bivšeg načelnika,iako,
nije boli dokaza.Dylan počinje sumnjati u neke od građana
vrlo odanih bivšem načelniku,pa natjera jednog
od njih na govor.On odgovara da će im reći sve samo da ga ne strpaju u zatvor.Kaže da se ubojstvo upravo treba dogoditi
u pećini nadomak grada.Dylan sa građanima odlazi do pećine,gdje svjedoči ubojstvu građana.Građani kreću u osvetu,
ali odjednom kao da strašila ožive.Strašila potrgaju jedni
druge,a Dylan i ostali odlaze,ražalošćeni
i ostavljajući tijela žrtava za sobom.
I još jedan,ali dvodjelni:
Zvao bi se "Izgubljena Duša".
Dylan se,Grouchovim vicem,budi u bolnici.
Groucho mu kaže da ima amneziju,i izvali neki vic.
Dylan pita:"Tko sam ja?"Grucho mu objasni da se
dogodila prometna nesreća u kojoj je sudjelovao
i Dylan.Nakon oporavka,Dylan počne odbacivati sve
svoje snove i prijatelje.Na rubu je da otpusti Groucha,
baci galiju,proda bubu,ne razgovara s Blochom,i
napušta svoj posao.Groucho,ne shvaćavši
ozbiljnost situacije,izvali neki vic na Dylanov račun,
a Dylan mu,derajući se na njega,kaže:"Još samo jednom
i ideš van!Jasno!?"Dylan zuri u zid kao da je duboko
u mislima.Što se događa sa šefom,Groucho misli.
Groucho,nesvjesno,izbaci iz sebe jednu doskočicu.
Epizoda se završava tako da Dylan otpušta Groucha.
Na Grouchu je da otkrije što je s Dylanom.
Završetak u sljedećem broju.
Šta mislite???

Edited by - Patrix on 26/04/2011 11:43:35
Go to Top of Page

Patrix
Junior Member

Croatia
411 Posts

Member since 17/12/2010

Posted - 25/04/2011 : 22:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Patrix a Private Message  Reply with Quote
Ova epizoda bi se trebala zvati "Gospodar Misli".
Groucho otkriva da sve više ljudi odbacuje svoju obitelj.
Odlazi do drugih žrtava.Kada dođe do prve žrtve,nalazi
žrtvu u lebdjećem stanju kako govori:"Gospodaru,Gospodaru,
uzmi moju dušu!Primi me u Kraljevstvo svoje i...
Žena spazi Groucha koji počne bježati,ali ga ona uhvati.
On se odjednom nađe u crnilu.Čuje glas koji govori:"Ja sam
Gospodar Misli!Zašto ometaš moje uzimanje duša?!Čekaj...
sada vidim!Želiš vratiti svog šefa u normalu je li?"
Groucho odgovori:"Da.Molim te!Učinit' ću sve!"
"Sve,kažeš?"-odgovori Gospodar Misli.
-Da sve.
-Dat' ćeš mi svoju dušu?
-Ne.
-Žalim onda.
-Ali,mogu ti pokloniti jednu drugu.
-Dogovoreno.
Groucho se vraća kući gdje vidi Dylana sretnog.
Epilog:
Kada je Groucho sutradan čitao novine,vidio je članak:
"Miss Thatcher nema duše!".Tako je Grouchov dan uljepšan.

Šta mislite o završetku???

Edited by - Patrix on 26/04/2011 11:44:14
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 26/04/2011 : 11:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ovo je topic za mene!

Pripremam par scenarija...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Patrix
Junior Member

Croatia
411 Posts

Member since 17/12/2010

Posted - 26/04/2011 : 11:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Patrix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Ovo je topic za mene!

Pripremam par scenarija...


Ajd' se požuri!.
I ja radim jedan za Dylana.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 26/04/2011 : 12:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Evo za početak jednoga, pa naravno, ZAGORA.

Zagor i Chico se odmaraju u plemenu Tunicana. Jedne večeri, dok se obilježavala tradicionalna Večer predaka (na kojoj je bilo mnogo slastica), u selo je utrčao jedan ratnik vidno proboden nekim hladnim oružjem. "Limeni ljudi" vikao je. Zagor se začudio. Kakvi Limeni ljudi? Ratnik je brzo krvario i nekoliko njegovih kolega ga je odnijelo do vrača. Svi su drugi ratnici i Zagor bili pripremni za bitku i probdjeli noć, no nije bilo nikakvih znakova napada. Idućeg su dana Zagor i Chico ostali u plemenu kako bi provjerili da to nije bila slučajnost. Nitko ih nije napao. Tako su idućeg dana otišli iz plemena, i uputili se ka Delawareima. Kada su njih obišli, ugostilo ih je pleme Oneida. Tada su se vratili kući.

Za tjedan dana, tri su ratnika stupila u Darkwoodsku močvaru: jedan Tunicana, jedan Delawarea i jedan Oneida. Priopćili su Zagoru da su njihova sela spaljena i gotovo svi pripadnici pobijeni od strane Limenih ljudi. Zagor se izbezumio i odmah pošao sa njima u pratnji Chica...

Drugi dio stiže kasnije, a inače, priča bi bila u tri dijela, crtač Ferri.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000