forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Najbolje od američkog superherojskog stripa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 60

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 30/03/2014 : 21:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Hvala

našao sam gomilu tekstova na mreži, u suštini mi je bila potrebnija istorijska priča stripa, o uticaju koji napravio u vreme kada je nastao i sl. Za filozofije unutra sam i sam manijak (beleške su prešle desetak stranica), ali svaka konsultacija je naravno dobrodošla.



Dobro prouci sve te stvari. Watchmen nije samo odrastanje superherojskog stripa, vec i parodija. U sustini, svi junaci iz price su amalgam vec postojecih iz tog doba.


Znam...dalo se skapirati odmah pri čitanju

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3071 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 30/03/2014 : 21:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Imaš ga pravo...

Znam da ponki ima fibrino izdanje. Kasnije ću ga zvati da malo bacim pogled


Imam oba pa ako budes dobar dat' cu ti da ih uporedis, iz mojih ruku naravno
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 31/03/2014 : 11:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ponki

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Imaš ga pravo...

Znam da ponki ima fibrino izdanje. Kasnije ću ga zvati da malo bacim pogled


Imam oba pa ako budes dobar dat' cu ti da ih uporedis, iz mojih ruku naravno


That's my ponki

fala, komšo

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 31/03/2014 11:09:25
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/04/2014 : 11:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Watchmen nije samo odrastanje superherojskog stripa, vec i parodija.


Watchmen je definitivno važan naslov u razvoju superherojskog stripa, kao i stripa općenito. Ali ne bih se složio da je riječ o odrastanju superherojskog stripa. Watchmen je bio logičan nastavak jednog razvojnog niza, kojem su prethodile teme i ideje već vidljive u drugim stripovima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/04/2014 : 13:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja sam nabavio Nadzirace od Belog puta i stigao sam do 3. poglavlja. Vrlo interesantan strip do sada!

Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 20/04/2014 : 20:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Je li netko čitao X Statix

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 21/04/2014 : 01:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Smomo8

Je li netko čitao X Statix


da. kupuj omnibus, ništa ne pitaj, samo kupuj! nešto najbolje što je izašlo od marvela i da nosi X u naslovu.
a bilo bi dosta samo da kažem: DOOP!

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 21/04/2014 : 09:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

quote:
Originally posted by Smomo8

Je li netko čitao X Statix


da. kupuj omnibus, ništa ne pitaj, samo kupuj! nešto najbolje što je izašlo od marvela i da nosi X u naslovu.
a bilo bi dosta samo da kažem: DOOP!




Nadam se da si u pravu

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 21/04/2014 : 21:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Smomo8

quote:
Originally posted by sloppy

quote:
Originally posted by Smomo8

Je li netko čitao X Statix


da. kupuj omnibus, ništa ne pitaj, samo kupuj! nešto najbolje što je izašlo od marvela i da nosi X u naslovu.
a bilo bi dosta samo da kažem: DOOP!




Nadam se da si u pravu



za mene su to i nextwave: agents of H.A.T.E. dva stripa koja ni ne objašnjavam zašto su dobra samo tjeram ljude da to čitaju

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/04/2014 : 22:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao Nadzirace! Stvarno stripcina! Jedan od najboljih stripova sto sam procitao!

Mur je genije, kakav je slozen, ludacki svet stvorio, mnostvo likova a da ni jedan nije nebitan. Meni je najbolji Rorsah!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/04/2014 : 00:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Procitao Nadzirace! Stvarno stripcina! Jedan od najboljih stripova sto sam procitao!

Mur je genije, kakav je slozen, ludacki svet stvorio, mnostvo likova a da ni jedan nije nebitan. Meni je najbolji Rorsah!


rekoh li ti!

i kao što reče, Roršah rulz!
Jedan od najupečatljivijih strip likova ikad!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 25/04/2014 : 18:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Procita Johnsov run na Aquamanu, a sto reci osim da je opet uspia junaka izdigniti iz prosjecnosti u kojoj je bia (nesto slicno ka sa GL)..no tu nije kraj jer je u zadnjem broju (Aquaman 25) najavljena prica Rise Of The Seven Seas (u kojoj ce Johns napisati zakljucak) koja bi trebala usljediti nakon Forever Evil..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/04/2014 : 00:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by going going

Procitao Nadzirace! Stvarno stripcina! Jedan od najboljih stripova sto sam procitao!

Mur je genije, kakav je slozen, ludacki svet stvorio, mnostvo likova a da ni jedan nije nebitan. Meni je najbolji Rorsah!


rekoh li ti!

i kao što reče, Roršah rulz!
Jedan od najupečatljivijih strip likova ikad!!!



Nas dvojica imamo slican ukus, tako da za neki francuski ili americki strip koji ne znam da li da kupim, uvek proverim sta si ti napisao u topiku o tom stripu!
Go to Top of Page

miro81
New Member



Croatia
201 Posts

Member since 21/12/2013

Posted - 28/04/2014 : 11:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit miro81's Homepage  Send miro81 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by going going

Procitao Nadzirace! Stvarno stripcina! Jedan od najboljih stripova sto sam procitao!

Mur je genije, kakav je slozen, ludacki svet stvorio, mnostvo likova a da ni jedan nije nebitan. Meni je najbolji Rorsah!


rekoh li ti!

i kao što reče, Roršah rulz!
Jedan od najupečatljivijih strip likova ikad!!!



Nas dvojica imamo slican ukus, tako da za neki francuski ili americki strip koji ne znam da li da kupim, uvek proverim sta si ti napisao u topiku o tom stripu!



evo upravo sam i ja pročitao čuvare, stvarno odlično, kakav scenarij... još mi je ostalo dodataka iza stripa za pročitati.
negdje sam naišao na forumu i isto se tako bojim da će mi svaki drugi mooreov strip biti loš pošto sam krenuo s čuvarima.

u prstima mi treperi kofein, u glavi krckaju pojacivaci inteligencije.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 28/04/2014 : 20:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Neće, nekima su još bolji Murov run na Swamp Thing-u, V kao Vendeta, Iz Pakla. Sjajni su i Liga izuzetnih džentlmena (naročito prva 2 trejda), Balada o Halo Džouns, Ubistveni vic...
Uglavnom, nastavi s Murom, ne vjerujem da ćeš se razočarati.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 28/04/2014 : 22:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
http://www.graphittidesigns.com/_GalleryEditions/

Cijena?
Vjerojatno prava sitnica

Al volio bih se dočepati oba (a bome i niže navedenih).

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

miro81
New Member



Croatia
201 Posts

Member since 21/12/2013

Posted - 29/04/2014 : 08:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit miro81's Homepage  Send miro81 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Neće, nekima su još bolji Murov run na Swamp Thing-u, V kao Vendeta, Iz Pakla. Sjajni su i Liga izuzetnih džentlmena (naročito prva 2 trejda), Balada o Halo Džouns, Ubistveni vic...
Uglavnom, nastavi s Murom, ne vjerujem da ćeš se razočarati.


hvala, doći će svi na red, a nekako imam veliku žalju pročitati Pakao, koliko god težak bio. halo jones me nekako najmanje privlači da pročitam.

u prstima mi treperi kofein, u glavi krckaju pojacivaci inteligencije.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/04/2014 : 20:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Iz Pakla je bas, bas tezak, tmuran i turoban strip. A opet ne mozes da ga ispustis dok ga ne procitas do kraja. Meni su ipak bolji Nadziraci!
Ubistveni vic je bas dobar strip sa Bolandovim crtezom koji rastura!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/04/2014 : 21:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Ubistveni vic je bas dobar strip sa Bolandovim crtezom koji rastura!




Killing Joke je smijesan strip pogotovo ako ga usporedujemo sa drugim Batmanovim klasicima..na kraju krajeva sam Moore je prizna da kad su mu dali da pise Batmana da ni sam nije zna sta ce napisat i da ga je pisa na zahodu..

Kad govorimo o klasicnoj superherojstini onda mu je Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow daleko bolji rad..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/04/2014 : 21:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by going going


Ubistveni vic je bas dobar strip sa Bolandovim crtezom koji rastura!




Killing Joke je smijesan strip pogotovo ako ga usporedujemo sa drugim Batmanovim klasicima..na kraju krajeva sam Moore je prizna da kad su mu dali da pise Batmana da ni sam nije zna sta ce napisat i da ga je pisa na zahodu..

Kad govorimo o klasicnoj superherojstini onda mu je Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow daleko bolji rad..



Naravno da Moore ne moze da se meri sa Millerom na Batmanu, ali je napravio jednu zanimljivu pricu o Jokerovom poreklu i ima dobru tmurnu atmosferu. To je strip o Jokeru a ne o Batmanu.
Ali jedno je sigurno crtez rastura!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/04/2014 : 22:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Neće, nekima su još bolji Murov run na Swamp Thing-u, V kao Vendeta, Iz Pakla. Sjajni su i Liga izuzetnih džentlmena (naročito prva 2 trejda), Balada o Halo Džouns, Ubistveni vic...
Uglavnom, nastavi s Murom, ne vjerujem da ćeš se razočarati.


sve su ovo gore pobrojani odlični stripovi - nisu mi bolji od Nadzirača,ali svaki ima neku svoju posebnu draž, svaki je potpuno drugačiji, unikatan a sjajan.
Mada tek treba da overim Halo Jones + što se ne slažem sa tvrdnjom da su prva dva trejda LIDŽ bolji od druga dva.

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by going going

Procitao Nadzirace! Stvarno stripcina! Jedan od najboljih stripova sto sam procitao!

Mur je genije, kakav je slozen, ludacki svet stvorio, mnostvo likova a da ni jedan nije nebitan. Meni je najbolji Rorsah!


rekoh li ti!

i kao što reče, Roršah rulz!
Jedan od najupečatljivijih strip likova ikad!!!



Nas dvojica imamo slican ukus, tako da za neki francuski ili americki strip koji ne znam da li da kupim, uvek proverim sta si ti napisao u topiku o tom stripu!


U tom slučaju, pročitaj ponovo Keniju
ha,ha,ha,ha,...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 29/04/2014 22:08:09
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/04/2014 : 22:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by going going


Ubistveni vic je bas dobar strip sa Bolandovim crtezom koji rastura!




Killing Joke je smijesan strip pogotovo ako ga usporedujemo sa drugim Batmanovim klasicima..na kraju krajeva sam Moore je prizna da kad su mu dali da pise Batmana da ni sam nije zna sta ce napisat i da ga je pisa na zahodu..

Kad govorimo o klasicnoj superherojstini onda mu je Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow daleko bolji rad..



Killing Joke je briljantan strip, samo TI nisi dovoljno zreo, a nemaš ni dobar stripovski ukus, ni znanje, da to ukapiraš.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/04/2014 : 22:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts





Samo da pozdravim svog najdrazeg ispodprosjecnog bonelijevca..

Samo mi reci po cemu je to Joke briljantan strip..aj daj mi jedan razlog a da nije crtez koji jest genijalan..

Mislim da se razumimo ja sam taj strip kupia (ponukan opcom histerijom oko njega) u deluxe edition no danas smatram kako je to najslabiji Moorevom strip..na stranu to sta je Barbaru Gordon posla u kolica, apsurdni elementi su bili malo previse glupi i lose su se poklopili sa onim ozblijnim, plot mu je nezgrapan a kad su ga pitali sta je tija reci na kraju stripa odgovoria je da ni sam ne zna jer nije zna sta bi pisa kad su mu dali Batmana..i o DC-u iz tog radoblja i nijhovom nedostatku ideja dovoljno govori sta su ovakvu pricu uvrstili u kontinuitet..

Ali da, to je ipak veliki Alan Moore..

Razloge sam da i ovo je moje OSOBNO misljenje o tom stripu, niko ne kaze da je relevatno..bia ja nezreo, ili moj ukus ovakav ili onakav cinjenica je ta da ljudi sve sta je Moore napisa smatraju briljantnim..sad istina covik je napisa vrhunskih stripova poput Swampa i Watchmena (da sad ne nabrajam sve) i vjerovatno ljudi kroz tu prizmu gledaju sve ostale radove..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 29/04/2014 23:42:22
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/04/2014 : 23:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Ako zelis procitat pravog Batmana onda uzmi Morrisonov run..e tu se vec moze upotrijebiti rijec BRILJANTAN..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/04/2014 : 23:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto




E Keniju vec ne bih mogao ponovo da citam. Ne verujem da ce biti bolji utisak nego prvi put.

Go to Top of Page
Page: of 60 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000