forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Disney
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 64

Wolfman
Average Member



Croatia
965 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 20/10/2015 : 14:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by Wolfman

Ovo ti je s Wikipedije, po redu objavljivanja:


7 Donald Duck “Lost in the Andes”
12 Uncle Scrooge “Only a Poor Old Man”
11 Donald Duck “A Christmas For Shacktown”
6 Donald Duck “The Old Castle’s Secret”
5 Donald Duck “Christmas on Bear Mountain”
8 Donald Duck “Trail of the Unicorn”
14 Uncle Scrooge “The Seven Cities of Gold”
9 Donald Duck “The Pixilated Parrot”
13 Donald Duck “Trick or Treat”




Jel' zna netko koji su planovi s box setovima? Ima li tu nekakvog reda? Prvi box set su knjige 7 i 8 (Donald Duck). Sljedeci box set bi trebale biti knjige 12 i 14 (Uncle Scrooge)!?



Kod Barksa se ne čini da imaju neki plan, kao kod Don Rose gdje box setove izdaju redom (tj. kronološki). Iako su do sada, kao i kod Don Rose, izdali po jedan box set godišnje.

Prvi box set je zapravo Christmas Gift Box Set (gdje su Vol. 5 i 11). Sljedeći je Uncle Scrooge, kao što kažeš. A što je iza toga, tko zna :D

Edited by - Wolfman on 20/10/2015 14:59:28
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 20/10/2015 : 16:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:

Kod Barksa se ne čini da imaju neki plan, kao kod Don Rose gdje box setove izdaju redom (tj. kronološki). Iako su do sada, kao i kod Don Rose, izdali po jedan box set godišnje.

Prvi box set je zapravo Christmas Gift Box Set (gdje su Vol. 5 i 11). Sljedeći je Uncle Scrooge, kao što kažeš. A što je iza toga, tko zna :D



Jesi ti siguran u ovo. Meni se nekako cini da je taj christmas bio van ruke. A da ce ova dva biti dio kronoloske cjeline uz iznimku da su zapakirali 12 i 14 jer su to jedina dva koja su zapravo uncle scrooge a ne donald duck. Ako pogledas hrbate ova zadnja dva su istom stilu, dok je onaj bozicni totalno drugaciji?

Edited by - Mord on 20/10/2015 17:03:55
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
965 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 20/10/2015 : 21:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
A moguće, tko će ga znat' :D
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 21/10/2015 : 13:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

A moguće, tko će ga znat' :D



Kopka me, a nikako da iskopam negdje na netu informaciju. Ocekivao sam da bi se Bushido mogao javiti s nekom informacijom...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/10/2015 : 14:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
I ja sam se pitao jesam li sta propustio sa slipcaseom , ali odgovor forumasa mi je olksalo trazenje i kupovinu "pod hitno dok se ne rasprodaju".Sad mogu mirno i kupiti pojedinacne price.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 05/12/2015 : 09:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Neki dan mi stigao treći Fantagraphicsov tom Dona Rose. Sadrži i priču naslovljenu 'War of the Wendigo', pa je moguće da bi se svidjela i zagorolozima.

Barksove patke su jako popularne u Italiji, i u mnogim Nolittinim Zagorima možemo im naći posvete. Bosellijeva 'Cibola' je jednim dijelom posveta Scroogeu McDucku i 'The Seven Cities of Gold'.

Posljednje Priče iz Baze Drugdje objavljene naa hrvatskom sadrže referencu na zlatnu groznicu, Klondike 1896., i na Scroogea i Glittering Goldie ('The Life and Times of Scrooge McDuck').

Zato, zagorolozi, zagorovci, i bonelijevci uopće, upoznajte Carla Barksa i Dona Rosu. Njihove patke su jače od Zagora.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/12/2015 : 13:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Legendary comic book creators Régis Loisel, Bernard Cosey, Tébo, Lewis Trondheim and Nicolas Keramidas have been invited to reinvent Mickey Mouse for Disney.

Two comics are expected in March from Cosye and Trondheim, published in hardcover from Glenat Books, and two more in September from Tébo and Loisel for the Comic Book Festival of Lausanne next September.
Here’s a look at Loisel’s upcoming work on the iconic figure… the story will be published in colour in landscape format.
[/url]

[/url]

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 12/12/2015 13:19:05
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2629 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 12/12/2015 : 15:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Ovo bi trebalo prebaciti u topic "Kojim stripovima se nadate u Fibrinom izdanju".

Edited by - Ernie Pike on 12/12/2015 15:34:09
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/12/2015 : 19:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Ovo bi trebalo prebaciti u topic "Kojim stripovima se nadate u Fibrinom izdanju".



+1
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 12/12/2015 : 20:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Ernie Pike

Ovo bi trebalo prebaciti u topic "Kojim stripovima se nadate u Fibrinom izdanju".



+1



+1
Ovako nesto samo ozbiljnom izdavacu.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/12/2015 : 20:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ne znam je li vama ali meni ovo izgleda fantastično.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/12/2015 : 20:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Izgleda izvrsno, reinterpretacija klasike s osobnim umjetničkim pristupima uz poštivanje likova, duha i crteža originala.

Kud ćeš bolje...

Zemlja zove Markosa... Zemlja zove Markosa...




Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 19/12/2015 : 13:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
Ne bih rado crnjacio ovaj topic ali moram pitati. Zanimaju me iskustva ljudi koji kupuju gottfredson miki maus boxsetove, da li vam dolazi neotvarano i da li ima unutra one zastitne mjehurice? Ja sam proljetos kupio 3 boxseta sa knjigama 1-6 i doslo je neotvarano i s tim mjehuricima oblozeno, sve super glanc i ovaj aktuelni boxset s knjigama 7-8 mi je jucer dosao, bez tih mjehurica i otvaran, znaci ne samo paket nego je neki frajer na nekoj carini i najlon s boxseta pokidao da moze izvadit knjige, ne znam zasto, uglavnom bez najlona da ih drzi knjige su se putem izlupale i skroz su natuceni vrhovi i dna na kicmama knjiga, jos je to u granicama glanca i petice al u usporedbi s ostalim miki knjigama koje imam izgleda kao da sam posudio iz knjiznice. Tako da kontam opet uzet i nadat se da nitko nece otvarat, pa me zanima kako je drugima stiglo. Hvala
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/12/2015 : 17:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Osobno, preko amazona u paketu kao sto si opisao, sa "mjehurima" i neosteceno.
Mozda ovisi o postarima,carinicima,ali posiljaoc uglavnom spakira kako treba.
Ako ti nije sila kupiti sa slipcaseom,kupi ih i pojedinacno, ja sam odlucio da cu tako i nabavljati pojedine knjige kad dodju na red.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 19/12/2015 : 18:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
Preko kojeg amazon prodavaca uzmes? Ja sa bookdepository sve uzimam, dosad je sve bilo super, mozda su i bili stavili mjehurice al je onaj tko je otvarao ostavio tako, tko zna. Ja uzimam boxsetove bas jer su knjige u njemu glanc, pacje knjige uzimam solo pa bude tu i tamo neko ugnjecenje al to nije nista strasno ni bitno, drukcije su korice i deblje a ta kicma miki knjiga to je prakticki papir. I sad kontam kad uspijem napokon kupit color sundays boxset pa da mi i to netko tako pokvari u transportu poludio bi, to je toliko tesko za naci unutar eu a kamoli zamijeniti.
Na znam zasto uopce otvaraju ako nema poreza na knjige ni carine unutar eu.

Edited by - iggyk23 on 19/12/2015 18:36:33
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/12/2015 : 19:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je bio co.uk jer je u Europi pa brze stigne,tako uvijek narucujem.
Btw to je bilo slucajno na amazonu jer izbjegavam zbog skupe postarine.Samo zbog slipcasea sam prek njih,a na BD nisu imali.
BD mi je uvijek prvi izbor.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 19/12/2015 : 23:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
mislio sam koji prodavac ono kad na amazonu kliknes na knjigu pa ti pokaze tucet kompanija koje ju prodaju preko amazona, tipa uk paperbacks, aphrodite books, daily deal,blabla... zanima me tko od njih tako dobro zapakira, mozda bi uzeo color sundays jer BD ih prodaje svakih pola godine od jedan do tri ujutro.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 30/12/2015 : 22:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Carson Van Osten (24.9.1945. – 22.12.2015.)

http://www.laughingplace.com/w/news/2015/12/23/disney-legend-carson-van-osten-passes-away/

http://www.lambiek.net/artists/v/van-osten_carson.htm
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/01/2016 : 21:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
http://www.bleedingcool.com/2016/01/08/cover-for-lewis-trondheims-mickey-mouse-released/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2629 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 08/01/2016 : 21:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Dobro izgleda.
Go to Top of Page

Spaner
Starting Member

40 Posts

Member since 02/12/2011

Posted - 12/01/2016 : 09:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Spaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by iggyk23

Zanimaju me iskustva ljudi koji kupuju gottfredson miki maus boxsetove, da li vam dolazi neotvarano i da li ima unutra one zastitne mjehurice?



Ja sam prosli box set bio prisiljen reklamirati jer su na carini otvarali kutiju skalpelom i prerezali naslovnicu cijelom duzinom. Bilo je naruceno preko Amazona i super upakirano, ali dzabe. Amazon je uvazio reklamaciju i poslao novi, ali moja postarina za slanje ostecenog box seta nazad nije bila zanemariva.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 12/01/2016 : 10:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spaner

quote:
Originally posted by iggyk23

Zanimaju me iskustva ljudi koji kupuju gottfredson miki maus boxsetove, da li vam dolazi neotvarano i da li ima unutra one zastitne mjehurice?



Ja sam prosli box set bio prisiljen reklamirati jer su na carini otvarali kutiju skalpelom i prerezali naslovnicu cijelom duzinom. Bilo je naruceno preko Amazona i super upakirano, ali dzabe. Amazon je uvazio reklamaciju i poslao novi, ali moja postarina za slanje ostecenog box seta nazad nije bila zanemariva.


Zaista, što ne postoji neki sustav odštete ako ti na carini unište stripove? Ili recimo daš auto na carinu, oni ga odvale sledgehammerom i nikom ništa?

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 12/01/2016 : 10:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spaner

quote:
Originally posted by iggyk23

Zanimaju me iskustva ljudi koji kupuju gottfredson miki maus boxsetove, da li vam dolazi neotvarano i da li ima unutra one zastitne mjehurice?



Ja sam prosli box set bio prisiljen reklamirati jer su na carini otvarali kutiju skalpelom i prerezali naslovnicu cijelom duzinom. Bilo je naruceno preko Amazona i super upakirano, ali dzabe. Amazon je uvazio reklamaciju i poslao novi, ali moja postarina za slanje ostecenog box seta nazad nije bila zanemariva.



To neka nova politika? Amazon prije nije tražio slanje robe nazad nakon reklamacije.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Spaner
Starting Member

40 Posts

Member since 02/12/2011

Posted - 12/01/2016 : 12:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Spaner a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni pokusavao rjesavati to s carinom, pretpostavljam da bi to bio ili uzaludan proces, ili proces koji bi tko zna koliko trajao i morao se dokazivati. Imao sam nakon toga situaciju da mi je Amazon poslao krivi vinil i tada su mi rekli da zadrzim taj koji su poslali, a poslali su mi i originalno narucen. No za ovaj box set su bas trazili da posaljem osteceni primjerak nazad, to je bilo negdje u ovo vrijeme prosle godine.

Edited by - Spaner on 12/01/2016 12:46:12
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 17/01/2016 : 11:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
ja sam reklamirao ovaj aktuelni boxset sto je dosao otvoren i bookdepository mi je poslao novu kopiju, dosla je neotvarana s dva sloja onih zastitnih mjehurica i sve pet. ovu prvu kopiju cu prodat i dobro. i stvarno svaka cast nisu ni trazili da vratim ostecene kopije ni nista i odgovorili su u roku pol sata u nedjelju,bez pitanja su mi narucili novi i to mi je od 24 knjige s BD jedino sto se ostetilo, iako i barksov christmas boxset mi je bio otvaran na nekoj carini i dosao nakon skoro dva tjedna ali bio je glanc jer nije nitko kidao najlon s boxseta pa nisu knige lupale naprijed nazad.
I jos bih dodao da su mi dva boxseta otvarana na carini, jedan prosle a drugi pretprosle godine, oba u vrijeme bozicnih blagdana, vjerovatno to ima neke veze
Opcenito sto se tice knjiga 7 i 8, nisam nesto odusevljen, oni su rekli da ce izdavat dok dodju do peridoda 1955, kad pocinju dejli gegovi ali i ove knjige su bar pola dejli gegovi ako ne i vise i citao sam da su u sedmoj knjigi cropovani paneli odnosno da nisu cijele slike ali i osma knjiga mi je takva. Znaci vece su margine na stranicama, sami strip zauzima vidno uzi prostor i to mi se ne svidja i crtez je manje detaljan nego u prethodnim knjigama i meni su scenariji definitivno losiji i manje je teksta odnosno dijaloga.
Jedino sto mi je bas u duhu prijasnjih knjiga i svidjelo mi se je prva prica u knjizi 7 o goofyjevom lavu. Recimo ona druga prica kad miki radi na farmi je tako naprasno prekinuta da sam listao 30 strana dejli gegova da nadjem kraj dok nisam shvatio da nema pravi kraj, jednostavno je takva prica.
Meni osobno je vrhunac knjiga 5 i 6 gdje imamo moderniji crtez likova ali jos uvijek kompleksan i detaljan crtez i super scenarije i puno teksta, ove dvije knjige sam nekako u trenu procitao, nema toliko teksta, bar se meni tako cini

Edited by - iggyk23 on 17/01/2016 11:56:28
Go to Top of Page
Page: of 64 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000