forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 523

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/09/2016 : 12:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
po tvom upisu ispada kao da je swampy iznimka, odnosno da je on jedan od rijetkih koji je tako "duboko" dozivio film
ali po kritikama i ocijenama je vidljivo da ste iznimke - vi, king i going
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/09/2016 : 13:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ma naravno da nije tako. Film je sasvim ok, poznat mi je i kultni status kojim se ovaj film okitio. Sve je to ok.
Jednostavno meni nije vrhunsko djelo, to je sve.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/09/2016 : 14:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Fight Club je filmčina! Taman prava mjera kulerizma začinjenog laganom dozom pretencioznosti za razliku od Mullholland Drivea kod kojeg ni sam Lynch ne zna što je (i kako) htio poručiti. Goinže, crni goinže!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 25/09/2016 : 15:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by swamp thing

Kojim elementima filma? Ja nisam bio ništa više upoznat sa bilo kakvim "elementima filma" kod prvog i drugog gledanja, pa sam imao dva totalno drugačija doživljaja. Kod mene je imalo veze vjerovatno sa momentom u sazrijevanju i time da sam prvi put posmatrao film u pop-corn fazonu, dok sam drugi put malo više uronio.
Mislim da ovom filmu treba dati drugu šansu, jer je zatrpan referencama, poentama, kritikama, skrivenim i dvosmislenim porukama, itd. Možda mišljenje o njemu ostane isto, a možda i ne. Naročito jer je going još uvijek dobrano mlad, koliko se meni puta desilo da neki film doživim tek sa godinama...


Sve to sto je boldovano.

Moguce da si film gledao (drugi put) u jednom razdoblju zivota gdje si bio u potrazi za smislom zivota ili si u tom momentu bio ogorcen na drustvo, pa je film ostavio takav utisak na tebe.
Uglavnom je tako kada covjeku u zivotu sve idealno ide, da mu se fucka za zivotnim poukama/porukama, bilo da je u pitanju film ili fb citati. I obrnuto.


U potrazi za smislom života je svako, htio to priznati ili ne. Ogorčen na društvo je svako ko shvata koliko pogrešno sistem funkcioniše i ko nije toliki imbecil da se zadovoljava mrvicama koje mu taj sistem baca, a on još kaže "hvala". Poruke će tražiti isti taj neimbecil, nema to veze sa statusom, parama ili pičokom koju vodaš pod rukom, već s ličnošću. Ako je neko plitak pa ne želi/može da se bakće sa kompleksnijim temama, to je drugi par cipela. FB citate ne čitam jer nisam na FB, vjerujem da su vrlo poučni i duboki.
Kad smo završili sa psihološkom seansom, možemo se vratiti na film. A on je po meni odradio vrhunski posao sa onim što je htio.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 25/09/2016 : 15:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Ne znam je li netko spomenuo, ali pogledala sam film Sing Street (koji je propustila pogledati na Vukovar Film Festivalu ove godine):

https://www.youtube.com/watch?v=jYk2Vx1z6lk

Skroz je ugodan film, konsenzus je da je riječ o filmu koji usrećuje :) Ima svojih padova, ali usponi su odlični :)
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/09/2016 : 23:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Fight Club je filmčina! Taman prava mjera kulerizma začinjenog laganom dozom pretencioznosti za razliku od Mullholland Drivea kod kojeg ni sam Lynch ne zna što je (i kako) htio poručiti. Goinže, crni goinže!



Uf sad si me nagore direkt u srce pogodio sa ovom opaskom za Lyncha i Mulholland drive. Direkt!

Sta ti se nije svidelo u filmu?

@swampthing i @King slazem se da mnogo zavisi kako ce se nekome svideti film od njegovog trenutnog raspolozenja i da kada je covek zaljubljen ili srecan ne haje toliko za takvim interesantnim pitanjima kao stu smisao zivota itd., ali ipak ta potraga idalje traje i ogorcenost je idalje prisutna kao sto rece swamp u svom poslednjem odlicnom postu.
I drago mi je da je naisao jos jedan moj istomisljenik za Fight Club Kome god sam rekao da mi se nije svideo, samo sto nisu skocili da se biju sa mnom.

Edited by - going going on 25/09/2016 23:42:13
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/09/2016 : 00:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Mullholland Drive je mogao biti dobar twist film, ali se je Lynch radije odlučio za "umjetnički" film i nabacao svakakvih scena bez smisla (počevši od onog traljavog ubojice na početku, glavešina u odijelima pa do Kauboja) samo da bi mogao reći da su te scene smislene, ali da moraš sam potražiti smisao. Meni to nije genijalnost nego lijenost. Ne volim takve filmove. Inače, Naomi Wats je odlična... i lezbijska scena mi donekle spašava film. :)

Edited by - nagor on 26/09/2016 00:21:06
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 26/09/2016 : 00:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Ajd da još malo zakuhamo:
http://www.jackdurden.com/

Vrijedi baciti pogled :)
A i dobro ste me sjetili, nisam ga godinama gledao
pa bi bilo vrijeme za reprizu.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/09/2016 : 08:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Kome god sam rekao da mi se nije svideo, samo sto nisu skocili da se biju sa mnom.




u duhu filma
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 26/09/2016 : 14:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Preminuo je Bill Nunn, karakterni glumac iz hrpe filmova i serija, i kucni glumac Spikea Leea:



Radio Raheem forever!


These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/09/2016 : 17:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Yao, Radio Raheem, čovječe...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/09/2016 : 17:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

quote:
Originally posted by mladjo


Pride and prejudices and zombies - negledljivo.





Pa barem je Pepeljuga bila fina za gledati u tom filmu.



Pogledao am 15 minuta i odustao
a inače obožavam zombije

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/09/2016 : 17:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by mladjo



Hail Ceasar i I spit on your grave 3 - počeo gledati i ugasio nakon desetak minuta. šteta jer braća Cohen imaju dobre filmove a ISOYG 1 i 2 su bili dobri filmovi.




Meni je Hail, Caesar! bio baš zabavan. Ako inače voliš braću Coen probaj mu dati šansu do kraja, stvarno ima fora zbog kojih se isplati pogledati film.





ma probao sam ali ne ide. nakon 20 min sam ugasio film.
Dobri glumci i dobra ideja ali jednostavno to mi nije to.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/09/2016 : 17:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Self/less (2015)
http://www.imdb.com/title/tt2140379/

Kar zanimivo. Sem že malo pozabil na Tarsema po The Cell in The Fall (Mirror, Mirror me sploh ni zanimal), tule pa je spet v svojih starih čevljih ... brskanje po človeškem umu.





Gledao am Selfless u kinu prošle godine i film ima prolaznu ocjenu ali nije nešto posebno, 6/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/09/2016 : 19:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by mladjo



Hail Ceasar i I spit on your grave 3 - počeo gledati i ugasio nakon desetak minuta. šteta jer braća Cohen imaju dobre filmove a ISOYG 1 i 2 su bili dobri filmovi.




Meni je Hail, Caesar! bio baš zabavan. Ako inače voliš braću Coen probaj mu dati šansu do kraja, stvarno ima fora zbog kojih se isplati pogledati film.





ma probao sam ali ne ide. nakon 20 min sam ugasio film.
Dobri glumci i dobra ideja ali jednostavno to mi nije to.



E jbg, kad ne ide, ne ide. Pretpostavljam da ti se onda nije svidio ni Burn After Reading?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 26/09/2016 : 19:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Windwalker

quote:
Originally posted by mladjo


Pride and prejudices and zombies - negledljivo.





Pa barem je Pepeljuga bila fina za gledati u tom filmu.



Pogledao am 15 minuta i odustao
a inače obožavam zombije



Jesi gledao Vlak za Busan?

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24652 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/09/2016 : 20:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Poli


Self/less (2015)
http://www.imdb.com/title/tt2140379/

Kar zanimivo. Sem že malo pozabil na Tarsema po The Cell in The Fall (Mirror, Mirror me sploh ni zanimal), tule pa je spet v svojih starih čevljih ... brskanje po človeškem umu.





Gledao am Selfless u kinu prošle godine i film ima prolaznu ocjenu ali nije nešto posebno, 6/10



Mene je Tarsem kupio sa The Fall i The Cell. Immortals mu je vizuelno takođe fenomenalan, ali je Selfless teški, teški prosek.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 27/09/2016 : 15:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Nitko o novoj Sedmoci veličanstvenih još ništa ne komentariše?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/09/2016 : 19:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

Nitko o novoj Sedmoci veličanstvenih još ništa ne komentariše?



Ja ga nemam namjeru gledati pa ću to (ne)zadovoljstvo prepustiti nekom drugom.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/09/2016 : 19:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Istih misli (to jest namjera) sam ko Shaner. Mozda za par godina ako mi bude totalno dosadno, pa slucajno bude na telki, a nista drugo za gledati ... pogledam.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 28/09/2016 : 11:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
NYMPHOMANIAC VOL. 1 & VOL. 2



ostarjeli seligman (stellan skarsgard) pronađe na ulici pretučenu joe (charlotte gainsbourg). odvede je kući, skuha joj čaj a ona mu zauzvrat ispriča priču o svome osebujnom životu. naime, joe je nimfomanka dok je seligman introvertirani intelektualac i djevac koji joeine priče analizira na različite načine posezajući iz svoje bogate riznice znanja.

ženska seksualnost misao je vodilja i temelj praktički svakog filma larsa von triera. koliko se ta seksualnost hvali, uzdiže ili možda kudi, druga je priča koja nas vrlo lako može dovesti na sklizak teren. koliko smo u stanju da poštujemo ili osuđujemo nimfomanku joe, kojoj je njezina ekscesivna seksualnost nesumnjivo omogućila iznimnu moć i utjecaj nad ljudskim životima, ali ju je jednako tako ograničila na život bez osjećaja, izolaciju i društvenu izopćenost..? uz mnoštvo likova, ideja i motiva kroza cijeli ovaj četverosatni film, simptomatična je, naravno, završnica kada joe odlučuje da se odrekne svoje seksualnosti (možebitno i svoje ženstvenosti) kako bi se opet mogla "osjećati živom" (tj. uči u društvo, postati društveno prihvatljiva). no, svjedočimo tome kako se tek onda sve počinje dodatno komplicirati za joe i tek onda, takoreći, počinje "nasilje"...

NYMPHOMANIAC je treći i posljednji dio lars von trierove (neslužbeno) nazvane DEPRESIVNE TRILOGIJE koja je počela ANTIKRISTOM i MELANKOLIJOM.

Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 28/09/2016 : 14:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Očito, čula sam već za Nimfomanku (bila je jako razvikana među mojim frendovima koji si utvaraju da su intelektualci), ali nisam još pogledala (mozda baš zato). Danas ću, zaintrigirao me opis.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 28/09/2016 : 14:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
ajde pogledaj nimfomanku. i ne oslanjaj se na ovo što sam napisao i nemoj da te to ometa kog gledanja. volio bi pročitati tvoje mišljenje.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8377 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 28/09/2016 : 14:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
http://www.imdb.com/title/tt4698684/

Nakon What We Do in the Shadows još jedna odlična novozelandska komedija.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 28/09/2016 : 19:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Darth Ivan

Nitko o novoj Sedmoci veličanstvenih još ništa ne komentariše?



Ja ga nemam namjeru gledati pa ću to (ne)zadovoljstvo prepustiti nekom drugom.





prijatelji mi rekli da nije ništa posebno ali da se da pogledat...

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page
Page: of 523 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000