forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Batman
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 66

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/01/2015 : 03:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus


The Court of Owls (collects #1–7, hc, 176 pages, 2012, ISBN 1401235417)
The City of Owls (collects #8-12 and Batman Annual #1, hc 208 pages, 2013, ISBN 1401237770)
Death of the Family (collects #13-17, hc, 176 pages, 2013, ISBN 1401242340)
Zero Year: Secret City (collects #21-24, hc, 176 pages, 2014, ISBN 1401245080)
Zero Year: Dark City (collects #25-27 and #29-33, hc, 240 pages, 2014, ISBN 1401248853)
Graveyard Shift (collects #0, #18-20, #28, #34, Batman Annual #2, hc, 224 pages, 2015, ISBN 1401252303)

Jel se treba čitati baš tim rerdosljedom, jel ima još nešto osim navedenog što treba pročitati a da je vezano ovo ?



Ja bih još dodao samo The Black Mirror i Gates of Gotham, kao uvod prije The Court of Owls.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/01/2015 : 03:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Pardoniram..
Htio bih znati u kojem stripu mogu naci iskljucivo darkerski tj. goticki crtacki izrazaj?
Tnxvance!



U kojem smislu? Može nekakav primjer na što točno misliš?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 28/01/2015 : 09:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by emirem

Pardoniram..
Htio bih znati u kojem stripu mogu naci iskljucivo darkerski tj. goticki crtacki izrazaj?
Tnxvance!



U kojem smislu? Može nekakav primjer na što točno misliš?


"Batman: Gothic" možda?

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/01/2015 : 19:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by emirem

Pardoniram..
Htio bih znati u kojem stripu mogu naci iskljucivo darkerski tj. goticki crtacki izrazaj?
Tnxvance!



U kojem smislu? Može nekakav primjer na što točno misliš?


Nesto tipa "crow"...noir,mracno,depresivno,krimic..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/01/2015 : 20:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by emirem

Pardoniram..
Htio bih znati u kojem stripu mogu naci iskljucivo darkerski tj. goticki crtacki izrazaj?
Tnxvance!



U kojem smislu? Može nekakav primjer na što točno misliš?


"Batman: Gothic" možda?


Heh bas ga pogodi sa naslovom..budem pogledao o cemu se radi..tnx

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/01/2015 : 22:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by emirem

Pardoniram..
Htio bih znati u kojem stripu mogu naci iskljucivo darkerski tj. goticki crtacki izrazaj?
Tnxvance!



U kojem smislu? Može nekakav primjer na što točno misliš?


Nesto tipa "crow"...noir,mracno,depresivno,krimic..


Eh, ovo može biti većina stripova o Batmanu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/01/2015 : 06:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by emirem

Pardoniram..
Htio bih znati u kojem stripu mogu naci iskljucivo darkerski tj. goticki crtacki izrazaj?
Tnxvance!



U kojem smislu? Može nekakav primjer na što točno misliš?


Nesto tipa "crow"...noir,mracno,depresivno,krimic..


Eh, ovo može biti većina stripova o Batmanu.



:-)
Ha-ha, ok, budem vidio sta je na ponudi.
Tnx.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

TomViolence
Starting Member



Croatia
34 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 29/01/2015 : 11:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send TomViolence a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Pardoniram..
Htio bih znati u kojem stripu mogu naci iskljucivo darkerski tj. goticki crtacki izrazaj?
Tnxvance!




The Doom That Came To Gotham
Broken City
Gotham By Gaslight
Terminus (Legends Of The Dark Knight #64)
Red Rain

Pretpostavljam da si Millerove priče i Morrisonov/McKeanov Arkham Asylum već čitao?
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/01/2015 : 19:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by TomViolence

quote:
Originally posted by emirem

Pardoniram..
Htio bih znati u kojem stripu mogu naci iskljucivo darkerski tj. goticki crtacki izrazaj?
Tnxvance!




The Doom That Came To Gotham
Broken City
Gotham By Gaslight
Terminus (Legends Of The Dark Knight #64)
Red Rain

Pretpostavljam da si Millerove priče i Morrisonov/McKeanov Arkham Asylum već čitao?


Iskreno, samo dio ,ali Asylum mi je vec na cekanju...
Hvala za info pa cu i to potraziti..imam neke Marvele za procitati..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 01/02/2015 : 15:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
Šta mislite o novom Jokerovom originu?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/02/2015 : 21:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mac

Šta mislite o novom Jokerovom originu?


Nisam još počeo čitati Endgame, tako da ne mogu komentirati.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Patrix
Junior Member

Croatia
411 Posts

Member since 17/12/2010

Posted - 04/02/2015 : 23:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Patrix a Private Message  Reply with Quote
Bok, ne pišem više često na forumima, ali pošto sam nedavno kupio u algoritmu nekoliko Batmana, zanimaju me vaša mišljenja ako ste ih čitali!
Batman The Death Of The Family
Batman The Haunted Knight
Batman RIP
Batman Arkham Asylum

Čitao sam jedino posljednji, i moram reći wow. Prelijepi crteži i radnja mi se svidjela, vrlo mračno i zastrašujuće...
Ostale sam tek mislio pročitati pa da pitam
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 05/02/2015 : 10:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Patrix

Bok, ne pišem više često na forumima, ali pošto sam nedavno kupio u algoritmu nekoliko Batmana, zanimaju me vaša mišljenja ako ste ih čitali!
Batman The Death Of The Family
Batman The Haunted Knight
Batman RIP
Batman Arkham Asylum

Čitao sam jedino posljednji, i moram reći wow. Prelijepi crteži i radnja mi se svidjela, vrlo mračno i zastrašujuće...
Ostale sam tek mislio pročitati pa da pitam


Death of the family i RIP su mi jako dobri, s tim da je RIP samo dio jedne velike sage koju je napisao Morison, i mislim da ga treba čitati u sklopu nje, ovako će te dosta stvari zbuniti. Ali tu je wikipedija, pa možeš pročitati kako je sve krenulo i završilo, a ako hoćeš da pročitaš cijelu tu priču, trebao bi nabaviti:
-Batman and Son
-The Black Glove
-R.I.P. (već imaš )
-Time and The Batman
-Batman and Robin vol. 1-3
-The Return of Bruce Wayne (koji se čita negdje nakon B&R 2)
Ovo je ono osnovno i najbitnije za priču, tu su još neki trejdovi koje se dešavaju za vrijeme te sage, ali oni nisu toliko bitni, a i malo su diskutabilnog kvaliteta, kao što su The Resurrection of Ra's al Ghul, Final Crisis, Battle for the Cowl i dr.
Poslije toga tu su i Morisonovi Batman Incorporated, tri trejda, ali ovo gore nabrojano možeš komotno čitati bez toga, jer je otprilike zaokružena priča.
Haunted Knight je meni bio teški prosjek, naročito poslije odličnih The Long Halloween i Dark Victory od istih autora, koje takođe preporučujem.
Go to Top of Page

Patrix
Junior Member

Croatia
411 Posts

Member since 17/12/2010

Posted - 05/02/2015 : 16:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Patrix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Patrix

Bok, ne pišem više često na forumima, ali pošto sam nedavno kupio u algoritmu nekoliko Batmana, zanimaju me vaša mišljenja ako ste ih čitali!
Batman The Death Of The Family
Batman The Haunted Knight
Batman RIP
Batman Arkham Asylum

Čitao sam jedino posljednji, i moram reći wow. Prelijepi crteži i radnja mi se svidjela, vrlo mračno i zastrašujuće...
Ostale sam tek mislio pročitati pa da pitam


Death of the family i RIP su mi jako dobri, s tim da je RIP samo dio jedne velike sage koju je napisao Morison, i mislim da ga treba čitati u sklopu nje, ovako će te dosta stvari zbuniti. Ali tu je wikipedija, pa možeš pročitati kako je sve krenulo i završilo, a ako hoćeš da pročitaš cijelu tu priču, trebao bi nabaviti:
-Batman and Son
-The Black Glove
-R.I.P. (već imaš )
-Time and The Batman
-Batman and Robin vol. 1-3
-The Return of Bruce Wayne (koji se čita negdje nakon B&R 2)
Ovo je ono osnovno i najbitnije za priču, tu su još neki trejdovi koje se dešavaju za vrijeme te sage, ali oni nisu toliko bitni, a i malo su diskutabilnog kvaliteta, kao što su The Resurrection of Ra's al Ghul, Final Crisis, Battle for the Cowl i dr.
Poslije toga tu su i Morisonovi Batman Incorporated, tri trejda, ali ovo gore nabrojano možeš komotno čitati bez toga, jer je otprilike zaokružena priča.
Haunted Knight je meni bio teški prosjek, naročito poslije odličnih The Long Halloween i Dark Victory od istih autora, koje takođe preporučujem.



Svakako ću ih kupit kad pročitam ove, svi od tih koje si naveo čine mi se dobri.
Iako jedini razlog zašto sam kupio Haunted Knighta, je jer sam ga vidio na poleđini drugih dvaju(Long Halloween i Dark Victory) koji su mi bili super, šteta što nije toliko dobar kao ta dva. Hvala na savjetu :)
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 05/02/2015 : 18:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Patrix

quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Patrix

Bok, ne pišem više često na forumima, ali pošto sam nedavno kupio u algoritmu nekoliko Batmana, zanimaju me vaša mišljenja ako ste ih čitali!
Batman The Death Of The Family
Batman The Haunted Knight
Batman RIP
Batman Arkham Asylum

Čitao sam jedino posljednji, i moram reći wow. Prelijepi crteži i radnja mi se svidjela, vrlo mračno i zastrašujuće...
Ostale sam tek mislio pročitati pa da pitam


Death of the family i RIP su mi jako dobri, s tim da je RIP samo dio jedne velike sage koju je napisao Morison, i mislim da ga treba čitati u sklopu nje, ovako će te dosta stvari zbuniti. Ali tu je wikipedija, pa možeš pročitati kako je sve krenulo i završilo, a ako hoćeš da pročitaš cijelu tu priču, trebao bi nabaviti:
-Batman and Son
-The Black Glove
-R.I.P. (već imaš )
-Time and The Batman
-Batman and Robin vol. 1-3
-The Return of Bruce Wayne (koji se čita negdje nakon B&R 2)
Ovo je ono osnovno i najbitnije za priču, tu su još neki trejdovi koje se dešavaju za vrijeme te sage, ali oni nisu toliko bitni, a i malo su diskutabilnog kvaliteta, kao što su The Resurrection of Ra's al Ghul, Final Crisis, Battle for the Cowl i dr.
Poslije toga tu su i Morisonovi Batman Incorporated, tri trejda, ali ovo gore nabrojano možeš komotno čitati bez toga, jer je otprilike zaokružena priča.
Haunted Knight je meni bio teški prosjek, naročito poslije odličnih The Long Halloween i Dark Victory od istih autora, koje takođe preporučujem.



Svakako ću ih kupit kad pročitam ove, svi od tih koje si naveo čine mi se dobri.
Iako jedini razlog zašto sam kupio Haunted Knighta, je jer sam ga vidio na poleđini drugih dvaju(Long Halloween i Dark Victory) koji su mi bili super, šteta što nije toliko dobar kao ta dva. Hvala na savjetu :)


Nema na čemu
Ali predlažem da ipak, ako već planiraš uzimati taj Morisonov run, sačekaš sa čitanjem R.I.P., pošto će ti puno bolje sjesti dok budeš čitao redom
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/02/2015 : 13:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Haunted Knight je meni bio teški prosjek, naročito poslije odličnih The Long Halloween i Dark Victory od istih autora, koje takođe preporučujem.


Pa, slažem se da Haunted Knight nije na razini Dark Victory i The Long Halloween, ali daleko od toga da nije vrijedan čitanja.

Ja se nadam da će Marko jednog dana objaviti i Absolute Haunted Knight, pogotovo jer sadrži sjajan i prelijepo nacrtan mini-serijal Catwoman: When in Rome, koji se direktno nadovezuje na Dark Victory.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 06/02/2015 : 15:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by swamp thing

Haunted Knight je meni bio teški prosjek, naročito poslije odličnih The Long Halloween i Dark Victory od istih autora, koje takođe preporučujem.


Pa, slažem se da Haunted Knight nije na razini Dark Victory i The Long Halloween, ali daleko od toga da nije vrijedan čitanja.

Ja se nadam da će Marko jednog dana objaviti i Absolute Haunted Knight, pogotovo jer sadrži sjajan i prelijepo nacrtan mini-serijal Catwoman: When in Rome, koji se direktno nadovezuje na Dark Victory.



Haunted Knight meni također nije nešto.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2015 : 18:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
http://comicbook.com/2015/04/26/laugh-in-5-most-influential-batman-joker-stories/

5 najbitnijih Dzoker-Betmen prica
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/05/2015 : 22:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Procitao pred par dana "Long Halloween" i stvarno ne znam kako sam to propustio..izvrsna krimi prica..sad citam "Dark Victory"...uskoro cu naruciti HC izdanje ovog stripa jer stvarno vrijedi imati.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 05/05/2015 : 15:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ogromne promjene za Batmana (i Supermana)

http://superheroji.com.hr/?p=356

Znam da neće biti trajno, ali majko mila, što im je trebao ovaj križanac Batsa i Optimusa Primea?

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 05/05/2015 : 16:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Snajder i Kapulo su ubedjeni da je to dobra ideja. Ja mislim da je glupa ideja. Zamenski Betmeni nisu nova stvar, ali robozekasamuraj sa pistoljem je debilana bez premca, bez obzira ko ga vozi.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 05/05/2015 : 19:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Procitao pred par dana "Long Halloween" i stvarno ne znam kako sam to propustio..izvrsna krimi prica..sad citam "Dark Victory"...uskoro cu naruciti HC izdanje ovog stripa jer stvarno vrijedi imati.



fibra uskoro izdaje oba stripa u absolut formatu

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 06/05/2015 : 07:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
Ima netko da prokementira Endgame ovdje, prati li opce netko new 52 Batmana, Eternal isto zavrsio nedavno
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3938 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 11/05/2015 : 17:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho

Ima netko da prokementira Endgame ovdje, prati li opce netko new 52 Batmana, Eternal isto zavrsio nedavno


Endgame je dobar, kao i cijeli Snyderov run na glavnom Batman naslovu. Imam nekih zamjerki koje se uglavnom odnose na način pisanja, suhoparan i linearan, razbijen tek širokim vokabularom; ali uglavnom serijal je ok.
Batman Eternal je sadržajno veliki miš-maš svega što u cjelini baš i ne funkcionira, prvenstveno zbog loših crteža koji ne podržavaju priču. Ima nekoliko dobro crtanih brojeva, Seeleyev broj 11 je remek djelo, ali to su izuzeci. Mislim da se odustalo od nastavka Eternala koji je trebao krenuti na jesen.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/05/2015 : 18:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Grant Morison&Dejv Mekin:Ludnica Arkam (Darkwood)

pre nekoliko dana sam prvi put pročitao ovaj strip;bez puno osvrtanja na originalni scenario.I mnogo toga mi je bilo nejasno,a i ono što sam skontao mi je bilo bezveze.Crtež standardno Mekinovski,ali kad sam tu i tamo bacio pogled na Morisonov scenario,ostao sam razočaran kako je crtač preneo piščeve ideje i atmosferu.

Danas sam se stvarno potrudio oko Ludnice i izdvojio poprilično vremena da je pročitam uz punu pažnju,prativši istovremeno i originalni scenario.I najkonkretniji komentar bi bio sa - neizmerno sranje.

Glede priče,sad kad sam uz pomoć oriđiđi scenarija demistifikovao sve ono što me je zbunjivalo pri prvom čitanju,moram reći da mi je sva ova zajebancija sa simbolikama,psihologijama,filozofijama,...tako bezvezna,dosadna,stupidna,....Pojeo sam se živ što sam ovako protraćio tri sata lepog nedeljnog popodneva.
A Mekin mi je zaista dobar i originalan ilustrator,ali mi se uopšte ne sviđa kao crtač.

Ono što mi je ovde najčudnije i što mi predstavlja pravu misteriju sa AA je:
ovo je totalno specifičan strip;težak i potpuno odudara od mejnstrima - i pričom i crtežom;a opet je najprodavanija grafička novela sa preko pola miliona prodatih primeraka ??

Darkvudovo izdanje je besprekorno.

5/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/05/2015 18:22:03
Go to Top of Page
Page: of 66 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000