forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Disney
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 64

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 20/02/2011 : 11:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
bravo bushido
znas li kada ce ovo izaci? (iako, not likely da cu kupovati, ali bih voleo da prelistam u radnji (valjda ce da naruce neki primerak ))

evo malog Rosinog omaza ovim Barksovim junacima:


- Zooloski vrt; kao sto rekoh, ocigledna referenca je na Barksovu pricu "Trail of the Unicorn" iz 1950. jos jedna referenca iz zoo vrta su likovi iz crtanih filmova Barney bear, Andy panda i Banny burro, koje je jedno vreme crtao i Karl Barks, pre nego sto se izdavac Dell comics odlucio da se koncentrise na izdavanje stripova o Paji Patku!








naravno, u pitanju je Rosin strip "The crocodile collector"

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 20/02/2011 11:08:21
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/02/2011 : 11:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

bravo bushido
znas li kada ce ovo izaci? (iako, not likely da cu kupovati, ali bih voleo da prelistam u radnji (valjda ce da naruce neki primerak ))


IDW kaže u petom mjesecu. Točnije, krajem petog mjeseca.

http://www.amazon.com/Barks-Bear-Book-HC-Carl/dp/1600109292/ref=sr_1_3?s=books&ie=UTF8&qid=1298198814&sr=1-3

Prva kolekcija Gottfredsonovog Mickeyja izlazi sredinom šestog mjeseca.

http://www.amazon.com/Walt-Disneys-Mickey-Mouse-Valley/dp/1606994417/ref=pd_sim_b_1

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 20/02/2011 : 12:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
mm, znam za Gotfredsona, cant wait!!!!! :O :)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/03/2011 : 20:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4064 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 01/03/2011 : 20:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote

Pa koliko ovaj strip ima strana, kada je knjižurina ovolika?
Ovo je samo jedna priča, right?

Edited by - Mhejl on 01/03/2011 20:10:20
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/03/2011 : 20:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
bravo Mr Bushido!!!!!

Fantagraphics, utabanom stazom - RASTURA!!!!!!!!!!!!!!!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/03/2011 : 20:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl


Pa koliko ovaj strip ima strana, kada je knjižurina ovolika?
Ovo je samo jedna priča, right?


260 stranica.

Da, jedna jako duuuuga priča.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/03/2011 : 20:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Gotfredson je tako vesto znao da plete jednu dugacku narativnu nit, i da sve te male celine (price) uklapa u jedan veliki kontinuitet. Time je izuzetno doprinosio nekoj vrsti aure realnosti kojom je njegov Miki obilovao. (pored svih "real life" situacija i zapleta, koje je nepotrebno uopste pominjati)

joj, kako se radujem ovoj knjizi!!!!!!!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 22/03/2011 : 22:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Don Rosa kolekcija, koja u junu izlazi u Norveskoj, Svedskoj, Finskoj, Nemackoj:



a Gotfredsonove knjige ce izgleda ici po istom sistemu kao i The complete Peanuts - dve knjige u slipcase. Mljac!!!! :)



te naslovna za drugu knjigu:


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/03/2011 : 23:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ova Don Rosa kolekcija bi bila super da knjižurine nisu toliko ogromne i da nema mekog uveza.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 22/03/2011 : 23:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
pa nema mekog uveza, ne znam odakle ti to?

a format, sta znam....pros and cons, al se sve na kraju svede na subjektivni dozivljaj, ukus....
ja sam Barksa citao u identicnoj opremi, i moram reci da je osecaj bio sjajan!

takodje, Life and times of Scrooge posedujem u A4 formatu, i moram reci da je za Rosin crtez A4 mozda i najbolje resenje!!!!!! od ovog oversized formata, sto se Rose tice, ocekujem samo najbolje utiske!!!!!!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/03/2011 : 00:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

pa nema mekog uveza, ne znam odakle ti to?


Aha, to je znači u nekim kutijama.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/03/2011 : 00:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
aha, tri slipcase kutije, po tri knjige, devet knjiga ukupno :)

(zapravo, tek sad shvatam sta si hteo da kazes kad si rekao "knjizurine" )

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/03/2011 : 01:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

aha, tri slipcase kutije, po tri knjige, devet knjiga ukupno :)

(zapravo, tek sad shvatam sta si hteo da kazes kad si rekao "knjizurine" )


Ma da, boja gornjeg dijela kutije izgledala mi je kao boja stranica.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/03/2011 : 01:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ebi ga, los je sken :) bice bolje kada stignu zvanicne najave, whatever :)
(mada, i ovo je zvanicna najava, skenirao sam iz najnovijeg Mikijevog zabavnika; samo, upravo je fazon u tome sto je slicica dimenzija 3x3 santimetra :D )

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/03/2011 : 09:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Evo samo informativno u vezi datuma izlaska:

Mickey Mouse: Race to Death Valley - 5.6.2011.
Mickey Mouse: Trapped on Treasure Island - 18.10.2011.
Mickey Mouse: Slipcase izdanje Death Valley i Treasure Island - 4.10.2011.

Ja vjerojatno neću čekat ovo slipcase izdanje jer mi se ne da i daleko je, tako da ću uzet jedno po jedno kad budu izlazili Zainteresira me ovaj Race to Death Valley, malo je reć da izgleda predobro!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/03/2011 : 10:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
you've got a point there, ali, ebi ga....em sto je slipcase bolje zaz cuvanje, transport, svesve....em sto je slipcase jeftiniji :) :studentsocijala:

jer, taman ako na leto sad pouzimam ove BOOM! trajdove koji izlaze (reprint Walt Disney comics and stories, i Donald Duck Four color), ostaju mi za jesen Barks i Gotfredson! :) (osim ako ne odluce da i Barks ide u slipcase, pa budem morao i njega da cekam :D )

inace, kad pomenuh BOOM! cujem iz pouzdanih izvora da imaju neke probleme, preproduction, production, copyright, ko ce ga znati vise....
on of the issues je taj da je ovo samo jos jedno u nizu izdanja koje ide bez Don Rosinog odobrenja, i bez da su mu platili nadoknade za koriscenje njegovog imena. (ista praksa kao i kada je radio za Egmont....gomila izdanja izbacena, za koja on pojma nije imao)
elem, koliko cujem, i naslovnica je nova takodje, po meni mnogo lepsa od prve, mozda gresim, bacite pogled:



anyway....izlazak ovog izdanja je odlozen do daljnjeg. za sada barem, mozda se promeni situacija u neko skorije vreme.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/03/2011 : 20:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Njemacko govorno podrucje - izvolte:

Don Rosa Collection 1
Volume 1 to 3 in high-quality slipcase

The long wait and worry is over! On 09.06.2011 the first three boxes will appear in the complete edition "The Don Rosa Collection" with the work of Disney's most popular comic artist. Now is the Ehapa Comic Collection launched for the collectors edition, which was created in collaboration with artists and experts from around the world. In three high-quality slip cases with three cloth-bound books of the collected works of fan Don Rosa's place in chronological order. 1600 pages duck stories, 105 cover illustrations, 120 posters and about 110 pages of extras await the Don Rosa Comic enthusiastic readers. All stories appear in uniform coloration and were processed Don Rosa's supervision and revised the translation of his wishes. The quality bar is the successful Carl Barks Collection. Without doubt, the success of Don Rosa Collection, due to its popularity for granted.

IMPORTANT: With the purchase of the first box, you agree to buy the following two boxes. We have also just boxes from the publisher by subscription, that we pass on to customers. When Don Rosa Collection, only the full reference is possible. The purchase only one box is NOT possible.

For the first 30 customer subscription, with the delivery of the third box a personally autographed by Don Rosa and high-quality print as a thank you.

The possible motives are:

Scrooge McDuck and the Beagle Boys
Dagobert Duck and strange creatures
Gundel trickery
Uncle Scrooge's lost empire

Don Rosa Collection
Volume 1
€ 175.00
3 x 256 pages, 4 color bound
High-quality slipcase with three volumes
Format: 22.5 cm x 30.0 cm
Limited edition, only complete reference of all three boxes appears possible


ili direktno overite (i narucite?) na sajtu:

http://www.comic-spielzeug.de/rosa-collection-drei-hochwertige-b%C3%A4nde-schuber-p-3098.html


Evo kako izgleda prvi komplet:


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/05/2011 : 10:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
uh, evo norveske verzije:









ko ce cekati septembar
(mada, bice explozija na jesen onda, i Rosa i Barks i Gotfredson, mljaaaaaaac)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 05/05/2011 10:51:08
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 05/05/2011 : 10:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ej, Diznijevci, jutros sam nabavio Dizni show 3 i 4.. Vredi li to ista ili da ostavljam sebi? Ocuvani 4-, onako odokativno.. Ne ispadaju stranice, kompaktni su..

A isto sam nabavio i Malu sirenu, specijalno izdanje iz Mikijevog zabavnika, to cu ostaviti sebi.. Imao sam davno to.. :)
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/05/2011 : 11:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Novosti o Gotfredsonovom Mikiju:

























ili ako hoce neko, ima i snimak od minut i po:

http://www.fantagraphics.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1997&category_id=674&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=62&vmcchk=1&Itemid=62

Fantagraphics za predsednika!!!!!!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 05/05/2011 11:08:30
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/05/2011 : 11:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ej, Diznijevci, jutros sam nabavio Dizni show 3 i 4.. Vredi li to ista ili da ostavljam sebi? Ocuvani 4-, onako odokativno.. Ne ispadaju stranice, kompaktni su..

A isto sam nabavio i Malu sirenu, specijalno izdanje iz Mikijevog zabavnika, to cu ostaviti sebi.. Imao sam davno to.. :)



vrede!!!!!!!!!
Pogotovo Disney show 3, koji ima sve sjajne price!!!!!! Sadrzi cak i legendarnu, prelepu pricu "Last sled to Dawson" od Don Rose (preveden kao "Cena uspomena") i jos par njegovih ("Cash flow", "Recalled wreck", "Mythological menagerie")

Ima i Gotfredsonovih stripova, "Sherif of Nugget Gulch", "Mickey Mouse and the world of tomorrow", i ona prica sa piratima, ne mogu da se setim kako se zove

DS3 je zlata vredan, nemoj da ga prodajes!!!!


cetvorka meni ima vise sentimentalnu vrednost, ali ima i tu valjanih stripova, u prvom redu Rosin "Povratak u Ksanadu" a i ostale su price isto zabavne :) (mislim da ima cak i neka Barksova tu)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 05/05/2011 : 11:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Koliko je izaslo tih Showova? :) Mozda se i potrudim pa nabavim i ostale da imam kuci.. Lepi su.. Znam da sam bio glavni kao klinac kada sam to imao.. :)) 1991. i 1992. Davno to bese.. Imao sam i kosu tada..
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 05/05/2011 : 11:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Mythological Menagerie je redak strip koji me je u poslednjih par godina ostavio bez daha od smeha. Samo na bazi toga bih ga kupio. :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/05/2011 : 11:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89






Ako sam dobro shvatio, u kolekciji će biti reprintano i to kratko razdoblje kada je Mickeyja radio Ub Iwerks?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 64 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000