forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra: izdavački plan za 2009/2010
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Markos
Webmaster



Croatia
29088 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/09/2008 : 10:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cbarks

Prvo čestitke na planu koji je zaista jedna veoma lepa vest u ovom sivom danu
Presveto srce če biti preko 300 posle ovogodišnjeg CRŠ-ja, sigurno


Jos malo pa ces mi postati sponzor:)

quote:
Originally posted by cbarks
Kako stoji Lavričeva Glista, čudi me da se toga nije još prodalo 300 komada.


212. Nije lose za pola godine i domaćeg autora.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29088 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/09/2008 : 10:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Vidim da je u najavi za sljedeću godinu Aldebaran. Vjerujem da ćeš za to imati jednu grupu kupaca oduševljenih tim stripom. Jedan drug mi je toliko nahvalio taj strip da me čak dovodi u dilemu da li bih to mogao da kupim. Kolika će biti cijena? Problem mi je izdvojiti novac za neko HC izdanje, skoro nemoguće.


Da, znam za Aldebaran i BDS. Integrali od 5 albuma bi trebali kostati 250 kuna. Nije skupo, jer je to 50 kn po albumu, umjesto uobicajenih 75, ali je puno novca odjednom za "samo jedan" strip, razumijem kako kolekcionari razmisljaju. U svakom slucaju, kupio ga ili posudio ili whatever, pokusaj ga nekako procitati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

sabko
New Member



Bosnia and Herzegovina
216 Posts

Member since 12/08/2008

Posted - 14/09/2008 : 10:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sabko a Private Message  Reply with Quote
To jedva čekam... :D
Nadam se da ide i Betelgez (Betelgeuse - ciklus 2) i Antares (ongoing - ciklus 3) poslije toga naravno.
Kad smo kod Lea, ima li kakvih naznaka za Kenya?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29088 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/09/2008 : 10:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Betelgeuse je takodjer kupljen, na popisu je naveden, a Antares je tek izasla prva epizoda. Kenya mi trenutno nije u planu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16526 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/09/2008 : 10:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Nisam još našao vremena ni da pročitam skenove ali uradiću to što prije. Nije previše skupo 50 kuna za jedan album ali teško da ću moći izdvojiti 70 KM za taj integral. Previše mi je to, studenti nemaju toliko novca.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29088 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/09/2008 : 10:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Kao što rekoh, sve razumijem. I savrseno mi je jasno da s ovim integralima radim sebi na stetu, jer sigurno bi financijski puno bolje prosao radeci pojedinacne albume koje bi, iako su skuplji, ljudi kao ti, slabijih primanja puno lakse kupili (plus, kao sto to onda vani pravi izdavaci rade, kad se prodaju pojedinacni albumi, ONDA izbace integral i prodaju lijepo istu stvar dva puta). Ali eto, kad volem integrale (a ne samo to, nego mi ih je lakse i raditi. Posvetis se nekom integralu mjesec-dva dana, napravis ga i to je to, gotovo, nema vise. Ovako, pet albuma u 2-3-4 godine... gnjavaza.)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 14/09/2008 : 11:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
Ako ima smisla komentirati planove uopće (u smislu da su to zasad samo želje i namjere, ništa materijalno), onda - jako dobar plan ;). A moj je plan kupiti veliki dio toga. BoP sam bio dobio na posudbu i nakon toga odmah ga ubacio na shopping list, ali sada ću malo pričekati. Maus već imam, ali ako bude dobro izdanje, neće mi biti žao poduplati ga. A najviše se veselim otkrivanju naslova za koje još nisam čuo...

Nego, jesi li razmišljao da proširiš djelatnost na namještaj i stanove? Za one kojima ponestaje smještajnog kapaciteta ;).
"Jesi li kupio moja nova izdanja?"
"Rado, ali nemam kamo s njima"
"E, imam ja i za to rješenje" :)

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 14/09/2008 : 11:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Krivo sam se odrazio:) Mislio sam 11 ili 12 (ili 13:)) mjesec, sve isto je kad izadje, bitno da izadje. Ali i ti si krivo izracunao, fale ti 2 spaghetta pa bi to bilo 18. Fakat je puno:) No, do sad mi je rekord bio 14, treba to preskociti!;)
Riskantno je, ali kazu da sreća prati hrabre;)


-18 komada
-18 komada
...to je naša nada!!!


Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1250 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 14/09/2008 : 11:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

A nego koliko? Mislim, mozda, ali samo mozda, bi Maus mogao ici u nesto malo vise, ali... ne znam ima li to smisla. U dvije godine koliko Fibra postoji, samo je 5 izdanja prodano u vise od 300 primjeraka - Bosanske Basne (335), Metabaruni 1 (305), Svagdanja Borba (350) i Spaghetti 1/2 (380). Svi mi mislimo kako bi se to moralo prodavati bolje i lakse, ali, to se jednostavno ne događa. I u toj situaciji očekivati da će se s Mausom nešto promijeniti, cista utopija.



Sa Mausom je problem, što je več bio izdat na slovenskom (čak 2 puta) i srpskom, pa mislim da se ga ne isplati raditi u večem tiražu.
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1648 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 14/09/2008 : 11:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
O spisku skoro da ne vredi trošiti reči, fenomenalan i ambiciozan izdavački plan. Ne verujem da ću kupiti sve sa spiska, ali dobar deo sigurno.

Markose, mogu samo da zamislim koliko je trebalo truda i vremena odabrati sva ta izdanja, izganjati prava, pa onda sve dalje što sledi - prevođenje, priprema, štampa itd.

Fibra je za ove dve godine zauzela posebno mesto na našim strip prostorima i svi koji volimo strip smo više nego zahvalni Markosu za to.

Moram da priznam da ima mnogo najavljenih izdanja koja ne poznajem, nadam se da će mi bar neka od njih otkriti nove strip horizonte, kao što su već uradile Svagdanja borba i Braća Špageti.

Što se tiče dileme pojedinačni albumi/integral uvek sam na strani Integrala. Izdanje u celini izađe jeftinije, a predstavlja pravi praznik za oči sa svojih 150 - 300 strana u boji i pričom koja čini celinu.

Posebno se radujem integralima Aldebarana i Betelgeza, serijala koji će svakom ljubitelju SF-a zauzimati počasno mesto na polici. Možda nije u rangu Inkala i Metabarana, ali ipak mi je drago da je našao mesto u Markosovom "probranom" društvu.




Edited by - tantus on 14/09/2008 11:21:17
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29088 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/09/2008 : 11:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Witchblade
Nego, jesi li razmišljao da proširiš djelatnost na namještaj i stanove? Za one kojima ponestaje smještajnog kapaciteta ;).
"Jesi li kupio moja nova izdanja?"
"Rado, ali nemam kamo s njima"
"E, imam ja i za to rješenje" :)


"A cime ce te vi to prevesti?"
"NEMATE STAN?"
"Treba li vam i kredit?"
...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29088 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/09/2008 : 11:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tantus
Markose, mogu samo da zamislim koliko je trebalo truda i vremena odabrati sva ta izdanja, izganjati prava, pa onda sve dalje što sledi - prevođenje, priprema, štampa itd.


Najgori dio je dogovor prava. To ponekad traje toliko sporo da popizdis. Prosjecan ritam kod nekih velikih izdavaca je 4 maila godisnje:) Onda ih zoves, gnjavis, požuruješ... Nekad ti se ni ne jave, pa trazis zaobilazne puteve, pa ovo, pa ono... Fibra (i Hrvatska kao tržište) je toliko mala da se njima često ne da gnjavit s nama. Ono, tiraz 500 komada, premale su to njima cifre (mada, meni i dalje nije jasno zašto je bolje ne zaraditi ništa nego nešto?)

Kad dogovoris prava, poslije je sve više manje gušt (osim plaćanja faktura:) ). Dizajn, tekstovi, prijevod, lekture, upis, prijelom, itd itd... to je zanimljiv i kreativan posao, jedino je problem kad se nagomila puno toga u isto vrijeme. I onda, kad sve spremiš, dolazi najgoriji dio - tisak. Užasan osjećaj nemoći i strepnje hoće li sve ispasti dobro. Ali, sve u svemu, lijepo je to.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/09/2008 : 11:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by tantus
Markose, mogu samo da zamislim koliko je trebalo truda i vremena odabrati sva ta izdanja, izganjati prava, pa onda sve dalje što sledi - prevođenje, priprema, štampa itd.


Najgori dio je dogovor prava. To ponekad traje toliko sporo da popizdis. Prosjecan ritam kod nekih velikih izdavaca je 4 maila godisnje:) Onda ih zoves, gnjavis, požuruješ... Nekad ti se ni ne jave, pa trazis zaobilazne puteve, pa ovo, pa ono... Fibra (i Hrvatska kao tržište) je toliko mala da se njima često ne da gnjavit s nama. Ono, tiraz 500 komada, premale su to njima cifre (mada, meni i dalje nije jasno zašto je bolje ne zaraditi ništa nego nešto?)

Kad dogovoris prava, poslije je sve više manje gušt (osim plaćanja faktura:) ). Dizajn, tekstovi, prijevod, lekture, upis, prijelom, itd itd... to je zanimljiv i kreativan posao, jedino je problem kad se nagomila puno toga u isto vrijeme. I onda, kad sve spremiš, dolazi najgoriji dio - tisak. Užasan osjećaj nemoći i strepnje hoće li sve ispasti dobro. Ali, sve u svemu, lijepo je to.


Moram priznati da ti zavidim i da bih jako volio raditi to čime se ti baviš.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 14/09/2008 : 12:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message  Reply with Quote
Čini mi se da si rekao jednom da Frisenda radi neki svoj strip. Pa što je s tim?

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29088 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/09/2008 : 12:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nije ga završio. Završio je samo par kratkih priča, a to je premalo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/09/2008 : 12:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

I onda, kad sve spremiš, dolazi najgoriji dio - tisak.


Mada ni izveštaj o prodaji posle prvih mesec dana nije zanemarljiv po pitanju grozomornosti.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7948 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/09/2008 : 13:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
vau, koji plan, svega ima, za svakoga

hm, do sada je fibra jedini izdavač čija sva izdanja imam (dobro, dobro, kupit ću i tog svebora i plamenu, ali ne stignem do libellusa), nadam se da će bit i zdravlja i perja da to tako i ostane

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Sloba
stripovi.com suradnik

Serbia
490 Posts

Member since 22/11/2007

Posted - 14/09/2008 : 13:51:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Sloba's Homepage  Send Sloba a Private Message  Reply with Quote
Svaka ti cast, kako na izboru, tako i na hrabrosti . Toliko je hvaljeno sve sto izdajes... ne vredi, moracu da da prestanem da citam samo Zagora, sto radim ceo zivot i pokusam da procitam i nesto drugo, evo pocecu od tvojih izdanja
Samo napred
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 14/09/2008 : 14:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Ihhaaa, sta ima tu dobrih romana...sigurno cu uzeti skoro sve to...jooj,

Svaka cast Marko!

Jedva cekam isto Grendela [obozavam Biukovicev crtez]...zanima hocel to biti u A4 [ili slicno] format ili isti americki format? Nadam se A4.

Ja obozavam najvise c/b stripove tako sve Orke kupujem a druge skoro sve tako me zanima hoce li na tim drugima biti ispisani brojevi serije na koricama ili samo negdje unutra knjige, tako za citaoce koji hoce recimo da kupe pola od kolorki ili orki speciajlki, da ne izgleda na polici kao da ti fale neki brojevi serije....Nije big deal ionako ali reko da pitam....


Edited by - Raymond on 14/09/2008 14:57:44
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29088 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/09/2008 : 15:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Grendel ce biti A4, da.
za kolorku, jos nisam odlucio. Vjerojatnije ipak necu staviti broj na korice, s obzirom da je ta primjedba već nekoliko puta ponovljena. Ali ne znam jos.

Trouble will find me
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 14/09/2008 : 16:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Stiže još SF-a iz Fibre!! Sve pohvale... I pored toga imam osjećaj da ću se zalijepiti za još ponešto dobro a potpuno novo za mene, poput Špagetija... God speed Fibra!!!!

...

Edited by - vope on 14/09/2008 16:46:27
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 14/09/2008 : 17:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message  Reply with Quote
bolesna lista:),
tek sad vidim,
bit ce prekovremenih:))) al uzet ce se sve!

(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
>>The best cartoon niggas was Tom and Jerry, man.<< Ghostface
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7432 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 14/09/2008 : 17:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
može gluppo pitanje...da li je Jerome K.(lapka) Jerome po sjajnoj knjizi THREE MEN IN THE BOAT (To say nothing about the dog) ili THREE MEN ON THE BUMMEL?
sjajne knjige - prva ide u red meni najdražih (najduhovitijih svakako) ikada?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29088 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/09/2008 : 17:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da, ime po njemu, a prezime po Hieronymusu Boschu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7948 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/09/2008 : 18:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

može gluppo pitanje...da li je Jerome K.(lapka) Jerome po sjajnoj knjizi THREE MEN IN THE BOAT (To say nothing about the dog) ili THREE MEN ON THE BUMMEL?
sjajne knjige - prva ide u red meni najdražih (najduhovitijih svakako) ikada?


to i ja htjedoh pitat
ta tri muškarca u čamcu, a o psu da i ne govorimo, su nešto predobro
čak je i film po toj knjizi bio dobar

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000