forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 21/09/2016 : 08:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

ne znam dali je itko gledao, ali strava je :

http://www.imdb.com/title/tt5215952/



Isto tako
http://www.imdb.com/title/tt5700672/

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 21/09/2016 : 10:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
U 71. godini preminuo je Curtis Hanson, redatelj L.A. Povjerljivo, Ruke koja njise kolijevku, 8 milja, Divlje rijeke, Wonder Boysa...


These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 21/09/2016 : 10:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



U 71. godini je preminuo Curtis Hanson, čini se od posljedica Alzheimerove bolesti od koje je navodno bolovao nekoliko godina.

Redatelj remek djela L.A. Povjerljivo, dosad najuspjelije adaptacije nekog romana Jamesa Ellroya, ali i jako dobre Divlje rijeke, trilera Ruka koja njiše kolijevku koji odskače od prosjeka tadašnjeg trenda trilera o razaranju obitelji kao jezgre američkog društva s osloncem na noir, odlične glazbene drame 8 milja koja intrigantnost duguje i Eminemu, dosta solidne humorne romantične drame Baš kao ona, jedne od boljih adaptacija chick lita, te iznadprosječno uspjele triler-drame Loš utjecaj, s tada mladima Jamesom Spaderom i Robom Loweom.

Dar je iskazao već u donekle podcijenjenoj parafrazi Hitchcocka u Prozoru spavaće sobe, u kojem je zaboravljeni Steve Guttenberg iskoristio dio slave stečene Policijskim akademijama, a u kojem sam ja blenuo u Elizabeth McGowern.

Laka mu zemlja...


http://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/preminuo-curtis-hanson-proslavljenog-redatelja-pamtit-cemo-po-noir-klasiku-la-povjerljivo/4713866/





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 21/09/2016 : 11:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

quote:
Originally posted by ivan_micic

ne znam dali je itko gledao, ali strava je :

http://www.imdb.com/title/tt5215952/



Isto tako
http://www.imdb.com/title/tt5700672/



čak je i dobar u moru zombija
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 22/09/2016 : 16:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ghost in the Shell izlazi iduće godine, a ekranizacija je istoimenog animea iz 1995. koji je, samo da napomenem, odličan. U glavnoj ulozi gledat ćemo Scarlett Johansson zbog koje se diže prašina. Naime, mnogo je ljudi izrazilo otvoreno nezadovoljstvo zbog "whitewashanja" izvorno japanskih likova. No, adaptacija je američka, tako da nemam problema s tim.

Priča govori o kiborgu (Scarlett) koja je u lovu na notornog hakera. Izašlo je mnogo kratkih teasera koji izgledaju jako dobro. Film režira Rupert Sanders (Snow White and the Huntsman ). U ostalim ulogama se pojavljuju Michael Pitt, Juliette Binoche i drugi.



Inače, Ghost in the Shell je jedan u nizu ekranizacija animea koje nam dolaze. Alita: The Battle Angel Roberta Rodrigueza po scenariju Jamesa Camerona, s vrlo sličnom tematikom, izlazi 2018., a Netflix bi iduće godine trebao izbaciti ekranizaciju odličnog Death Notea (mangu je izdao Algoritam) pod redateljskom palicom talentiranog Adama Wingarda. Vidjet ćemo može li se Hollywood nositi s adaptacijama mangi i animea koje sve u startu bivaju odbijene od fanova zbog već spomenute amerikanizacije. Svi znamo kakva je katastrofa bio Dragon Ball Evolution, ali je zato Edge of Tomorrow Douga Limana bio jako dobar film. We'll see...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 22/09/2016 : 20:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
THE SHALLOWS



ovo je fakat bilo uspješno ljetnjo filmsko ostvarenje i to sa nekoliko stajališta; komercijalnog, žanrovskog, glumačkog, redateljskog... ali ono što ja volim je kada mi i naizgled jednostavan film omogući onako galantno zagrabiti ispod površine i iskopati na površinu još neke simpatične (iliti simptomatične) pojedinosti a koje možda upravo i nekako čine samu okosnicu filma, bez da smo toga i svjesni. tako THE SHALLOWS, što se mene tiće, u sebi krije, takoreći, konzervativnu, ili možda bolje reći, buržujsku crtu. o čemu se radi? naravno, slijede spojleri tako da ste već unaprijed upozoreni... recimo to jednostavno; father knows best! (roditelji znaju najbolje!) naša mlada, prelijepo građena junakinja na samome početku se premišlja što i kako dalje sa životom. zapela na studiju medicine koji je očito ne ispunjava (ali ga pohađa na nagovor oca koji je potiće da ustraje u njemu) ona razmišlja samo kako postati jedno sa prirodom i slobodno ploviti valovima. dogoditi će se tu veliki preokret kada joj se priroda obije u glavu, u obliku velikog i grabežljivog morskog psa koji pustoši sve pred sobom. u naizgled izgubljenoj borbi za opstanak, naša junakinja će malo po malo sve više posezati u riznicu znanja mrskog joj medicinskog fakulteta i na taj način veličanstveno trijumfirati nad morskom psinom (nemilosrdnom, neukrotivom prirodom). dakle, intelektualac, buržuj pobjeđuje prirodu! ćaća zna (ustraj kćeri, ustraj!). nakon godine dana ona se vraća na istu plažu, sada već kao doktor medicine spremna da ponovno sigurno uzjaše valove (uzjaše prirodu).
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/09/2016 : 23:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sicer me je že trailer lansko leto zakuril ... potem sem se pa šele sedaj spomnil nanj. Ja, seka. Prav prijetno presenečenje. Kljub par luknjam. Hja ... za ta žanr jim oprostim.

Run All Night (2015)
http://www.imdb.com/title/tt2199571/



Ah da, sto nisu Noltea "creditirali"? Mozda je stvarno ovo bio razlog
http://www.imdb.com/title/tt2199571/board/nest/244607601?p=2


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 24/09/2016 00:08:43
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/09/2016 : 23:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Fight Club i tesko se razocarao i iznervirao.

Film je toliko hvaljen i dizan u nebesa neopravdano, da je to uzas.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/09/2016 : 09:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Ne najslabiji, ta titula ipak pripada bizarnoj nadrealnoj egzistencijalnoj drami "Archeo", sasvim nepretenciozan te u cjelini dosta simpatičan i lako gledljiv film Jana Cvitkoviča, autora drame "Kruh i mlijeko", humorne drame "Odgrobadogroba" te scenarista filma "U leru" Janeza Burgera, u kojem je glumio i glavnu ulogu.

Posveta ljubljanskoj četvrti Šiška, u kojoj žive trojica već sredovječnih prijatelja, vrlo dobrodušnih zgubidana iza kojih su različite obiteljske situacije te koji dane provode lunjajući kvartom, kafenišući i drveći o svemu i svačemu.

Onda Miletu (dosta solidan Marko Miladinović), koji živi s majkom, s kojom također uzgaja maricu, i koji oca Makedonca, vojno lice nekadašnje JNA, nije vidio već 25 godina, umre stara tetka koja mu ostavi svoju krojačku radnju u nevelikom i neuglednom prostoru.

Kako ni on, ni Fedr (odlični naturščik Fodransperg Žiga), ni Zekir (vrlo raspoloženi David Furlan) nemaju pojma o šivanju, dečki u prostoru odluče otvoriti pizzeriju.

Nakon opijanja na otvaranju te nakon što isprva uprskaju nekoliko narudžbi i iznerviraju par gostiju, dečki na nagovor nove pomoćnice, svojevrsne skitnice i njihove savjetnice a uskoro i recimo tako dobre vile Jane (vrlo dobra Jana Prepeluh), odluče pizzeriju pretvoriti u posebno mjesto.

U mjesto gdje će se moći naručiti pizza s osobitim dodacima, ne s posebnim umakom ili takvim nečim, nego s recimo ulaznicama za neki koncert ili s labudom, kao što naruči jedan osebujni slikar koji će umjesto labuda dobiti gusku.

Dok oni tako preuređuju pizzeriju i počinju ostvarivati nekakav uspjeh, pa dospiju i na TV, otkrivamo detalje o Fedrovoj obiteljskoj situaciji (razvedeni je otac koji još voli bivšu suprugu Lili i želi češće viđati kći koju ona podiže) i Zekirovu stanju (siroče koje nikad nije upoznalo roditelje, a čezne za majčinskim zagrljajem).

Sve je lepršavo, veselo i rasplesano, sve je utemeljeno na klišejima ali njima se dosta spretno barata, humor prirodno izvire iz redom pomaknutih likova i situacija, smijeh počiva na kombinaciji komedije situacije i karaktera, sekvenca s krađom "labuda" i njegovom vožnjom u autu je jako duhovita, a svi su likovi naposljetku pozitivni, čak i previše.

I tamniji tonovi poput pedofilije i odgovornosti za smrt djeteta su skladno i nimalo patetično uklopljeni, tako da je u cjelini riječ o filmu koji se može preporučiti ne baš ambicioznim gledateljima koji tragaju za ugodnim popodnevnim ili večernjim opuštanjem.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/09/2016 : 10:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Pogledao Fight Club i tesko se razocarao i iznervirao.

Film je toliko hvaljen i dizan u nebesa neopravdano, da je to uzas.



definitivno jedan od najboljih filmova ikad
meni osobno u TOP5
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/09/2016 : 10:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by going going

Pogledao Fight Club i tesko se razocarao i iznervirao.

Film je toliko hvaljen i dizan u nebesa neopravdano, da je to uzas
.



definitivno jedan od najboljih filmova ikad
meni osobno u TOP5




Da je to napisao neki od specijalaca ovog foruma, ali ti, goinže...
Hajd bar navedi zbog čega? Možda ti promjenimo mišljenje
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/09/2016 : 14:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by going going

Pogledao Fight Club i tesko se razocarao i iznervirao.

Film je toliko hvaljen i dizan u nebesa neopravdano, da je to uzas.



definitivno jedan od najboljih filmova ikad
meni osobno u TOP5




Eh ukusi, tebi Mulholland drive nije bio nista posebno, a meni je on sigurno za mojih top 5
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/09/2016 : 14:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by going going

Pogledao Fight Club i tesko se razocarao i iznervirao.

Film je toliko hvaljen i dizan u nebesa neopravdano, da je to uzas
.



definitivno jedan od najboljih filmova ikad
meni osobno u TOP5




Da je to napisao neki od specijalaca ovog foruma, ali ti, goinže...
Hajd bar navedi zbog čega? Možda ti promjenimo mišljenje



Jednom i ja da iznenadim.

Ne znam zasto mi se nije svideo, poceo sam da ga gledam bez ikakvog predznanja o radnji filma, samo sam znao da glume Norton i Pit, a da rezira Fincher.
Likovi su mi bili izuzetno iritantni, glupi i nedopadljivi. Ni za jednog me nije bilo briga sta ce mu se desiti i da li ce preziveti. Jeftini trik sa identitetom na kraju me nije iznenadio jer sam ocekivao nesto slicno.
Film je jos i vrlo nerealan, nacin na koji oni dizu revoluciju i funkcionisu je nemoguc i sigurno bi ih policija odavno pohvatala i zatvorila i ne bi se sve to resilo samo pretnjom da ce jednom coveku da odseku jaja. Isto kako su uspeli da postave toliko eksploziva a da ih niko ne uhvati.
Jedina dobra strana filma mi je ta kritika potrosackog drustva i ubacivanje Niceove filozofije, ali po mom misljenju je to izvedeno vrlo nespretno.
Takodje mi se ni kraj nije svideo. Volim filmove gde nam na kraju nije sve receno i gde je na nama da mi sami protumacimo sta se desilo, ali onaj kraj je bez ikakvog smisla.
I stvarno mi je zao sto mi se nije svideo film, jer mi je toliko ljudi pricalo o njemu i toliko su dobre kritike.

Evo probajte da mi pojasnite sta je tu toliko dobro, otvoren sam za diskusiju. I samo da dodam da mi je Seven neuporedivo bolji film iako i on ima svoje mane.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/09/2016 : 14:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by going going

Pogledao Fight Club i tesko se razocarao i iznervirao.

Film je toliko hvaljen i dizan u nebesa neopravdano, da je to uzas
.



definitivno jedan od najboljih filmova ikad
meni osobno u TOP5




Da je to napisao neki od specijalaca ovog foruma, ali ti, goinže...
Hajd bar navedi zbog čega? Možda ti promjenimo mišljenje



Jednom i ja da iznenadim.

Ne znam zasto mi se nije svideo, poceo sam da ga gledam bez ikakvog predznanja o radnji filma, samo sam znao da glume Norton i Pit, a da rezira Fincher.
Likovi su mi bili izuzetno iritantni, glupi i nedopadljivi. Ni za jednog me nije bilo briga sta ce mu se desiti i da li ce preziveti. Jeftini trik sa identitetom na kraju me nije iznenadio jer sam ocekivao nesto slicno.
Film je jos i vrlo nerealan, nacin na koji oni dizu revoluciju i funkcionisu je nemoguc i sigurno bi ih policija odavno pohvatala i zatvorila i ne bi se sve to resilo samo pretnjom da ce jednom coveku da odseku jaja. Isto kako su uspeli da postave toliko eksploziva a da ih niko ne uhvati.
Jedina dobra strana filma mi je ta kritika potrosackog drustva i ubacivanje Niceove filozofije, ali po mom misljenju je to izvedeno vrlo nespretno.
Takodje mi se ni kraj nije svideo. Volim filmove gde nam na kraju nije sve receno i gde je na nama da mi sami protumacimo sta se desilo, ali onaj kraj je bez ikakvog smisla.
I stvarno mi je zao sto mi se nije svideo film, jer mi je toliko ljudi pricalo o njemu i toliko su dobre kritike.

Evo probajte da mi pojasnite sta je tu toliko dobro, otvoren sam za diskusiju. I samo da dodam da mi je Seven neuporedivo bolji film iako i on ima svoje mane.


Neću ti pojašnjavati za sada ništa, već ti preporučiti da malo odleži, pa da ga ponovo pogledaš. Sjećam se da je i meni na prvu bio solidan, ali uopšte nisam ulazio u dubiozu tog filma, a da ne pričam da je to jedan od filmova u kojima je potrebno višestruko gledanje jer dosta dobrih fazona i kontova promakne na jedno gledanje. Te stvari sa realističnošću sam stavio po strani, jer za ovaj film nisu ni bitne - naravno da je način na koji protagonisti izvode neke stvari poprilično neuvjerljiv, kao i da Norton ne bi mogao uopšte pričati nakon pucanja sebi u usta, da ne pričam o preživljavanju, ali to su totalno marginalne stvari. A onda kad uzmemo i to da je FC među prvim filmovima na takav način kritikovao potrošačko društvo, poslije su se mnogi uhvatili te teme pa je ona takođe trenutno isprana. FC je u neku ruku i generacijski film, teško ga se može cijeniti vanvremenski.
Fazoni sa Ikeom, uputstvom u avionu, kako čovjek izlazi iz sjedišta u avionu, način nošenja sa sopstvenim životom tako što ćeš posmatrati druge u još većim govnima, poenta oko teške usamljenosti svakog od nas u ovakvom sistemu, Durdenov govor u podrumu o našim životima, uopšte zbog čega je pokrenuto to što je pokrenuto, pa kad Norton prebije Leta i njegov komentar na to,... ovo su samo neke od stvari koje mi prve padaju na pamet, po meni za početak dovoljno. Kažem, ne obraćaj pažnju na kredibilnost tih nevažnih stvari za ovu priču, a obrati je na poentu/e, možda ćeš ga doživjeti drugačije.
A možda i nećeš, što je opet ok. Ali onda ću ti napisati "ma nemaš ti pojma".
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 24/09/2016 : 15:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Bez brige, niti meni Fight Club nije nešto posebno.
Kužim ga, ima kvalitetu, ali mi je iritantan, i likovi i taj consumerism-is-bad in-your-face pristup.
Isto kao Mr. Robot serija. Vrlo kvalitetna, ali sve u njoj me iritira.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/09/2016 : 17:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
evo još malo filmova kaj sam ih pogledal ove godine

Circle - dosta dobar film sa zanimljivim zapletom. fakat dobro.



Hail Ceasar i I spit on your grave 3 - počeo gledati i ugasio nakon desetak minuta. šteta jer braća Cohen imaju dobre filmove a ISOYG 1 i 2 su bili dobri filmovi.

Pride and prejudices and zombies - negledljivo.

Otlaws and angels - Koja boleština! Film pati od nekoliko režiserskih loših djelova i gluma nije vrhunska nego u najmanju ruku prosječna ali generalno gledajući ovu bolesnoću se svakako isplati pogledati.

Money monster - vrlo dobar film! Nisam ništa čuo o njemu (s obzirom da glume George Clooney i Julia roberts mislio sam da će se nekakva reklama već provući do mene) i moram reći da film ima glavu i rep i drži napetost do samoga kraja.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 24/09/2016 : 19:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo


Pride and prejudices and zombies - negledljivo.





Pa barem je Pepeljuga bila fina za gledati u tom filmu.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/09/2016 : 20:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo



Hail Ceasar i I spit on your grave 3 - počeo gledati i ugasio nakon desetak minuta. šteta jer braća Cohen imaju dobre filmove a ISOYG 1 i 2 su bili dobri filmovi.




Meni je Hail, Caesar! bio baš zabavan. Ako inače voliš braću Coen probaj mu dati šansu do kraja, stvarno ima fora zbog kojih se isplati pogledati film.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/09/2016 : 20:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Self/less (2015)
http://www.imdb.com/title/tt2140379/

Kar zanimivo. Sem že malo pozabil na Tarsema po The Cell in The Fall (Mirror, Mirror me sploh ni zanimal), tule pa je spet v svojih starih čevljih ... brskanje po človeškem umu.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 24/09/2016 : 20:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Bez brige, niti meni Fight Club nije nešto posebno.
Kužim ga, ima kvalitetu, ali mi je iritantan, i likovi i taj consumerism-is-bad in-your-face pristup.
Isto kao Mr. Robot serija. Vrlo kvalitetna, ali sve u njoj me iritira.



Mr. Robot i jest nekakva kopijica Fight Cluba, samo mnogo pretencioznija, toliko izopače društvo da je serija ponekad teška za gledati, a i oni artsy pokušaji znaju biti naporni.

Fight Club je film koji se, koliko će god ovo paradoksalno zvučati, bavi aktualnim temama koje to više nisu - konzumerizam i život modernog čovjeka uvijek je prisutna tema, ali obrađena je nebrojeno puta, radi se o pročitanoj knjizi. I upravo je taj Fincherov film bio jedan od pionira što se takve tematike tiče.

Već sam nebrojeno puta rekao kako mi je upravo Fincher najdraži redatelj, pa se moje mišljenje o Fight Clubu zna već iz te činjenice. Djelo koje mogu pogledati gomilu puta i čiji ću naslov uvrstiti na svaku top-listu.

Inače, za ljubitelje filma, ako netko ne zna, postoji i nastavak Fight Club 2 i to u obliku stripa. Pisao ga je sam Chuck Palahniuk. Bacite oko.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/09/2016 : 02:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Inače, za ljubitelje filma, ako netko ne zna, postoji i nastavak Fight Club 2 i to u obliku stripa. Pisao ga je sam Chuck Palahniuk. Bacite oko.



to svi znaju jer redovito čitaju tjedne crtice
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/09/2016 : 10:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Jednom i ja da iznenadim.

Ne znam zasto mi se nije svideo, poceo sam da ga gledam bez ikakvog predznanja o radnji filma, samo sam znao da glume Norton i Pit, a da rezira Fincher.
Likovi su mi bili izuzetno iritantni, glupi i nedopadljivi. Ni za jednog me nije bilo briga sta ce mu se desiti i da li ce preziveti. Jeftini trik sa identitetom na kraju me nije iznenadio jer sam ocekivao nesto slicno.
Film je jos i vrlo nerealan, nacin na koji oni dizu revoluciju i funkcionisu je nemoguc i sigurno bi ih policija odavno pohvatala i zatvorila i ne bi se sve to resilo samo pretnjom da ce jednom coveku da odseku jaja. Isto kako su uspeli da postave toliko eksploziva a da ih niko ne uhvati.
Jedina dobra strana filma mi je ta kritika potrosackog drustva i ubacivanje Niceove filozofije, ali po mom misljenju je to izvedeno vrlo nespretno.
Takodje mi se ni kraj nije svideo. Volim filmove gde nam na kraju nije sve receno i gde je na nama da mi sami protumacimo sta se desilo, ali onaj kraj je bez ikakvog smisla.
I stvarno mi je zao sto mi se nije svideo film, jer mi je toliko ljudi pricalo o njemu i toliko su dobre kritike.




Odlicno napisano.
Ni meni taj film nije nesto posebno, takodje Se7en mi je bolji.
Nisam bas siguran da ti se nece dopasti prilikom prvog gledanja, pa onda poslije ces odjednom vidjeti remek-djelo. To se moze eventualno desiti ukoliko nisi upoznat sa nekim elementima filma, ali ti to definitivno jesi. Presudno je ipak tvoj misljenje na kraju filma.

Nema sta da ti bude zao sto ti se film nije dopao. Imas pravo na to.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 25/09/2016 : 11:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by going going


Jednom i ja da iznenadim.

Ne znam zasto mi se nije svideo, poceo sam da ga gledam bez ikakvog predznanja o radnji filma, samo sam znao da glume Norton i Pit, a da rezira Fincher.
Likovi su mi bili izuzetno iritantni, glupi i nedopadljivi. Ni za jednog me nije bilo briga sta ce mu se desiti i da li ce preziveti. Jeftini trik sa identitetom na kraju me nije iznenadio jer sam ocekivao nesto slicno.
Film je jos i vrlo nerealan, nacin na koji oni dizu revoluciju i funkcionisu je nemoguc i sigurno bi ih policija odavno pohvatala i zatvorila i ne bi se sve to resilo samo pretnjom da ce jednom coveku da odseku jaja. Isto kako su uspeli da postave toliko eksploziva a da ih niko ne uhvati.
Jedina dobra strana filma mi je ta kritika potrosackog drustva i ubacivanje Niceove filozofije, ali po mom misljenju je to izvedeno vrlo nespretno.
Takodje mi se ni kraj nije svideo. Volim filmove gde nam na kraju nije sve receno i gde je na nama da mi sami protumacimo sta se desilo, ali onaj kraj je bez ikakvog smisla.
I stvarno mi je zao sto mi se nije svideo film, jer mi je toliko ljudi pricalo o njemu i toliko su dobre kritike.




Odlicno napisano.
Ni meni taj film nije nesto posebno, takodje Se7en mi je bolji.
Nisam bas siguran da ti se nece dopasti prilikom prvog gledanja, pa onda poslije ces odjednom vidjeti remek-djelo. To se moze eventualno desiti ukoliko nisi upoznat sa nekim elementima filma, ali ti to definitivno jesi. Presudno je ipak tvoj misljenje na kraju filma.

Nema sta da ti bude zao sto ti se film nije dopao. Imas pravo na to.


Kojim elementima filma? Ja nisam bio ništa više upoznat sa bilo kakvim "elementima filma" kod prvog i drugog gledanja, pa sam imao dva totalno drugačija doživljaja. Kod mene je imalo veze vjerovatno sa momentom u sazrijevanju i time da sam prvi put posmatrao film u pop-corn fazonu, dok sam drugi put malo više uronio.
Mislim da ovom filmu treba dati drugu šansu, jer je zatrpan referencama, poentama, kritikama, skrivenim i dvosmislenim porukama, itd. Možda mišljenje o njemu ostane isto, a možda i ne. Naročito jer je going još uvijek dobrano mlad, koliko se meni puta desilo da neki film doživim tek sa godinama...
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 25/09/2016 : 11:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
A evo i Zagor12 je naveo ono što sam i ja, o tome da je taj film bio pionir na ove teme i u načinu tretiranja tih tema. Nakon mora kopija, ni prvobitni materijali ne izgledaju dobro, jer je čovjek već vidio to sve u tim "kopijama".
A sjećam se da je Ebert imao komentar na FC da je "razigrano fašistički", nije mu se uopšte svidio :D
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/09/2016 : 12:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Kojim elementima filma? Ja nisam bio ništa više upoznat sa bilo kakvim "elementima filma" kod prvog i drugog gledanja, pa sam imao dva totalno drugačija doživljaja. Kod mene je imalo veze vjerovatno sa momentom u sazrijevanju i time da sam prvi put posmatrao film u pop-corn fazonu, dok sam drugi put malo više uronio.
Mislim da ovom filmu treba dati drugu šansu, jer je zatrpan referencama, poentama, kritikama, skrivenim i dvosmislenim porukama, itd. Možda mišljenje o njemu ostane isto, a možda i ne. Naročito jer je going još uvijek dobrano mlad, koliko se meni puta desilo da neki film doživim tek sa godinama...


Sve to sto je boldovano.

Moguce da si film gledao (drugi put) u jednom razdoblju zivota gdje si bio u potrazi za smislom zivota ili si u tom momentu bio ogorcen na drustvo, pa je film ostavio takav utisak na tebe.
Uglavnom je tako kada covjeku u zivotu sve idealno ide, da mu se fucka za zivotnim poukama/porukama, bilo da je u pitanju film ili fb citati. I obrnuto.

Edited by - King Warrior on 25/09/2016 12:45:17
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.17 seconds. Snitz Forums 2000