forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolja ne - Sclavijeva epizoda DD?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 15/04/2008 : 09:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
Poll Question:
Davno smo vec zakljucili da je Dylan Dog kontradiktoran strip u svemu, pa i u kvalitetu. U dosadašnjem serijalu citali smo prava mala remek-dela poput "Iza ogledala", "Dugacki pozdrav" ili recimo "Dok vas smrt ne rastavi"... a bili smo svedoci užasno loših prica u izvedbi ponajviše Rujua i Chiaverottia ali i ostali scenarista. Sclavi je postavio standard nedostižan za sve ostale, medutim nade se ponekad neka epizoda koju je napisao neko drugi, a izgleda pristojno, možda cak i rame uz rame samom Ticijanu.

Ja cu izdvojiti neke naslove.


Results:
SD 2 Igra sa smrcu (Chiaverotti) [34%] 30 votes
LU 76 Otkucaji vremena (Medda) [11%] 10 votes
VEC 3 Nekropolis (Barbato) [23%] 20 votes
LEX 30 Vjecna iluzija (Ruju) [8%] 7 votes
LEX 34 Mrak (Chiaverotti) [3%] 3 votes
SD 17 Dani more (Manfredi) [1%] 1 votes
SD 36 Tamnica od papira (Medda) [5%] 4 votes
VEC 1 Carobni frulaš (Barbato) [2%] 2 votes
Gigant #4 Komšija (Ruju) [1%] 1 votes
nešto drugo [10%] 9 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 87 counted »» Last Vote: 20/08/2010 15:45:37

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded

Edited by - GeneziS on 17/04/2008 00:03:30

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 15/04/2008 : 10:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
U ovom trenutku mi pada na pamet "Gospodar tisine". Cini mi se da je Ferandino autor. Ne znam samo zasto si ubacio "Labirinte straha", tvoj favorit ili...?

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

kitaric
Average Member



Serbia
975 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 15/04/2008 : 11:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kitaric a Private Message
Ako je to "Mozaik horora" i meni je to extra epizoda!

You tell anyone about this and I'll fucking kill you. I'm kidding, I'm kidding, we'll have him home by midnight.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 15/04/2008 : 11:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Igra sa smrcu mi je ipak najbolja, odmah iza nje Vjecna iluzija. Od ostalih jos mi se svidja samo Carobni frulaš.
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 15/04/2008 : 13:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
svaka

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 15/04/2008 : 13:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message
Sve od ovih su mi vrlo dobre, ali najbolja je

SD 2 Igra sa smrcu (Chiaverotti)
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 15/04/2008 : 13:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
quote:
Originally posted by morrison

U ovom trenutku mi pada na pamet "Gospodar tisine". Cini mi se da je Ferandino autor. Ne znam samo zasto si ubacio "Labirinte straha", tvoj favorit ili...?



Ja sam se dvoumio izmedu Nekropolisa i Otkucaji vremena i izabrao Nekropolis. A Labirinti straha mi je vrlo dobar specijal, iako sam primetio da ga mnogi ne vole. Najveca mu je mana po meni što je pokušao da kopira Sclavija, ali donekle je i uspeo. Mada, verovatno presudan faktor zbog kojeg gotivim Labirinte straha je crtež, Roi je tu odlican.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded

Edited by - GeneziS on 15/04/2008 13:39:33
Go to Top of Page

viktor14
Senior Member

Croatia
1119 Posts

Member since 06/08/2007

Posted - 15/04/2008 : 14:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send viktor14 an ICQ Message  Send viktor14 a Private Message
Igra sa smrcu!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 15/04/2008 : 15:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Medda "Otkucaji vremena"... premda mi onodad na prvo citanje nije nimalo sjela, no to je valjda bila posljedica manjka koncentracije ili blentavost, ili kombinacija i jednog i drugog. No, nakon nekog vremena ponovno sam to uzeo u ruke i ono "Koji je meni bio kurac?!?", ovo je odlicno, toliko drugacije, ono deep man... a da, meni nekad treba malo vremena.
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 15/04/2008 : 15:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Meddini "Otkucaji vremena", Paolin "Nekropolis" i Rujuov "Drugi" - koji nije na ovoj listi, iako bih ja stavio pre to nego "Komsiju" (iako je i Komsija sjajna minijatura).

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

kitaric
Average Member



Serbia
975 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 15/04/2008 : 16:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kitaric a Private Message



You tell anyone about this and I'll fucking kill you. I'm kidding, I'm kidding, we'll have him home by midnight.
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 15/04/2008 : 17:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by morrison

U ovom trenutku mi pada na pamet "Gospodar tisine". Cini mi se da je Ferandino autor. Ne znam samo zasto si ubacio "Labirinte straha", tvoj favorit ili...?



Ja sam se dvoumio izmedu Nekropolisa i Otkucaji vremena i izabrao Nekropolis. A Labirinti straha mi je vrlo dobar specijal, iako sam primetio da ga mnogi ne vole. Najveca mu je mana po meni što je pokušao da kopira Sclavija, ali donekle je i uspeo. Mada, verovatno presudan faktor zbog kojeg gotivim Labirinte straha je crtež, Roi je tu odlican.


Mozda je trebalo staviti i "Bogomoljkine zlocine"...izvini ako zanovetam...

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 15/04/2008 : 17:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message
Od ovih definitivno igra sa smrcu!
Cekam nekropolis,cujem sve najbolje o njemu...
A moj izbor bi prije svega bio grešnici Helborna,kako su ga preveli pirati!
Scenarij Faraci i 240 strana meni najdražeg Roia...

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 15/04/2008 : 18:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
quote:
Originally posted by morrison

quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by morrison

U ovom trenutku mi pada na pamet "Gospodar tisine". Cini mi se da je Ferandino autor. Ne znam samo zasto si ubacio "Labirinte straha", tvoj favorit ili...?



Ja sam se dvoumio izmedu Nekropolisa i Otkucaji vremena i izabrao Nekropolis. A Labirinti straha mi je vrlo dobar specijal, iako sam primetio da ga mnogi ne vole. Najveca mu je mana po meni što je pokušao da kopira Sclavija, ali donekle je i uspeo. Mada, verovatno presudan faktor zbog kojeg gotivim Labirinte straha je crtež, Roi je tu odlican.


Mozda je trebalo staviti i "Bogomoljkine zlocine"...izvini ako zanovetam...



Razmišljao sam o tome, al sam odustao misleci da se samo meni ta epizoda svida. A svida mi se najviše zato što te poziva na onaj cool film sa Al Pacinom

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 15/04/2008 : 18:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
Grešnike Helborna i Na ruti Moby Dicka još nisam citao tako da ne znam kakve su price, iako sam i za jedan i za drugi cuo da su OK. ( ujedno, to jedino i nisam citao a da je prevedeno kod nas )

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded

Edited by - GeneziS on 15/04/2008 18:40:54
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/04/2008 : 19:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
Od ovih koje si nabrojao- igra sa smrcu (rujuv susjed mu je bio blizu)
od svih DD najbolji ne-scavijev.... ne znam, trebalo bi poduze razmislit
Go to Top of Page

Garak
Average Member



Bosnia and Herzegovina
805 Posts

Member since 05/02/2008

Posted - 15/04/2008 : 19:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Garak a Private Message
Nijedna.

Eventualno Barbatin 200.
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1356 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 15/04/2008 : 19:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message
Prica ni o kome

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 15/04/2008 : 20:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by henry

Prica ni o kome



Ta nije ne-Sclavijeva. Ta je prava Sclavijevska... antologijska cak.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 15/04/2008 : 21:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
Gospodar tišine, a nema ga na popisu!!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 15/04/2008 : 23:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
quote:
Originally posted by Spock

Gospodar tišine, a nema ga na popisu!!



Vidiš, to sam bio zaboravio skroz a dobra je, nisam se setio jer nisam pregledao dnevnikov DD.

Izbacicu epizode koje nisu dobile ni jedan glas da suzim izbor ovim koji još nisu glasali.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded

Edited by - GeneziS on 15/04/2008 23:47:08
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1356 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 15/04/2008 : 23:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by henry

Prica ni o kome



Ta nije ne-Sclavijeva. Ta je prava Sclavijevska... antologijska cak.


A, da, sorry, ja ovo na brzinu. Ne obratih pažnju...
Može Necropolis...

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 16/04/2008 : 01:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
Za Necropolis je i sam Sclavi rekao da mu je žao što ga on nije napisao, a miislim da to ni za jednu epizodu do tada nije rekao. Po naznakama u Projektu i 250 - Lift za Pakao se vidi da mu teško pada da gleda šta rade od njegovog Dylana.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1356 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 16/04/2008 : 02:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message
To je verovatno sudbina svih dužih serijala, zamor materijala i pad kvaliteta. Ali pre ili kasnije mora da dode do renesanse, pod uslovom, naravno, da ga ne ukinu u meduvremenu. U Americi to rešavaju nekim "revolucionarnim" promenama, koje posle retkonuju, ali Ameri imaju prednost zbog kontinuiteta serijala, dok Bonelijevci na to ne mogu mnogo da racunaju. Ako se ne racuna povremeno preseljenje na drugi kontinent... Nimalo me ne bi zacudilo, ukoliko se ne pojavi pravi Sklavijev naslednik, da Dilana uskoro pretvore u aktivistu PETA-e u Albukerkiju. On je ipak, na srecu ili na žalost, suviše jaka franšiza da bi je tek tako ukinuli zbog "trivijalnosti" kakva je pad kvaliteta ili nezadovoljstvo njegovog tvorca


"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 17/04/2008 : 10:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Od ovih koje si naveo Tamnica Od Papira lagano tuce sve, naravno ima i boljih epizoda ali da sad...koliko vas je citalo malo pre spomenutu epizodu?

Igra sa smrcu ja kod mene na 2 mestu sa spiska, ona je komercijalnija od ove sto sam naveo.

Ej lutko šeceru,ja sam ptica nebeska,i kao takav umrjecu!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/04/2008 : 12:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Glasao za "Otkucaje vremena"... Potraga za izgubljenom mladošcu, smislena inkorporacija mita o Petru Panu. Bolja svakako od Igre sa smrcu, cija glavna tema je stvarno za pohvalu, no ispod svega toga to je jedan obican slasher. Ajde, dodajmo tome atmosfericnog Roija, pa sve to ispada puno bolje. "Nekropolis" bi svakako procitao što prije, kako su ga ljudi nahvalili. "Vjecna iluzija", vjerojatno najbolji Ruju (no sad se ne mogu sjetit ostalih epizoda). eto, toliko...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000