forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 523

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/06/2016 : 23:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nakon drugog - pitanje profesionalizma.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 02/07/2016 : 12:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni sumnjao.
Drago mi je što nam je mišljenje gotovo identično po pitanju ovog filma (s tim da si ti malo elokventnije to odradio).

Trljam ruke.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 02/07/2016 : 20:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Evo, pogledao i ja Eye in the Sky. Dobar i napet film. U filmu ima drame, ali sumnjam da je tako u stvarnosti. Političari ne bi previše filozofirali. 80 života je vrijednije od života jedne curice, niti bi piloti plakali na kraju misije. Film može filozofirati i radi to dobro. 7,5/10
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 02/07/2016 : 23:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Preminuo Michael Cimino. FUCK.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/07/2016 : 09:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Eh, da, meni izuzetno dragi Michael Cimino, koji je za Lovca na jelene nagrađen Oscarima za režiju i najbolji film, kao i Zlatnim globusom, a pala je i nominacija za BAFTA-u.

Meni je jako drag njegov prvijenac Kalibar 20 za specijalista (Thunderbolt and Lightfoot), a njegov je scenarij isprva želio režirati sam Clint Eastwood (koji tumači glavnu ulogu), da bi naposljetku, zadovoljan suradnjom s Ciminom na scenariju Klopke za inspektora Callahana (Magnum Force), njemu odlučio povjeriti i režiju.

Iako je djelo steklo solidnu kritičarsku reputaciju i ostvarilo pristojan kino utržak, Eastwood se, nezadovoljan promocijom koju je studio United Artist osigurao filmu, zarekao da za njih više neće snimiti nijedan naslov.

S druge strane, uspjeli je redateljski prvijenac Michaelu Ciminu širom otvorio vrata Hollywooda, što će on iskoristiti da bi četiri godine kasnije realizirao najvažniji film svoje karijere, glasovitog i kultnog Lovca na jelene.

Međutim, dvije godine nakon Lovca... Cimino se na valu uspjeha prihvatio režije ambiciozne epske vestern drame Vrata raja, realizirane također prema njegovom scenariju, što će se u konačnici pokazati pogrešnom odlukom.

Premda su Vrata raja izvrsno djelo monumentalne epske širine i dojmljive vizualnosti, u kojem su Christopher Walken, Isabelle Hupert i drugi ostvarili impresivne glumačke interpretacije, riječ je o filmu koji je financijskim krahom studio United Artists doveo gotovo do bankrota, Cimina na punih pet godina udaljio od režije, te koji je označio kraj ere tzv. Novog Hollywooda.

Zanimljivo je napomenuti da se Michael Cimino 1984. godine spominjao kao mogući redatelj tinejdžerskog glazbenog hita Footloose, da bi se producenti napokon, u strahu da se Footloose ne pretvori u nova Vrata raja, režiju filma odlučili povjeriti pouzdanom Herbertu Rossu (Čelične magnolije).

Premda nakon Vrata raja redateljska zvijezda Michaela Cimina više nikad neće zasjati punim sjajem, sredinom i u drugoj polovini 80-ih će potpisati nekoliko solidnih do vrlo dobrih naslova, Godinu zmaja prema romanu Roberta Daleyja i uz suradnju suscenarista Olivera Stonea, pretjerano stiliziranog i ušminkanog Sicilijanca prema romanu Marija Puza i korektne Sate očaja prema romanu Josepha Hayesa, prema kojem je William Wyler još 1955. snimio sjajnu noirovsku krimi-dramu s Humphreyjem Bogartom i Fredricom Marchom u glavnim ulogama.

Dosta dobar je i Lovac na sunce (The Sunchaser) iz 1996. s Woodyjem Harrelsonom i Anne Bancroft, ali tada je Cimino već bio pao u zaborav.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 03/07/2016 09:58:20
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/07/2016 : 09:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Michael Cimino govori o snimanju filmova i problemima na setovima:







Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 03/07/2016 : 09:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Lovac na jelene je bez sumnje jedan od najboljih filmova svih vremena.
Godina zmaja mi se svidja, po meni je to dosta podcijenjen film.
Ali zato mi je Sicilijanac los, s jednostavno ocajnim izborom glavnog glumca. Steta, jer kad vidis temu i tko rezira film, trebao je to biti novi Kum, a ispalo je za zaboraviti.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/07/2016 : 09:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Cimino 1070. prima Oscara za režiju Lovca na jelene iz ruku Allie McGraw i Coppole, a za najbolji film iz ruku teško bolesnog Johna Waynea koji će umrijeti par mjeseci kasnije:





Oscara za Lovca... u izuzetno jakoj konkurenciji prima i Christopher Walken:





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 03/07/2016 10:02:26
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/07/2016 : 15:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote


Jedino me tješi to što je prije smrti uspio završiti film Heaven's Gate, onakvog kakvog ga je zamislio.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/07/2016 : 00:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao po prvi put Apocalypse Now! Gledao sam Redux verziju koja je duza od originalne i traje 3 sata i 16 minuta.
Kakvo ludilo!


Ali kraj mi nije najjasniji, zasto je Willard ipak ubio Kurtza kad je na neki nacin poceo da ga razume i da ga ne dozivljava kao protivnika.

Interesuje me misljenje i drugih forumasa o ovom filmu, a pogotovo o kraju.

Mislim da bi ceo film najbolje mogao da se opise jednom recenicom a to je: Putovanje u srce ludila.

Edited by - going going on 04/07/2016 01:55:20
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/07/2016 : 08:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A ja sam si vec par puta rekao, da moram potraziti onu kracu verziju, da jos i tu vidim poslije ohoho godina i usporedim (cjeli dozivljaj) sa ovom duzom (doma imam samo redux).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6929 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/07/2016 : 09:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ode i Kiarostami...

http://www.thewrap.com/abbas-kiarostami-acclaimed-iranian-director-dies-at-76/


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/07/2016 : 23:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Da, ode i genijalac Abbas Kiarostami, još jedan u čijim sam filmovima intenzivno uživao unatrag 20-ak godina, otkad je iranski film počeo pronalaziti put do naših kina, HTV-a i nekadašnjih videoteka.

Glasoviti i višestruko nagrađivani montažer, scenarist i redatelj, sineast kojeg su filmski kritičari i teoretičari u paru s Mohsenom Makhmalbafom zbog jedinstvenih stilova i autorskih svjetonazora obojice uspoređivali s velikanima sedme umjetnosti poput Vittoria de Sice, Erica Rohmera ili Jacquesa Tatija.

Kiarostami je (bio) izraziti individualist, autor sklon minimalističkim pseudodokumentarističkim redateljskim prosedeima, uporabama dugih panoramskih kadrova, iznimno sugestivnim i efektnim tematiziranjima odnosa života i smrti, poigravanju stvarnošću i fikcijom te začudnoj poetizaciji svakodnevice, zbog čega ga se časti i epitetom "pjesnika pokretnih slika".

Brišući granice između zbilje i filmskog privida, diplomirani slikar i grafički dizajner Kiarostami u svojim filmovima nudi smirene, opore, lirske, meditativne i promišljene slike ljudskog dostojanstva, ponosa i opstojnosti, često dodatno osnažene nevinim a ipak vrlo zrelim razmišljanjima dječjih protagonista.

Primjerice, takvu strategiju Kiarostami izuzetno učinkovito i sugestivno primjenjuje u slavnoj "Trilogiji o potresu" ili "Koker trilogiji", koju čine naslovi "Gdje ti je kuća, prijatelju?", "Kroz stabla maslina" i "Život i ništa više".

Riječ je o dijelom autobiografskim pričama nepostojećeg zapleta, u kojima nam redatelj, obilazeći predjele oko slikovitog gradića Kokera koje je 1990. godine pogodio razoran potres, daje izuzetno efektan metaforički prikaz života i borbe za opstanak.

U posljednjem igranom filmu "Kao netko zaljubljen", kao i u prethodniku "Provjerena kopija", Kiarostami se lakom i izuzetno sugestivnom redateljskom rukom, primjereno polaganim ritmom, dojmljivim stilom i vizualnošću te maksimalno brižnim odnosom prema likovima, njihovim odnosima i unutarnjim svjetovima, dominantno bavio temama međuljudske komunikacije i s njom povezanih laži.

Oba se filma mogu pronaći na netu, i najtoplije ih preporučam.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/07/2016 : 23:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kiarostami govori o svojim filmovima i onome što ga vodi u stvaralaštvu:





A tu je i detaljan retrospektivni dvosatni razgovor s Kiarostamijem na Toronto International Film Festivalu ove zime:





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 06/07/2016 : 00:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
ne znam dali je itko gledao, ali strava je :

http://www.imdb.com/title/tt5215952/
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 06/07/2016 : 10:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

ne znam dali je itko gledao, ali strava je :

http://www.imdb.com/title/tt5215952/



Nisam jos pogledao, ali ako su Korejci u pitanju ne moze biti lose.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 06/07/2016 : 11:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
prijatelj mi je preporučio (gledao ga na nekom festivalu valjda) i rekao nemoj ništa čitati o filmu, kad ono...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/07/2016 : 16:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


big thumb up za The Rover (2014)
me je že med gledanjem "spomnil" na Cold in July, potem pa vidim še Blue ruin in The Proposition med "priporočili" na imdb in res, zmes za film je res iz podobnih sestavin ... nekaj najbolj svežega, kar sem gledal v zadnjem času, prava osvežitev od h'woodskega CGI shita in pop corna (aja, čez vikend pogledal še Jupiter Ascending in res ... škoda cajta, res gresta dol)



Antigang (2015)
samo za ubiti čas ... je pa dober zvok ob pokanju 9mm ... začetek kot parodija, potem kao bolj resen, čeprav še vedno pofl popcorn



Eye in the Sky (2015)
in pa še en dober, povsem v stilu Good Kill ... so mi pa zanimivi komentarji, kako da je tale na vsej črti boljši od prej omenjenega, a če je bila tam pretirana melodramatika in en tak tipičen ameriški pristop, pa v tem hladni angleški realnosti dodajo preveč patosa in zapletov ter bizarnih podrobnosti (sranja), tako je na koncu rezultat precej podoben (celo dvojni napad) ... pa jebeš tak chain of command, močno dvomim, da je zares tako

sta se pa oba filma lotila zanimive teme, angleški morda bolj podrobno, a s preveč malo verjetnih zapletov




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/07/2016 : 19:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Izuzetno uspjela francuska egzistencijalna socijalna drama, koju tek nijansa dijeli od izvrsne.





Pravi muškarac / Cijena života (La loi du marché), red. Stéphane Brizé, Francuska, 2015.

Navodno okončana globalna gospodarska kriza, započeta slomom hipotekarnih kredita u Americi 2008. godine i propašću financijskog diva Lehman Brothers, kao i njezine posljedice koje na svim razinama i te kako osjećamo bez obzira na (ne)završetak krize, tijekom posljednjih su pet godina teme za kojima često posižu poglavito američki ali i neki europski filmaši. Nakon vrlo dobrog doksa Kapitalizam: Ljubavna priča Michaela Moorea iz 2009., koji bi bio još uspjeliji da nije uobičajena autorova prenaglašena ega i sklonosti za samopromocijom, godinu kasnije uslijedio je izvrstan dokumentarac Inside Job Charlesa Fergusona, koji se pozabavio pozadinom financijskog sloma, a još godinu kasnije stigla je prilično intrigantna drama s elementima trilera Crni ponedjeljak debitanta Jeffreyja C. Chandora, djelo koje se neumjereno nazivalo „možda najboljim filmom o Wall Streetu ikad snimljenim“. Posve logično i očekivano da su teme „zaigranosti“ novčarskog sektora, dijeljenja hipotekarnih kredita šakom i kapom, falsificiranja bilanci i isplata bonusa te neprovođenja mjera financijske sigurnosti i nadzora trajno aktualne i provokativne, i zbog toga što se u praksi i dalje nesmetano odvijaju, pa se istima u filmu Wall Street: Novac nikad ne spava 2010. pozabavio Oliver Stone, kao i Curtis Hanson u za tri Zlatna globusa nominiranoj no kod nas nedistribuiranoj dokudrami Too Big to Fail godinu kasnije, te Martin Scorsese u za nijansu precijenjenom Vuku s Wall Streeta i Adam McKay u recentnom oskarovcu Oklada stoljeća.

Premda se triler-drama Igra novca redateljice Jodie Foster neposredno ne bavi navodno okončanom krizom, i više je nego razvidno da je ona, točnije sve makinacije koje su je pratile, kao i njezine dramatične i tragične posljedice za pojedinačne sudbine, u samoj srži filma. Također, posljedicama krize, koju u Europi još ne drže završenom jer su spremniji istini pogledati u lice, te njezinim žrtvama bavi se izuzetno uspjela socijalna egzistencijalna drama Pravi muškarac suscenarista i redatelja Stéphanea Brizéa, za maestralnu glavnu ulogu u kojoj je sjajan karakterni glumac Vincent Lindon nagrađen na prošlogodišnjem kanskom festivalu, a film je osvojio i Posebno priznanje Ekumenskog žirija. U tematskom a dijelom i izvedbenom smislu, Pravi muškarac nastavlja se na impresivan žanrovski srodan naslov Dva dana, jedna noć braće Dardenne, a među europskim filmovima koji se bave žrtvama kapitalizma i njihovim neveselim i tragičnim sudbinama idejnom pa i izvedbenom beskompromisnošću izdvaja se i kod nas distribuirana naglašeno pesimistična i mizantropska egzistencijalna socijalna drama Inferno slovenskog redatelja Vinka Möderndorfera.





Posve pogrešno i suštinski sasvim nesuvislo kod nas naslovljeno Pravi muškarac (što sugerira nekakvu romantičnu komediju ili kakav promašeni projekt Adama Sandlera), nakon što je odbačen prvi i neusporedivo prikladniji naslov Cijena života, ostvarenje izvornog naslova Zakon tržišta (La loi du marché) prati protagonista srednjih godina koji u traumatičnim i prilično depresivnim životnim okolnostima pokušava donositi ispravne odluke. On je pedeset-i-nešto godišnji Thierry Taugourdeau, obitelji posve predan čovjek koji s voljenom suprugom (Karine de Mirbeck) skrbi o psihofizičkim poremećajem pogođenom sinu tinejdžeru (Matthieu Schaller), no kojem najveći problem predstavlja činjenica što je već 20 mjeseci bez posla. U međuvremenu uglavnom beskorisno obilazi zavod za zapošljavanje, s kojeg ga šalju na još beskorisnije tečajeve poput onih za upravljanje radnih vozila s čim se svejedno bez iskustva ne može nigdje zaposliti, te socijalnu pomoć od nekih 500 eura koju prima pokušava rasporediti bez nepotrebnih troškova. Kad zbog nezavidne novčane situacije uskoro budu prisiljeni na prodaju montažne kuće za odmor blizu mora, i tu će oboje biti izloženi novim neugodnostima i poniženjima, jer novac im nasušno treba a kupci ne žele platiti odgovarajuću cijenu. Thierry je stoik koji se pokušava hrabro nositi s nevoljama, koje se plastično ocrtavaju na ekspresivnom licu Vincenta Lindona, pa u nastojanju održavanja makar privida „normalnosti“ života sa suprugom pohađa tečaj plesa, te zajedno planiraju bistrog i ambicioznog sina poslati na kvalitetan fakultet. Kad napokon dobije posao čuvara u jednom shopping-centru, Thierry će pomisliti da mu je krenulo te će se odvažiti i na podizanje manjeg kredita. Ubrzo će, međutim, shvatiti kakav je neugodan i doslovce neljudski posao dobio, te da je postao mali i lako zamjenjiv kotačić u mehanizmu kojim kapitalizam ponižava i prema autoru doslovce ubija ljude.

Naime, Thierry s kolegama prati nadzorne kamere i kontrolira kupce, što jest neugodno ali i nekako podnošljivo kad je riječ o arogantnim mladim kradljivcima, a nekako se riješe i slučajevi krađa mesa od strane umirovljenika koji nemaju za hranu. No sve će dobiti dodatnu nehumanu i mizantropsku dimenziju kad nedugo nakon proslave godišnjice njezina rada u otuđivanju bonova za popuste bude uhvaćena njegova poštovana i od kolega voljena kolegica s dugogodišnjim stažem, ujedno i samohrana majka koja zbog sramoćenja uskoro počini samoubojstvo, a eskalirat će kad se slučaj ponovi i s tamnoputom blagajnicom koja je pokušala iskoristiti nagradne bonove kupaca. To su situacije u kojima bezdušnost i krajnja nehumanost kapitalizma, koji se zbog nekoliko eura poigrava doslovce ljudskim životima, ekstremno dolaze do izražaja, u kojima ljudsko dostojanstvo kao kontrapunkt biva stavljeno na krajnju kušnju i u kojima je moguće „pucanje“, osobito „običnih“, „malih“ i altruističnih pojedinaca kakav je Thierry i koji su od samog početka neminovno osuđeni na poraz.





Pametna je odluka redatelja Stéphanea Brizéa, koji je s Vincentom Lindonom već surađivao na drami Nekoliko sati proljeća, da cjelinu u cilju stvaranja što veće autentičnosti i sugestivnosti oblikuje s odmakom prema pseudodokumentarnom prosedeu, osobito u sekvencama na poslu gdje kamera protagonista stalno prati ili sleđa ili iz profila, a na temelju tog postupka nategnuto se stječe dojam da je i on na neki način nadziran. Kao čovjek kojem su i osobna i obiteljska egzistencija ugrožene, Thierry je sve do samog kraja pasivan lik na čijem se licu stalno očitava nelagoda zbog poniženosti ali i pasivnosti, baš kao što se očitava i gradacija unutarnjeg bunta do točke na kojoj će isti dobiti i izvanjsku manifestaciju. No autoru nažalost osobno, obiteljsko i teško podnošljivo šire radno stanje protagonista nisu dovoljni za lom, pa u cilju naglašavanja etičke dimenzije djela ubacuje suvišan motiv samoubojstva kolegice, što će se pokazati ključnim za Thierryjevo „oslobađanje“, makar samo na osobnoj razini, bez obzira na posljedice i tek kao odraz realno nemoćnog bunta predestiniranog gubitnika.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/07/2016 : 19:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ekipa filma La loi du marché na novinarskoj konferenciji povodom premijere na prošlogodišnjem Cannesu.
Pa tko zna francuski...





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 10/07/2016 : 19:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Pogledao po prvi put Apocalypse Now! Gledao sam Redux verziju koja je duza od originalne i traje 3 sata i 16 minuta.
Kakvo ludilo!


Ali kraj mi nije najjasniji, zasto je Willard ipak ubio Kurtza kad je na neki nacin poceo da ga razume i da ga ne dozivljava kao protivnika.

Interesuje me misljenje i drugih forumasa o ovom filmu, a pogotovo o kraju.

Mislim da bi ceo film najbolje mogao da se opise jednom recenicom a to je: Putovanje u srce ludila.



Jak film. Da bi do kraja razumio genij i ludilo tog filma (odnosno upičeni kraj filma) moraš pogledat i Heart of Darkness - dokumentarac o snimanju Apokalipse.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/07/2016 : 19:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by going going

Pogledao po prvi put Apocalypse Now! Gledao sam Redux verziju koja je duza od originalne i traje 3 sata i 16 minuta.
Kakvo ludilo!


Ali kraj mi nije najjasniji, zasto je Willard ipak ubio Kurtza kad je na neki nacin poceo da ga razume i da ga ne dozivljava kao protivnika.

Interesuje me misljenje i drugih forumasa o ovom filmu, a pogotovo o kraju.

Mislim da bi ceo film najbolje mogao da se opise jednom recenicom a to je: Putovanje u srce ludila.



Jak film. Da bi do kraja razumio genij i ludilo tog filma (odnosno upičeni kraj filma) moraš pogledat i Heart of Darkness - dokumentarac o snimanju Apokalipse.



I nameravam. Odgledao sam pre neki dan prvih pola sata, vrlo zanimljivo.


A juce pogledao Velikog Lebowskog!


Kakav otkacen film! Braca Koen su genijalci. Mene je cak vise odusevio lik Waltera koga tumaci John Goodman od The Dudea Jeffa Bridgesa. On me je najvise nasmejao pored Jesusa koga je tumacio John Turturro.


Duhovit, otkacen, sa vrlo interesantnom radnjom koja je namerno konfuzna i Chandlerovska sa elementima noira. Preporuka!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/07/2016 : 11:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam prije tjedan dana novi Independence Day u 3D. Dobio sam što sam i očekivao, a to je zabava uz kokice! Ako bih ga usporedio sa prvim, manje je napet, lošiji humor, bolji specijalni efekti... Glumci iz prvog djela standardni, a od novih Liam Hemsworth odličan i zabavan, a Jessie T. Usher čije ime sam morao potražiti na IMDb-u dosadan. Pogledati ću film vjerojatno još samo jednom, kada se pojavi na DVD-u.
Inače, izostao je onaj VAU efekt kakav sam doživio u kinu 1996!
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 11/07/2016 : 14:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Cassidy iz Preachera kaže da Lebowski ne valja.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/07/2016 : 19:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Fargo! Filmcina!
Go to Top of Page
Page: of 523 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.44 seconds. Snitz Forums 2000