forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Knjige & co (popis recenzija u prvom postu)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 240

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 10/04/2020 : 20:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Peter Watts daje Blindsight i neke ostale knjige besplatno (https://rifters.com/real/shorts.htm), a više njih dobijete ovdje:
https://www.jimchines.com/2020/03/free-sff-reading/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 14/04/2020 : 16:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Već očekujem i druge recenzije u istom stilu: Knjiga xy:tak-tak, knjiga abc:ha može, isl



Hm, nisu ni tvoje na filmovima ništa duže ni iscrpnije.


quote:
Originally posted by mladjo

Ajd' bum videl

El Hoyo (2019)
https://www.imdb.com/title/tt8228288/?ref_=fn_al_tt_1
Ok ideja ali razrada baš i nije na nivou.
Ocjena:6/10


Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 14/04/2020 16:22:35
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 15/04/2020 : 23:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Ne znam gde bi ovo stavio ... Evo, ovdje ču.



Autor je Zagrepčanin.

For those who haven’t heard (of) The Program audio series before, imagine Black Mirror as a podcast. Every episode is a standalone story set in a future in which Money, State, and God have been fused into a single entity called the Program. The world of the Program is neither a utopia nor a dystopia, as the new system produced both winners and losers - ordinary men and women who are sometimes heroes and sometimes the villains of their own lives. And to them, it is not this future they find terrifying - but our present:
https://programaudioseries.com/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 15/04/2020 23:20:22
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 15/04/2020 : 23:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
How would you feel about a superhero story that makes Watchmen look like Superfriends? This is a superhero story that kicks Marvel's and DC's asses out of the multiverse. It's fast, emotional, tactical and above all it's consistent. In a world where people get their powers by triggering under extreme stress and/or trauma, the distinction between ''hero'' and ''villain'' is simply a matter of perspective. Widely regarded as ''the Game of Thrones of superhero stories'' Worm is an intense exploration of a world much like our own if a large number of people started getting superpowers starting in the 1980's:
https://parahumans.wordpress.com/

Audio verzija:
http://audioworm.rein-online.org/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 15/04/2020 23:41:43
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4598 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 16/04/2020 : 17:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Luis Sepulveda RIP , corona odnese i ovog sjajnog chileanca.

sangue navajo
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/04/2020 : 18:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo malo sam se raspisao na Fejsu

(BOOKING MOLIM ILITI ŠTO SE ČITA:TIM WEAVER:NESTAO SAM) Eto, korona i izolacije još uvijek traju pa da, pored Hi-Fija, još ponešto napišem o još jednom svom hobiju:knjigama. Pasionirani sam čitatelj knjiga, a pored SF-a od kojeg sam pročitao veliki dio onoga što je objavljeno na ovim prostorima (više od 200 knjiga, sve SIRIUSE, FUTURE, idr...najviše volim čitati dobar krimić. Kriminalistički žanr je oduvijek bio odlična podloga za razvijanje psiholoških profila, kako kriminalaca. tako i good guys, a oduvijek su mi bili najdraži višeslojni karakteri - policajci sa svim svojim životnim manama, ukratko, ljudi koji, iako su junaci, imaju svoje mane, znaju biti ozbiljno udareni, ali na kraju ipak ostaju pozitivci. Na kraju krajeva, savršenost je tak dosadna, zar ne?
E sad, odlučio sam da vas ovdje neću gnjaviti sa podacima o piscu koje ionako možete saznati na internetu, negu ću izraziti neka svoja mišljenja. Prvo, postoje pisci koji su stvarno dobri u svom poslu ali su ipak malo precijenjeni. Uzmimo na primjer Stevicu Kralja, odnosno Stephena Kinga. Prije nego što me njegovi obožavatelji razapnu ponoviti ću još jednom - King je odličan pisac i taj njegov stil stvaranja atmosfere koja se proteže kroz priču te, prvenstveno izgradnja likova i njihovi međuodnosi (često je to neka mala zajednica tipa mali gradić) su odlično napravljeni ali da je on baš najbolji pisac na svijetu kako neki kažu...ha sorry compadres ali nije Da se razumijeno, npr. knjizi Pod kupolom sam dao ocjenu 8/10 što je i više nego vrlo dobra ocjena ali za desetku nije bila. S druge strane da li ste čuli za Deana Koontza? Niste? Ništa čudno. Ok, ok, sad je postao naglo "poznat" jer se otkrilo da je on u jednoj svojoj knjizi iz 1981. objavio da će virus iz Wu-Hana 2020. zaraziti cijeli svijet ali kada ste inače čuli za njega? Nikada. Eto vidite. A što bi bilo kada bih vam rekao da čovjek piše za klasu bolje od Kinga? Knjige poput Iskoristi noć, Pod svijetlom mjeseca, Čudni Thomas...Sve je to za klasu, ako ne i više bolje od Kinga, a za čovjeka nitko nije čuo. E to vam je stvar reklame.
isto je tako i kod krimića. Sad svi čitaju nordijske krimiće ( i ima tu vrhunskih stvari, da se razumijemo) ali kada bih pitao da li je bolji Jo Nesbo ili Chris Carter ljudi bi prvo rekli:"A tko ti je ovaj drugi?" E to je to. Chris Carter je najbolji pisac krimića kojeg sam ja otkrio i to je toliko dobra literatura da bez pretjerivanja mogu reći da njegove knjige spadaju u sam vrh književnosti.Atmosfera koju taj čovjek stvara je naprosto nevjerojatna.
Ali nećemo ovdje ni o njemu nego o još jednom liku za kojega isto niste čuli (ako zanemarimo da ste pročitali naslov ovog teksta:)) a to je Tim Weaver. Lik je isto genijalan pisac i iako nije toliko dobar kao Carter, ipak i njegove knjige spadaju u sam vrh kako žanra, tako i književnosti uopće.
Weaver piše o privatnom detektivu Davidu Rakeru koji se specijalizirao za pronalaženje nestalih osoba. Ne znam da l iste zanli ali jako jako veliki broj ljudi u svijetu jednostavno nestane, a toga nisu pošteđene ni zapadne zemlje, čak dapače. uglavnom Raker ih pokušava naći i vidjeti što je uzrokovalo to da se za njih samo odjedanput ne zna gdje su. Knjige su fabularno izrazito razvijene, radnja je fluidna a opet kompleksna, a tu mogućnost spajanja što laganijeg protjecanja radnje sa stvaranjem što kompleksnije priče nemaju mnogi autori što dodatno pojačava dojam o Weaveru kao kvalitetnom naratoru. Također glavni junak nije nekakav jednodimenzionalni i pravocrtni lik nego višeslojni čovjek od krvi i mesa sa traumama i mnogim problemima, a njegov osobni život često se i isplepliće sa radnjom i protagonistima, a upakiravanje svega toga u nešto kvalitetno moguće je jedino ako to radi velemajstor, što Tim Weaver svakako je. Inače, ova gornja knjiga je specifična. Kao što rekoh, Weaver inače traži nestale osobe, međutim ovaj put mu se za pomoć obratio čovjek koji želi da se pronađe nešto drugo - njegova sjećanja. Richard Kite se jednog jutra probudio na plaži a da nema apsolutno nikakvog pojma tko je i odakle je došao. Vijest je bila dosta velika u cijeloj Engleskoj ali nitko, apsolutno nitko se nije javio da bi ponudio podatke o njemu. I sada Kite, potpuno slomljen unajmljuje Rakera da nađe njega ali ne u fizičkom nego u mentalnom smislu.
Uglavnom, ak odosad niste, dignite našto od Koontza, Cartera ili Weavera.
Nećete pogriješiti.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 02/05/2020 : 12:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote


Baudolino - Umberto Eko

"Četvrti krstaški pohod (1204.) zatiče Baudolina u Carigradu, velelepnoj prestonici Vizantijskog carstva, poslednjem čuvaru moći i slave Rima. Krstaši su upali u grad, a u razaranju koje je usledilo, Baudolino spasava dvorskog istoričara Nikitu Honijata sigurne smrti i tada započinje da mu pripoveda svoju čudesnu priču."

Knjiga je dobrim dijelom istorijski roman, koji prikazuje dešavanja u tada poznatom (hrišćanskom) svijetu od 1155. do 1204. godine kroz priču Baudolina, kojeg je kao bistro seljačko dijete usvojio car Fridrih Barbarosa i poslao na školovanje u Pariz. Baudolino (naravno fiktivna ličnost) je sklon laganju i izmišljanjima do te mjere da i sam nije više siguran što se stvarno desilo a što je plod njegove bujne mašte. Knjiga počinje poglavljem u kojem u tom trenutku jedva pismeni Baudolino počinje da piše o svojim dogodovštima na pergamentu koji je ukrao iz carske pisarnice, a na kojem je prije nego ga je izgrebao bila ispisana istorija tog vremena. Ovo i simbolički pokazuje u kojem pravcu će knjiga ići.

U jednom trenutku, priča od istorijskog romana prelazi u čistokrvnu epsku fantastiku, sve sa dvanaestočlanom družinom koja je krenula na dug put u nepoznato kako bi jedan sveti predmet predali mitskom Prezviteru Jovanu, caru svešteniku daleke zemlje negdje na istoku.

Ono što je sjajno kod ove knjige je što se može iščitavati na više nivoa: kao istorijski roman u kojem ćete mnogo saznati o Evropi tog vremena uključujući idustriju stvaranja istorije i mitova, kao pustolovni epskofantastični roman, kao teološku raspravu o vjeri i različitim shvatanjima suštine svetog trojstva (otac, sin i sveti duh) koja često služe samo kao oruđe u borbi za moć u ime vjere, kao knjigu o nemogućim ljubavima ili moći koju naša uvjerenja imaju u oblikovanju nas samih.

Knjiga je veoma čitka, da tako kažem, čitkija od Ime ruže i kao takva je i pristupačna i nekome ko nema nikakvu pozadinu o dešavanjima, jer je ispričana iz ugla nekoga koje krenuo sa dna i svojom bistrinom stigao daleko.

Sigurno ću je nekad ponovo pročitati, tako da vam veća preporuka ne treba

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/05/2020 : 13:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pročitao samo zadnja dva Ecova romana: Praško groblje, izvrstan, ali i dosta težak roman koji je pristupom očito sličan Baudolinu (preplitanje povijesnih činjenica i fikcije), te Nulti broj, svojevrsno karikiranje teorija urote, koji mi je bio teško razočaranje. Jednom će valjda doći na red i stariji romani.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/05/2020 : 14:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Nulti broj je katastrofa. Praško groblje težak roman, kao što kažeš. Ime ruže mi je bio čitljiviji od Baudolina, ne znam zašto. Ostrvo dana pređašnjeg mi je najbolji od svih njegovih.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 02/05/2020 : 15:14:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Ja sam osim Baudolina pročitao Ime Ruže, ima tome skoro 20 godina, i od tada sam ga pročitao makar 3 puta. To mi je jedna od omiljenijih knjiga, a nekako druge njegove romane nisam uzimao da čitam dok Baudolina nedavno nisam dobio na poklon. Već duže vrijeme imam i Fukoovo klatno ali se ne usuđujem da krenem sa tim jer koliko sam shvatio u pitanju je knjiga prepuna raznih referenci, čije čitanje bez poznavanja pozadine istih umanjuje kvalitet priče, a trenutno nemam volje da guglam o stvarima tokom čitanja. Možda nekad.

Što se čitljivosti tiče, nekako mi je Baudolino bio pitkiji i prijemčiviji, dok Ime ruže traži pažnju i koncentraciju, pa i strpljenje. Koga imalo zanima tematika, Baudolino uhvati odmah dok kod Ime ruže to ide sporije. Makar kode mene.

Svakako, planiram ove godine da od Eka pročitam i Ostrvo dana pređašnjeg.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/05/2020 : 15:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Meni je Fukoovo klatno veoma, veoma komplikovano. Više puta sam pokušavao i ne ide.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/05/2020 : 22:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Bas nedavno procitah baudilina...vulkan
Predivno iskustvo...nije mi jasno zasto nije poznatije...
Odmah sam.morao kupiti knjigu o krstaskim ratovima od fajfrica

Uglavnom odlucio sam sve pokupovati od umberta uskoro citam kraljicu loanu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/05/2020 : 22:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Meni je Fukoovo klatno veoma, veoma komplikovano. Više puta sam pokušavao i ne ide.



Ja sam ovo citao u jednom srpskom izdanju s katastrofalnim greskama
Dali neznam je-ko ak.o i.tom_e slic^no
Katastrofa znaci unistili su mi knjigu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 03/05/2020 : 12:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Pa da, Baudolino je vrijedan veće pažnje.

Sjećaš li se ko je izdavač tog srpskog izdanja Fukoovog klatna?

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/05/2020 : 13:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ja imam ovo od Vulkana, ono što sam pročitao je bez grešaka. A imao sam i pre sto godina i izadnje Mladine mislim, a tu isto ne bih rekao da je bilo grešaka. Verovatno si zakačio neko divlje izdanje iz devedesetih.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 03/05/2020 : 13:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Ja imam izdanje Nove knjige iz 2015. https://novaknjiga.com/details.php?id=36190&itemname=FUKOOVO_KLATNO&zid=3

Isti su prevodioci kao kod Vulkanovog izdanja.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/05/2020 : 16:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Pa da, Baudolino je vrijedan veće pažnje.

Sjećaš li se ko je izdavač tog srpskog izdanja Fukoovog klatna?



Beletra


to je ovo



sjecam se da sam je platio 20 maraka na nekom sajmu na otvorenom i bio sam na biciklu
nekom sam je uvalio u razmjenu
ni za 5 marak je nisam mogao prodati

kupio sam novo VULKAN izdanje svaka cast
mada bih umberta više volio u hrvatskom prijevodu jer me nervira pravoslavna terminologija za katoličanstvo

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/05/2020 : 16:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
jaro kakvog sam izdavača otkrio

http://www.evoluta.rs/

danton robespjer bizant antika ...

covjece svaka im cast

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/05/2020 : 19:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Prilično zanimljiv izbor naslova.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/05/2020 : 19:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Sad bih im na vrata otrcao da sam blizu
Robespjer aaaaa
Kakvi naslovi sa posebne teme i usku specijalizaciju

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 03/05/2020 : 22:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Super je Evoluta.
Ako te zanima Vizantija, nabavljaj Radića i nema greške.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/05/2020 : 22:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Sve me zanima
Citao krstaske ratove i baudolina
Imam turske sultane
Pa je logicno i bizant studirati

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 04/05/2020 : 13:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Hvala što si podijelio info. Baš imaju zanimljivih izdanja.
Još da provjerim da li prodaju u CG dio tiraža. U posljednje vrijeme često nekih knjiga srpskih izdavača kod nas nema legalno zbog autorskih prava.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/05/2020 : 17:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ma kad sam vidio što izdaju... šokirao sam se
mora da su mirko tiraži ili imaju podšku ministarstva
čitam napoleona ( a njega čitam zbog francuske revolucije)
pa mi logično bilo robespjera i ostale studirati i beze ukucam vidim super dizajn i novo... malo istražim... ima svega
evo sad vidim ima i karlo veliki

WTF
poslao sam nekoliko mailova... Laguna/kultura ih nema u ponudi tako su mi hladno odgovorili... mora da su im konkurencija ili velike marže :D
poslao izravno njima mail imaju li distibuciju za Bih ne odgovaraju


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/05/2020 : 17:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
https://www.korisnaknjiga.com/evoluta-izdavac-88

Ja uvek kod Korisne knjige naručujem. Povoljni su i brzi.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 240 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000