forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 XIII
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 12/03/2008 : 15:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by viktor14
A u vezi toga da uzmem Gigant, bolje ću Marketprintov jer ipak ima originalne korice i to. Uostalom i lijepše izgleda od onih Gigantovih.



Je,al XIII u Marketprintu je dva albuma = 100 kuna,a bez boje i SC korice
a u GIGANTU te iste 2 epizode = 12 kuna(!)bolje očuvan(4+)isto bez boje(i sa Dnevnikovim koricama)
Bookglobe = 3 epizode,boja,HC
dovoljno dostojno XIII?
Ja mislim da da.




Da je, dostojno je, ali kad ce to doci na red - pored hrpe noviteta teško mi se uhvatit za džep i šuknuti lovu za nešto što sam več čitao (ili još bolje već imam na polici u nekom drugom obliku).

Go to Top of Page

viktor14
Senior Member

Croatia
1119 Posts

Member since 06/08/2007

Posted - 12/03/2008 : 20:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send viktor14 an ICQ Message  Send viktor14 a Private Message  Reply with Quote
quote:

Je,al XIII u Marketprintu je dva albuma = 100 kuna,a bez boje i SC korice
a u GIGANTU te iste 2 epizode = 12 kuna(!)bolje očuvan(4+)isto bez boje(i sa Dnevnikovim koricama)
Bookglobe = 3 epizode,boja,HC
dovoljno dostojno XIII?
Ja mislim da da.




- Bok mama, daš mi 200 kuna za strip?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 12/03/2008 : 21:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by viktor14
- Bok mama, daš mi 200 kuna za strip?




Ili druga opcija

Odeš u Neretvu na branje mandarina, 200-250 kn dnevno, marenda osigurana a ima i trave...

U to doba zelene, prekrasno to izgleda

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 13/03/2008 : 07:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Odeš u Neretvu na branje mandarina, 200-250 kn dnevno, marenda osigurana a ima i trave...

U to doba zelene, prekrasno to izgleda


Smijeh zagarantiran dok traje branje!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/03/2008 : 10:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 14/03/2008 : 15:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message  Reply with Quote
Jučer sam malo procunjao te nove integrale (nabrzinu)u MC i ne svidja mi se baš onaj papir na kojem je štampan strip :((, postoji neki opravdani (recimo tehnički) razlog za to ili je to čisto izbor izdavaća ??
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 15/03/2008 : 20:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gutrum

Jučer sam malo procunjao te nove integrale (nabrzinu)u MC i ne svidja mi se baš onaj papir na kojem je štampan strip :((, postoji neki opravdani (recimo tehnički) razlog za to ili je to čisto izbor izdavaća ??



Što je sa papirom?

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 16/03/2008 : 15:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message  Reply with Quote
papir je onaj... neznam kako se zove ali kao onaj na kome je bio štampan i comic strip hrapavi neki šta ja znam nije mi baš ...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25900 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/03/2008 : 18:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
to je bolji papir nego onaj sjajni od koga se odbiva svjetlost pa ne možeš čitati.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 16/03/2008 : 18:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

to je bolji papir nego onaj sjajni od koga se odbiva svjetlost pa ne možeš čitati.


a ti onda čitaj u mraku

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 16/03/2008 : 20:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
Ni je ne volim onaj sjajni papir. Kako reče jaki na svijetlu pola stranice vidiš pola ne. Bezveze

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/03/2008 : 21:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Taj papir se zove offset i super je za crno bijeli strip, ali za kolor se meni ne svidja. Kolor na kunstdrucku puno bolje izgleda, bar meni, bez obzira na bljestavilo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 16/03/2008 : 21:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Taj papir se zove offset i super je za crno bijeli strip, ali za kolor se meni ne svidja. Kolor na kunstdrucku puno bolje izgleda, bar meni, bez obzira na bljestavilo.



Slažem se da boja bolje leži sjajnom papiru, ali nekako ne volim onaj odsjaj ni sam ne znam zašto. Nekako me živcira kad moram naginjat strip na sve strane da mogu lijepo vidjeti cijelu stranicu.

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25900 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/03/2008 : 23:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Šta je falilo Comic Stripu sa offset papirom?Ništa.Čak i ona dva njihova albuma su rađena sa njime i to je super kombinacija.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 18/03/2008 : 13:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Koje ste vi picajzle, ljudi. Zapravo, samo neki. Do jučes su ovakvi integrali bili mislena imenica, ideja, želja, nada. A sada kada su realnost, tražite dlaku u jajetu. Hajde, da su sklepani zbrda-zdola, pa da imamo primjedbe da ne valjaju. Ali ovakvi integrali, konačno nam u rukama, konačno, i onda: papir je ovakav ili onakav, slova su ovakva ili onakva, prijevod je ovakav ili onakav. Pa koji vam je ku'a?
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 18/03/2008 : 13:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wiskey

Koje ste vi picajzle, ljudi. Zapravo, samo neki. Do jučes su ovakvi integrali bili mislena imenica, ideja, želja, nada. A sada kada su realnost, tražite dlaku u jajetu. Hajde, da su sklepani zbrda-zdola, pa da imamo primjedbe da ne valjaju. Ali ovakvi integrali, konačno nam u rukama, konačno, i onda: papir je ovakav ili onakav, slova su ovakva ili onakva, prijevod je ovakav ili onakav. Pa koji vam je ku'a?



U principu se slažem, ali prijevod je često puta vrlo bitan faktor koji može upropastiti dosta stvari. Evo, čini mi se da i u zadnjoj Stripoteci "7 života kobca, jastreba ili neke treće 'tičurine", prijevod dosta šepa i kvari strip, puno više od shit papira.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/03/2008 : 13:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A koji je tebi kua? Zar bi sama cinjenica da se nesto pojavilo nakon dugo cekanja trebala biti dovoljna da svrsavamo od srece?
Uostalom, ja sam se pozitivno izjasnio o integralima, a kritizirao sam jedino papir, jer mi se, jebi ga, ne svidja. I u cemu je tu problem? Nisam rekao da ne valja, nego da mi se ne svidja (iako, valjda postoji razlog zasto su svi, doslovno svi, kolor magazini na sjajnom papiru).

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25900 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/03/2008 : 13:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Comic Strip nije.A čini mi se da i Cinebookovi albumi nisu?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 18/03/2008 : 14:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Comic Strip nije.A čini mi se da i Cinebookovi albumi nisu?

Nisu ni Zagorovi specijali

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 18/03/2008 : 15:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

A koji je tebi kua? Zar bi sama cinjenica da se nesto pojavilo nakon dugo cekanja trebala biti dovoljna da svrsavamo od srece?
Uostalom, ja sam se pozitivno izjasnio o integralima, a kritizirao sam jedino papir, jer mi se, jebi ga, ne svidja. I u cemu je tu problem? Nisam rekao da ne valja, nego da mi se ne svidja (iako, valjda postoji razlog zasto su svi, doslovno svi, kolor magazini na sjajnom papiru).



Znao sam da će netko uzeti moje riječi zdravo za gotovo i da će ovako reagirati. Ali, najmanje sam se to nadao od tebe. NIKAD nisam ni rekao ni napisao da je bolje išta nego ništa. I ne treba zato tako pisati komentar na moj komentar. Napisao sam da su integrali super, za čistu peticu minus (hajde taj minus radi papira), da trebamo biti zadovoljni što su se konačno pojavili, a ne sada srati po njima i tražiti dlaku u jajetu. Ima felera u tekstovima, ima greškica, a zar to znači da ih u francuskim albumima nema, da su oni od toga pelcovani? A mogu reći da naši dosta kupuju strana izdanja i NIKADA nisam naišao na komentare koji su slični komentarima na naše dobre (ne svake) albume. To je bila poanta. a ne da moramo svršavati nad ovim integralima, ma kakvi oni bili. Evo, to je moje mišljenje.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/03/2008 : 16:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nisi napisao to sto tvrdis. Mozda si to mislio, ali to nisi napisao. Isto tako nije tocno da domaci fanovi ne kritiziraju strana izdanja. ali sve to skupa nije bitno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 18/03/2008 : 16:30:09  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Taj masni/svjetlucavi papir mi je stvarno odvratan u svakoj kombinaciji, bilo u boji bilo u crno-bijelo. Tako da ako je ovaj integral tiskan na običnom papiru, to je najbolja stripovska vijest koju sam čuo od početka ove godine.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 18/03/2008 : 16:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
Postoji li uopće kakav bijeli papir za tiskanje, a da ne blješti?





https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 18/03/2008 : 16:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message  Reply with Quote
dobro svako ima pravo volit šta hoće baš me briga, meni je (za boju) draži onaj glatki :-))
u stvari neki američki stripovi su ako se ne varam isto štampani na tom papiru samo manje gramaže i to mi onda ne smeta možda mi je ovaj predebel pod prstima :):):):)

Jaki@ comicstripu nije falilo ništa...osim papira :):):) šala
ali ako se ne varam mislim da su im albumi bili na glatkom (nisam doma pa ne mogu provjeriti)
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 26/03/2008 : 19:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
Je li netko kupio ovo? Kakvi su dojmovi?






https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000