forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 523

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 14/01/2017 : 00:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
http://www.imdb.com/title/tt3799694/
9/10

Vjerojatno najduhovitiji film 2016e. Bravo Shane, you did it again!

- At least you're drinking again.
- Yeah. I feel great.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 14/01/2017 : 10:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by raic1922

Jel gledao netko Straight Outta Compton?



Kao film, vrlo dobro ostvarenje. Kao biografsko djelo, ne baš.



Pa naravno da neće u lošem svjetlu prikazat sebe ili jadnog pokojnog E-a, nego će sve prevalit na zločestog gramzljivog bijelog menadžera.
Uglavnom, dio o Cubeu je istinit, on je tamo od svih bio najpametniji i nije se dao zajebavat.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 15/01/2017 : 17:09:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Daeho http://www.imdb.com/title/tt5066556/



Dobar film. Kamera i zvuk su vrhunski, priča zanimljiva i napeta. Preporuka.


SPOILER

Malo su pretjerali sa sposobnostima koje ima tigar, ali je ostalo kvalitetno urađeno.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...

Edited by - Beren on 15/01/2017 17:10:27
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/01/2017 : 18:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Jucer pogledao i drugi dio Teda ... oba zajedno su odlicna, ali bas odlicna!

Da mi je svaki tjedan gledati takve dobre komedije, ej.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/01/2017 : 00:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Slazem se, meni su oba TEDa sjajni. Cak mi je mozda drugi deo jos bolji i opusteniji! Filmovi koji bas mogu da te nasmeju.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/01/2017 : 12:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Imao jucer cudne snove ... ova pravnica iz dvojke (koja voli da pusi ... Mary Jane) bila u snovima, spavala na nasem krevetu između bolje polovine i mene, te pocela nesto da sili u mene kad ju odgurnem od sebe i probudim se ...






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 16/01/2017 12:14:51
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 17/01/2017 : 19:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Očekivala sam od filma La la land da će biti mjuzikl-ast na onaj način na koji su mjuzikli često...njonjavi, nezivotni, blesavi.
Prva scena sa haljinama vibrantnih boja i luminacijskim fluksom milijun uvjerila me da sam u pravu, ali zadnja me scena preobratila...a sredina mi je slomila srce tisuću puta.
Manje-više, nama kao ljubiteljima stripova itekako je poznat osjećaj da moramo gurati naprijed, ali da nas nešto uvijek vuče natrag. To bi ukratko bila tema ovog filma, a dajem mu veliku preporuku - to je film koji Woody Allen već godinama pokušava snimiti - a sad ga je snimio netko drugi, puno bolje.
Razlika između nostalgičnih Allenovih filmova i ovoga jest u tome što u ovome nema ni truna autocinizma autora (nema pravdanja zbog te smiješne staračke nostalgije), nego samo beskrajna predanost ljepoti, najiskrenijem, ogoljenom prijenosu osjećaja (mozda malo čak i prostački koliko je sentimentalno, ali taman na granici).
Ovo je film posvećen nekim prošlim filmovima na način da ih uspješno kopira. I Emma Stone je maestralna.
Ali priznajem, temeljim svoj komentar na čistom osjećajnom dozivljaju :)
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1955 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 17/01/2017 : 20:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Očekivala sam od filma La la land da će biti mjuzikl-ast na onaj način na koji su mjuzikli često...njonjavi, nezivotni, blesavi.
Prva scena sa haljinama vibrantnih boja i luminacijskim fluksom milijun uvjerila me da sam u pravu, ali zadnja me scena preobratila...a sredina mi je slomila srce tisuću puta.
Manje-više, nama kao ljubiteljima stripova itekako je poznat osjećaj da moramo gurati naprijed, ali da nas nešto uvijek vuče natrag. To bi ukratko bila tema ovog filma, a dajem mu veliku preporuku - to je film koji Woody Allen već godinama pokušava snimiti - a sad ga je snimio netko drugi, puno bolje.
Razlika između nostalgičnih Allenovih filmova i ovoga jest u tome što u ovome nema ni truna autocinizma autora (nema pravdanja zbog te smiješne staračke nostalgije), nego samo beskrajna predanost ljepoti, najiskrenijem, ogoljenom prijenosu osjećaja (mozda malo čak i prostački koliko je sentimentalno, ali taman na granici).
Ovo je film posvećen nekim prošlim filmovima na način da ih uspješno kopira. I Emma Stone je maestralna.
Ali priznajem, temeljim svoj komentar na čistom osjećajnom dozivljaju :)


Nesto slicno sam bas i ja mislia napisat prije nego san vidia tvoj komentar.U svakom slucaju velika preporuka i od mene.Isa san gledat film vise radi cure nego sta me vuklo da ga pogledam ali na kraju se vise svidia meni nego njoj.
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1955 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 17/01/2017 : 20:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
ZG80-film u kojem se vecinu filma prostaci,ispusta plinove i loce alkohol.I ruga sa dalmatincima.Izmedju svega toga upadne i pokoja poluuspjela baza(fora).A meni se film svidia.Valjda to nesto govori i o meni.Ili me samo uvatia u pravom raspolozenju.A mozda je film i dobar.Mozda je ovo samo realan prikaz navijaca.Mozda oni nista drugo i ne rade nego psuju,locu i prde.E da,onaj srpski glumac sta glumi zvezdinog navijaca sta je bia vezan lisicama je sjajan.

Edited by - Torghal on 17/01/2017 20:19:25
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 17/01/2017 : 22:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by raic1922

Jel gledao netko Straight Outta Compton?



Kao film, vrlo dobro ostvarenje. Kao biografsko djelo, ne baš.



Pa naravno da neće u lošem svjetlu prikazat sebe ili jadnog pokojnog E-a, nego će sve prevalit na zločestog gramzljivog bijelog menadžera.
Uglavnom, dio o Cubeu je istinit, on je tamo od svih bio najpametniji i nije se dao zajebavat.



Pa dobro, nije ni Heller bio čist k'o suza. A ni Eazy nije baš prikazan kao heroj, tip ih je vrtio oko malog prsta. To što je čovjek umro i što su mu htjeli odati počast kojom emotivnom scenom, to je druga stvar.

Taj dio filma je manje-više istinit, prelaženje preko pizdarija koje su radili je najveća boljka cijele priče.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/01/2017 : 23:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by Mrkva

Očekivala sam od filma La la land da će biti mjuzikl-ast na onaj način na koji su mjuzikli često...njonjavi, nezivotni, blesavi.
Prva scena sa haljinama vibrantnih boja i luminacijskim fluksom milijun uvjerila me da sam u pravu, ali zadnja me scena preobratila...a sredina mi je slomila srce tisuću puta.
Manje-više, nama kao ljubiteljima stripova itekako je poznat osjećaj da moramo gurati naprijed, ali da nas nešto uvijek vuče natrag. To bi ukratko bila tema ovog filma, a dajem mu veliku preporuku - to je film koji Woody Allen već godinama pokušava snimiti - a sad ga je snimio netko drugi, puno bolje.
Razlika između nostalgičnih Allenovih filmova i ovoga jest u tome što u ovome nema ni truna autocinizma autora (nema pravdanja zbog te smiješne staračke nostalgije), nego samo beskrajna predanost ljepoti, najiskrenijem, ogoljenom prijenosu osjećaja (mozda malo čak i prostački koliko je sentimentalno, ali taman na granici).
Ovo je film posvećen nekim prošlim filmovima na način da ih uspješno kopira. I Emma Stone je maestralna.
Ali priznajem, temeljim svoj komentar na čistom osjećajnom dozivljaju :)


Nesto slicno sam bas i ja mislia napisat prije nego san vidia tvoj komentar.U svakom slucaju velika preporuka i od mene.Isa san gledat film vise radi cure nego sta me vuklo da ga pogledam ali na kraju se vise svidia meni nego njoj.



Mene je razocarao. Solidan je to film, ali sve smo to vidjeli vec puno puta, nerijetko i bolje. Dojam bi sigurno bio bolji da nema silnih nominacija/nagrada i sve te buke koja se (po meni potpuno neopravdano) digla oko filma i povisila mi ocekivanja. Moram pogledati jos Moonlight i Manchester by the Sea, ali sve mi se cini da je sto se Hollywooda tice u pitanju jos jedna losa godina.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/01/2017 : 08:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Shaneru, drago mi je što si se vratio svojim glasovito strogim kriterijima, već sam se pobojala da nisi bolestan koliko si se razbacivao pohvalama :)

Mozda je stvar u horizontu očekivanja: i Torghal i ja imali smo niska do nikakva očekivanja, dok si ti, zbog "silnih noiminacija/nagrada" ostao razočaran.

U svakom slučaju, ja se sada doslovno moram informirati o ova dva zadnja filma koja si spomenuo (očigledno je da govoriš o utrci za Oscara, ali ja sam tragično neinformirana).

P. S. Evo upravo pogledala oba trailera i Manchester by the Sea mi se čini dobrim, a Moonlight suviše dramatičan. To je problem s kojim se susrećem i u stripovima: pokušavam ne poticati prevalenciju bjelačke kulturne paradigme, ali opet radije kupim Dobre ljude nego Killilana song. Ovaj Moonlight me izgubio s onim prokletim violinama u pozadini.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/01/2017 : 10:09:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Gledam ja juče po stoti put Draculu i tek sad primetim da je onaj rumunski sveštenik s početka filma u stvari A. Hopkins. E pa stvarno svašta...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/01/2017 : 09:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Arrival (2016)
Film je stvarno dobar ali ono što oduševljava je ta atmosfera iščekivanja koja je odlično pogođena, odnosno u svakom trenutku jedva čekate da vidite što će se dalje dešavati. E sad, za veću ocjenu kraj je trebao biti, ha kako da kažem, spektakularnij ali donekle ga opravdava SPOILER objašnjenje života glavne glumice, odnosno kad saznamo da ona uopće ne gleda u prošlost nego u budućnost tj. da sve te "uspomen" ona još uopće nije proživjela. To je fakat odličan dio.
Ocjena:7/10

Chopper (2000)
Priča o Mikeu "Chopperu" Readu, poznatom australskom kriminalcu ovdje je dosta dobro ispričana makar mi nije jasna tolika karizma koju glavni junak nosi. Kužim da postoje ljudi koji obožavaju kriminalce sa karizmom ali ovaj lik nije nešto posebno spektakularan makar u filmu ima par "dobrih" scena sa njegovim karakterom. Odlična gluma Erica Bane.
Ocjena:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/01/2017 : 09:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

http://www.imdb.com/title/tt3799694/
9/10

Vjerojatno najduhovitiji film 2016e. Bravo Shane, you did it again!

- At least you're drinking again.
- Yeah. I feel great.



Da ovo je odličan film!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 19/01/2017 : 11:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Odlican film s losim box officeom
Jbg, nema superheroja u tajicama pa nije zanimljivo prosjecnom Ameru.
Black je prije premijere govorio vec o nastavku, ali s obzirom na zaradu, mislim da nista od toga.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 19/01/2017 : 12:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Šteta, jer film je briljantan. Glavni dvojac funkcionira sjajno (Crowe me iznenadio u netipičnoj ulozi) i sve skupa je baš prava komedija, kakvih stvarno fali već dosta dugo.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 19/01/2017 : 13:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Ovaj film bi sredinom 90-tih glatko zaradio najmanje 150 mil. u SAD-u, ali ovakvi filmovi se vise gotovo i ne snimaju, pogotovo od strane velikih studija. A s obzirom na malu zaradu, bit ce ih jos manje.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 19/01/2017 : 14:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
I meni je film odličan.
Vjerojatno najbolji buddy film u skorije vrijeme, još od prvog Rush Houra.
Ali usprkos Russelu i Ryanu, ona klinka je ukrala show.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/01/2017 : 14:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Hm, nisam znao da je tako loše prošao kod publike.
Baš šteta. Ti (police) buddies filmovi znaju biti fakat odlični. Smrtonosno oružje mi je jedan od najdražih serijala, a prva dva filma su mi među najboljima koje sam gledao.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 19/01/2017 : 19:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Moonlight, priču o gej crncu koju svi na sva zvona hvale i koja će vjerojatno pokupiti Oscar za najbolji film, a ja, eto, ne vidim zašto. Da, kamera je fenomenalna, izbor glazbe interesantan, glumci su jako dobri (Mahershala Ali mi je postao jedan od najzanimljivijih glumaca), ali općenito sam koncept priče i dijalozi su mi bezveze. Daleko je to od remek-djela kakvim ga nazivaju. Redatelj Barry Jenkins kao da se furao na europske filmove dok je snimao Moonlight, prosječni Amerikanac to pogleda i misli si "jaooo, kako je ovo genijalno i drukčije" (a takvih filmova ima hrpu). Jedino što je ovdje tako originalno i drukčije je to što nijedan komercijalni crnački film još nije koncipiran na taj način, eto, to je nešto. Sve u svemu, pretenciozno i pretjerano. Prosjek.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 19/01/2017 : 21:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Hm, nisam znao da je tako loše prošao kod publike.
Baš šteta. Ti (police) buddies filmovi znaju biti fakat odlični. Smrtonosno oružje mi je jedan od najdražih serijala, a prva dva filma su mi među najboljima koje sam gledao.



Imas i seriju

http://www.imdb.com/title/tt5164196

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/01/2017 : 22:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by mladjo

Hm, nisam znao da je tako loše prošao kod publike.
Baš šteta. Ti (police) buddies filmovi znaju biti fakat odlični. Smrtonosno oružje mi je jedan od najdražih serijala, a prva dva filma su mi među najboljima koje sam gledao.



Imas i seriju

http://www.imdb.com/title/tt5164196



Znam :D
Makar, sad kad vidim trailer, čak i ne izgleda tako loše
naravno, nije to ni blizu originalu ali možda bude čist ok.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/01/2017 : 23:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Normalno, ako vam svidio The Nice Guys, svidjet će vam se i Kiss Kiss Bang Bang. Robert Downey Jr. i Val Kilmer su još jači.

Inače, jeste skužili Roberta Downeya Jr.-a u The Nice Guys. Ima zanimljiv cameo. ;)


Edited by - nagor on 19/01/2017 23:12:34
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/01/2017 : 23:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
http://www.imdb.com/title/tt1748179/
6,5/10

Pogledao danas. Prvi dio filma je odličan, ali ono na kraju je ipak bio prevelik, i neočekivan, zalogaj. Moglo je to puno bolje.
Go to Top of Page
Page: of 523 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.02 seconds. Snitz Forums 2000