forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 124

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/01/2019 : 14:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky
... prije 15 godina sam bio smrtnik ...



Ja te razumijem, čovjek dok je smrtno biće je pod pritiskom i ne razlučuje stvari dobro.

Iako se ne sjećam da sam te viđao među nama besmrtnicima.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/01/2019 : 15:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Beva

Ken Parker je sposoban, snalažljiv pustolov, dovoljno senzualan da je sposoban preživjeti bez sumnji u njegovu muškost



znači,

Ken Parker je Zagor, kako sam i rekao odmah na početku

....

barem smo razbili one urbane legende o nekakvoj kenovoj netipičnosti, neviđenosti u bonelliju i slične mantre. nekako se ken spustio na zagijevu razinu, rekao bi čovjek.


Slažen se, Ken Parker je Zagor,samo malo drugačiji.
Kako je jučer spomenut, malo san obnovija Butcha. I vidi vraga stvarno možeš nać čvrste poveznice između Zagija i Kena.
Butch je Kenov Supermike. Pojavljuje se neko ko je ravan junaku, neko za koga ti se čini da je u stanju s njin obrisat pod. S tin da se meni Butch čini jači i uvjerljiviji lik od Supermikea za 3 klase. Za Supermikea si zna da je najeba čin se pojavija, za Butcha nikad nećemo znat kako bi proša u sukobu s Kenon jer do sukoba nije ni došlo. Ali scena kad nakon udarca Butch kaže Kenu da mu oprašta jer mu je spasija život ali da će mu iščupat srce ako ga opet takne je baš moćna. Meni je tu Butch moćan ka Bruce Willis u Last boy scout kad onome liku šta ga zajebava sa paljenjen cigarete kaže da će ga ubit ako ga ponovno takne. Ono kad jednostavno znaš da je ovaj gotov ako ga opet zvekne. Srića da Ken nije stiga opet dignit ruku na Butcha jer mislin da bi serijal završija sa ovon epizodon.

Ken je Zagor samo drugačiji i zato šta nije on onaj koji spašava stvar, nego upravo lik koji mu je suprotan.
I onda opet, s onin činon žrtvovanja ni Butch nije neki superheroj iako je svima spasija živote.
Nema tu plemenitosti. Čisti racio čovika koji je svjestan da je mrtav ovako ili onako. U onoj situaciji on je ka Butch(onaj drugi) i Sundance kad su već mrtvi samo biraju način na koji će otić.
Čak ima i nešto sebično u onome činu, jer ono radi zbog sebe i svojih osobnih ratova.





btw legendarna scena

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/01/2019 : 15:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by stinky

uu, to je dobro
vidim da je Butch tvrdi tip, takve ja volim

da, to bi mogla biti prava priča

16 kažeš. kroz par mjeseci bi trebala doći. a možd ai uzmem u knjižnici da vidim, sviđa mi se butch i ovo što pišete. i odzvanja mi, kao da ga se sjećam. jel to jedan dugokosi?



Prije 15 godina ti se svidio, ovako si komentirao (ocjena 99%):

Prvo ću reći da ja obožavam Maraffu. Oduvijek. I u Parkeru i u M.Nou. Jednostavno volim te nestandardne crtače. Najbolji su mi kod njega prizori borbe, kad metak pogodi tijelo, ili ljudi u trku i slično. A priča je, naravno, odlična. Tipovi ko Butch ostavljaju utisak, to su ljudi sa ruba, marginalci. O tome bih čitao sto puta na istu foru, jednostavno su mi zanimljivi razni osamljenici, fanatici, pokajnici, ljudi drugačiji od većine. Bilo bi mi draže da Butch lovi i skalpira bijelce, nekako sam uvijek na strani Indijanaca, ali, što je, tu je. Jedna od najjačih mi je kad dvojica lovaca na skalpove razgovaraju, pa kaže Butch da Kajova kojeg je obrađivao nožem, nije mogao da ne prizna njegovu tehniku. A i sami Kajove, kaže, iskusni su ljudi u baratanju nožem. Ovo je ludilo, Berardi, majstore!!! Za naslovnice više ni neću cjepidlačiti, sve su ionako odlične, osim što mi se ne sviđa previše ta bijela boja (ko što sam već i rekao), ovdje dajem ocjenu manje jer nema Butcha na naslovnici.



Da ne ispadne da branim stinkija al nekih 15 godina je priličan period. Gledan kako san neke stvari ocjenjiva pred kojih (samo) 7-8 godina i koliko su mi danas manje značajne. To je nekako i normalno jerbo vrime ne štedi nikoga .(pa tako ni neke naše subjektivne procjene koliko šta valja-ne valja)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/01/2019 : 16:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Da ne ispadne da branim stinkija



Ni ja ga ne napadam :) Sam je prenosio te komentare na temi ranije...

A postoji i izreka 'jebeš čovjeka koji se nikad ne mijenja'...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 13/01/2019 : 16:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Br.16 Nemilosrdni Butch.
Ali nije Butch moćan lik samo zato šta bi vjerovatno riješija Kena, nego je dekonstruira Kena bolje nego ti.
Protivnik glavnog junaka koji ima kredibilitet.
Recimo ono kad mu Ken krene filizofirat kako su indijanci dobri,pošteni i časni jer jer on zna, jer je 5 godina živio s njima, a ovaj ga razjebe s "Pa šta, ja san živija 10 godina s njima i nisan vidija ništa od toga o čemu ti laprdaš".





opet sam dobro nanjušio
molim, i drugi put

to je ta scena, da. inače, scene gdje se izmjenjuju stajališta - to je ključno u KP, njegovom autoru pogotovo. ovo je jedina takva scena gdje je glavni lik potučen do nogu, napravljen budalom. velim, ukazao se berardi oprečni.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/01/2019 : 17:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson

opet sam dobro nanjušio




je
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/01/2019 : 17:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
100 stranica..trla baba lan

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 13/01/2019 : 23:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Beva

Ken Parker je sposoban, snalažljiv pustolov, dovoljno senzualan da je sposoban preživjeti bez sumnji u njegovu muškost



znači,

Ken Parker je Zagor, kako sam i rekao odmah na početku

....

barem smo razbili one urbane legende o nekakvoj kenovoj netipičnosti, neviđenosti u bonelliju i slične mantre. nekako se ken spustio na zagijevu razinu, rekao bi čovjek.



Mislim da ipak treba da procitas komplet Ken Parkera da bi ultimativno zakljucio tako nesto, ali kako hoces. Sto se mene tice uverenje je samo tvoje da je Ken na razini Zagora.
Sve u svemu lepa zabava za praznike i mislim da je svako pomesto naucio, ako nista raspravljati se na kulturniji nacin.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/01/2019 : 08:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Nego, nije li trojka već trebala izaći?
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 14/01/2019 : 10:18:29  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Luca Vannini





https://striposlavija.blogspot.com/

Edited by - wesskowaz on 14/01/2019 10:19:58
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/01/2019 : 12:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ovi vrsni prizori me snažno podsjećaju na Jeremiaha Johnsona kojeg sam nedavno ponovo gledao.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 14/01/2019 : 12:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Napokon da netko nacrta indijanca kako spada (slika 3).
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/01/2019 : 13:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Vanini je isto valjda vec na Texu..vidi se zasto.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 14/01/2019 : 13:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Možda je malo taj nož prevelik, to jest nacrtan preveliko, Bowie nož je nekih 20-30 cm.
Manje bitno.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/01/2019 : 00:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ovi vrsni prizori me snažno podsjećaju na Jeremiaha Johnsona kojeg sam nedavno ponovo gledao.



Nekidan kad je mlađo stavija ono "ken vs blueberry" odma san ih u glavi pritvorija u Redforda i Belmonda

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/01/2019 : 00:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

Možda je malo taj nož prevelik, to jest nacrtan preveliko, Bowie nož je nekih 20-30 cm.
Manje bitno.


I na onoj prvoj slici nož izgleda dosta velik. Možda nije Bowie.
Zadnja slika mi je odlična.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 15/01/2019 : 17:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
Mozda je Hudson Bay noz, dosta su ih nosili traperi u to vrijeme. A bilo je dosta kovanog oruzja i orudja, 'ko bi se drzao standarda. Mada po izgledu najvise vuce na Bowie.
Genijalne slike, pravi Jeremiah.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/01/2019 : 16:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote

Knjiga 4 (Darkwood)

Pod nebom Meksika

Scenarij: Giancarlo Berardi
Crtež: Ivo Milazzo

Nakon čitanja ostalih junaka, vratio sam se malo i Kenu. Kad čitate više stripova različitih junaka, ponekad je teško sve popamtiti. Ali ovdje u ovoj knjizi 4 bi pohvalio odličan predgovor, u kojem između ostalog imamo kratki dio gdje je opisano što se dosad sve događalo, događaji koji su prethodili ovome u Meksiku.

Protekle su gotovo pune 4 godine do ove epizode, a nakon prošle epizode gdje je Ken imao ulogu šerifa i malo "skrenuo" sa svog puta, dalje ga put vodi u Meksiko, jedno mjesto pod nazivom San Luis. Potraga sa Donadolm Walshom je i dalje aktualna. Upoznajemo pomalo čudnovate likove Carmen i Ramona, pa prostitutku Dolores kojoj je svega 15 godina, ali i na početku jednog lika s kojim Ken u par navrata vodi isto neke čudne razgovore. U potrazi sa informacijama u vezi Walsha, Ken nije ni svjestan da se obraća krivim ljudima i zamalo biva ubijen. Treba napomenuti da se u epizodi vraća i Dash za kojeg se mislilo da je mrtav, ali i Ken je došao do svoje puške.

Dobra epizoda, nije nimalo dosadno, pomalo neke čudnovate scene prevladavaju, ali već smo se navikli. Čini se da je ova epizoda zatišje pred oluju što se tiče Donalda Welsha, barem što sam pročitao komentare ispod recenzije.

(priča: 8, scenarij: 7, crtež: 8, naslovnica: 7) = 76%

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 29/01/2019 : 20:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Evo čitam treći trobroj Kena Parkera (još čitam zadnji broj, Kitolovce). Ovo je dosadno, povremeni humor koji mi nije smiješan, i već mi je postalo predvidljivo jer sam u prva dva broja (Vrelo nebo Meksika, Velika pljačka u San Franciscu) odmah pogodio koji će usputni likovi zaginuti. Jedino što me jako iznenadilo je u meksičkoj epizodi sudba sudba onog amoralnog revolveraša, očekivao ne znam kakvu priču koja će uslijediti s njim, a serviraju nam onaj obračun u kantini praktički na početku priče. To je bilo vrlo dobro, puno bolji dojam nego Dashielov dolazak.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/01/2019 : 13:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Kome je Ken dosadan mora da ima jako zabavan zivot.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 30/01/2019 : 14:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Hvala.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/01/2019 : 14:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nije mi Ken dosadan, zasad je ok, ali ovo što sam dosad pročitao, nije ni do koljena jednom "Pilotu". Nema onog kao kod "Pilota" da mi nakon čitanja ostane "wow" efekt i da par sati poslije razmišljam o tome što sam pročitao. Iskreno, više uživam i u M.Rendžeru.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 30/01/2019 : 15:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Pročitao kitolovca. Usprkos lošijem crtežu, priča mi je zanimljivija nego u prethodnim epizodama, valjda zato što nije generički western već oslikava meni nešto slabo poznato.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 30/01/2019 : 20:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Nije mi Ken dosadan, zasad je ok, ali ovo što sam dosad pročitao, nije ni do koljena jednom "Pilotu". Nema onog kao kod "Pilota" da mi nakon čitanja ostane "wow" efekt i da par sati poslije razmišljam o tome što sam pročitao. Iskreno, više uživam i u M.Rendžeru.



Reem, svaka ti stoji!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/02/2019 : 16:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Pročita 3.trobroj,Velika pljačka u S.Franciscu je najbolja u ovom trobroju. Kitolovci , zanimljivo al neki detalji su jednostavno preglupi. Vrelo nebo Mexika solidna pričica.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 124 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000