forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/01/2017 : 00:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Jack Reacher: Never go back (2016)
Veliki sam ljubitelj književnog serijala o Jacku Reacheru, a i prvi film je bio čisto ok ali ovdje fakat imamo djelo koje definitino ima hrpu mana. Relativno visoku ocjenu dajem zbog dobre glume ali scenarij ima toliko mana, da to nije normalno. Nekih akcijskih rješenja se ne bi posramio ni Steven Seagal u osamdesetima. Hrpu puta se dese tako naivne stvari da čovjek stvarno pomisli da je Chuck Norris režirao film.Pa tko je odobrio ovakav šlamperaj?
Šteta.
Ocjena:6/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/01/2017 : 00:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Papillon ne bi smio razocarati.


Ja isto jucer gledao jednog ... sta ja znam, barem klasicnog ako ne i kultnog, mada opet ne klasicnog u onom smislu ...
Kako god, posto sam i doma radio nesto za posao, sve do 20h, na kraju rekao sam sebi, treba mi neki film da odmorim mozak.
Ne da mi se traziti po kompjuteru ni menjati kabel, pa upalim TV, pogledam sta se vrtilo posljednih par dana (odgoda 3 dana na skoro sve programe) i vidim na HBO je bio "Year of the Dragon" (1985).
Odmah mi u oci padne Mickey Rourke i pocnem gledati ... dođe Cimino kao redatelj (kazem opa!), dođu Stone i Cimino kao scenaristi (opet opa!) i znao sam da nece razocarati.
Sad, da li sam ga stvarno gledao po prvi put ... ne bih znao. Rekao bih da jesam, ali su neke scene ipak toliko upecatljive da bih se mogao zakleti da sam ih vec vidio.

Bas ljepi 80's klasik muvi, kakav se nekada radio ... a i Mickey je bio mlad.
Kao policajac u China Townu se bori protiv kineske mafije na njemu svojstven HC nacin, pri cemu su zrtve i zena i ljubavnica te jos njih. Dobar je bio u toj ulogi, a i moglo se vidjeti (naslutiti) da ga unutarnji demoni gonu i sve gori u njemu, pa i taj problem sa zenom i ljubavnicom.


Ne znam zasto, ali dok sam gledao pomislio sam na to da bi se film mogao dopasti going goingu.


Mislim da je lep primer osamdesetih ... a svaka dekada je mirisala svojstveno, pa za sve cieaste ...

















Maratonac je film koji je sigurno u svoje vrijeme bio legendaran ali mislim da ga je pojelo vrijeme. Kao i mnoga druga ostvarenja, i njega treba gledati u kontekstu vremena u kojem je stvoren.
S druge strane, Leptir je bezvremenski klasik. Naravno, poslije filma se obavezno čita Hodnik za pakao od Mister Noa :D
A Godina zmaja...Odličan film! Ima taj šmek akcije osamdesetih. Kao i Teška kiša sa Michaelom Douglasom. Odlični su to filmovi.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/01/2017 : 14:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Je, svaka decenija je imala svoje smek filmove. Recimo kao onaj Colors sa Pennom i Duvallom, isto 80's. Tada mi je bio odlican ... a i kasnije je nekako zadrzao taj smek. A Hopper redatelj.





Drukcije sam za vikend pogledao Escape from L.A. (1996), i zakljucio da ga stvarno mozda jos nisam gledao. Ako je Escape from New York (1981) stvarno nekakva klasika, ovo je teska njesra. Iako iz 90-ih, izgleda ko neki trecerazredni film 80-ih. Film za kojeg pozelis da bi imao barem malo danasnjih (uveliko prenasicenih) CGI efekata. A tek kilava gluma. Ne zna sta je Carpenteru bilo, ali ovo je jedva gledljivo. Da nema velikih imena vjerujem da bi ostao posve zasluzeno nezapazen.

Stvarno nisam ocekivao da bude tako los. Ono, kad je nesto vec toliko lose i kilavo, da postane samo zbog toga trazeno.




Taj losi ukus sam jucer popravio sa Oscar Isaacom u Mojave (2015).
Ako bi vec morao ocenjivati na skali do 5, dao bih solidnu 3. Mada sam mozda ocekivao malo vise.



A kasnije sam pogledao jos Deadpool (2016).
Da ima vise takvih "superjunaka" i takvih "superjunackih filmova", i ja bi ih vise gledao.
Mada mi i tu smetaju te "supermoci" i njihove prednosti te slabosti (meni je dosadno kad se dva superjunaka koja ne mogu umrijeti bijeta).
No, ako mu sve rane zarastu, zasto onda ne moze povratiti staru kozu? Plus, barem danas ima mali milijun plasticnih kirurga pa ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/01/2017 : 18:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Deepwater horizon (2016)
Sve u svemu jedna solidna katastrofična priča. Problemi su što ponekad koriste prestručne izraze pa je teško pohvatati što to sve točno znači (ali dobro, sve najbitnije se shvati bez problema:)) i što u cijeloj toj katastrofi pomalo nedostaje krupnijih kadrova da sve bude efektivnije.
Sve u svemu - ajde, nije loše
Ocjena:6/10


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/01/2017 : 18:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Poli, u pravu si za Colors, to je tipični 80's movie i još k tome police buddies spika. Ma odlično:)) Ok, nisu poput Riggsa i Mourtagha ali nisu loši:))
Inače meni nije tak loš Escape from Los Angeles. Dobro,film je doslovce kopija Escape from Ney York ali dobro, kaj sad, provjerena formula se ne mijenja

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/01/2017 : 18:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Poli, meni je Escape from LA u top 5 najgorih filmova koje sam ikada pogledao.
Ako je to onaj sa surfovanjem na poklopcu kante za smeće?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/01/2017 : 18:48:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Poli, meni je Escape from LA u top 5 najgorih filmova koje sam ikada pogledao.
Ako je to onaj sa surfovanjem na poklopcu kante za smeće?



Ma daaaajjj...Ok, film nije za Oskara i fakat je kopija New Yorka ali sad baš da je zslužio takve epitete...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/01/2017 : 18:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Film je uvreda za mozak. I ako mi se nije svideo tada, kada sam imao 20 godina, onda je to tako. ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2017 : 20:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ali je zato Escape from New York filmcina! I to niko ne moze da spori!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/01/2017 : 20:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Samo zbog ove glazbene teme se je isplatio film. Postoji li što jače od ovog:



Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2017 : 20:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Samo zbog ove glazbene teme se je isplatio film. Postoji li što jače od ovog:







Ima!

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/01/2017 : 20:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Treba cijeniti Carpentera. Pisao je sam glazbene teme za svoje filmove. I sve su mu efektne. :)
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 08/01/2017 : 20:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Jel gledao netko Straight Outta Compton?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/01/2017 : 20:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by raic1922

Jel gledao netko Straight Outta Compton?


Da.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 08/01/2017 : 21:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by raic1922

Jel gledao netko Straight Outta Compton?



Kao film, vrlo dobro ostvarenje. Kao biografsko djelo, ne baš.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/01/2017 : 21:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Iz njegovih filmova mi je najača ova tema, iako ju nije napisao on nego (veliki) Enio Moricone




Malo bolji audio ali početak je mrvicu drukčiji

https://www.youtube.com/watch?v=meU2gAU7Xss

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/01/2017 : 21:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by raic1922

Jel gledao netko Straight Outta Compton?



Kao film, vrlo dobro ostvarenje. Kao biografsko djelo, ne baš.


S ovim prvim se slažem, drugo mi je nebitno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/01/2017 : 09:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Poli, u pravu si za Colors, to je tipični 80's movie i još k tome police buddies spika. Ma odlično:)) Ok, nisu poput Riggsa i Mourtagha ali nisu loši:))


Ma ona fora o 2 bika, stariji i mladi, koji sa vrha gledaju krave u dolini i kako bi ih ... jos danas mi je pred ocima (a pri tome taj vic odlicno prikaze odnos dvojice policajaca - mlada i vrela krv te iskustvo koje dolazi sa godinama, te jos kraj kada Sean sam dobije mladunca i krene Duvallovim stopama).

A i mladi Sean i Duvall su bili odlicni.




quote:
Originally posted by manhunter

Poli, meni je Escape from LA u top 5 najgorih filmova koje sam ikada pogledao.
Ako je to onaj sa surfovanjem na poklopcu kante za smeće?


Jooooj, nemoj me spominjati.
Mislim, sve skupa je u rangu sa ... recimo Planetom bur. Uzas zivi.

Ma soundtrack je ok, a i imamo tu hrpu poznatih ... samo sto su svi vise manje drveni. Mislim, Fonda izgleda pomalo retardiran ... ko da mu je droga ispila sav mozak (sto bi mogla biti referenca na Easy Ridera ).




quote:
Originally posted by raic1922

Jel gledao netko Straight Outta Compton?


Gleda nedugo toga i svidio mi se. Pri cemu nisam bio neki veliki fan N.W.A., mada ih cijenim. Zato mi je i jasno da film tesko moze prikazati sta se uistinu desilo/desavalo, ali takva je vecina biografskih filmova.
Recimo kao velikog fana Jima Morrisona me Stoneov film pomalo razocarao posto je dosta događaja ili zdruzio u jedan ili naprosto napravio nesto svoje. Ali je film kao film (za nekoga tko ne poznaje pozadine) odlican.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/01/2017 : 20:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Recimo kao velikog fana Jima Morrisona me Stoneov film pomalo razocarao posto je dosta događaja ili zdruzio u jedan ili naprosto napravio nesto svoje. Ali je film kao film (za nekoga tko ne poznaje pozadine) odlican.






Potpuno se slazem Stoneove The Doors. Gledano kao Stoneova interpretacija Dzimovog zivota i desavanja u Americi krajem 60ih film je odlican i ima neku draz. Ali gledano kao biografski film nije pogodoio sve, niti se trudio da to uradi.
Za one koje interesuje prava istina i kako je to stvarno izgledalo, tu je odlican dokumentarni film When You're Strange kome je narator bio Johhny Depp.
Maznarek je When You're Strange nazvao "the anti-Oliver Stone film".
Inace bilo bi lepo kada bi neko malo vise vremena posvetio i sastavio neki filmic o Manzarekovom zivotu i vise se bavio njime a ne samo Jimom.

Edited by - going going on 09/01/2017 20:02:41
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 09/01/2017 : 20:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
GOLDEN GLOBE AWARDS 2017

http://www.goldenglobes.com/winners-nominees

Edited by - doom on 09/01/2017 20:02:53
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/01/2017 : 07:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Eye in the sky (2016)
Odličan film! Izrazito kvalitetno prikazano vojničko razmišljanje, političke nedoumice koje ometaju (ispravne) vojne odluke i sami unutarnji problemi čovjeka koji mora "stisnuti gumb" i ubiti ljude, kako one koji su to zaslužili, tako i kolateralne žrtve koje ništa nisu krive. Iako sa time sprečava ogroman masakr, odluka nije jednostavna jer te buduće žrtve su još žive i neće ih smaknuti on, dok ovdje on drži tuđi život u rukama.
Alan Rickman je sjajan.
Ocjena:7/10

Sheitan (2006)
Gledljiv francuski horrorac sa ne pretjerano razvijenom fabulom kojeg spašava brutalno dobra izvedba Vincenta Cassela. Lik doslovce nosi film. Ovako dobra gluma luđaka se rijetko viđa.
Ocjena:5/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 10/01/2017 : 10:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Infiltrator 2016

Super film prema aktualnim zbivanjima u vezi Miami-koka-Escobar-pranje novca.
Solidna igra. Za potrebe filma neke stvari su valjda udramatizirali, ali sve u svemu ovaj Mazur je rasturao. Još samo da istaknem, da je Leguizamo izvrstan igrač.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/01/2017 : 11:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Manznarek je When You're Strange nazvao "the anti-Oliver Stone film".
Inace bilo bi lepo kada bi neko malo vise vremena posvetio i sastavio neki filmic o Manzarekovom zivotu i vise se bavio njime a ne samo Jimom.


Drukcije si s Rayjem deliva rođendan, cvikere, hmmm ravnu kosu (recimo) plus njegovo godiste rođenja je polovina mojeg ... ima neka tajna veza.


Samo da i ja ne umrem u 74-toj ... posto polovinu toga ne mogu - sam vec presao.

Ah da, cak smo i iste visine (184 cm ... ili sam mozda 183 sada?). Za tezinu ne znam vise tacno, mada mislim da je bila napisana u jednoj knjigi ... ali koga zaboli.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 10/01/2017 : 12:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Infiltrator 2016

Super film prema aktualnim zbivanjima u vezi Miami-koka-Escobar-pranje novca.
Solidna igra. Za potrebe filma neke stvari su valjda udramatizirali, ali sve u svemu ovaj Mazur je rasturao. Još samo da istaknem, da je Leguizamo izvrstan igrač.


Ja ga pogledao taman prije 3 tjedna. Solidno, ali nista posebno da bi ostalo zapamceno.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 10/01/2017 : 12:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Na mene je Infiltrator isto ostavio dosta mlaki utisak, nista ne iskace u filmu da bi osvjezilo takav tip filma.
A najvise me smetalo to sto film uopce ne izgleda kao da se dogadja na Floridi 80-tih. Sve je priguseno, od boja do frizura i odjece, kao da su se bojali da ih nece shvatiti ozbiljno ako odu na "full Miami" stil a la Scarface i Miami Vice.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.82 seconds. Snitz Forums 2000