forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Knjige & co (popis recenzija u prvom postu)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 240

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 23/01/2015 : 21:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Hvala Nemanja!

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 23/01/2015 : 22:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Ljudi jel' mi može netko preporučiti neku dobro horror štivo, eto baš sad čitam It i totalno sam se navukao, pa želim još.



LJeto noći i Zimska mora

Dan Simmons

Bolje od Kinga i Koontza zajedno :)

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 23/01/2015 : 22:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Hvala Pirgavi, budem stavio na listu! Nakon godina zapostavljanja knjiga napokon je došao red da se kultiviram što se tog područja umjetnosti tiče, a najbolje je početi od žanrova koji mi se najviše dopadaju. Vidjet ćemo dokle ću dogurati.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/01/2015 : 10:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Ljudi jel' mi može netko preporučiti neku dobro horror štivo, eto baš sad čitam It i totalno sam se navukao, pa želim još.


Dean Koontz - Čuvari
Jedna od onih knjiga koje ne možeš ne pročitati u šusu

Bok, kako si.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/01/2015 : 14:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Drugari iz Zagreba, dolazi ko sutra u 12h kod Ogrizovićeve knjižnice ZG, na domjenak s ddragim nam piscima?
Mladjo?





Ne mogu na žalost, nisam u ZG!
Šteta!
javite kak je bilo!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 24/01/2015 : 15:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by Zagor12

Ljudi jel' mi može netko preporučiti neku dobro horror štivo, eto baš sad čitam It i totalno sam se navukao, pa želim još.


Dean Koontz - Čuvari
Jedna od onih knjiga koje ne možeš ne pročitati u šusu



Hvala lijepa na preporuci!

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/01/2015 : 16:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ja ne volim to druzenje s autorima
razdvajam djelo od autora
to su dvije razlicite stvari

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 24/01/2015 : 21:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ja ne volim to druzenje s autorima
razdvajam djelo od autora
to su dvije razlicite stvari



Ovo je super :) Poštujem!

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 26/01/2015 : 10:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Philip Dick - The Divine Invasion



Druga knjiga u VALIS trilogiji, bolje rečeno u labavoj trilogiji budući da knjige povezuje samo Dikovo viđenje stvarnosti i božanske prisutnosti, teorija koja je predstavljena u VALISu dok su likovi drugačiji; praktično Dik pretače lična iskustva opisana u VALISu u srž radnje u Božjoj invaziji. Nošen svojim teološkim postavkama Dik opsuje Zemlju kao zatvor (Black Iron Prison) u kome vlada Belial (Satana) dok je Bog (Yah) izgnan sa Zemlje 73.god nove ere (godina kad se desio pokolj valjda jevreja prilikom napada na neko utvrđenje, zaboravio sam tačan podatak) i obitava na kolonizovanoj planeti u kosmičkoj pizdi materini. Plan je da se Bog vrati na Zemlju uz pomoć troje ljudi od koje je dvoje sasvim obično a treći je biblijski lik prorok Elija koji tumara zemaljskim šarom nekih 4000 godina i na taj način dođe u priliku da se suoči sa Protivnikom i vaspostavi božji mir na Zemlji.
Pored teologije Dik i ovdje koristi svoj omiljeni alat – paralelne svjetove i opet se dotiče pitanja koji je svijet pravi i da li taj uopšte postoji. Knjiga je puna teoloških i filozofskih razmjena mišljenja između muškog i ženskog aspekta samog boga kao i drugih sudionika radnje tako da zahtijeva punu pažnju a bogme i dosta „vannastavnih aktivnosti“ u saradnji sa prijateljem Guglom.
Botomlajn – razdvojene božji djelovi: destruktivni muški i kreativni ženski ujedinjeni i cijeli omogućuju uspostavljanje ravnoteže u bitisanju vaseljene i da Belial (zlo), koje je takođe božja tvorevina, ma koliko se činilo da je poražen i potisnut uvijek će biti prisutan u svakom aspektu postojanja. Ili tako nekako...
Ja nijesam vjernik i religija me interesuje samo kao društvena pojava i faktor u razvoju i definiciji čovjeka tako da će neki vjernik vjerovatno imati potpuno drugačiju interpretaciju Dikovog bavljena ovom temom. U svakom slučaju trilogija se zaključuju sa Transmigration of Timothy Archer pa ćemo vidjeti šta nas tamo čeka.

...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/01/2015 : 14:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Tema tjedna: Koja Vam je najbolja Clarkeova knjiga?

Hajmo malo razgovora
Sve piše u naslovu, pa hajde da malo prokomeniramo besmrtnog barda i po mnogima najboljeg pisca SF-a svih vremena

A Space Odyssey
2001: A Space Odyssey (1968)
2010: Odyssey Two (1982) (Hugo and Locus Awards nominee, 1983[1])
2061: Odyssey Three (1987)
3001: The Final Odyssey (1997)

Rama
Rendezvous with Rama (Hugo and Nebula Award) (1972) (BSFA and Nebula Awards winner, 1973;[2] Hugo, Campbell, and Locus Awards winner, 1974[3])
Rama II (1989) (with Gentry Lee)
The Garden of Rama (1991) (with Gentry Lee)
Rama Revealed (1993) (with Gentry Lee)

A Time Odyssey
Time's Eye (2003) (with Stephen Baxter)
Sunstorm (2005) (with Stephen Baxter)
Firstborn (2007) (with Stephen Baxter)

Novels
Against the Fall of Night (1948, 1953) original version of The City and the Stars
Prelude to Space (1951). Reprinted in 1961 as "Master of Space" and as "The Space Dreamers" in 1969.
The Sands of Mars (1951)
Islands in the Sky (1952)
Childhood's End (1953)
Earthlight (1955)
The City and the Stars (1956)
The Deep Range (1957)
A Fall of Moondust (1961) (Hugo nominee, 1963[4])
Dolphin Island (1963)
Glide Path (1963)
Imperial Earth (1975)
The Fountains of Paradise (Hugo and Nebula Award) (1979) (Hugo Award winner, BSFA nominee, 1979;[5] and Nebula Award winner, Locus Award nominee, 1980[6])
The Songs of Distant Earth (1986)
Cradle (1988) (with Gentry Lee)
Beyond the Fall of Night (1990) (with Gregory Benford)
The Ghost from the Grand Banks (1990)
The Hammer of God (1993)
Richter 10 (1996) (with Mike McQuay)
The Trigger (1999) (with Michael P. Kube-McDowell)
The Light of Other Days (2000) (with Stephen Baxter)
The Last Theorem (2008) (with Frederik Pohl)




COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/01/2015 : 16:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
čitao sam nedavno odiseje 3 knjige i tri rame
ranije sam čitao grad i zvijezde i maticu zemlju te one neka manje knjige džepna izdanja
davno sam čitao rajske vodoskoke i kraj djetinjstva

mislim da je nekako najkompletnija odiseja 2001 i najbolja

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/01/2015 : 16:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Od gore navedenih nisam čitao:The sands of Mars,The Ghost from the Grand Banks, Richter 10 i The Trigger. Ali osim prve čini mi se da ove ostale i nisu SF

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2644 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 27/01/2015 : 18:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Meni je najdraža Clarkeova knjiga Rendezvous with Rama.
Istraživanje novih svjetova mi je jedna od omiljenih tema.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/01/2015 : 18:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ti si ono rekao da nisi čitao Ramu 3 i 4?
Mislim da bi im trebao dati šansu.
Knjige nisu uopće loše i blje su od Rame 2.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 27/01/2015 : 18:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

[size=4][b]Tema tjedna: Koja Vam je najbolja Clarkeova knjiga?




The Fountains of Paradise - po meni je najkompletniji Clarke. Od ugljikovih vlakana do svemirskog dizala, pa sve do povezivanja prošlosti i sadašnjosti do vjere u čovječanstvo iako vidimo da se greške stalno ponavljaju... Volim i sve druge, ali po meni ovo je njegova najbolja knjiga

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.

Edited by - Pirgavi on 27/01/2015 18:44:05
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/01/2015 : 19:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ljudovi vidim na kiosku medju onim smeće knjigama za trebe
dvije SF
kolijevka za macu i onaj nastavak reklamokratije trgovci
jel bilo još kakvih SF knjiga za kioske

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 27/01/2015 : 19:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Na kioscima je bio još i Ballardov Potopljeni svijet.

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2644 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 27/01/2015 : 20:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ti si ono rekao da nisi čitao Ramu 3 i 4?
Mislim da bi im trebao dati šansu.
Knjige nisu uopće loše i blje su od Rame 2.



OK. Dobit će novu šansu.
Ako mi upropasti Ramu ima da te tražim, ima da te nađem, ima da te nema

P.S. sjeća li se tko iz kojeg je crtića gornji citat?

Edited by - Ernie Pike on 27/01/2015 20:38:45
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/01/2015 : 23:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma, iz kojeg? :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/01/2015 : 13:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Inače, meni je najbolja njegova knjiga grad i zvijezde.
E sad, čitao sam ju davno i tko zna da li bi me i sad isto tako oduševila.
To je tako sa protekom vremena kod pročitanih knjiga - nakon više od deset godina se više ne može sa 100% sigurnošću reći da je neka knjiga jedna ko dobra kao i prije.
Naravno, može biti i bolja, a ne samo gora.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/01/2015 : 14:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
knjiga je uvijek ista samo se mi mijenjamo

isto je za neki problem

problem je uvijek isti ono što nas zeza je naša percepcija problema
osnovnoškolcima je problem ako neko krivo pogleda
a kao odrasli ljudi znamo da su zdravlje, poso i sreća najveći "problem" :D sve ostalo je smiješno

isto tako neke knjige nas oduševe sa 16 ali sa 36 nije to to... zato treba i literaturu često obnavljati
čitati iste knjige u različitom vremenu života...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 30/01/2015 : 19:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Marsovac - Endi Vir



Posle Dikovog egzistencijalizma, teologije i mnogih glavolomki i teske price ova knjiga je jedna ultra pozitivna i totalno dopadljiva prica. Ispricana u brzom ritmu bez i jednog momenta praznog hoda knjiga opisuje dozivljaje nehoticno i nesrecno ostavljenog astronauta na crvenoj planeti u pokusaju(ima) da na razne ingeniozne nacine iskoristi ono sto je ostalo od prethodnih misija i svoju pamet ne bi li ucinio nemoguce - vratio se na Zemlju. Kao sto rekoh prica je skroz pozitivna sa dobrim humorom i cita se u jednom dahu. Ono sto je mozda cudno u svemu ovome je da upravo taj totalni pozitivizam i optimizam pomalo oduzima uvjerljivosti price jer glavni lik nikada i bas nikada ne pada u ocaj i uvjek je spreman da pokaze stojana stojkovica svakoj nevolji pravo u lice. Kombinacija osobina koju bi svako pozelio...
Preporuka ko vrata.

...
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 31/01/2015 : 09:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Imamo več recenziju Marsovca (Pirgavi, 175. stranica) ... No, bolje dvije nego nijedna ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 31/01/2015 09:15:33
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 31/01/2015 : 11:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

Imamo več recenziju Marsovca (Pirgavi, 175. stranica) ... No, bolje dvije nego nijedna ...



Imas zapanjujucu moc zapazanja.

...
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 31/01/2015 : 14:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Space Marine

Na kioscima je bio još i Ballardov Potopljeni svijet.



Di, u Zagrebu? Koja je cijena? Tisak?
Go to Top of Page
Page: of 240 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000