forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Najbolje od američkog superherojskog stripa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 60

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/03/2014 : 12:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Pročitao nedavno Greg Rucka run na Wonder Woman. 4 trejda, zadnji peti još nemam. Prva dva su lagani uvod, a u zadnja dva serijal briljira. Ima legendarnih okršaja i puno grčke mitologije kopja mi baš odgovara.
Down to Earth
Bitter rivals
Eyes of the gorgon
Land of the dead
Mission's end - nisam čitao

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 06/03/2014 : 10:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam tri alvbuma She-Hulk od Dana Slotta i strip je vrlo dobar, totalni gušt za čitanje. Preporuka.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 06/03/2014 : 11:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao The Twelve by J.Michael Straczynski. Prilično dobro,crtež mi je odličan.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/03/2014 : 13:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Nova trejdovi 1-6
Izuzetno kvalitetno i zanimljivo. U pitanju je Marvelov Green Lantern sa svime onom što ide - svemirska priča sa povremenim posjetama Zemlji, svemirski policijski odred, poveznice sa svim velikim eventima (Annihilation, Secret invasion, War of kings). Za potpuno uživanje, najbolje je sve to pročitati. Ja naravno nisam, War of kings ću tek čitati ovih dana, ali nije mi smetalo. Ionako su supeherojske priče vječiti ringišpili koji teko povremeno malo izađu iz svoje kružnice. Uskočite gdje se ukaže prilika i uživate dok vam ne dosadi.
Uglavnom, za Novu preporuka.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 18/03/2014 : 18:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ako neko nije primijetio, na amazonu je u preorderu JSA Omnibus od Džonsa 60 dolara za 1224 stranice u HC. Znam da ima ljubitelja...
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 18/03/2014 : 18:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
A Doom Patrol na 135 dolara... :(
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 20/03/2014 : 16:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
Kakav je Justice -Gods Among Us? I može li preporuka za JLA stripove?
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 20/03/2014 : 16:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mac

I može li preporuka za JLA stripove?



http://dc.wikia.com/wiki/JLA_Vol_1

Ovaj serijal..Morrison i Waid su fantasticni a nakon njih ide vrlo solidan Kelly a to je prakticki priko 90 brojeva..



"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 20/03/2014 16:39:24
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 20/03/2014 : 20:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by Mac

I može li preporuka za JLA stripove?



http://dc.wikia.com/wiki/JLA_Vol_1

Ovaj serijal..Morrison i Waid su fantasticni a nakon njih ide vrlo solidan Kelly a to je prakticki priko 90 brojeva..






Hvala
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 25/03/2014 : 11:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
http://9gag.com/gag/a2NOV6E?ref=mobile.s.cp

http://9gag.com/gag/arp800K?ref=mobile.s.cp

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/03/2014 : 10:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Upravo čitam Watchmene (scan)...procitao prva tri poglavlja

ovo je bolesno dobar strip!!! Mislim, gledao sam film, koji je fantastican, ali u odnosu na ovo sta sam video sinoć je tako bled pokušaj ekranizacije. Sjajan, fantastičan, neponovljiv strip!!! Ne sećam se da sam čitao išta bolje od ovoga, a čitao sam mnogo!

Pitanje: HC Beli put ili HC Fibra? Uz ovaj scan su išli dodaci poput odlomaka knjige starog Night Owla i neki kritički tekstovi. Zanima me ima li ikakvih dodataka kod ovih naših izdavača? Kupovina obavezno pada, čim skupim toliko love bez da me žena ubije

ps stavio bih ovo u temu watchmen da sam je našao

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 29/03/2014 10:50:12
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/03/2014 : 10:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kakav je Beli put a sto se tice Fibre neki dan sam bia do algoritma i malo sam to provrtia i samo mogu reci da je strip bolesno dobro odrađen..apsloutno sve je na najvisoj mogucoj razini i ako ti ne smeta cijena onda se nemas sta misliti..ako pak volis citat u orginalu preporucia bi ti amercki trejd jer ces u tom slucaju proc jako jeftino..ja ga iman u starijem koloru i super sam zadovoljan..

Evo ode covik prodaje za 30kn!!!

http://www.stripovi.com/aukcije/watchmen/8297160/

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 29/03/2014 11:02:22
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/03/2014 : 11:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Cena mi mnogo smeta, ali Fibra je ipak strip za sva vremena! Jednom ću se dokopati originala ali za sada bi uzeo domaće, pre svega jer je domaće, HC, i sa koliko sam skapirao solidnim prevodom.

Ali pitanje sam postavio upravo zbog prevoda. Ovde je jezik prilično "urban", a znam da BP ima strava prevodioce, a meni srpski sleng više leži nego hrvatski (jbg poreklo je poreklo). Ako Fibra, daleko kvalitetnija, nema nikakvih dodataka sve se plašim odluke...

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 29/03/2014 11:08:01
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/03/2014 : 11:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Cena mi mnogo smeta, ali Fibra je ipak strip za sva vremena! Jednom ću se dokopati originala ali za sada bi uzeo domaće, pre svega jer je domaće, HC, i sa koliko sam skapirao solidnim prevodom.



A slusaj prijevod takvog kompleksnog stripa nikad nece sve zadovoljiti, ali da ako sve zbrojimo prijevod je sasvim solidan..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/03/2014 : 11:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Imaš ga pravo...

Znam da ponki ima fibrino izdanje. Kasnije ću ga zvati da malo bacim pogled

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/03/2014 : 11:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak


Ali pitanje sam postavio upravo zbog prevoda. Ovde je jezik prilično "urban", a znam da BP ima strava prevodioce, a meni srpski sleng više leži nego hrvatski (jbg poreklo je poreklo). Ako Fibra, daleko kvalitetnija, nema nikakvih dodataka sve se plašim odluke...




Hm da meni osobno ovaj sjevernjački šatro nikako ne leži generalno..no u Balada o Halo Jones moram priznati da sam uziva u prijevodu i bas se lipo poklopia sa feministickom temom kojom se strip bavi..za Watchmen ne mogu govorit triba bi procitat cili strip, ali ostalo je mrak..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 29/03/2014 11:14:49
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/03/2014 : 11:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Cena mi mnogo smeta, ali Fibra je ipak strip za sva vremena! Jednom ću se dokopati originala ali za sada bi uzeo domaće, pre svega jer je domaće, HC, i sa koliko sam skapirao solidnim prevodom.

Ali pitanje sam postavio upravo zbog prevoda. Ovde je jezik prilično "urban", a znam da BP ima strava prevodioce, a meni srpski sleng više leži nego hrvatski (jbg poreklo je poreklo). Ako Fibra, daleko kvalitetnija, nema nikakvih dodataka sve se plašim odluke...




Fibra je na većim formatom i puno boljim tiskom ali ostalo je BP odlično. Ako ti srpski više leži ne vidim čemu razmišljanje. Jedino ne znam da li još uvije BP HC drži visoki cijenu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/03/2014 : 11:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Razmišljam jer, koliko mi je stalo do prevoda toliko mi je stalo i do kvaliteta izdanja, i uvek odrede nijanse na koju stranu prevagne. BP HC ima u lokalnoj knjižari za cca 45 eura, ali korice iskrzane a unutra onaj starinski kolor. F je otprilike na identičnoj ceni a, držah ga u ruci, korice, papir i štampa su fantastični!

Mislim da mi je prevagnulo na Fibru i pre nogo sam postavio pitanje, ali hteo sam da vidim ima li neko da mi kaže kakvu dodatnu info oko BP. Da se ne zeznem, nije mala para u pitanju. Pogotovo ne iz perspektive nezaposlenog studenta

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/03/2014 : 13:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
...vidim da niko nije napisao recku...hmm...usudiću se da pokušam

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/03/2014 : 13:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nije recenzija ali ti može pomoći:

http://www.stripovi.com/magazin/sa-distance-watchmen-ili-poslednji-put-kada-smo-bili-pesimisti/73/

Sretno!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/03/2014 : 13:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Hvala

našao sam gomilu tekstova na mreži, u suštini mi je bila potrebnija istorijska priča stripa, o uticaju koji napravio u vreme kada je nastao i sl. Za filozofije unutra sam i sam manijak (beleške su prešle desetak stranica), ali svaka konsultacija je naravno dobrodošla.

Kažem, pokušaću. Ako mi se ne bude svidelo šta je ispalo, neću se usuditi stavljati ga na sajt. Strip je previše dobar!!!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 29/03/2014 : 16:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

HC Beli put ili HC Fibra?



Sc Beli put!!! Najlakše i najjeftinije je doći do ovog izdanja, a Skrobonja je prepevao strip, jedan od najboljih prevoda nekog stripa objavljenog bilo u Srbiji ili Hrvatskoj (meni u top 4, uz Bogdanovićevog Valianta, Rommelovog Riđobradog i Macanovog Inkala), uz adekvatnu adaptaciju, razume se.

Dodatak je identičan onom iz Absoulte izdanja, a kolor originalan. Najiskrenije, zabatali hc, bolje kupi neki drugi strip za te pare, sc Beli put je savršen.

quote:
Originally posted by PijaniPatak

...vidim da niko nije napisao recku...hmm...usudiću se da pokušam



Jedva čekam, ti se uvek ozbiljno posvetiš analizi stripova!

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 30/03/2014 : 18:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

quote:
Originally posted by PijaniPatak

HC Beli put ili HC Fibra?



Sc Beli put!!! Najlakše i najjeftinije je doći do ovog izdanja, a Skrobonja je prepevao strip, jedan od najboljih prevoda nekog stripa objavljenog bilo u Srbiji ili Hrvatskoj


sjajan prevod...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 30/03/2014 : 20:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

quote:
Originally posted by PijaniPatak

HC Beli put ili HC Fibra?



Sc Beli put!!! Najlakše i najjeftinije je doći do ovog izdanja, a Skrobonja je prepevao strip, jedan od najboljih prevoda nekog stripa objavljenog bilo u Srbiji ili Hrvatskoj (meni u top 4, uz Bogdanovićevog Valianta, Rommelovog Riđobradog i Macanovog Inkala), uz adekvatnu adaptaciju, razume se.

Dodatak je identičan onom iz Absoulte izdanja, a kolor originalan. Najiskrenije, zabatali hc, bolje kupi neki drugi strip za te pare, sc Beli put je savršen.


Aha! Onda je to nov momenat! Hvala!

quote:
quote:
Originally posted by PijaniPatak

...vidim da niko nije napisao recku...hmm...usudiću se da pokušam



Jedva čekam, ti se uvek ozbiljno posvetiš analizi stripova!



Hvala i na ovome. Nadam se da neću razočarati. Pisati W kao prvu recku van it.škole je baš vatreno krštenje

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22138 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/03/2014 : 21:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Hvala

našao sam gomilu tekstova na mreži, u suštini mi je bila potrebnija istorijska priča stripa, o uticaju koji napravio u vreme kada je nastao i sl. Za filozofije unutra sam i sam manijak (beleške su prešle desetak stranica), ali svaka konsultacija je naravno dobrodošla.



Dobro prouci sve te stvari. Watchmen nije samo odrastanje superherojskog stripa, vec i parodija. U sustini, svi junaci iz price su amalgam vec postojecih iz tog doba.
Go to Top of Page
Page: of 60 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000