forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 523

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 23/05/2016 : 20:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
Koliko god loš bio Prometheus ipak su to Alien & R.Scott i nestrpljiv sam,
mada više me trenutno zanima šta je sa Blomkampom i njegovim projektom?
Navodno su i Ripley i Hicks u igri al mi nije jasno kako misli sve to ukomponirati?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/05/2016 : 16:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sinoc Fear and loathing in Las Vegas (1998)



Do sada sam sa radom Terry Gilliama bio upoznat samo preko Monti Pajtonovaca i to mi je jedna od omiljenih britanskih serija.

Izuzetno mi je interesantna tematika ovog filma, a to je kontrakultura 60ih (counterculture). Doba kontrakulture je bilo stvarno fascinatno doba, moze se reci poslednji put kada su se mladi Amerikanci pobunili protiv vlasti i politike SAD. Borili su se za ideale slobode i mira, ali nazalost kontrakultura je propala. I bas time se bavi ovaj film. Omladina je koristila LSD kao nacin prosvetljenja i bunta protiv rezima a to je kasnije preraslo u najobicnije drogiranje koje nije uspelo da doprinese tom pokretu nista. Americki san je sarena laza koja je u 20. veku propala.
Preporuka za film!
Pored ovog filma kontrakulturom se bavi i Easy Rider(meni jedan od najboljih i najomiljenijih filmova ikada) pa i njega preporucujem ovom prilikom.

Je l zna neki iskusniji filmofil kvalitetan film koji se bavi istom temom?
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 27/05/2016 : 16:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Pogledao sinoc Fear and loathing in Las Vegas (1998)



Do sada sam sa radom Terry Gilliama bio upoznat samo preko Monti Pajtonovaca i to mi je jedna od omiljenih britanskih serija.

Izuzetno mi je interesantna tematika ovog filma, a to je kontrakultura 60ih (counterculture). Doba kontrakulture je bilo stvarno fascinatno doba, moze se reci poslednji put kada su se mladi Amerikanci pobunili protiv vlasti i politike SAD. Borili su se za ideale slobode i mira, ali nazalost kontrakultura je propala. I bas time se bavi ovaj film. Omladina je koristila LSD kao nacin prosvetljenja i bunta protiv rezima a to je kasnije preraslo u najobicnije drogiranje koje nije uspelo da doprinese tom pokretu nista. Americki san je sarena laza koja je u 20. veku propala.
Preporuka za film!
Pored ovog filma kontrakulturom se bavi i Easy Rider(meni jedan od najboljih i najomiljenijih filmova ikada) pa i njega preporucujem ovom prilikom.

Je l zna neki iskusniji filmofil kvalitetan film koji se bavi istom temom?


Korišćenje LSD-a je uvijek najobičnije drogiranje, kakva crna prosvjetljenja i buntovi i to ti pišem kao neko ko o ovoj tematici zna ponešto...
Taj pokret je od početka bio osuđen na propast, nikakvog konkretnog cilja, nikakvog programa, nikakvog vođstva. Samo parolom "Make love, not war" se ne postiže ništa sem... pa dezerterstva i jebanja. I drogiranja.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 27/05/2016 : 16:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Btw, i ja ga sinoć odgledao... Pink 2, jel? :)

Što se tiče preporuka, ne pada mi sad na pamet ništa o toj temi, ali ti mogu preporučiti od Gilijama 12 majmuna i The Fisher King, izvanredni filmovi. Naravno, i dugometražni Monti Pajton i Sveti gral...

Edited by - swamp thing on 27/05/2016 16:50:34
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 27/05/2016 : 16:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Sad se sjetih Kose (Hair), ali pretpostavljam da si to gledao, i Almost Famous, ti su dobri...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/05/2016 : 17:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Možda Altmanov Nashville. A na temu "propasti" kontrakulture tog vremena, a i neovisno o njoj, isplati se pogledati Andersonov Inherent Vice.

To je prvo što mi pada na pamet, ovako na brzinu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 27/05/2016 : 19:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Inherent Vice i Portorikanske noći: Dnevnik opijanja (The Rum Diary) Brucea Robinsona.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 27/05/2016 : 19:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Do sada sam sa radom Terry Gilliama bio upoznat samo preko Monti Pajtonovaca i to mi je jedna od omiljenih britanskih serija.


Onda MORAS pogledati Brazil.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 27/05/2016 : 21:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
I Twelve Monkeys, obavezno.

Čak je i uvrnuti Tideland zanimljiv.

No drži se dalje od The Brothers Grimm. Užas.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/05/2016 : 23:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Inherent Vice i Portorikanske noći: Dnevnik opijanja (The Rum Diary) Brucea Robinsona.





Taj The Rum Diary mi je bio toliko neupečatljiv da sam skroz zaboravio da postoji... Tu je negdje Depp krenuo nizbrdo.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/05/2016 : 01:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

upravo pogledah Inherent Vice posto mi se vec usmradio na disku od cekanja ... ali ako si vise za ER i FaLiLV ... ne znam, IV mi je samo zatravljen, skoro sva sata i pol ... mada ima svoje cedo obozavaoca koji ga stuju



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/05/2016 : 02:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Btw, i ja ga sinoć odgledao... Pink 2, jel? :)




Jeste, Pink 2 Jedino Pink 2 i Prva Plus pustaju iole kvalitetne filmove u moru gluposti i rijalitija na domacoj televiziji.

Hvala na preporukama svima, pogledace se sad za vreme leta svasta.

Inherent vice sam poceo da gledam pre jedno dva meseca i odgledao sat i po i morao sam da ga prekinem jer sam imao neke obaveze i iako mi se svideo nikako da se nateram da nastavim da gledam. Verovatno zbog vrlo zbrkane i komplikovane radnje sa mnostvom likova, ali kapiram da i nije fora u radnji filma.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/05/2016 : 09:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


upravo pogledah Inherent Vice posto mi se vec usmradio na disku od cekanja ... ali ako si vise za ER i FaLiLV ... ne znam, IV mi je samo zatravljen, skoro sva sata i pol ... mada ima svoje cedo obozavaoca koji ga stuju






A Fear and Loathing je nešto bolji po tom pitanju?
Meni ga bilo teško gledati od sve te droge i halucinacija. Njihovih, ne mojih.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/05/2016 : 10:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

mozda sam bio vec zaboravio, ali izgleda da mi je ostao u sjecanju kao "vise povezan" ili barem "bolje gledljiv"




ah da, preporucio bih Burroughsov Naked Lunch ... kao knjiga koju nije moguce prenijeti na film, mislim da je Cronenberg napravio dobar posao



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 28/05/2016 10:24:05
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24618 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 28/05/2016 : 11:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ordell

Koliko god loš bio Prometheus



Već smo sto puta razglabali o tome, ali ja još nisam shvatio zašto je Prometheus loš film?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 28/05/2016 : 12:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by ordell

Koliko god loš bio Prometheus



Već smo sto puta razglabali o tome, ali ja još nisam shvatio zašto je Prometheus loš film?


Pa svako će shvatiti šta želi da shvati što se mene tiče, ja sam na temi Prometheus popljuvao film i mislim da smo svi mi mrzitelji tog filma to jako lijepo objasnili. Sad, što ljubitelji to vide drugačije...
Uglavnom, dobra ideja upropaštena over-the-top rješenjima i nelogičnostima.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/05/2016 : 12:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by ordell

Koliko god loš bio Prometheus



Već smo sto puta razglabali o tome, ali ja još nisam shvatio zašto je Prometheus loš film?


Pa svako će shvatiti šta želi da shvati što se mene tiče, ja sam na temi Prometheus popljuvao film i mislim da smo svi mi mrzitelji tog filma to jako lijepo objasnili. Sad, što ljubitelji to vide drugačije...
Uglavnom, dobra ideja upropaštena over-the-top rješenjima i nelogičnostima.



Složio bih se s ovim boldanim, ali ne mogu reći da sam "mrzitelj". Dapače, gledao sam ga nekoliko puta i pogledat ću ga sigurno opet uoči nastavka, no da je mogao trebao biti puno bolji, to jest.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/05/2016 : 12:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam (ne pitajte me zašto) London has fallen... i da me sad netko pita jesam li ikad pogledao gori film u životu mislim da ga se bih mogao sjetiti... a svakva sranja sam u životu gledao.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46521 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/05/2016 : 13:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Pogledao sinoc Fear and loathing in Las Vegas (1998)



Do sada sam sa radom Terry Gilliama bio upoznat samo preko Monti Pajtonovaca i to mi je jedna od omiljenih britanskih serija.

Izuzetno mi je interesantna tematika ovog filma, a to je kontrakultura 60ih (counterculture). Doba kontrakulture je bilo stvarno fascinatno doba, moze se reci poslednji put kada su se mladi Amerikanci pobunili protiv vlasti i politike SAD. Borili su se za ideale slobode i mira, ali nazalost kontrakultura je propala. I bas time se bavi ovaj film. Omladina je koristila LSD kao nacin prosvetljenja i bunta protiv rezima a to je kasnije preraslo u najobicnije drogiranje koje nije uspelo da doprinese tom pokretu nista. Americki san je sarena laza koja je u 20. veku propala.
Preporuka za film!
Pored ovog filma kontrakulturom se bavi i Easy Rider(meni jedan od najboljih i najomiljenijih filmova ikada) pa i njega preporucujem ovom prilikom.

Je l zna neki iskusniji filmofil kvalitetan film koji se bavi istom temom?



vrhunski film o vrhunskom razdoblju.
čudi me da ga nisi prije gleda

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46521 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/05/2016 : 13:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by ordell

Koliko god loš bio Prometheus



Već smo sto puta razglabali o tome, ali ja još nisam shvatio zašto je Prometheus loš film?



eto i mene zanima zašto je loš.
btw meni je odličan

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/05/2016 : 17:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

gg, ako zelis jos ovih starih ...


The Trip (1967) - napisao Jack Nicholson, rezirao Roger Corman, glume Peter Fonda, Dennis Hopper, Susan Strasberg, Bruce Dern
http://www.imdb.com/title/tt0062395/


Psych-Out (1968) - rezirao Richard Rush, glume Susan Strasberg, Dean Stockwell, Jack Nicholson, Bruce Dern, Max Julien
http://www.imdb.com/title/tt0063469/


vise filmova koje trazis ... counterculture sezdesetih
https://en.wikipedia.org/wiki/Counterculture_of_the_1960s#Film



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24618 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 28/05/2016 : 21:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Fear and loathing sam prvi put gledao u bioskopu, pod uticajem par jointa, pa vi vidite...
Mnogo dobar film.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/05/2016 : 22:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by ordell

Koliko god loš bio Prometheus



Već smo sto puta razglabali o tome, ali ja još nisam shvatio zašto je Prometheus loš film?




Ovdje su navedeni neki od razloga, a u vrijeme premijere smo o tome drvili dosta opširno, s podjednako suprotstavljenim stavovima.





http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=31772&whichpage=173


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/05/2016 : 13:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
http://www.ezadar.hr/clanak/x-men-apocalypse-lijepo-li-je-mutant-biti-singeru-hvala-ti

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 29/05/2016 : 17:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page
Page: of 523 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000