forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Countdown to final crisis - skenovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 03/06/2008 : 20:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Da li neko ima skenove ovog stripa? Na netu nalazim samo rasparcane brojeve, nema kompletnog torenta.
Unapred hvala.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 03/06/2008 : 21:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
Sori ja sam imao ali sam delitao, jer mi nije bio bas nesto. Ali ako ti nesto pomaze naso sam ceo paket na dc±± serveru za american comics. Downloudao u 20 min a imaju bas sve moguce stvari od 60ih pa do new relesova svakog cetvrtka navece. Nadam se da ti nesto pomaze.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 03/06/2008 : 23:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
poskidatju ja to pa tju ti doneti sredinom meseca kad svrnem do prestonice.
samo me za svaki sluchaj koji dan ranije podseti:)

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/06/2008 : 00:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Imam ja, samo sam u gužvi do 15., ali posle možemo da iskombinujemo nešto.

Mada ti je čitanje Countdowna krajnje gubljenje vremena.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 04/06/2008 : 00:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
ne uletji mi klizetji, nesretjo!:)pPP
taman sam nashao chime da uposlim dokoni net a i valjda je svima jasno da tju pre ja to doneti iz novog sada negoli ti sa vozdovca(ili beshe vrachara?:))

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/06/2008 : 00:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Pu pu pu, kakav crni Voždovac?! ;) Vračar republika! ;)

Enivej, knock yourself out. Mada ti je čak i treća sezona Prison breaka svrsishodnija za skidanje od Countdowna.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/06/2008 : 00:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
E da, al' obavezno mu skini i sve spinoffove i tieinove, tipa Countdown Arena i Death of the New Gods, da Češnjak dobije pun ugođaj.

I hronološki ih poređaj. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 04/06/2008 : 10:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message  Reply with Quote
Imam ja sve.
Ništa ne valjaju, IMHO.

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 04/06/2008 : 11:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

E da, al' obavezno mu skini i sve spinoffove i tieinove, tipa Countdown Arena i Death of the New Gods, da Češnjak dobije pun ugođaj.

I hronološki ih poređaj. ;)



khm - mislim ja na druga cheshnjakovitja:))


**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/06/2008 : 11:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
A-ha!

Ali ti fali Lightning saga i tie-inovi iz The Flash, Green arrow, Detective comics i Action comics! (ili bejaše Supermena? Zaboravih.)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 04/06/2008 : 11:21:29  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 04/06/2008 : 12:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Hvala puno, znam da je govno, mislim ocekujem govno, upravo sam zavrsio 52 i smorio se za medalju. Dala baba gros da udje u kolo, sad bi dala tri da izadje. Kad sam vec poceo, da dovrsim.
Hvala cika Deki, hvala Djole, cimnucu vas.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/06/2008 : 12:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Da te utešim - 52 je remek delo za Countdown. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 04/06/2008 : 12:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Ma 52 meni skroz OK krece, i dobrim delom je OK, sve dok Black Adam ne poludi, i prica sa Crime Bible i tim kultom je idiotska (mada mi aftermath Crime bible nije los). U sustini me najvise smorilo sto su se od toliko prica, u finalu odlucili za najgluplju-yebeni time travel, to je kalauz za sve kreativne blokade scenarista.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/06/2008 : 13:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Meni je okej, zato što dobro zatvara character arc Booster Golda i ima emotivnog smisla. Black Adam priča mi je tak-tak, sa Elongated manom previše -heh- razvučena, Crime bible/Question mi deluje puna proizvoljnih detalja, ali ona sa Oolong ostrvom je odlična.

E da, i Lex/Steel priča smara.

Ali ipak ima nekakavog smisla kao celina.

Countdown nema, nikakvog.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 04/06/2008 : 18:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
UPOZORENJE - Ima spojlera!

Meni je patetican kraj, upravo zbog Booster-a i bladerunner-ovskog odnosa sa Skeet-om. Onaj pozdrav sa Blue Beetle mi je OK, ima smisla, ali patetisanje "on je mrtav" a posle dve strane "on je ziv" mi je glupost sama po sebi. Ralph Dibny prica mi je OK, mada mi se cini prevelika zrtva da izgubi zivot da bi zarobio Nerona i Fausta. On mi se cini veci heroj nego sto su oni zlocinci, mada pretpostavljam da neko mora da umre (ipak je Crisis).
Crime Bible i Intergang kult mi je nebulozna jer ne mogu da je prihvatim tek tako, jako mi smeta ideja religije zlocina. Nisam religiozan, prosto ne mogu da se izborim sa primesama koje bi izdefinisale tako nesto.
Najgore od svega mi je upravo sam kraj. Nemastovit, smandrljan, infantilan. I pre svega napisan za poluretardiranog americkog nerd-a, koji ce da se odusevi kad skonta da je glavni zloca neki opskuran lik iz DC univerzuma. Ja nemam pojma ko je taj Mr. Mind, ali to mi ne smeta koliko preizlizani preklise da je glavni krivac neko Zlo, koje je rodjeno da bude Zlo i cini Zlo. Infinite crisis mi je super strip zato sto nema te jasno izdefinisane podele good guys-bad guys. Zlo tu nije izmisljeni vanzemaljac sa Zemlje 1872873, vec suluda fanaticna ideja. Stvarno sam se nadao da ce 52 da nastavi tom linijom, a ispostavilo se da je zaplet pisao Gardner Fox (rispekt).
Ima li pozitivnih naznaka za Final crisis, ja luda nekako ocekujem da u 7 brojeva ne moze da se usere koliko u 52?

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 05/06/2008 : 08:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Baš se kanim da započnem sa 52 ovih dana, ali mnogo gorčine u vašim postovima me malo zabrinjava....

...
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 05/06/2008 : 10:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Nije lose pratiti neku ovako mamutsku sagu. Ja se lozim i na serije, i na knjige u vise tomova, pa me zbog toga i privukao ovaj Crisis.
Probaj.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 05/06/2008 : 10:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message  Reply with Quote
Meni je Final Crisis #1 katastrofa. Baš pravi nastavak Countdowna. Možda se popravi u slijedećim epizodama, ali sumnjam.

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/06/2008 : 11:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
UPOZORENJE - Ima spojlera!


quote:
Originally posted by beli luk

Meni je patetican kraj, upravo zbog Booster-a i bladerunner-ovskog odnosa sa Skeet-om. Onaj pozdrav sa Blue Beetle mi je OK, ima smisla, ali patetisanje "on je mrtav" a posle dve strane "on je ziv" mi je glupost sama po sebi.


Da, to je bezveze, Skeets je trebalo da ostane upokojen.

quote:
Originally posted by beli luk

Crime Bible i Intergang kult mi je nebulozna jer ne mogu da je prihvatim tek tako, jako mi smeta ideja religije zlocina. Nisam religiozan, prosto ne mogu da se izborim sa primesama koje bi izdefinisale tako nesto.


A meni je ideja super, ali je izvedba katastrofa.

quote:
Originally posted by beli luk

Najgore od svega mi je upravo sam kraj. Nemastovit, smandrljan, infantilan. I pre svega napisan za poluretardiranog americkog nerd-a, koji ce da se odusevi kad skonta da je glavni zloca neki opskuran lik iz DC univerzuma. Ja nemam pojma ko je taj Mr. Mind, ali to mi ne smeta koliko preizlizani preklise da je glavni krivac neko Zlo, koje je rodjeno da bude Zlo i cini Zlo.


To ti je taj Waidov i Morrisonov neo-silver age, gde su dobri momci dobri, a loši loši - nema nijansi. I meni je to okej, nakon decenija "beljenja" crnih likova kao što je recimo Magneto (ili, ovde konkretno Black Adam) ful mi je okej da imamo negativce koji su... pa, negativni, i ništa više od toga.

quote:
Originally posted by beli luk

Infinite crisis mi je super strip zato sto nema te jasno izdefinisane podele good guys-bad guys.


Infinite crisis ti je super? Okej, nama se ukusi apsolutno ne poklapaju. ;)

Meni je "Infinite rushed events", kako ju je neko nazvao, još malo pa nečitljiva.

quote:
Originally posted by beli luk

Ima li pozitivnih naznaka za Final crisis, ja luda nekako ocekujem da u 7 brojeva ne moze da se usere koliko u 52?



Mislim da ne treba da očekuješ "sive" negativce od Final crisis - 'em je Morrison, 'em je glavni negativac izgleda Darkseid, a tu nema ništa od humanizacije.

To po strani, može Morrison da napravi i potpuno razumljivo zlo - videti pod Lex Luthor u All star Supermanu. Nema sumnje da je Luthor zao, ali zbog toga nije dvodimenzionalan, naprotiv.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/06/2008 : 11:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mailman

Meni je Final Crisis #1 katastrofa. Baš pravi nastavak Countdowna. Možda se popravi u slijedećim epizodama, ali sumnjam.


Nekako mi je... proizvoljna sa izborom scena koje prikazuje. Nema sumnje da postoje razlozi zašto smo videli baš to što smo videli, ali se bojim da je iza toga više izdavačka logika (jedna scena je tu zbog Requiema, druga zbog Countdowna, treća zbog onog minija sa Spectre, kako se već zvaše, četvrta zbog nekog drugog tie ina...) a ne narativna.

Odnosno, stičem utisak da su je više pisali urednici nego Grant Morrison.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 05/06/2008 : 19:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

E da, al' obavezno mu skini i sve spinoffove i tieinove, tipa Countdown Arena i Death of the New Gods, da Češnjak dobije pun ugođaj.

I hronološki ih poređaj. ;)



Khm... a što fali 'The Death Of The New Gods'? Scott Free nabacio novi kostim, ej! Da ne spominjem kako sam pustio suzu zbog Big Barde

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 05/06/2008 : 20:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara




Bobiška!!!

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/06/2008 : 00:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Witchblade

Khm... a što fali 'The Death Of The New Gods'? Scott Free nabacio novi kostim, ej! Da ne spominjem kako sam pustio suzu zbog Big Barde


Me don't like it.

Mada ja ionako ne volem Starlina...

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Garak
Average Member



Bosnia and Herzegovina
805 Posts

Member since 05/02/2008

Posted - 06/06/2008 : 21:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Garak a Private Message  Reply with Quote
Okačio sam neke 52 stripove pa ako vas zanima ovjerite
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000