forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 a sad i zvanichno...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 06/06/2008 : 16:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
brand new day je neshto najbolje shto se spajdermenu desilo od Eksa naovamo.
posle 5 godina smaranja i davljenja JMSa na Amazingu, napokon dobismo zabavno, nepretenciozno i smisleno shtivo.
nove zlice, novi status, stari pristup.
dajem mu fore josh desetak brojeva pa da vidimo dal tje se iskvariti ali ovih dosadashnjih par arkova(sa izuzetkom Bob Galeovog)
su izvanredni.
jebe mi se shto je one more day sranje i shto je retkon(fala na pojashnjenju , djole:) takav kakav je - spidey brain trust radi posao i ne osvrtje se puno na proshlo.
najprijatnije iznenadjenje beshe gugenhajm ali i den slot se sa svojim drugim arkom pokazao ravnopravnim protivnikom.
zeb wells ianenadjujutje chitljiv...
pojachano sa dobrom crtatjom ekipom(markos martin + bachalo rulaju!) ovo je jednostavno - divota.
da su svi mejnstrimi `vaki, strip svet bi bio puno lepshe i bogatije mesto za razonodu i odmor.

i tak`...
odo sad da naruchim HC.

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 06/06/2008 : 16:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
Rasipnice!

Znaci brand-new-day ostavio jak utisak?
Mozda probam, mozda probam...
Ovim tromesecnim ritmom necemo se brzo docepati novog dana sa bookglobom, nazalost...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/06/2008 : 17:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Sori, ali JMS smara tek od Skin deep naovamo - otprilike u vreme kad su urednici počeli da mu pišu strip umesto njega. "Kad zvezde potamne" je i dalje nešto najbolje od Spajdija u zadnjih 15 godina. A čak je i Sins past, šta god ja mislio o osnovnoj premisi, odlično napisan.

One more day je - sacrilege, e basta.

A Brand new day, pa da, jeste nepretenciozno. I jeste prelepo nacrtano. Ali Slot me nije nešto oduševio (previše inside jokes, i izgleda da će u New ways to die opet da počne sa svojom starom boljkom - da kombinuje subplotove pre nego što se ijedan od njih dovoljno razradio), Gale je loš, a začudo, prilično mi se dopalo ono što je Wells radio sa onim božanstvom.

Drugim rečima - meh.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 06/06/2008 : 17:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
jebemilga dokle sam ja chitao tog JMSovog spajdija...
mislim tamo do Sins Past(koji mi je inache bio izvrstan ali taman sam tad izgubio interesovanje za Marvel universe u potpunosti pa nisam chitao dalje one "the other" i nadogradjivanja...) tako da sam svakako overio to zlatno pochetno doba JMSa koje mi je i dalje prenapumpano i preizvikano smetjarenje.
istina, za kilometar bolje od prethodnih uradaka ali za tri milje ispod ovoga shto sada rade.
nisam siguran na koje tachno inside jockes ciljash u slotovim scenarijima a za sabplotove ne vidim da se gomilaju... sem ukoliko ono oko mister negativea i gangstera ne smatrash za previshe.
meni je bitno da ne smaraju sa starim zlicama i ne prepumpavaju prichu oko spajdija i postanka mu, te se tabache valjano iz sedmice u sedmicu i - hepi.
sitna dusha se zadovoljava i sa time:)


**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/06/2008 : 18:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Subplotovi u BND? Mister negtive, Jackpot, Menace, The DB!, whatever happened to MJ, to name but a few...

A JMSov Spajdi je počeo da ide bestraga kad i ostatak Marvela. Joe Q je, nakon Harasovog perioda apsolutne povezanosti i ultra-smaračkog kontinuiteta praktično uveo da je svaka knjiga mini-univerzum za sebe i da scenaristi mogu da rade bezmalo šta im duša želi. I tako si imao Bendisa na DDu, JMSa koji divlja na Spajdiju, Ennisa na Punisheru, Morrisona na X-Men, i još nekoliko odličnih autora koji rade odlične stripove koji se ama baš nikako ne uklapaju u jedan jedinstven shared universe, al' šta ima veze, em su bili dobri, em su se prodavali.

To se promenilo kada je Bendis rešio da od Avengersa napravi Justice league, odnosno da ubaci najpoznatije Marvelove likove unutra. Kreće jačanje kontinuiteta, podređivanje individualnih naslova jalovim New Avengersima, i kreću mega krosoveri, počevši sa House of M, pa sve do sadašnjeg Secret Invasion, sa urednički diktiranim promenama kod likova. Spajdi je tu najgore prošao, i sve što je uradio novi scenaristički tim je ono što JMSu nije bilo dozvoljeno - da napravi mali odmak od događanja u ostatku Marvel univerzuma. I sve odmah bolje funkcioniše.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 06/06/2008 : 19:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Subplotovi u BND? Mister negtive, Jackpot, Menace, The DB!, whatever happened to MJ, to name but a few...



gde je problem sa DB!om?
sve je jasno i JJJ se poprilichno redovno pojavljuje i u ostalim brojevima te se prichica lagano dogradjuje.
jackpot i mister negative su za sada chini se zaboravljeni.
ali obzirom na danashnje superherojsko trendashenje da se poziva na brojeve od 30 i plus brojeva ranije(kirkmane - u tebe gledam:)) datju mu fore josh 10ak brojeva (bedna 3 meseca) pre nego shto krenem da panichim i kukam na sav glas.

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/06/2008 : 20:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
DB! je jedini subplot koji napreduje na redovnoj bazi, da (pa, taj i onaj sa onom kako-se-zvaše forenzičarkom).

Ali me to nervira (pogotovo kod Slota), sav se raspline u subplotovima koji se vuku i vuku i vuku i na kraju ništa od njih ne ispadne (Southpaw, ili Reckoning war, recimo). She Hulk je bila odličan strip dok je radio done-in-one priče, čim je dobio malo lufta, izgubio se u kontinuitetu i sekundarnim radnjama. Slično je i sa Initiative - primera radi, više me nije ni briga ko je u stvari Mutant zero, ili kako se već zvaše ono tajno oružje tamo negde iz broja 2.

Nek' uči od Fractiona (i The Order) kako se rukuje brojnim subplotovima.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 06/06/2008 : 20:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
A kad cete vi vise da se vencate?
Ponadao sam se da je to u pitanju kad sam video naslov topica.

Edited by - DusMan on 06/06/2008 20:41:32
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 06/06/2008 : 20:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
Više vole da žive u (slatkom) grehu :)

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 06/06/2008 : 20:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

A kad cete vi vise da se vencate?



chim tebi nadjemo devojchicu(IMA fore, znachi:))

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 06/06/2008 : 20:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole
Nek' uči od Fractiona (i The Order) kako se rukuje brojnim subplotovima.



neka.
dobar je i ovako.(barem u spajdiju - za she hulk se slazemo da je vredela prvih 7 brojeva).
na The Order sam zaspao od dosade.
radje chitam Noble Causes ako mi je bash do superhero supersapunjare.
ne znam chemu tvoja opsednutost Fractionom u Marvelu.
sve shto je radio(a da sam ja chitao) je maximum osrednje(punisher war journal i to od 12ice naovamo) ili drekchina(order, iron man...).
shteta shto se Casanova tako loshe prodaje jer je jedino tamo konzistentan i zabavan... u marvelu sebe ochito preozbiljno shvata...
istina, i nema bash neku konkurenciju ali to i nije neki izgovor...

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/06/2008 : 21:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Meni je The Order bio zakončina. Dobri likovi, solidan zaplet, i konačno neko ko piše PR i menadžerisanje ne onako kako to mali Perica zamišlja, nego onako kako jeste. A naravno da je Casanova za tri koplja bolji.

Iron Man pati od želje za widescreen akcijom i od očajnog crteža.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000