forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DD LU Gigant 2 "Bezimeni" - Senza Nome
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 07/03/2008 : 17:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Ovo sam morao da prokomentarishem, Sergio bi mogao malo da povede rachuna o svojim strip crtacima, ovakvo djubre od crteza se jaaaaaaako retko vidja, extra naslovna, dobar naslov, pricha solidna, ali koji aljkav crtez...what a shame!!!

Ej lutko šeceru,ja sam ptica nebeska,i kao takav umrjecu!

Edited by - LeeMan on 07/03/2008 17:28:31

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/03/2008 : 17:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Hej, pokazi malo postovanja kad pricas o Giancarlu Alessandriniju.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 07/03/2008 : 18:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
... a sto ako ga ne postuje ??? PpPpPpPPPpppPPPppPPPpPPppP


Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 07/03/2008 : 19:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Majke mi, chika Roi bi mogao malo da ga poduchi...

Ej lutko šeceru,ja sam ptica nebeska,i kao takav umrjecu!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/03/2008 : 19:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
Alesandrini crtao Dilana
Cool! Nije ni cudo sto se covek zali!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/03/2008 : 19:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message
Spominjanjem Roia mješaš kruške i jabuke.
Alessandrini je obavio sasvim solidan posao. Možda se mogao malo više potruditi da likovi malo manje lice ma MM ali valjda kad trebaš nacrtati 240 stranica lakše je ne izmišljati toplu vodu vec crtati kao najbolje ( najbrže) znaš.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 07/03/2008 : 20:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Stvar stila, mnogi su kritikovali Piccata, meni je on dobar. Tek mi je Alessandrini dobar.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/03/2008 : 20:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by LeeMan

Majke mi, chika Roi bi mogao malo da ga poduchi...


Dobro, sad mi je sve jasno. Ne voli Alessandrinija, a voli Roija. Da pogodim, sljedeci omiljeni crtaci na DDu su ti Montanari i Grassani?

Trouble will find me
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 07/03/2008 : 20:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Da pogodim, sljedeci omiljeni crtaci na DDu su ti Montanari i Grassani?


Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/03/2008 : 12:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
Meni je allesandrini solidan,
nije los- ima i gorih, ali ima i puno boljih
Go to Top of Page

d.r.p
Senior Member

1598 Posts

Member since 09/08/2007

Posted - 08/03/2008 : 12:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send d.r.p a Private Message
Ma Alessandrini je odlican ma koji strip crtao,a ne dirajte mi ni Corada!
Ono što meni smeta kod Luden.Giganta su korice.Ajde što su epizode razbacane ali A4 format mora imati HC.Da samo vidite kako to zastrašujuce izgleda na kiosku kad se korice iskrive.
Ovakva edicija je nekvalitetna i bespotrebna!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 08/03/2008 : 12:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by d.r.p

Ma Alessandrini je odlican ma koji strip crtao,a ne dirajte mi ni Corada!
Ono što meni smeta kod Luden.Giganta su korice.Ajde što su epizode razbacane ali A4 format mora imati HC.Da samo vidite kako to zastrašujuce izgleda na kiosku kad se korice iskrive.
Ovakva edicija je nekvalitetna i bespotrebna!


Mislim upravo suprotno!Ova edicija je fenomenalna jer približava gigante (a i Dylana) široj publici koja stripove (još uvijek) kupuje samo i iskljucivo na kiosku.
Vec problem je neinformiranost i neznanje da li ce se isti taj softcover gigant koji se pojavio na kiosku jednog dana ugledati svijetlo striparnice u tvrdom uvezu.
A vjerujem da vecina Vas ovde to jedva ceka!
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 08/03/2008 : 13:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
quote:
Originally posted by Deers

Spominjanjem Roia mješaš kruške i jabuke.
Alessandrini je obavio sasvim solidan posao. Možda se mogao malo više potruditi da likovi malo manje lice ma MM ali valjda kad trebaš nacrtati 240 stranica lakše je ne izmišljati toplu vodu vec crtati kao najbolje ( najbrže) znaš.



Brate, nemam nameru da se raspravljam, kad procitas Gresnike Helborna - Gigant br. 10, gde se prica i crtez stapaju u jedno, onda mi se javi. Da vidis sta znaci 240 perfektno nacrtanih strana.

Koje crtace cenim> Loisela,Prunjea,onog lika sto je crtao Sninkela i sve ostale koji znaju sta je KVALITETAN crtez. Ovaj lik sto ga spominjete po meni crta onako previse nemarno, brlja po papiru...volim kad nesto ima stila, znachi neka izabere da li ce da crta u fantasy fazonu, da li oce ostre crte i sencenje a ne tamo neke brljotine... Montanari i Grassani nisu losi, nista posebno, dobri su oni sto su crtali prvu pricu u Nik Rajder Almanahu sto je Libelus izdao.

Ej lutko šeceru,ja sam ptica nebeska,i kao takav umrjecu!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/03/2008 : 13:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by LeeMan

quote:
Originally posted by Deers

Spominjanjem Roia mješaš kruške i jabuke.
Alessandrini je obavio sasvim solidan posao. Možda se mogao malo više potruditi da likovi malo manje lice ma MM ali valjda kad trebaš nacrtati 240 stranica lakše je ne izmišljati toplu vodu vec crtati kao najbolje ( najbrže) znaš.



Brate, nemam nameru da se raspravljam, kad procitas Gresnike Helborna - Gigant br. 10, gde se prica i crtez stapaju u jedno, onda mi se javi. Da vidis sta znaci 240 perfektno nacrtanih strana.

Koje crtace cenim> Loisela,Prunjea,onog lika sto je crtao Sninkela i sve ostale koji znaju sta je KVALITETAN crtez. Ovaj lik sto ga spominjete po meni crta onako previse nemarno, brlja po papiru...volim kad nesto ima stila, znachi neka izabere da li ce da crta u fantasy fazonu, da li oce ostre crte i sencenje a ne tamo neke brljotine... Montanari i Grassani nisu losi, nista posebno, dobri su oni sto su crtali prvu pricu u Nik Rajder Almanahu sto je Libelus izdao.



Da, Roi je odlican, pa bio on ma kakav ''stari pozer'', spor i uvijek isti... kad nesto valja, nema se sta ni mijenjati... isti razlozi onda bi vrijedili i za Magnusa...
Alessandrini mi je isto odlican, ali da ne pripada DD atmosferi, vise je nego ocito... mada, ni DD vise nije DD pa je svejedno tko ga crta... kao i MM...
MiG su maksimalno simpaticni, bez njih one prve legnedarne DD epizode nikad mi ne bi bile iste da ih je ne znam tko crtao umjesto njih... a da znaju posao sasvim solidno obavljati, pokazali su u Telleru odavno...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 08/03/2008 : 13:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by LeeMan

Montanari i Grassani nisu losi, nista posebno, dobri su oni sto su crtali prvu pricu u Nik Rajder Almanahu sto je Libelus izdao.

Dobra fora, vrhunska cak!

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 08/03/2008 : 13:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Alessandrini je predobar u "Bezimenom"... tako dobar je malo kada u Marti Misteriji, iako je opcenito sasvim dobar crtac. Ovdje se vidi da si je dao extra truda... iz respekta prema super junaku i super stripu. ;)
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 08/03/2008 : 14:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
Po mom skromnom misljenju M&G su medju najboljim Dilanovim crtacima. Naravno, mislim prvenstveno na period 86-92. Moguce je da su oni koji ih ne vole (ne svi!), prvi susret sa njihovim crtezom imali u ludensovim ili SD izdanjima. No, stojim iza toga da epizode kao sto su "Dvorac straha", "Prokleti dan" i "Opsesija", spadaju u sam vrh sto se crteza tice. Po meni njihov sunovrat je poceo sa "Tajnama Ramblina". Takodje, primer pada kvaliteta njihovog crteza su maxi izdanja.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/03/2008 : 14:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
tocno. a pogledaj ih u ''Šume umiru'' (stari Dnevnikov Teller, ako uspiješ nabaviti). izvanredni su!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 08/03/2008 : 16:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Montanari & Grassani su mi podnošljivi kad ne crtaju gradske epizode... Ljudima leži crtanje drveca, prirode i to je to... A kad crtaju grad, samo stave milijun nekih sjena, pa svjetlecih reklama, tako da ne kužiš što je što... Prve su im epizode i najbolje nacrtane, makar su onda samog Dylana jako ružno crtali... I vecinom su to bile price koje se dogadaju negdje na selu ili u šumi...

Roijev vrhunac po meni je DD 'Savršeni svijet'... Nakon toga lagano pocinje padati kvaliteta, ocito je da brže crta... I griješi u proporcijama, cesto glavu crta premalu u odnosu na tijelo...

Alessandrini mi je odlican... Ne znam, ali svida mi se taj crtež, ima nešto u njemu... I jedan je od rijetkih u Bonelliju kojem bi savršeno ležao kolor... Recimo, Ferrijev crtež je katastrofa kad ga treba obojiti... lli Roijev... Da ne spominjem Piccata i slicne brze crtace... Njihov crtež je bolji crno-bijel...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/03/2008 : 16:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
da, šume umiru ocito nije gradska epizoda
istina, roi u boji, kao i magnus - svetogrde...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 08/03/2008 : 16:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

da, šume umiru ocito nije gradska epizoda



A otkud ja znam, nakon što su šume umrle, mogli su tu napraviti grad :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 18/04/2008 : 19:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
kakav je ovaj gigant? mislim pricom i scenarijem.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/04/2008 : 19:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
imas recenziju pa pogledaj (djoletova ocijena 83%, ocijene citatelja 83%)
meni je vrlo dobar (ocijena......... 83% :))
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 18/04/2008 : 20:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

imas recenziju pa pogledaj (djoletova ocijena 83%, ocijene citatelja 83%)
meni je vrlo dobar (ocijena......... 83% :))



na popisima (ludens i orginalna izdanja) nije ubaceno da ima djoletova recenzija za ovaj gigant. vec sam bio tražio ranije. ali našao sam listajuci dio sa recenzijama, ali mi cudno da nije bilo ubaceno u popise.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Garak
Average Member



Bosnia and Herzegovina
805 Posts

Member since 05/02/2008

Posted - 18/04/2008 : 20:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Garak a Private Message
Upravo danas procitao, dosta dobar strip i sa scenaristicke i crtacke strane. Osrednja Barbatova i sasvim solidan Alessandrini, rado bi ih ponovo vidio zajedno
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/04/2008 : 23:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
crtež truba
ali je zato skup ko van gog

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000