forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Galerija Zagorovih glancera
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 26

samotnjak
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
83 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 11/08/2012 : 03:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send samotnjak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ---dp---

I meni je bilo dok ih nisam kupio desetak za jednog prijatelja (ja svakako nemam 1000 eura za deseta stripova, koliko su kostali) na aukcijama ovde od clana darko18. Kad su stigli, najpre sam ih pazljivo izvadio iz kesica i pregledao, zagledao, mirisao i sve ostalo po redu, a zatim vratio u kesice i prosledio prijatelju koji ih je kupio. No, evo nakon godinu dana, i dalje nemam zelju da ijedan od tih stripova ponovo prelistam, iz jednostavnog razloga sto se plasim da ih ne ostetim na bilo koji nacin. Meni to ipak nije zadovoljstvo imati i samo drzati u kesicama. Ja volim stripove da listam, citam po vise puta, vracam se na interesantne delove... a nista od toga ne mogu sa ovakvim glancerima. Ja cesto kazem kako su svi moji stripovi kupusi, sto ne znaci da nemam i te kako lepo ocuvanih i vrednih stripova i to ne mali broj, ali ne toliko ocuvanih da ih ne bih smeo citati i listati, i kao takvi su mi mnogo drazi od ovakvih glancera. Vecini je to neshvatljivo, ali meni nije. To ne znaci da ne bih, kad bih imao neke nenormalne novcane resurs, kupio mozda i jednu ovakvu glanc kolekciju samo za gledanje u policama



slažem se u potpunosti. međutim, volio bih da neko ponudi neki odgovor na pitanje kako je moguće da i danas ima ovakvih glancera? čak i prije 20 godina, dok sam skupljao stripove, u mom širem zavičaju, ovakvi primjerci su bili izuzetno rijetki zato se čudim. za ono vrijeme imao sam veliku kolekciju stripova (isključivo ZS i LMS) i imao sam samo nekoliko primjeraka ovako dobro očuvanih glancera.

nešto milim, da li je tada, i prije 40-tak godina, bilo vizionara koji su znali i vjerovali da će doći vremena u kojima će se odlično očuvani stripovi tražiti, pa su arhivirali veći broj brojeva i ljubomorno ih čuvali sve ove godine?

drugo, da li je Dnevnik imao svoju arhivu u kojoj su deponovali recimo od svaog broja, stotinjak ili više brojeva, pa je nedavno neko uspio da ''provali'' u taj zlatni trezor?

ima još nekoliko opcija o kojima sam razmišljao, ali mi je najmanje vjerovatna ona koja kaže da su ljudi u ličnim kolekcijama ovako dobro očuvali stripove jer su se u to doba stripovi čitali, dakle, listali, mijenjali, prenoslili iz ruke u ruku itd., što neminovno znači habanje i ''trošenje'' stripova. uz to treba u obzir uzeti činjenicu da su većinom djeca kupovala stripove koja o glancerizmu nisu vodila računa ...

zato ovakvi primjerci vjerovatno imaju sudbinu sličnu jednoj koju lično znam.

naime, jednom mi je prijatelj donio extra glancer iz prvih brojeva LMS-a. otac mu je bio direktor osnovne škole i kada je bibliotekar nanovo slagao knjige, među njima je pronašao ovaj strip. (vjerovatno ga je neki zlobni nastavnik oduzeo nekom ''nevaljalom'' učeniku i tu ga slučajno pohranio gdje je i prespavao barem dvije decenije, skriven od sunca, vlage i očiju radoznalaca)

uh ala se raspisa
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/08/2012 : 09:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ---dp---

I meni je bilo dok ih nisam kupio desetak za jednog prijatelja (ja svakako nemam 1000 eura za deseta stripova, koliko su kostali) na aukcijama ovde od clana darko18. Kad su stigli, najpre sam ih pazljivo izvadio iz kesica i pregledao, zagledao, mirisao i sve ostalo po redu, a zatim vratio u kesice i prosledio prijatelju koji ih je kupio. No, evo nakon godinu dana, i dalje nemam zelju da ijedan od tih stripova ponovo prelistam, iz jednostavnog razloga sto se plasim da ih ne ostetim na bilo koji nacin. Meni to ipak nije zadovoljstvo imati i samo drzati u kesicama. Ja volim stripove da listam, citam po vise puta, vracam se na interesantne delove... a nista od toga ne mogu sa ovakvim glancerima. Ja cesto kazem kako su svi moji stripovi kupusi, sto ne znaci da nemam i te kako lepo ocuvanih i vrednih stripova i to ne mali broj, ali ne toliko ocuvanih da ih ne bih smeo citati i listati, i kao takvi su mi mnogo drazi od ovakvih glancera. Vecini je to neshvatljivo, ali meni nije. To ne znaci da ne bih, kad bih imao neke nenormalne novcane resurs, kupio mozda i jednu ovakvu glanc kolekciju samo za gledanje u policama



Sa svime se potpuno slažem
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 11/08/2012 : 11:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
lepo rece covek nekad smo bili deca i nismo vodili racuna o glancerima... ja sam se potpisivao na svoje stripove... i to na naslovnicu iznad loga roto romani... a sad to ne bih uradio ni za zivu glavu... kasnih osamdesetih sam odneo zs 3, 14 i 75 tipu i pitao ga koliko kostaju ta tri stipa... a posto sam ih potpisao on mi rece da ti dam ja 150 komada iz moje kolekcije da procitas za ova tri stipa... mojoj sreci ne bese kraja... a njegova kolekcija je bila sjajna... a onda je i on utripovao da ce selotejpom da sredi neka malo slabije ocuvana izdanja i ...

sangue navajo
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 12/08/2012 : 00:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock
lepo rece covek nekad smo bili deca i nismo vodili racuna o glancerima... ja sam se potpisivao na svoje stripove...

Ja nisam ni znao za stripovski pojam GLANCER
I potpisivao sam stripove samo tako

Ispod cene sam markerom pisao VESA ZVEZDA


Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 12/08/2012 : 01:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
ja sam, recimo, dobio kao klinac Politikine zabavnike iz razdoblja 1939, 1948... u novinskom obliku.
Imam ih u podrumu, oko 300 brojeva, glanc očuvanih, jedino su požutjeli... na naslovnici čak piše nekim starinskim jezikom "Izlazi UTORNIKOM" umjesto UTORKOM...
dakle, moguće je štošta čuvati u glanc izdanju ako se pazi - Alan Forda imam dosta iz razdoblja 1970-1975.u glanc izdanju..

tako da nije čudno da netko ima i sve Zagore "glanc"

___________________________________________________________________________________________________________________________________________ 43 godine Alan Forda u HR


• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 12/08/2012 : 01:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by samotnjak


slažem se u potpunosti. međutim, volio bih da neko ponudi neki odgovor na pitanje kako je moguće da i danas ima ovakvih glancera?



Neko ode na kiosk, od 5 istih stripova izabere najbolji... vrati se kuci...procita ga jednom super nezno... stavi ga u kutiju, sledece sedmice novi preko njega, i tako dalje... prikljesten u kutiji stoji 30 godina, onda ga recimo 1998 kupi neki kolekcionar i cuva u plasticnoj kesici do 2012 i ono strip ko nov ...

Moja pretpostavka :))

Edited by - hua on 12/08/2012 02:00:08
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 12/08/2012 : 16:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
hua dobra pretpostavka... ali tesko pije vodu recimo 1984... kupis zagora procitas dajes dalje on se vrati ako se vrati... tu i tamo fleka od klope... korica naceta, s obzirom na kvalitet izdanja nista cudno... stavis ga ispod kreveta... posle tri godine pocne sranje kad malo popustis u skoli... keva ti skupi sve na gomilu ako ne zapali onda ide na tavan... ni govora o neznom pakovanju... a onda 2003 pronadjes sve to u ''divnom'' stanju... ako uopste nesto pronades... eto malo realnije situacije...

sangue navajo
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 12/01/2014 : 20:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote

Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 12/01/2014 : 20:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Divota!
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 12/01/2014 : 23:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote


Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 13/01/2014 : 09:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Kolika je trenutno sada vridnost tog stripa u tom glanc stanju???
Ovo je nemoguce da uopce to more biti tako ocuvano

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 13/01/2014 : 09:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Mene samo zanima gdje su otprilike četiri desetljeća čuvani ti stripovi kad su kao sad s kioska?
Kod mene ni kiosk izdanja od prije godinu dana više ne izgledaju tako dobro.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/01/2014 : 12:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Vidi se da su u pitanju original stripovi, to je najvažnije... Ima tajni kako to očuvati, ja sam kao klinac od 10 godina sasvim slučajno (jer nisam imao ništa drugo) zaamotao u novinski papir tada omiljenu mi Zagor ZS trilogiju Sveti breg/Zakon predaka/Hiljadu lica straha (a i dalje mi je to vrh serijala) i zajedno s ostalim stripovima (koji nisu bili posebno zamotani) spremio u kartonsku kutiju i ostavio ih u sobi... Nakon 5-6 godina sam ih otvorio i bili su kao novi, kao da su sada kupljeni na kiosku, jedino se onaj miris tinte izgubio... Mislim da je u tome tajna, vlaga, prašina i izravna sunčeva svjetlost najveći su neprijatelji papira uopće... Ima samo jedna mana, stripovi zamotani u novinski papir ne izgledaju lijepo na policama, ali ukoliko želite glancere dugi niz godina, probajte oprobani recept, sve sam probao, ovo je najbolje!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/01/2014 : 16:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Vau, baš lijepo očuvani primjerci... da imam jednog takvog, čuvao bih ga više nego oko u glavi.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 13/01/2014 : 17:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
moji "glanceri" al` su mi ipak dragi
[URL=http://www.directupload.net][/URL]






Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 13/01/2014 : 18:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote


Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 13/01/2014 : 18:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
ha-haaa, ćošak ti na hrbatu pravo oštećen






Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 13/01/2014 : 20:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Iako nemam nijednog LMS ili ZS (i ne zelim imati), lijepo je vidjeti ovakve stvari koje prkose zubu vremena. Svaka cast!
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 13/01/2014 : 20:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote
Još koji...








Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/01/2014 : 21:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senokute

moji "glanceri" al` su mi ipak dragi
[URL=http://www.directupload.net][/URL]



Vidi se da su na njima odrastale generacije
Go to Top of Page

mokypu
Starting Member



Croatia
55 Posts

Member since 02/12/2007

Posted - 18/01/2014 : 16:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mokypu a Private Message  Reply with Quote
Neznam da li je ko vidio ali na njuškalu tip prodaje prvih 300 brojeva ZS i LMS kao savršene kopije.Na slikama bogami izgledaju baš ko pravi.Ja nisam neki znalac tako da meni bi lako uspio uvaliti ih pod orginale.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 18/01/2014 : 16:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mokypu

Neznam da li je ko vidio ali na njuškalu tip prodaje prvih 300 brojeva ZS i LMS kao savršene kopije.Na slikama bogami izgledaju baš ko pravi.Ja nisam neki znalac tako da meni bi lako uspio uvaliti ih pod orginale.


Lipo za vidit,ali ne i za imati.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

almon
New Member

Croatia
224 Posts

Member since 13/11/2009

Posted - 18/01/2014 : 18:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send almon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mokypu

Neznam da li je ko vidio ali na njuškalu tip prodaje prvih 300 brojeva ZS i LMS kao savršene kopije.Na slikama bogami izgledaju baš ko pravi.Ja nisam neki znalac tako da meni bi lako uspio uvaliti ih pod orginale.



Uzeo sam ZS 85.
1. 142 stranice umjesto 160.
2. Nema prve dvije najavne stranice.
3. Zadnja stranica iz broja ZS 86.
4. Dodatni stripovi su iz broja ZS 205.
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 18/01/2014 : 19:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Znaci ne ispalti se ni to imati???
A ja liku posla mail prije 15 dana i nema jos odg
Jos i bolje kad je tako

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/01/2014 : 22:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Vidi se da su u pitanju original stripovi, to je najvažnije... Ima tajni kako to očuvati, ja sam kao klinac od 10 godina sasvim slučajno (jer nisam imao ništa drugo) zaamotao u novinski papir tada omiljenu mi Zagor ZS trilogiju Sveti breg/Zakon predaka/Hiljadu lica straha (a i dalje mi je to vrh serijala) i zajedno s ostalim stripovima (koji nisu bili posebno zamotani) spremio u kartonsku kutiju i ostavio ih u sobi... Nakon 5-6 godina sam ih otvorio i bili su kao novi, kao da su sada kupljeni na kiosku, jedino se onaj miris tinte izgubio... Mislim da je u tome tajna, vlaga, prašina i izravna sunčeva svjetlost najveći su neprijatelji papira uopće... Ima samo jedna mana, stripovi zamotani u novinski papir ne izgledaju lijepo na policama, ali ukoliko želite glancere dugi niz godina, probajte oprobani recept, sve sam probao, ovo je najbolje!




Vjerojatno je baš o tome i riječ, da novinski papir em upija vlagu samih stripova, em ih efikasno štiti od sunca, prašine i eventualnih oštećenja.
Nisu mi zavraga roditelji ko klincu govorili da je školske knjige i bilježnice bolje zamatati u novinski papir, ili barem u onaj kvalitetniji iz papirnice, nego u plastične omotnice.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 26 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000