forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Ramiro
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 29/06/2008 : 16:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Nda, ne znam je li bilo predjasnje rasprave o ovome, ali upala mi je u oci jedna mala sitnica...

naime, rijec je o hrvatskom izdanju, prijelaz sa stranice 68 na stranicu 69...jel mi moze netko objasnit odakle Ramiru taljige (tockovi, kola, :)? pale s neba?

http://matanovogumno.blogspot.com

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 29/06/2008 : 23:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

Nda, ne znam je li bilo predjasnje rasprave o ovome, ali upala mi je u oci jedna mala sitnica...

naime, rijec je o hrvatskom izdanju, prijelaz sa stranice 68 na stranicu 69...jel mi moze netko objasnit odakle Ramiru taljige (tockovi, kola, :)? pale s neba?



Malo je smuseno uradjeno,priznajem,ali vidi se da Ramiro samo prolazi jasuci pored tih,kako kazes,taljiga...a one su tu ostavljene od strane razbojnika koji ga napadaju...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 06/01/2009 : 13:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
ni ja nisam nigdje drugdje našla temu o Ramiru pa ću se ovdje diviti crtežu tog stripa koji je veličanstveno detaljan, fin i suptilan sa nijansama kako u boji tako i u oblicima koje prikazuje, ma oduševljena sam....priče su u ovom 1. integralu malo banalne ali sigurna sam bit će bolje. nadam se da će brzo taj 2. integral. tematika mi se jako sviđa, povijest, srednji vijek, arapi.....svašta pomalo, i one prekrasne građevine u španjolskoj koje odmah želim posjetit čim ih vidim u stripu.....mmmmm.....ali crtež je tak super, minuciozno detaljiziran, uuuh!!!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/01/2009 : 13:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Još da Vance nije trista puta prčka po već gotovim ptičama i docrtava i retušira gomilu tabli...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 06/01/2009 : 13:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
a ne znam ti ja ništa o tome
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/01/2009 : 16:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ni ja... ali moraš priznat da zanimljivo zvuči

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/02/2011 : 05:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ovaj podatak nisam uopće znao. Naime, Vance je otišao u mirovinu jer je obolio od Parkinsonove bolesti.

Zbilja mi je žao zbog njega.

Čini se da sada definitivno nećemo vidjeti završetak Ramira. Mislio sam da će ga možda crtati netko drugi, ali onda sam skužio da je prošle godine objavljen i posljednji integral Ramira. Tako da najvjerojatnije ništa od toga.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 16/02/2011 : 12:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Meni je taj Ramiro skroz necitljiv. Price su banalne i glupe do boli. A crtac mi nije toliko dobar da bi izvukao nesto tako dosadno. Koliko kuzim jedina kvaliteta tog stripa je detaljno istrazivanje izgleda perioda u kojem se dogadja strip. Jedini strip koji mi je bio gluplji od ovog je Bruce J. Hawker.

Am I missing something?

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/02/2011 : 16:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Meni je taj Ramiro skroz necitljiv. Price su banalne i glupe do boli. A crtac mi nije toliko dobar da bi izvukao nesto tako dosadno. Koliko kuzim jedina kvaliteta tog stripa je detaljno istrazivanje izgleda perioda u kojem se dogadja strip. Jedini strip koji mi je bio gluplji od ovog je Bruce J. Hawker.

Am I missing something?


Jedan od najbezveznijih stripova što sam čitao...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/02/2011 : 18:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Meni isto nikada nije sjeo:))
Kao ni Bruce J. Hawkwer:))

Ali dobro, ajde, nije baš "glup do boli":))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/02/2011 : 18:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Brus Hoker glup strip ???
Svašta!
Iskreno, pročitao sam samo dva broja i to oba pre 15-20 godina, ali oba su mi bila više nego dobra.
Ali dobro, sve je to stvar ukusa.Mordu je i El Nino bio predosadan, a meni odličan ;a opet slažemo se u većini ostalih stvari.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 16/02/2011 : 20:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Prije 15-20 godina? Lud si. Meni se ne svidjaju neke stvari koje sam citao prije 7-8, a kamo li da se sjecam onih prije 15.

Ali istina, el nino, ramiro, bruce j, hawker, adler, murena, johnatan cartland, john rohner, ridjobradi, grga grimizni, belladone, kgb, grunge genetika i nek i hermannovi spadaju u albume koje nisam uspio dovrsiti koliko su mi bili dosadni. Makar, medju njima ima jako dobro nacrtanih.

Ali sklon sam dati jos koju sansu ako me netko na forumu uvjeri da vrijedi.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10117 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/02/2011 : 00:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Prije 15-20 godina? Lud si. Meni se ne svidjaju neke stvari koje sam citao prije 7-8, a kamo li da se sjecam onih prije 15.

Ali istina, el nino, ramiro, bruce j, hawker, adler, murena, johnatan cartland, john rohner, ridjobradi, grga grimizni, belladone, kgb, grunge genetika i nek i hermannovi spadaju u albume koje nisam uspio dovrsiti koliko su mi bili dosadni. Makar, medju njima ima jako dobro nacrtanih.

Ali sklon sam dati jos koju sansu ako me netko na forumu uvjeri da vrijedi.


Ni ja ove boldane nisam uspio dovući do kraja.
El Nino me malo umorio al me crtež dovukao do kraja.
Cartlanda nisam čitao, a ovo ostalo osim Riđobradog mi je za prolaznu ocjenu, ali ništa posebno.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6810 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/02/2011 : 01:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Držite se Zagora.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/02/2011 : 02:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10117 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/02/2011 : 02:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Držite se Zagora.


Što je pjesnik htio reći?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 17/02/2011 : 10:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Ali istina, el nino, ramiro, bruce j, hawker, adler, murena, johnatan cartland, john rohner, ridjobradi, grga grimizni, belladone, kgb, grunge genetika i nek i hermannovi spadaju u albume koje nisam uspio dovrsiti koliko su mi bili dosadni. Makar, medju njima ima jako dobro nacrtanih.



Na žalost, jedino mi je Belladone od navedenih albuma bio koliko-toliko zanimljiv (s tim što El Nino još nisam čitao(), iako me podsjeća na neku teen sapunicu iz 18. stoljeća ili Nikitu na indijskim steroidima.
Ramiro mi je još od Comic-stripa bio maltretiranje i zaobilazio sam ga u širokom luku. Isto kao Comanche. I Riđobradi. I Cartland. I Hawker. Za mene su ovi stripovi dokaz da dobar crtež ne može izvući stvar ako je šugav scenarij, jer kako Mord kaže, ima tu jako dobrih crtačkih radova. Po meni, kupnja ovih albuma predstavlja loše uložen novac.

Suprotno ovome, kada već navodim BD, mislim da je šteta što Potraga za pticom vremena nikada nije doživjela izdanje dostojno tog jako dobrog stripa.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 17/02/2011 : 12:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by Mord

Ali istina, el nino, ramiro, bruce j, hawker, adler, murena, johnatan cartland, john rohner, ridjobradi, grga grimizni, belladone, kgb, grunge genetika i nek i hermannovi spadaju u albume koje nisam uspio dovrsiti koliko su mi bili dosadni. Makar, medju njima ima jako dobro nacrtanih.



Na žalost, jedino mi je Belladone od navedenih albuma bio koliko-toliko zanimljiv (s tim što El Nino još nisam čitao(), iako me podsjeća na neku teen sapunicu iz 18. stoljeća ili Nikitu na indijskim steroidima.
Ramiro mi je još od Comic-stripa bio maltretiranje i zaobilazio sam ga u širokom luku. Isto kao Comanche. I Riđobradi. I Cartland. I Hawker. Za mene su ovi stripovi dokaz da dobar crtež ne može izvući stvar ako je šugav scenarij, jer kako Mord kaže, ima tu jako dobrih crtačkih radova. Po meni, kupnja ovih albuma predstavlja loše uložen novac.

Suprotno ovome, kada već navodim BD, mislim da je šteta što Potraga za pticom vremena nikada nije doživjela izdanje dostojno tog jako dobrog stripa.



Ja obozavam comanche, i to bas prve epizode.

Nego, ajmo probat ne pricat o stripovima kao dobro/lose ulozen novac. Ajmo pricat o stripovima kao o stripovima, kao o necemu sto citamo, inace mi nema smisla. Nikome ne sugeriram sto da kupuje, ali volim napisati sto mi se svidja ili ne da vidim komentare ostalih forumasa. Mene stvarno ne interesira sto ce netko kupiti ili nece. Inace mi strasno idu na zivce topici o kupovini, o planiranim budzetima, kad ljudi jedni drugima savjetuju da im je nesto lose potrosen novac itd. Mogu komentirat da li mi se nesto cini skupo ili ne, ali dalje od toga ne bi.

Amos nista osobno, ali kupnja vecine stripova je uglavnom lose ulozen novac.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 17/02/2011 : 13:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:

Amos nista osobno, ali kupnja vecine stripova je uglavnom lose ulozen novac.



Nema frke. Nisam niti mislio bilo kome soliti pamet jer "de gustibus...". Iznosim samo svoj doživljaj, a novac je, kako pravo kažeš, subjektivna tema i tu se nema što za reći.

Avanturistički stripovi su mi zanimljivi, iako mi se čini da sam nekako prešao preko njih, ne znam. Nekada davno, u tinejdžerskim danima, čitao sam jednog Riđobradog (nemam više pojma koji je bio naslov i nemam tu epizodu), uglavnom Riđobradi traži blago na otoku koji je u obliku mrtvačke lubanje. Taj mi je strip onda bio otkriće svijeta. Nedavno sam, nakon dužeg vremena, malo listao omiljenog gusara i bio iziritiran krutošću crteža i dijalozima da sam sebi rekao pa kako si ovo mogao obožavati. Ne kažem da je postao loš, dapače, ali... Nema mi više gušta. Ljudi se mijenjaju, ja valjda na ovaj način.

Od avantura biram XIII, Larga, Thorgala, imam preporuke za Aldebaran i El Nino.
Western mi je draži s odmakom, tipa Dark Tower, Bouncer ili Cowboys and aliens i sl.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.

Edited by - Amos on 17/02/2011 13:32:53
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/02/2011 : 14:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
@ Zadrani
E čudo je taj različiti ukus.
Što se tiče vas dvojice, prateći postove i prepiske vidim da se u većini stvari odlično slažemo.A onda opet, Komanča, koju ja i Mord obožavamo, Amos ne miriše.Sa XIII-om se Mord ne slaže sa nama dvojicom.Riđobradi je opet meni "vrh", vama dvojici prevaziđen.
Za većinu gore što je Mord pobrojao (el nino, ramiro, bruce j, hawker, adler, murena, johnatan cartland, john rohner, ridjobradi, grga grimizni, belladone, kgb, grunge genetika i nek i hermannovi ) a koje sam čitao, se slažem da su "onako","prosečni",...osim riđobradog i El Nina (Brus Hokera moram ponovo pročitati da bih dao sud).
A što se tiče toga da su stripovi loše uložen novac, to se nimalo ne slažem - to će tek da pokaže vreme.
Ovi albumi koji jesu papreni za naše plate (pogotovu srpske) su ipak uglavnom u smešnom tiražu, 500 komada; i jednoga dana, AKO stripovi budu bili ponovo "in" za nešto šire narodne mase, koštaće ovi albumi papreno!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/02/2011 14:37:28
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 17/02/2011 : 15:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Što ćeš.. Sto ljudi, sto ćudi. Sto žena, dvista cica! :)

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/02/2011 : 16:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord


Ali istina, el nino, ramiro, bruce j, hawker, adler, murena, johnatan cartland, john rohner, ridjobradi, grga grimizni, belladone, kgb, grunge genetika i nek i hermannovi spadaju u albume koje nisam uspio dovrsiti koliko su mi bili dosadni. Makar, medju njima ima jako dobro nacrtanih.



Pa mogli bi reci, da osim El Nina imamo isti ukus . S tim da bi dodao skoro cjelog Hermanna, koji je tako dosadan da boli ne samo glava, nego i zeludac, bubrezi i sve ostalo, sto uglavnom covjeka moze boljeti..

Jack the Black.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 17/02/2011 : 19:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
XIII je odlican strip. Ja sam samo rekao da mi je Bruno Brazil drazi. Koju memoriju ti imas.

Aldebaran je isto super.


@mike
Ja volim Boa Mori. Africa mi je mozda jos najbolja od ovih one shotova.


@ostali
Isprika sto sam upropastio topic o ramiru.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/02/2011 : 21:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Mord "Largo Winch - napokon procitao prvi album - svidja mi se, dobar komercijalni strip, nista pretjerano pametno, triler, fino izreziran, radnja tece brzo, usporediv s XIII, mada mi je bruno brazil drazi i od jednog i od drugog"
Što se tiče memorije; a i što se tiče tvog komentara na XIII-cu iz koga sam (izgleda) greškom zaključio da ti je ovaj serijal korektan, ali ništa više od toga.
Što se tiče Hermanovih one-shotova, samo sam pročitao Mjesec ratnika i on mi je super, a u kolekciji imam i Ubili su Divljeg Bila, Caatingu,Meanhetens beach i uskoro Afriku - za njih sam čuo da su fino odrađeni albumi, a sve ostalo ispod proseka.
E da, dobar je i Boa Mori.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/02/2011 21:22:39
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 17/02/2011 : 22:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Ja od Hermanna kupio Vlada Nabijača i ponadao se nekom "gore festu" u vampirskom stilu, kadli ono naklapanje povijesnih sličica o Vladu Tepešu s predivnim akvarelima. Pomalo nesuvislo. Crtež standardno dobar, a kolor fantastičan.

Boa Mori, na žalost, nikada nisam čitao iako čujem dosta hvale za taj rad.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 17/02/2011 : 23:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Mord "Largo Winch - napokon procitao prvi album - svidja mi se, dobar komercijalni strip, nista pretjerano pametno, triler, fino izreziran, radnja tece brzo, usporediv s XIII, mada mi je bruno brazil drazi i od jednog i od drugog"
Što se tiče memorije; a i što se tiče tvog komentara na XIII-cu iz koga sam (izgleda) greškom zaključio da ti je ovaj serijal korektan,




To je ono, komentar ovisi s cime usporedjujes. XIII, torgal, largo winch, bruno brazil, aldebaran. Sve redom odlicni stripovi. Top u svom zanru, kako da se izrazim. Krenes citati i progutas. El Nino, za razliku od toga, sam poceo preskakat stranice nakon pola integrala. Ali, nijedan od tih stripova me nije dohvatio na emotivnom nivou.

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000