forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Svasta pomalo
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 56

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/04/2015 : 19:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Može se ako se hoće.

http://diply.com/trendyjoe/girls-squat-ass-butt/60844



Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 03/04/2015 : 19:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Bolja ova liva

Have mercy
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 04/04/2015 : 10:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
nekako realno rečeno sa strane jedne francuskinje.
Ako možete stavite na prijevod, meni se ne da prevodit.Nadam se da čete bar osnovno razumjeti.


Pozdravljeni vsi!
Vem, da ni prav prijazno niti zaželeno sporočati slabe novice, ampak vseeno sem se odločila , da vam povem, kar sem pred nekaj dnevi ( v četrtek 26.3.)
slišala in videla na drugem programu francoske nacionalne televizije. Večerna, več kot dve uri trajajoča oddaja o zadnji letalski nesreči v francoskih Alpah, me je močno pretresla.
V oddaji so strokovnjaki skupaj z raziskovalnimi novinarji zelo poglobljeno analizirali vzroke nesreče, stanje na področju letalskega prometa in v letalskih družbah v EU in v svetu. Dejstva , ki so jih predstavili v tej oddaji , so mi jemala sapo. V oddaji je bilo povedano, da so informacije , ki jih bodo posredovali najširši javnosti šokantne, da pa imamo ljudje pravico izvedeti, kakšno je stanje v letalskih družbah na kadrovskem področju in kakšna je sedaj praksa pri zaposlovanju pilotov in kopilotov, ker je tudi tukaj iskati vzroke za to zadnjo nesrečo. In morda tudi tisto , ki se je zgodila malezijskemu letalu, katerega ostanke sploh še niso našli. In kaj smo gledalci lahko izvedeli : v zadnjih letih se je tudi v tej branži uveljavila filozofija prekarnih delavcev - kopilotov, ker letalske družbe zasledujejo en sam cilj, to pa je čim večji dobiček! Varnost in zadovoljstvo potnikov in zaposlenih je drugotnega pomena. Na primer :Lufthansa že od leta 2009 ni redno zaposlila nobenega kopilota!
Potem smo lahko iz ust mladih diplomiranih pilotov izvedeli , kako te zadeve izgledajo v praksi :
Mladi fantje in dekleta z diplomo pilota francoske najbolj ugledne izobraževalne fakultete ne dobijo nikjer zaposlitve, ne v EU niti kje drugje po svetu, kajti za zaposlitev je poleg diplome potrebno imeti najmanj 500 ur letenja na potniških letalih v linijskem prometu ( avion de ligne ). Kje in kako lahko mladi diplomanti sploh pridobijo prakso za ta osnovni pogoj 500 ur, če jih nobena letalska družba ne zaposli in ne omogoči prakse?
V ta namen obstajajo specializirane kadrovske agencije ( eno takih v Rimu so novinarji s skrito kamero predstavili v oddaji, kjer je bil ves razgovor z mlado diplomirano pilotko posnet in v oddaji prikazan), ki mladim diplomiranimpilotom » preskrbijo« 500 ur prakse letenja na način , ki mu pravijo » Pay to fly » !
Gre za to, da mora mlad diplomiran pilot za pridobitev 500 ur prakse na linijskih letalih plačati taki agenciji (!) od 55.000,00 ? pa celo do 85.000,00 ? !
Plačati je potrebno tako veliko denarja, da lahko letijo na linijskih letih kot kopiloti in s tem pridobijo to nujno potrebno prakso za eventuelno kasnejšo zaposlitev. Malo jih je, katerim to lahko plačajo starši, nekateri si v ta namen izposodijo denar ali v banki ali pri prijateljih, kot naložbo v svojo prihodnost oz. možnost za kasnejšo zaposlitev.
V tem času, ko so na t.i. plačani praksi »Pay to Fly«, nimajo nobene pogodbe z letalsko družbo za katero letijo kot kopiloti, niti ne dobi niti 1 € plačila. NIČ! V pilotski kabini so na črno, odgovorni pa so za svoje življenje in življenje potnikov! In kar je bilo še povedano: ti mladi kopiloti, ko med poleti čakajo na naslednji let, v večini primerov ne spijo po hotelih, kot to gledamo v filmih. Oni gledajo na vsak evro in si hotel težko privoščijo zato med enim in drugim letom prenočujejo kar na letališčih v avtomobilih!!! To je življenje v stalni stiski, da ja ne bi zboleli, da ja ne bi prekinili » prakse«, da bodo ja dobili licenco, skrbi jih vračilo izposojenega denarja itd. Da drugih težav ali skrbi niti ne govorijo. In ko jim enkrat uspe dobiti zaposlitev, znaša njihova mesečna plača kopilota 1.600,00 ?. Na TV so pokazali svoje plačilne liste.
V oddaji seveda niso trdili, da je tako stanje vzrok te zadnje nesreče, vendar pa so nakazali, da je potrebno tudi tukaj iskati odgovor za to zadnjo tragedijo .
Ko sem na TV ekranih na kraju te nesreče videla Marklovo, Hollanda in tudi španskega predsednika, mi je bilo jasno, da niso prišli tja kar tako! Kdaj pa so že šli na kraj nesreče sami predsedniki držav !? Zakaj so prišli?!Ali se morda zavedajo kakšen svet ustvarjajo s svojim vodenjem?
V glavnem : glavno sporočilo te dokumentarne oddaje je bilo, da je današnji neoliberalni sistem, ki propagira fleksibilno delovno silo, povzroča milijonsko brezposelnost, ljudi spreminja v moderne sužnje , jih peha v hude stiske, depresije in kup drugih bolezni, gnil in zavržen. Civilizacijskih pridobitev ni več, skrb za človeka in delavske pravice so preteklost . Danes je edini cilj profit, denar, čim več denarja, način ni važen. Morala, etika, kaj pa je to ?
Francoska oddaja me je res pretresla . Obravnavali so sicer eno področje, področje letalskega prometa, pa kaj, ko je enako zastrupljeno stanje na vseh ostalih področjih.
Že dva dni se sprašujem, enako kot moj dober prijatelj, ali je to sploh še moj svet . ....




Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 04/04/2015 10:03:45
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/04/2015 : 12:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Prviše dramatičan tekst. Cura ko da je tek sad otkrila da se u kapitalzmu ide za novac. I ovo o pilotima, koji si sami plaćaju "praksu" nije razlog zašto je luđak skrenuo avion u alpe. Jebiga... tip je jednostavno bio poremećen.... žalosno ali istinito... :(
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 04/04/2015 : 15:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Bravo Nagor, da ti je uspjelo pročitati

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 25/06/2015 : 12:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Hehe, dodje mi veliko dijete sa 27 godina

http://www.age-test.com/hr




-

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 25/06/2015 : 14:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message
meni je knap kako imam ovaj test

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/06/2015 : 14:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69

Hehe, dodje mi veliko dijete sa 27 godina

http://www.age-test.com/hr





I meni je knap. 22

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46540 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/06/2015 : 14:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
meni izbacilo 24.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/06/2015 : 16:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
6 godina mlađi nego što jesam, mlad u srcu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/06/2015 : 18:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

meni izbacilo 24.


meni isto ali sam se zajebavao s odgovorima

Have mercy
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 25/06/2015 : 18:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message
meni 23

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/06/2015 : 22:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
yii-ha!

What Is Your Southern Name?
http://www.playbuzz.com/craigkelly10/what-is-your-southern-name?utm_source=facebook.com&utm_medium=pbn_lolspots&utm_campaign=lolspotsob2&ljr=uQciJUMhUsTTFjk5A0ht4jiBCDN2FBioCGwI9dtvvIU%3D

Your new name is Savannah Summers!

You're the embodiment of a Southern belle with charisma, glamour and grace. However, you are not afraid to let loose, throw on some cowboy boots and go 4 wheelin' because after all, you ain't afraid of a little mud and a good time!

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 25/06/2015 : 22:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

yii-ha!

What Is Your Southern Name?
http://www.playbuzz.com/craigkelly10/what-is-your-southern-name?utm_source=facebook.com&utm_medium=pbn_lolspots&utm_campaign=lolspotsob2&ljr=uQciJUMhUsTTFjk5A0ht4jiBCDN2FBioCGwI9dtvvIU%3D

Your new name is Savannah Summers!

You're the embodiment of a Southern belle with charisma, glamour and grace. However, you are not afraid to let loose, throw on some cowboy boots and go 4 wheelin' because after all, you ain't afraid of a little mud and a good time!



čudim se,

mislio sam da će ti ispast

reverse cowgirl

yii-ha

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 25/06/2015 : 22:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
motherfucker,gad demet

dva put za redom mi izađe ta mala savana

a birao sam sve frajerske odgovore

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 25/06/2015 : 22:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
i treći put,
a sve sam odgovore promijenio

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/06/2015 : 22:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
najbolje da se prestaneš opirati svojoj južnjačkoj nježnijoj strani ..prepusti se, Savannah

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 25/06/2015 : 22:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
arrrgghhhh,odo se ubit,pa ovo nije normalno

jel čarli,ima li tu koje drugo ime osim te savane?

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/06/2015 : 22:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Izašlo mi da sam 10 godina mlađi od realne dobi.

I kaže - mlad u srcu.

Ajde, bar nešto.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/06/2015 : 22:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by igor 12

arrrgghhhh,odo se ubit,pa ovo nije normalno

jel čarli,ima li tu koje drugo ime osim te savane?



idem vidjet...sve ću promijeniti..mora biti, vidi se u komentarima da ima još imena..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 25/06/2015 : 22:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
o fala ti bože...

reth jackson

već sam se uplašio za svoju muškost
ima li kakva utakmica večeras?

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/06/2015 : 22:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by igor 12

arrrgghhhh,odo se ubit,pa ovo nije normalno

jel čarli,ima li tu koje drugo ime osim te savane?



idem vidjet...sve ću promijeniti..mora biti, vidi se u komentarima da ima još imena..



Evo, jesam...Tebi nema pomoći, Savannah

Jethro Jett is your Southern name and by golly does it fit you! You're as wild as a rodeo bull, but you've got a soft side that melts everyone's heart like ice cream on a hot July day! There's nothing you love more than spending time on the open road where you love to meet new friends and charm everyone with your unforgettable southern accent!

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 26/06/2015 : 01:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message
Ja sam Rhett Jackson :D
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/06/2015 : 05:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

meni izbacilo 24.

meni 25,stariji sam

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46540 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/06/2015 : 09:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by lwood

meni izbacilo 24.

meni 25,stariji sam



stari tovar

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 56 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000