forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Knjige & co (popis recenzija u prvom postu)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 240

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 08/02/2010 : 18:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Koji žanr najviše volite?

Teško se mogu odlučiti za samo jedan žanr. Ali generalno, volim knjige gdje postoji neka misterija ili makar mala doza natprirodnog.

Da li kod Vas prednjači čitanje više žanrova često ili ste skloniji jednom od njih?

Žanr nije mnogo bitan. Bitno je da me knjiga svojom temom zainteresuje.

Koji žanr ste prvi zavoljeli?

Bajke

Kojem žanru se uvijek rado vraćate?

Uvijek se vraćam knjigama koje su me oduševile kada sam ih prvi put čitao.

Kako biste ih poredali po ljestvici?

Preskočiću ovo.

Kakva vrsta ljudi voli određeni žanr'

I ovo.

Čitate li ljubiće?

Nikad

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Rock.Bob Rock
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 25/03/2009

Posted - 08/02/2010 : 19:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Rock.Bob Rock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Žanr i čitaoci

Ajde mala rasprava...
Koji žanr najviše volite?
Da li kod Vas prednjači čitanje više žanrova često ili ste skloniji jednom od njih?
Koji žanr ste prvi zavoljeli?
Kojem žanru se uvijek rado vraćate?
Kako biste ih poredali po ljestvici?
Kakva vrsta ljudi voli određeni žanr'
Čitate li ljubiće?

Sf, horror, povijesni, krimi, ljubavni, ratni, fantasy, akcioni, thrilleri, klasičari...you name it



1. Mnoge, u zadnje vrijeme sam na znanstvenoj fantastici
2. Većinom, ali taj bloody SF, nisam više od mjesec dana pročitao išta drugo
3. Krimiće. Majke mi ne prepisujem od Mhejla I to baš najranija sjećanja, a prva knjiga koje se sjećam je ipak bila dječja, Pasja posla Ivana Tomičevića, onako slučajno, jedno dosadno popodne, zainteresiralo me i od tada čitam sve i svašta.
4. Preskok
5. Valjda žene ljubiće (i pederi valjda), maštoviti SF, neznam kako bih nazvao ljubitelje kriminalistike... oni su isto poput SF-ovaca maštoviti ljudi, inače ne bi čitali i pokušavali otkriti kraj.
6. Ne. Nikad. Ljubići su baš žanr koji izbjegavam.

.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/02/2010 : 23:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam svašta,mnoge pisce i knjige, ali počelo se sa Siriusom i kad je jednom virus sf-a ušao u mene, nikako me nije pustio. U zadnje vrijeme isključivo je sf na tapeti. Od jeftinih Ace books izdanja do gorostasnih remek - djela. Prvo sam bio skupio sve Siriuse, pa sam tek onda okrenuo na knjige. Sirius je najbolji sf magazin koji sam čitao. Imao je sve - od izvrsnih priča, preko obrazovanog urednika do redovitog izlaženja. Planiramo Vope i ja napraviti malu recenziju hrvatsko/srpsko/balkanskog sf-a i Sirius će tu svakako imati zapaženu ulogu.

Puno je ne-sf knjiga koje sam čitao, ali mislim da mi je najbolja od Karla Štajnera:7 000 dana u Sibiru. To je moćna knjiga. Zvizne te ko malj i ponese na putovanje boli, ponosa i prkosa. Istinito putovanje...Tko nije pročitao - sve preporuke.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 08/02/2010 : 23:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ajde mala rasprava...
Koji žanr najviše volite?

SF, bez rezerve. ali samo zato sto njega najredovnije citam, i zato sto ga prioritiram nad svim ostalim; dovoljno za ovu kategoriju, zar ne

Da li kod Vas prednjači čitanje više žanrova često ili ste skloniji jednom od njih?

pa rekoh gore, mada, volim povremeno da uzmem neki klasik, nesto sto sam propustio u srednjoj, ili pak na svoju ruku. opet, ne moraju obavezno klasici, ali onako (skepticki i snobovski) - velika imena pored toga, volim da procitam i nesto sto nije obavezno beletristika u osnovnom znacenju reci, dakle, citam tu i tamo o istocnoj kulturi zivljenja, ishrane, uredjivanja prostora, volim ponesto o religiji i filozofiji (samo malo), na primer Vladeta Jerotic i Agape u poslednje vreme. da li se racunaju enciklopedije masa strucne literature

Koji žanr ste prvi zavoljeli?

paaaa....tesko je reci skroz pouzdano ali, uzevsi u obzir da sam kao klinjos gutao bajke i grcku mitologiju, te da je prva pozajmljena knjiga iz biblioteke bila "Letelica profesora Bistrouma" , glas ovde opet ide u korist SFa

Kojem žanru se uvijek rado vraćate?

poglej gore Odiseju u svemiru 2001. sam procitao 3 puta.

Kako biste ih poredali po ljestvici?

pa, eto....
SF
klasici, velika imena

pa u drugu kolonu strucna literatura nan prvo mesto, a istpod nista


Kakva vrsta ljudi voli određeni žanr'

uhhhh, tesko je reci, treba poznavati sebe, treba poznavati i druge.
za SF bih se slozio sa kolegom Mhejlom. to su sanjari, vizionari, i ljudi sirokog spektra razmisljanja koje seze sve od prostih naucnih definicija, preko poznavanja onoga sto je bilo nekada i sto sada jeste, pa do eventualne dublje filozofije i misli.
ispasce kao da hvalim sebe, ali isto bi se mozda moglo reci i za konzumente naslova koje su napisala ta tzv. velika imena, bilo da je to dostojevski, hemingvej, ili andric. teme su bezgranicne, i upravo je ta sirina dovela autore do mesta u plejadi najboljih, te najcuvenijih, i mozemo samo hvaliti one koji nalaze smisao u tim knjigama, a ne iskljucivo u najprodavanijim megabestselerima. (a i o ljudima koji samo takve knjige citaju bismo mogli dve tri da napisemo)


Čitate li ljubiće?

hih, samo ako ima nesto explicitnije
ako se racuna, mnogo mi se dopada rec "ljubic"



Sf, horror, povijesni, krimi, ljubavni, ratni, fantasy, akcioni, thrilleri, klasičari...you name it





tako nekako....ukratko

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 08/02/2010 23:25:00
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 08/02/2010 : 23:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Planiramo Vope i ja napraviti malu recenziju hrvatsko/srpsko/balkanskog sf-a i Sirius će tu svakako imati zapaženu ulogu.


RESPECT odavde do neba obojici!



Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 08/02/2010 : 23:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ma ljudine su to, sve najbolje!
Da kažem još par riječi: kao šti je i Vejder rekao, naučnu fantastiku čitaju maštoviti ljudi, sanjari, koji neće knjigu odmah proglasiti šundom ako u njoj ima, zamislite, vanzemaljaca, ili, ne dao Bog, putovanja kroz vrijeme. Što se tiče žena, ne msilim nikoga da vrijeđam, ali ja sam u svojoj biblioteci primjetio da one vole da uzimaju autobiografije raznih spisateljica i, uopšteno, vole da čitaju potresne životopise i priče o dalekim zemljama. Pljevaljska biblioteka zadnjih par godina nabavlja praktično samo naslove koji su namijenjeni najširim masama; a one, kao što znamo, često imaju loš ukus. Nabavljaju se knjige tipa (ovih se naslova sjećam, ima tu još ''srceparajućih'' dijela): ''Duvač stakla iz Murana'', ''Nit lepote'', ''Pisma mojoj kćeri iz Francuske''... Da, a zato zadnjih pet godina nisu nabavili nijedan novi dio ''Točka vremena'', niti imaju Loverkrafta, Kinga (od njega imaju samo ''Ono'' i još jednu knjigu, ali to drugo dijelo je neko ''otuđio'')... Ma katastrofa. A u ''book cafeu'' tvrde da im je najprodavaniji pisac Den Braun! Bah...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46599 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/02/2010 : 23:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Koji žanr najviše volite?


Trenutno većinom čitan popularno znanstvene knjige ili čak znanstvene.

Da li kod Vas prednjači čitanje više žanrova često ili ste skloniji jednom od njih?

kako kad.nekad usporedno čitan 2 knjige različitih žanrova.

Koji žanr ste prvi zavoljeli?

Teško pitanje.odkad san naučija čitat nisan prista

Kojem žanru se uvijek rado vraćate?

ima par stvari odnosno knjiga koje rado pročitan i dan danas.

Kako biste ih poredali po ljestvici?

neman pojma.ovisi o raspoloženju


Čitate li ljubiće?

ne.doduše dok san bija mlađi pročita san neki erotski roman.
mislin da se zva prsten


Sf, horror, povijesni, krimi, ljubavni, ratni, fantasy, akcioni, thrilleri, klasičari...you name it
[/quote]

SF me nikad nije privlačija
horror san pročita par stvari.uglavnom Lovecraft/Poe
povijesni da-recimo Sjever i Jug od John Jakesa-predivno
akcijski/thrileri -npr. nekoliko knjiga od Sheldona koji je stvarno odličan pisac.
klasičari-ko bi ih nabraja. pokušaću možda sutra.
uglavnom od njih Ameri su mi nekako najbolji

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 08/02/2010 : 23:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Ma ljudine su to, sve najbolje!

nego

Da kažem još par riječi: kao šti je i Vejder rekao, naučnu fantastiku čitaju maštoviti ljudi, sanjari, koji neće knjigu odmah proglasiti šundom ako u njoj ima, zamislite, vanzemaljaca, ili, ne dao Bog, putovanja kroz vrijeme.

ako nije sund, onda je za decu

Što se tiče žena, ne msilim nikoga da vrijeđam, ali ja sam u svojoj biblioteci primjetio da one vole da uzimaju autobiografije raznih spisateljica i, uopšteno, vole da čitaju potresne životopise i priče o dalekim zemljama.

da, to si u pravu. na primer, moja mama voli povremeno da procita takve stvari, ali Bogu hvala ne samo to pre neki dan mi prica, kaze, "ja sam vise poludela, ne znam sta imam, a sta nemam od knjiga. pre neki dan na polici nadjoh 3 knjige" reko, sto ja tako za stripove ne mogu da kazem....

Pljevaljska biblioteka zadnjih par godina nabavlja praktično samo naslove koji su namijenjeni najširim masama; a one, kao što znamo, često imaju loš ukus. Nabavljaju se knjige tipa (ovih se naslova sjećam, ima tu još ''srceparajućih'' dijela): ''Duvač stakla iz Murana'', ''Nit lepote'', ''Pisma mojoj kćeri iz Francuske''... Da, a zato zadnjih pet godina nisu nabavili nijedan novi dio ''Točka vremena'', niti imaju Loverkrafta, Kinga (od njega imaju samo ''Ono'' i još jednu knjigu, ali to drugo dijelo je neko ''otuđio'')... Ma katastrofa. A u ''book cafeu'' tvrde da im je najprodavaniji pisac Den Braun! Bah...

pa ne treba da se iznenadjujes, takva je potraznja, i to se nudi. jbg....svime upravlja novac, nazalost.
vidis, da sam ja imao pameti kao ti, i vise vas ovde sigurno, uzimao bih i ja knjige iz biblioteke i citao. a ne, hocu da kupim da imam svoju knjigu, i tako prodje vreme, ja ostao prazne glave, if you take the meaning



Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 08/02/2010 : 23:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ne bih ni ja sada da solim pamet bilo kome, ali je lijep osjećaj i kada uzmeš knjigu iz biblioteke. Prije neki dan sam uzeo ''Preobražaj'', šetam sa drugom kroz grad, malo listam knjigu i jedva čekam da dođem kući kako bih je pročitao...
P.S Bolestan sam, ležim kod kuće, i nemam nikakva pametnija posla nego da pišem na forumu u ponoć!

Edited by - Mhejl on 08/02/2010 23:54:23
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 08/02/2010 : 23:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Žanr i čitaoci

Ajde mala rasprava...
Koji žanr najviše volite?
Da li kod Vas prednjači čitanje više žanrova često ili ste skloniji jednom od njih?
Koji žanr ste prvi zavoljeli?
Kojem žanru se uvijek rado vraćate?
Kako biste ih poredali po ljestvici?
Kakva vrsta ljudi voli određeni žanr'
Čitate li ljubiće?

Sf, horror, povijesni, krimi, ljubavni, ratni, fantasy, akcioni, thrilleri, klasičari...you name it



Fantasy i SF
Više žanrova često
Ako ne računam dječije (npr. Zvižduk s Bukovca, Koko u Parizu itd.) onda sam prvo zavolio avanturistički zbog Tarzana
Svim se žanrovima vraćam osim horrora
1. Fantasy 2. SF 3. Avanturistički, krimi, triler, vestern
Ne čitam ljubiće
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/02/2010 : 19:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Dobro, ovo sa ljubićima je bila više zajebancija, nisam ni mislio da ih čitate

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46599 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/02/2010 : 19:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ko ih čita vjerovatno ne čita ništa drugo pa i nije na forumu jer su mu stripovi dosadni

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46599 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/02/2010 : 19:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče žena, ne msilim nikoga da vrijeđam, ali ja sam u svojoj biblioteci primjetio da one vole da uzimaju autobiografije raznih spisateljica i, uopšteno, vole da čitaju potresne životopise i priče o dalekim zemljama.



[/quote]


ne bi se složija s ovim.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/02/2010 : 19:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Koja je najbolja knjiga koju ste pročitali?

Mnoge su knjige, neke više, neke manje, ostavile utiske na sve nas. Nekih se vrlo rado sjećamo još i danas, neke smo čitali i više puta, a neke smo zaboravili nedugo nakon prvog čitanja. Koja Vas knjiga prati cijelo ovo vrijeme? Koje se knjige najčešće sjetite?koju bi knjigu ponijeli na pusti otok?
Osobno, vrlo mi se teško odlučiti za najbolju knjigu, zato što je između čitanja pojedinih djela prošlo previše vremena, ja sam se promijenio, ne mislim više isto, a i sjećanje na djelo ishlapi s vremenom, a ona idealizirana slika koju imam vjerojatno ne odgovara istini. Ali par djela ipak mogu izdvojiti: Fenomenalnu Grad i zvijezde, Jazbina na nebu/Vatra nad dubinom, Eon i Endymionsku sagu, Osim Jazbine... sve ova knjige sam čitao barem dvaput, a Endymion nedavno, tako da mogu ipak sa sigurnošću reći da je riječ o remek - djelima, ne samo sf-a, nego i književnosti uopće.

Jer, istinska kvaliteta nadilazi žanr u kojem je pisana.

Pišite!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/02/2010 : 19:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Što se tiče žena, ne msilim nikoga da vrijeđam, ali ja sam u svojoj biblioteci primjetio da one vole da uzimaju autobiografije raznih spisateljica i, uopšteno, vole da čitaju potresne životopise i priče o dalekim zemljama.


ne bi se složija s ovim.
[/quote]

dosli smo do zakljucka da lwood nije zena

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 09/02/2010 : 19:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Koja je najbolja knjiga koju ste pročitali?

Mnoge su knjige, neke više, neke manje, ostavile utiske na sve nas. Nekih se vrlo rado sjećamo još i danas, neke smo čitali i više puta, a neke smo zaboravili nedugo nakon prvog čitanja. Koja Vas knjiga prati cijelo ovo vrijeme? Koje se knjige najčešće sjetite?koju bi knjigu ponijeli na pusti otok?

Pišite!



Uh, definitivno tesko pitanje (s obzirom na tone knjiga koje sam procitao). No, da ne duljim, osim Biblije koja je kategorija za sebe, uvijek sam se najvise vracao dvjema Urisovim knjigama "Odsustvo do buđenja" (Battle Cry) i "Mila 18". Naravno, citao sam i boljih knjiga od ove dvije, ali nisu mi toliko prirasle srcu.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/02/2010 : 20:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Eh da, u tome je isto stvar, teško je biti objektivan.
Postoje knjige kojemožda i nisu najbolje, ali ih najviše voliš...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/02/2010 : 20:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by lwood

Što se tiče žena, ne msilim nikoga da vrijeđam, ali ja sam u svojoj biblioteci primjetio da one vole da uzimaju autobiografije raznih spisateljica i, uopšteno, vole da čitaju potresne životopise i priče o dalekim zemljama.


ne bi se složija s ovim.



dosli smo do zakljucka da lwood nije zena
[/quote]


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 09/02/2010 : 21:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Nemogu da odredim koja je najbolja knjiga/priča koju sam čitao ali ću navesti one koje sam čitao ili ću čitati više puta:

Klifordov "Grad"
Klarkove "Kraj djetinjstva" i "Odiseja 2001"
Haklsijeve "Setni Krom" i "Vrli novi svijet"
Od Bukovskog "Post office", "Žene", "Bludni sin"...
Lovkraftove "U planinama ludila" i "Slučaj Čarlsa Dekstera Vorda"
Poove "Bunar i klatno", "Maska crvene smrti",...
Pekićeve "Atlantida" i "Novi Jerusalim"
Asimovljeve Zadužbine
Simonsov Hiperion cio
i još mnogo toga...

...
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 09/02/2010 : 21:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
A evo nešto vezano za temu domaćeg SF-a, iz perioda Juge. Pa da počnemo:

80-tih godina prošlog vijeka bila je popularna edicija naucne i epske fantastike "X-100" koju je izdavao novosadski "Dnevnik" od 1985. do 1988. godine.
Ta izdanja su se prodavala na kioscima u tiražima od po 20.000 primjeraka svakog mjeseca tokom te 3 godine.
Od 40-tak objavljenih naslova više od pola su bili od domaćih autora, ali isključivo pod pseudonimima, jer su izdavači smatrali (sa razlogom) da će imati veći komercijalni uspjeh ukoliko imena autora budu zvučala američki.

X-100 je bio jedini izdavački poduhvat u Ex-YU koji se bavio pulp SF-om, djela su uglavnom bila pustolovno štivo rađeno po uzoru na spejs-opere namijenjene širokim narodnim masama, što se prije svega odnosi na serijal o Marku Silardu Dušana Belče.
Ovaj izdavacki poduhvat je bio od značajan jer je privukao znatno širi obim čitalaca i time stvorio nove SF fanove za razliku od drugih drugih fanzina i časopisa koji su bili više usmjereni na već utemeljeno SF tržište.

``X-100 SF`` objavljeni naslovi od 1985-1988:

1. Ch. A. Bell (Dušan Belča)
RAT ZA ANDROMEDU 17 (avanture Marka Silarda)
2. Ch. A. Bell (Dušan Belča)
PLANETA OPČINJENIH (avanture Marka Silarda)
3. S. Turkley (Slobodan Ćurčić)
UJED KOBRE
4. Ch. A. Bell (DuŠan Belča)
GALAKTIČKA STAZA (avanture Marka Silarda)
5. Ch. A. Bell (Dusan Belcha)
LOV NA PLANETI GABON (avanture Marka Silarda)
6. Ch. A. Bell (Dušan Belča)
POVRATAK KIBORGA (avanture Marka Silarda)
7. S.Turkley (Slobodan Ćurčić)
ZVEZDANI KONKVISTADORI
8. M.L. Arnaud (Jovanović Ljubiša)
POSLEDNJI FENIKS
9. Ch. A. Bell (Dušan Belča)
OBRAČUN KOD CRNE JAME (avanture Marka Silarda)
10. S. Turkley (Slobodan Ćurčić)
DIVLJI LOVAC ZVEZDA
11. J.G. Vandel
ZLODUH NAUKE
12. A. Osborne (Boban Knežević)
SMRT NA NEPTUNU
13. R.E. Vardeman
KLINGOSKI GAMBIT (Star Trek roman)
14. R. Angelakis (Radmilo Anđelković)
GALAKTIČKI TUNEL
15. Ch. A. Bell (Dušan Belča)
DUHOVI KAJUS MEDIJUSA (avanture Marka Silarda)
16. S.Turkley (Slobodan Ćurčić)
ČOVEK VAN VREMENA
17. H. Vajnstajn
ZAVEŠTANA KRUNA
18. D.T. Bird (Durman Rastislav)
ZELENE ZVEZDE
19. Liberti Borom (Slobodan Marković)
GOSPODAR KEDROVE ŠUME
20. S. Turkley (Slobodan Ćurčić)
GOSPODARI KRUGA
21. S. Marsak - M.Kalbret
OPERACIJA PROMETEJ
22. Arkadij i Boris Strugacki
STAZERI
23. Ch. A. Bell (Dušan Belča)
POVRATAK ATLANTIDE (avanture Marka Silarda)
24. Lin Karter
POD ZELENOM ZVEZDOM
25. Soni Kuper
CRNA VATRA (Star Trek roman)
26. Valdemar Lejzi (Vladimir Lazović)
HRIM, RATNIK
27. Dejvid Dz. Strorm (Zoran Jakšić)
KRADLJIVCI UNIVERZUMA
28. Stiv Meklejn (Stevan Babić)
ŽUTA PLANETA
29. Arkadije i Boris Strugacki
GRABLJIVE STVARI STOLEĆA
30. Vilijem F. Nolan
LOGANOV SVET
31. Kit Lomer
POSLE SVEGA HEROJ
32. Ch. A. Bell (Dušan Belča)
IGRA MEĐU ASTEROIDIMA (avanture Marka Silarda)
33. Lin Karter
TONGOR PROTIV BOGOVA
34. S. Tyrkley
ALGOL TRANSMISIJA
35. Džon Braner
OSLUŠKIVAČI ZVEZDA
36. Ch. A. Bell (Dušan Belča)
LETOVANJE NA SILENU
37. Tomas M. Dis
PSI SA TERE
38. Majlis Larson
PIONI I SIMBOLI (Star Trek roman)
39. Dzimi Gije
TROUGAO SMRTI

Broj 39 nije nikad izašao.

Na osnovu popularnosti X-100 edicije novosadski ``Dnevnik`` pokreće još dva izdavačka projekta značajna za srpski SF.
Avgusta 1987. pokreće prvi srpski mjesečni SF časopis ``ALEF`.
A od 1986. i ediciju džepnih knjiga ``SUPERNOVA`` u kojoj je u 3 kola objavljen niz naslova renomiranih stranih autora u tiražima od 2-3000 primjeraka.

...

Edited by - vope on 09/02/2010 21:25:53
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 09/02/2010 : 21:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Od gore navedenih preporučujem "Kradljivce univerzuma" od Zorana Jakšića.
Ako ste se ikad zapitali gdje su braća Vašovski našla inspiraciju za "Matrix" pročitajte ovu priču/knjigu koja ima i dopunjeno izdanje, čini mi se.

...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/02/2010 : 21:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Izvrstan rezime x - 100 biblioteke.
Putujem večeras, pa kad se vratim, prek vikenda, biti će nešto i od mene.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 09/02/2010 : 22:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Uspio sam da nađem roman ''Langolijeri'' od Kinga, naškrabaću nešta o njemu...
Inače, Pljevlja i Žabljak je danas pogodio zemljotres. Nije bio pretjerano jak, ali mi se kuća opet dobrano zatresla. Ono što je zanimljivo u čitavoj stvari je činjenica da sam baš u istom trenutku kada su zidovi počeli da se tresu čitao ovaj pasus:
''Pokušala ju je usporiti, ali su one poslednje reči odjekivale i zvonile u njezinom zbrkanom, šokiranom umu: I ako ne odemo pre nego što to dođe, mi ćemo umreti.
Svi ćemo umreti.''

Edited by - Mhejl on 09/02/2010 22:01:47
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 09/02/2010 : 22:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
"Langolijeri" je malo specifična priča, Kingov otklon ka SF-u, nije to loše ispalo koliko me sjećanje služi.
Da nijesu Langolijeri krivi za tres? Znaju oni to...

...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 09/02/2010 : 22:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Aaaa, ko će ga znati, đavolja je to rabota.
I meni se knjiga dopala. Mislim da King nije previše mario za čitavo objašnjenje slučaja, premda je i tu pokzao veliku maštovitost - nakaze iz snova, prošlost i budućnost, već se više skoncetrisao na još jedan prikaz ljudskog ponašanja u izuzetno stresnoj i neobičnoj situaciji. Pa molim vas, prosto je milina čitati o onako osmišljenim i zanimljivim likovima...
Go to Top of Page
Page: of 240 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.72 seconds. Snitz Forums 2000