forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 124

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/10/2021 : 17:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo okacicu ja sve, jer su stvarno vrhunski crtezi

Andreucci


Frisenda


Ortolani


Grella




Edited by - going going on 15/10/2021 17:35:28
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12889 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 15/10/2021 : 17:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Vrhunski
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/10/2021 : 17:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


















Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 15/10/2021 : 21:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Uff, koje ilustracije!
Ona ilustracija od Furna, kao pravi Milazzo!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/10/2021 : 18:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Stigao sam do trece Kenove knjige u izdanju Strip Agenta/Fibre. Uskoro osvrti. Za sada ubedljivo najjaca epizoda je Chemako.
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
841 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 18/10/2021 : 19:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Divota. Nikad dosta.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/10/2021 : 15:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
baš divota
al što je Korado nacrtao sisu,svaka mu čast!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/10/2021 : 16:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

'ladna voda u zimus



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/10/2021 : 16:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Cestarova ilustracija u Toms baru sa Marvinom ubija koliko je dobra.
I Frisendina je nešto posebno.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1213 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 20/10/2021 : 23:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going






A što Kit Karson napada Kena i gde je Zagor da pomogne?


Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...

Edited by - Chief Warhead on 20/10/2021 23:37:54
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 21/10/2021 : 00:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Cestarova ilustracija u Toms baru sa Marvinom ubija koliko je dobra.
I Frisendina je nešto posebno.



Osim što je Ken malo veći nego bi triba biti, možda čak bolje reći... krupniji je.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 11/11/2021 : 15:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
U vrijeme Pony Expressa!

Jedna odlicna specijalna epizoda Kena Parkera. Bas mi je bil gust ovu epizodu. Toliko suptilnosti i osjecaja u stripu da jednostavno nema rijeci.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/11/2021 : 15:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Art portfolio “Omaggio al West di Ivo Milazzo”
http://texwillerblog.com/art-portfolio-omaggio-al-west-di-ivo-milazzo/

potpisani primjerki, limitirana naklada








prijevod uz Google Translate, zato unaprijed isprike!



Umjetnički portfelj “Omaggio al West di Ivo Milazzo” u dva toma – ne prodaje se zasebno:
- Svezak I: 15 crno-bijelih ilustracija u formatu 29 × 41 cm + jedna ilustracija (Giorgio Cavazzano) u formatu 18 × 22,5 cm + propratno pismo Ive Milazza u formatu 29 × 41 cm + ilustracija u boji Ive Milazza (originalni dizajn naslovnice “Tex Albo Speciale” br. 13 “Krv na Coloradu”, necenzurirana verzija s Texom koji puši);
- Svezak II: 18 ilustracija u boji formata 29 × 41 cm – uključujući originalni crtež Ive Milazza za naslovnicu “Ken Parker” br. 54 “Boston”.

Potpisi: dvije kutije koje sadrže otiske potpisuje mestre Ivo Milazzo; grafike Iva Milazza, Pasqualea Frisende, Stefana Biglie i Maurizija Dottija potpisuju autori.

Naklada: 229 primjeraka.

Dvostruki trošak portfelja, svezak I i svezak II: 82 eura plus troškovi dostave (7 eura za Italiju).

Offset tisak na visokokvalitetnom papiru Fedrigoni Constellation Cauntry 280 g/m2

Ivo Milazzo je grafički autor Kena Parkera, dok je Giancarlo Berardi književni autor lika.

Sergio Bonelli Editore mi je dao izdavačka prava za Tex – on se vidi na naslovnici Ive Milazza i na ilustraciji Alessandra Poli.

Ivo Milazzo osmislio je prava da uživam u imidžu njegovih grafički kreiranih likova – Kena Parkera, Texa, Toma i Marvina, detektiva.

Inicijativa ima trostruki opseg:

U čast nekoliko desetljeća umjetnosti Ive Milazza;
Prikupiti sredstva (nema trajnih troškova) za udrugu Mana Uona s ciljem izgradnje bunara na ime Ive Milazza na južnom Madagaskaru, gdje su suša i zagađena voda već do krajnjih granica desetkovale stanovništvo;
Usrećite stotine kolekcionara!
Vjerujem da Ken Parker predstavlja temelj vestern žanra u stripu zbog svoje narativne kvalitete, koji je desetljećima anticipirao uvredljive teme poput homofobije, rasizma, prevarivanja najslabijih (Indijanaca).

Ekspresionistička sinteza poteza Ive Milazza učinila je zapadnjačke atmosfere i postavke čarobnima, podučavajući novu generaciju autora učinkovitosti sinteze i preciznoj upotrebi crne i bijele u pružanju dubine polja.

Iskreno zahvaljujem Mestre Ivo Milazzo. Svojom participativnom podrškom omogućio je da naš rad ugleda svjetlo!

Davide Curlante, kustos rada, inženjer materijala i strojarski inženjer, strastven za Devetu umjetnost i ljubitelj vestern žanra.





Zapad je bio svijet koji je ispunjavao moje vrijeme kao dječaka kroz mnoge avanture ilustriranih priča, kina i stripova koje sam svakodnevno gutao.

Um mi je slobodno galopirao, razigrano reproducirajući događaje koje sam ja interpretirao u maštovitom recitalu, zahvaljujući razigranoj odjeći koja se sastojala od remena, pištolja, kaubojskog šešira i šerifove zvijezde ili perja plemenskog poglavice, noža i tomahavka.

U ovom načinu rada ponekad sam mogao biti revolveraš, zakonski radnik ili Indijanac u ekscentričnim narativima u kojima sam živio u svakoj ulozi, trčeći preko velike terase koja je okruživala genovsko potkrovlje u kojem sam živio sa svojim roditeljima i dva starija brata.

Inače, u hladnim zimskim putovanjima, mogao bih pripremiti hodnik vojničke kuće za vođenje maštovitih bitaka između crvenih i bijelih, u scenariju obogaćenom autohtonim tipijima i drvenom vojnom utvrdom – sagrađenom rezbarijom genijalnog brata…! – s relativnim ukrasima.

Fizičku igru ​​često je zamjenjivala realizacija kratkih priča koje sam razvijao kroz urođeni estrus crteža koji mi je prenosio tata, da se na papiru prisjetim događaja koji su mi ispunili oči i um tisuću epskih situacija.

Naivne zaplete, čiji su tumači bili čak i moja braća u pustolovinama trojice Mila! A netko, sijede kose i dobrog pamćenja, u ovim neustrašivim protagonistima može lako razlikovati strip strip “I tre Bill” koji je 50-ih objavila Tea Bonelli.

Tada, kada sam maštao da postanem, odrastajući, pilot onih sjajnih aviona koje sam tako dugo gledao kako lete, zasigurno nisam mogao zamisliti današnjeg autora stripa kako treba zahvaljujući tom mikrokozmosu koji je ispunjavao moje djetinjstvo, ali koji je pomogao – tijekom mnogih poslijeratnih godina – da se odvrati um tolikog broja odraslih u narativnom žanru koji je opširno obrađen u svim medijskim oblicima.

Tipologija naracije koju sam dubinski obrađivao trideset godina, zajedno s piscima koji su me pratili u zanatu u naizmjeničnim fazama.

Kreativnost je nešto što pripada ljudskom rodu i nezamjenjiva je sadašnjost jer također nevjerojatno nazire slike budućnosti, unatoč tome što prečesto dominiraju racionalnost i nesvjesnost.

No, kako kaže renomirani arhitekt Renzo Piano, uz poznavanje činjenica, kreativnost je "poput stolnoteniskog meča" koja omogućuje muškarcima da suosjećaju s drugima na zajednički način kako bi dobili pravu i razvijenu ideju u svakom aspektu vas. Zapravo, lišen povratne informacije, krhka zamišljena iskra riskira da nestane u ništavilo, dok, iako možda izvire iz prethodnog znanja o kolektivnoj imaginaciji, može postati originalna kroz još jedan osjetljivi doprinos trenutka.

Glazba, kino i strip temelje vlastite medijske i emocionalne konstrukcije upravo na doprinosu više “umova” koji riskiraju takve umjetničke forme s jedinstvenim i neponovljivim individualnim kapacitetima.

Ovo dijeljenje je danas prisutno na listovima posebnih slučajeva, okupljenih da odaju počast zapadnjačkoj mašti koju sam vizualizirao u “Ken Parkeru”, “Tex” i “Mágico Vento”, u pokušaju da ljudima Madagaskara donesem ekonomske resurse u ozbiljnim poteškoćama preživljavanja.

Hvala srcu Davidea Curlantea koji je razmišljao o njima, kolegama koji su ih svojim djelima betonirali i velikodušnim ljudima koji, kupovinom istih, upotpunjuju projektnu ideju s blagotvornim doprinosom u korist onih koji su zastarjeli još više nego pet stoljeća vlastitih resursa, slobode i – prečesto – samog života.

Hvala svima!


Ivo Milazzo.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 14/11/2021 15:41:57
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/11/2021 : 15:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Vise slika u linku prijasnjeg posta, ovde samo nekoliko njih...











Maurizio Dotti i Davide Curlante





Milazzo potpisuje





Milazzo i Biglia










Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/11/2021 : 15:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Enrique Breccia






Giampiero Casertano






Giorgio Cavazzano






Alessandro Giordano






Stefano Landini






Alessandro Poli





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 14/11/2021 15:51:42
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/11/2021 : 15:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Fernando Proietti






Michele Rubini






Ivo Milazzo, “Boston”






Giancarlo Alessandrini






Stefano Biglia






Fernando Caretta





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/11/2021 : 15:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Andrea Cucchi






Aldo Di Gennaro






Francesco Dossena






Pedro Mauro






Maurizio Rosenzweig






Giorgio Trevisan






Luca Vannini








Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 14/11/2021 : 17:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Referenca za ovog zadnjeg medu :D


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/11/2021 : 18:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

To si znao ili trazio?







Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/11/2021 : 18:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Cavazzano car!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 14/11/2021 : 23:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


To si znao ili trazio?










Ukucao u google "bear catching salmon" da vidim rade li profesionalci tako :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/12/2021 : 07:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
S ovom novom Kenovom recenzijom, imamo pokriveno recenzijama prvih 30 epizoda:

https://www.stripovi.com/recenzije/ken-parker-kp-lib-27-bilo-jednom/2732/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12889 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 05/12/2021 : 10:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Fino recenzentski zaokruženo.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/12/2021 : 11:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

S ovom novom Kenovom recenzijom, imamo pokriveno recenzijama prvih 30 epizoda:

https://www.stripovi.com/recenzije/ken-parker-kp-lib-27-bilo-jednom/2732/



lepa recenzija,ali vidim da još nisi probavio Trevisanov crtež

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/12/2021 : 14:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
lepa recenzija,ali vidim da još nisi probavio Trevisanov crtež



Hvala, ma ne znam što bih ti rekao. Kako sam u recenziji naglasio, lijepo je prikazao emocije likova, ali čini mi se nedovršen crtež. To se pogotovo osjeti kada se ide kraju epizode. Kao da je žurba bila u pitanju.

@Hercule: Hvala.
Lijepo si u komentar uvrstio duhoviti dijalog iz priče.
Mislio sam ga i ja ubaciti u recenziju uz još neke misli, ali trebao sam skratiti.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 05/12/2021 14:17:58
Go to Top of Page
Page: of 124 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000