forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog - Gigant 4 - Duga noć
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 03/09/2008 : 09:38:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Odličan gigant... Za razliku od prošlih koje sam jedva pročitao, ovaj me držao prikovanog neka 2 i pol sata...

Barbato ima odlične ideje, još samo da zna malo bolje koristiti Groucha i da vrati Dylanu onu dječačku crtu (zaljubljivost i to) bila bi fenomenalna...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 03/09/2008 : 11:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo super gigant ... Tribute to Warriors je itekako vidljiv ... Strip ima sve izvrstan crtež i zanimljivu priču ... Neću ga puno hvaliti jer ima dovoljno pozitivnih komentara Sve u svemu Priča 9/10 Crtež 10/10 ... U ovih par tjedana serija jako dobrih Dylan Dog-ova s vampirima
Go to Top of Page

fred perry
Average Member

526 Posts

Member since 19/01/2008

Posted - 03/09/2008 : 14:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send fred perry a Private Message  Reply with Quote
nisam neki dilanovac al ovaj gigant mi je odličan,najbolje što sam pročitao ovog ljeta.

SAMO HAJDUK!!!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4982 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 05/09/2008 : 23:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
dobar je, inače DD-G osciliraju kvalitetom (barem ova 4) ali, sve u svemu, dobra zabava na povećem formatu, držim palčeve da izdanje izdrži

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2104 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 06/09/2008 : 09:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
I meni je ovaj GIGANT dobar...definitivno najbolji do sada!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4606 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 26/09/2008 : 08:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Da da, ovde konacno bar ne manjka zabave.
Iako, ponekad zalici na Rujuovu brlju, sve u svemu ovo je najbolji giga od Ludensa.
Znaci, sad je i definitivno, Dilan najvise "trza" na vampire :)
Picatto praznik za oci.

PS> biser nad biserima: VUKODLAKICA! :))))))))))
Mada i prevod Divninh replika nije za zanemarivanje!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 26/09/2008 : 10:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Da da, ovde konacno bar ne manjka zabave.
Iako, ponekad zalici na Rujuovu brlju, sve u svemu ovo je najbolji giga od Ludensa.
Znaci, sad je i definitivno, Dilan najvise "trza" na vampire :)
Picatto praznik za oci.

PS> biser nad biserima: VUKODLAKICA! :))))))))))
Mada i prevod Divninh replika nije za zanemarivanje!



Vukodlakica, šta? Mala dlaka od vuka . Eto se i među vukodlake uvukla rodna ravnopravnost. Dođavola!!!

...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 26/09/2008 : 17:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
I ja sam ga nedavno pročitao.
Odličan strip, po meni najbolje kiosk izdanje godine.
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 03/10/2008 : 21:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Od komentara da je ovaj gigant dobar jedino me još više zbunjuju komenatari da Piccato dobro crta.

Ništa, očito Dylan više nije za mene.

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 04/10/2008 : 10:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SenG

Od komentara da je ovaj gigant dobar jedino me još više zbunjuju komenatari da Piccato dobro crta.

Ništa, očito Dylan više nije za mene.



Piccatto crta zbrzano, ali neloše... A ovaj Gigant je zabavan do bola... Plus što se ova ideja prvi put pojavljuje u Dylanu... A ako si trpio Rujuovog Dylana u redovnoj seriji i tek na ovom Gigantu skontao da to nije za tebe, ne znam... Ovo je puno bolje od mnogih regularaca...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 10/10/2008 : 20:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Kako dobar strip!! Tempo je brz od samog starta i takav se zadrzava do samog kraja, prica odlicna, Pikato majstor! Od svih giganata koje sam procitao ovaj ide rame uz rame sa Gresnicima Helborna.
Zadnja 4 "vampirska" Dilana su zbilja odlicna (Nocni lov, Znak vampira, Manila i Duga noc).

...
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4982 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 10/10/2008 : 23:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Na SBE stavili naslovnicu DD Gigant No.17 (izlazi 08.11.).
Tko eventualno kupi i pročita nek stavi recenziju ovdje

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 20/10/2008 : 22:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Nakon prvog čitanja mi se nije svidjelo. Ali pošto večini je, zaključio sam da sam bio nadrkan prilikom čitanja i da bi trebao dati drugu priliku. I tako bi... Sada mogu reći da mi je ovaj gigant PREODLIČN. Totalno sam oduševljen.

Gigant mi se svidio dvojako:
1) sama radnja u stilu "Wariorsa"
2) temeljna ideja & poenta

Babatova nam je predočila svijet čudovoišta koji se ne razlikuje previše od ljudskog, odnosno, ne razlikuje se previše ni od svakodnevice u društvenom životu ljudi... Ljudi nazivaju ta bića čudovištima, dok oni sebe ne smatraju takvima. Takvim ih je priroda stvorila, te Barabatova želi reći kako oni nisu "puko utjelovljenje zla" kako to misle ljudi. Jer kao što u ovom stripu vidimo, ta čudovišta se bore protiv ljudi upravo zbog straha od njih, zbog straha od njihovog proganjanja. I kako vidimo, i čudovišta imaju "moralne dvojbe" (izdaja, linč, povjerenje likantropa), i znaju se donekle kontrolirati što se vidi u suzdržanosti prema Dylanu. Taj višak agresivnosti koji je urođen čudovištima (pardon, "onima s mračne strane"), u biti možemo nači, i to još jačeg intenziteta, kod samih ljudi.
Daljnim tijekom radnje saznajemo kako i oni s mračne strane imaju svoja viječa i sjednice na kojima raspravljaju o problemima, ali i pokušavaju spriječiti sukobe u višerasnom društvu. Jednom riječju, govori se o čudovištu kao političkom biću. I oni imaju podjelu na dobre i zločeste, na spokojne i agresivce željne moći; tako da ih nakon toga stvarno ne možemo nazivati čudovištima jer ta riječ sama po sebi ima potpuno negativni kontekst.
Barbatin stil je totalno drukčiji od Sclavija i ekipe. Uvodi neke nove ideje, i što ja njavažnije, obrađuje ih na svojstven način. A to je ta potrebna doza svježine. Pogledajte samo ta nedužna i djetinjasta čudovišta. Ova priča više djeluje kao neka bajka (Harry Potter) i ispričana je s daleko više vedrine nego što se može nači u Sclavijevim tvrdim horrorima. A to je u ovom slučaju, ja mislim, pozitivno.Barbatova je ovdje uspjela izbječi napraviti sapunicu, kao što je to bio njen običaj tek nakon što se uključila u DD staff.
Piccatto je sjajan. Obožavam njegove oštre linije. Čudovišta su predobro nacrtana. Naravno, razumjem i zašto se nekima ne sviđa, ali mislim da je ovdje obavio jako dobar posao. Kao stvoren za ovakav tip priče. Pogledajte one flashbackove. Atmosfera za 5.
Ne znam za vas, ali ja obožavam nesvakidašnje priče obrađene na netipičan način. Konkretno, "Duga noć" je jedna velika metafora, a Barabatova je jako fino i pažljivo sve to iskomponirala. Sviđa mi se i naziv: "Duga noć". Toliko se toga nesvakidašnjeg dogodilo u jednu jedinu noć. Jedinstvo vremena (i mjesta) radnje. A s druge strane, i za Dylana je preduga zbog iščekivanja potpune vampirizacije. Kraj je efektan. Dylan se izvukao, pa onda scena o "režiranju filma u snu", tj. o suočavanju sa vlasitim strahovima... Uglavnom tih 5-6 stranica je jako dobro sređeno.
I za kraj moram pohvaliti Stana za dobar motiv naslovnice. Nanizani su glavni likovi od kojih je dojedan u stripu odlično okarakteriziran.

Konačna ocjena: 95%


Zanima me kako se u DD-u postaje vampirom.
Prvo ugriz, pa je onda potrebno popiti vampirovu krv???
Što ako ostane samo na ugrizu?

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 20/10/2008 22:16:32
Go to Top of Page

Patrix
Junior Member

Croatia
411 Posts

Member since 17/12/2010

Posted - 02/03/2011 : 14:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Patrix a Private Message  Reply with Quote
Jako dobar gigant.Barbatin tekst je odlično napravljen.Kraj mi je bio neočekivan.Picatto je kao i uvijek - savršen!Naslovnica je maestralna.Ocjena:100%
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000