forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Bd vs. Bonelli
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/06/2008 : 01:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
poll je otvoren prvenstveno radi razmjene mišljenja. Otvorio sam ga potaknut činjenicom da mnogi imaju poprilično čvrste negativne stavove o izdavačkoj kući Bonelli, dok, s druge strane, koliko ja pratim, NITI JEDAN ljubitelj Bonellija nije rekao ništa protiv "bande". "Naravno da nije, kad se nema što prigovoriti", mnogi će reći. Neki će ići i dalje, te reći da je to zbog toga što jednostavno ništa od toga nisu čitali. Uglavnom, hajmo kao ljudi malo popričati na ovu temu

Khm,pitanje:

Koju vrstu stripova više preferirate?

Choices:

Bonelli
Francusko-Belgijska škola
Jednako volim citati obadvije navedene izdavacke opcije
Moj ukus za stripove primarno ne pokriva ni jednu od navedenih kuca.


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 26/06/2008 : 01:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
Jednako volim citati obadvije navedene izdavacke opcije

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/06/2008 : 01:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Same here

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 26/06/2008 : 08:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message  Reply with Quote
Nekad Bonelli definitivno, kasnije FB škola
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 26/06/2008 : 08:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Jednako obje. Isključivost u svijetu stripa je samo glupo ograničenje. Još samo mange da "uhvatim"...

...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/06/2008 : 09:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Old school Bonelli, mada čitam sve...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 26/06/2008 : 09:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Ma čitam i ja dosta toga, ali ipak Bonelli
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 26/06/2008 : 10:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
Moj ukus za stripove primarno ne pokriva ni jednu od navedenih kuca...
Sto ovo pametno zvuci bogte!

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 26/06/2008 : 10:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Bonelli... Iz jednostavnog razloga, dostupniji mi je...

Od BD sam čitao jako malo, ali svidio mi se Jeremiah...

Da sam čitao više, vjerojatno bi odgovor bio 'oboje'...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 26/06/2008 : 10:44:59  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
Boneli, sto ne znaci da ne volim F&B.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 26/06/2008 : 11:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Bonelli, iako moram priznati da sam od Francusko-Belgijske škole pročitao vrlo malo.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/06/2008 : 11:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Moja stripovska odiseja počela je tamo negdje (sada već poprilično daleke) 84 ili 85 godine, stripovima "Bubnjevi Smrti", "Klopka za Zagora" i "Sedma Žrtva" od dobrog starog strica Martya. Bilo je to drugo vrijeme, vrijeme prvih Commodoraca,primanja u pionire, a informacija (svaka, pa tako i ona o stripu) cijenila se mnogo više nego sada, kada se jednim klikom miša može doći do željenog saznanja. Stripove su čitali svi. Apsolutno svi. Sve i jedan klinac. Tada je Bonelli bio sve. I niti smo znali , niti smo se opterećivali sa drugim stvarima. HC izdanje od Blueberrya, činilo se kao nešto daleko, skupo, nedostižno, nepotrebno. Nije tada, naravno, bilo internet aukcija, a glavni izvor stripova su bili momci na Trešnjevačkom placu. Sjećam se ljeta 93. Tada sam pokupovao sve Martije koji su mi falili( njih sedamdesetak.) za jednog klinca od četrnaest godina, zaljubljenog u stripove to je bio jedan od bitnijih događaja u njegovoj stripovskoj "karijeri". Naravno, žeđ za otkrivanjem drugih stvari, te neizbježna promjena ukusa koja dolazi uz to, promijenili su moje shvaćanje stripovskog svijeta, otkrile su se nove granice, a neke su zauvijek izbrisane i moj stripovski ego danas nije isti kao ranije, ali... Zašto mi je (ipak) više draži Bonelli? Zbog onog dječaka koji je u jedno ljeto skupio sve Martije. Zbog onih zajedničkih čitanja sa drugim klincima u ljetnim noćima. Zbog svih onih razmjena, loših i dobrih.Zbog mladosti. Zbog uspomena

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 26/06/2008 : 11:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Moja stripovska odiseja počela je tamo negdje (sada već poprilično daleke) 84 ili 85 godine, stripovima "Bubnjevi Smrti", "Klopka za Zagora" i "Sedma Žrtva" od dobrog starog strica Martya. Bilo je to drugo vrijeme, vrijeme prvih Commodoraca,primanja u pionire, a informacija (svaka, pa tako i ona o stripu) cijenila se mnogo više nego sada, kada se jednim klikom miša može doći do željenog saznanja. Stripove su čitali svi. Apsolutno svi. Sve i jedan klinac. Tada je Bonelli bio sve. I niti smo znali , niti smo se opterećivali sa drugim stvarima. HC izdanje od Blueberrya, činilo se kao nešto daleko, skupo, nedostižno, nepotrebno. Nije tada, naravno, bilo internet aukcija, a glavni izvor stripova su bili momci na Trešnjevačkom placu. Sjećam se ljeta 93. Tada sam pokupovao sve Martije koji su mi falili( njih sedamdesetak.) za jednog klinca od četrnaest godina, zaljubljenog u stripove to je bio jedan od bitnijih događaja u njegovoj stripovskoj "karijeri". Naravno, žeđ za otkrivanjem drugih stvari, te neizbježna promjena ukusa koja dolazi uz to, promijenili su moje shvaćanje stripovskog svijeta, otkrile su se nove granice, a neke su zauvijek izbrisane i moj stripovski ego danas nije isti kao ranije, ali... Zašto mi je (ipak) više draži Bonelli? Zbog onog dječaka koji je u jedno ljeto skupio sve Martije. Zbog onih zajedničkih čitanja sa drugim klincima u ljetnim noćima. Zbog svih onih razmjena, loših i dobrih.Zbog mladosti. Zbog uspomena



Vrlo poetično i pogađa temu u srž i sa moje tačke gledišta budući da smo vršnjaci. Boneli će uvijek imati posebno mjesto u mom srcu ma koliko pametnih i predobrih stripova pročitao.

...
Go to Top of Page

Garak
Average Member



Bosnia and Herzegovina
805 Posts

Member since 05/02/2008

Posted - 26/06/2008 : 11:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Garak a Private Message  Reply with Quote
Preferiram Bonellija isključivo zbog toga što teže dolazim do FB stripova.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 26/06/2008 : 12:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Moja stripovska odiseja počela je tamo negdje (sada već poprilično daleke) 84 ili 85 godine, stripovima "Bubnjevi Smrti", "Klopka za Zagora" i "Sedma Žrtva" od dobrog starog strica Martya. Bilo je to drugo vrijeme, vrijeme prvih Commodoraca,primanja u pionire, a informacija (svaka, pa tako i ona o stripu) cijenila se mnogo više nego sada, kada se jednim klikom miša može doći do željenog saznanja. Stripove su čitali svi. Apsolutno svi. Sve i jedan klinac. Tada je Bonelli bio sve. I niti smo znali , niti smo se opterećivali sa drugim stvarima. HC izdanje od Blueberrya, činilo se kao nešto daleko, skupo, nedostižno, nepotrebno. Nije tada, naravno, bilo internet aukcija, a glavni izvor stripova su bili momci na Trešnjevačkom placu. Sjećam se ljeta 93. Tada sam pokupovao sve Martije koji su mi falili( njih sedamdesetak.) za jednog klinca od četrnaest godina, zaljubljenog u stripove to je bio jedan od bitnijih događaja u njegovoj stripovskoj "karijeri". Naravno, žeđ za otkrivanjem drugih stvari, te neizbježna promjena ukusa koja dolazi uz to, promijenili su moje shvaćanje stripovskog svijeta, otkrile su se nove granice, a neke su zauvijek izbrisane i moj stripovski ego danas nije isti kao ranije, ali... Zašto mi je (ipak) više draži Bonelli? Zbog onog dječaka koji je u jedno ljeto skupio sve Martije. Zbog onih zajedničkih čitanja sa drugim klincima u ljetnim noćima. Zbog svih onih razmjena, loših i dobrih.Zbog mladosti. Zbog uspomena

Svaka čast Mike Oldfield, lijepo si to rekao.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Death
Senior Member



Croatia
1208 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 26/06/2008 : 14:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Death a Private Message  Reply with Quote
Jednako volim obadvije opcije, iako mi je teže doći do FB stripova.
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
841 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 26/06/2008 : 15:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Bonelli za moj ukus....
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 26/06/2008 : 16:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message  Reply with Quote
Nepotreban topic skroz, Bonelli daleko bolji!

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/06/2008 : 16:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
FB definitivno
Go to Top of Page

quaresma
Average Member



Bosnia and Herzegovina
643 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 26/06/2008 : 16:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send quaresma a Private Message  Reply with Quote
Ma samo boneli

Kad ce ZS i LMS od prvog broja???? :) :) :)
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/06/2008 : 17:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Dosadni su i jedni i drugi. Volim bum tras poleti američke stripove uz koakakolu i hamburger - živi brzo 300 na sat blam bum tras Batman Spider-man.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 26/06/2008 : 18:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Ovo je bilo lako.
Boneli
.
Ma kurac lako, od Bonelija citam samo Dilana
Ken je talijanska skola ali nije bas Boneli
S druge strane, jezim se od same pomisli na Tintina, Spiroua i kompanije, Hermanna...
A opet svideli su mi se neki Beloputi integrali (Sambre, Tamo gde pogled..., Bouncer, ...)
Jel Bilal spada u ovu grupu?
.
ma zajebi, necu da glasam.

EDIT: htedoh da kazem da ustvari izgleda najvise volim Amere. bas kao sto najvise volim i njhovu mjuzu.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!

Edited by - Barker on 26/06/2008 18:40:29
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 26/06/2008 : 22:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
33,33%:33,33%:33,33%

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/06/2008 : 22:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culfis

33,33%:33,33%:33,33%




A kome ide onih 0,01%?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Raga
Senior Member



Croatia
1028 Posts

Member since 03/06/2008

Posted - 26/06/2008 : 23:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Raga a Private Message  Reply with Quote
nikad pročito niti cuo i za jedan stip iz Flamansko-franc.škole...

Kad ce Chico remitenda sve ispocetka? Oce bit u HC-u? Joj jedva cekam.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 26/06/2008 : 23:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raga

nikad pročito niti cuo i za jedan stip iz Flamansko-franc.škole...


This is a joke, right?


Osjećam se glupo ali reći ću svejedno - Asterix.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000